Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tego... jeszcze wczoraj w demie na ultra high i 16xQ aa mialem >20fps ... a po zainstalowaniu pelnej wersji mam <10fps ... o co chodzi... :/ Czy ktos z ULTRA moglby powiedziec ile ma fps w grze przy ultra high i 16xQ ?? (na windowsie XP)

Jakbys zainstalowal demo i tez mial <10fps to mamy podobny problem.. caly czas mialem ok 30fps w demie (pliki ultra high) AA off przedwczoraj uruchamiam i mam 13fps.. Nie wiem skad sie to wzielo. Nie zmieniales w miedzy czasie sterownikow ? Service Pack 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys zainstalowal demo i tez mial <10fps to mamy podobny problem.. caly czas mialem ok 30fps w demie (pliki ultra high) AA off przedwczoraj uruchamiam i mam 13fps.. Nie wiem skad sie to wzielo. Nie zmieniales w miedzy czasie sterownikow ? Service Pack 3 ?

No wlasnie w demie tez mi spadly fpsy drastycznie... :-/

 

Ponawiam pytanie... da sie odpalic utra high detail na pelnej wersji? Zmiana configow nie wydaje sie nic dawac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie sie nie wydaje zeby ktos przeszedl Crysisa w 4h , no pozyjemy zobaczymy

czy to mozliwe

Z drugiej strony czekac na gre 3-4 lata zeby ja pozniej przeleciec w 4h czy 6h :/

szkoda gadac .

Na moj gust 10h to minimum z tego co widze po pierwszych trzech levelach

zeby sobie spokojnie pozwiedzac , zaliczyc wszystkie zakamarki 15-20h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie sie nie wydaje zeby ktos przeszedl Crysisa w 4h , no pozyjemy zobaczymy

czy to mozliwe

Z drugiej strony czekac na gre 3-4 lata zeby ja pozniej przeleciec w 4h czy 6h :/

szkoda gadac .

Na moj gust 10h to minimum z tego co widze po pierwszych trzech levelach

zeby sobie spokojnie pozwiedzac , zaliczyc wszystkie zakamarki 15-20h .

Dokladnie, sadze nawet ze na zwiedzenie wszystkiego i zajecie sie wszystkimi patrolami to nawet kilka dni nie wystarczy, a jeszcze takie zabawy jak strzelanie do podzuconej zabki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, sadze nawet ze na zwiedzenie wszystkiego i zajecie sie wszystkimi patrolami to nawet kilka dni nie wystarczy, a jeszcze takie zabawy jak strzelanie do podzuconej zabki :D

Aha. Czyli w ten sposób chcesz sobie wydłużać rozgrywkę ? Rozumiem. Ale czy to jest rozwiązanie ? Po tylu latach oczekiwań dla mnie 4 godziny to co najmniej przegięcie. Ja tą grę nie kupowałem pod MP ,ale dobrego singla. I jestem troszkę zawiedziony ,bo nie grałem dłużej niż 30 minut. A.I mnie odstrasza i jak widzę Koreańca co po minucie reaguje na moje strzały to mnie troszkę zniechęca. Po za tym jakoś nie czuje klimatu w tej grze. Czegoś mi tam brakuje. :) Teraz jeszcze te doniesienia o 4h grania. Nie wspomnę o zapaleńcach co zmieniali specjalnie sprzęt dla tej gry. No ale jeśli by tak do tego podejść i połazić sobie w krzakach szukając wałęsających się patroli to tak, myślę, że udało by się wydłużyć o te kilka godzin. Pozostaje cieszyć się tym co mamy i czekać przede wszystkim na porządnego patcha i jakieś dodatkowe mapy innego autorstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hl2 dalo rade (ja nie probowalem) przejsc w lekko ponad 2 godziny i co z tego. Czy ktos przy zdrowych zmyslach tak gra? Pomijajac chec zrobienia jakiegos tam rekordu. Takie biegniecie na pale przed siebie nie ma sensu, no ale jak komus sprawia przyjemnosc granie w taki sposob to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hl2 dalo rade (ja nie probowalem) przejsc w lekko ponad 2 godziny i co z tego. Czy ktos przy zdrowych zmyslach tak gra? Pomijajac chec zrobienia jakiegos tam rekordu. Takie biegniecie na pale przed siebie nie ma sensu, no ale jak komus sprawia przyjemnosc granie w taki sposob to jego sprawa.

Otóż to.

Inna sprawa, iż zaczyna mnie denerwować ilość FPS. Nowe stery nie specjalnie pomogły a wręcz mam wrażenie iż klatek mam mniej. Testy frapsem wypadają jakoś w cały świat bo raz w tym samym miejscu ma 23 latki a potem 11. Pierwsze etapy w lesie i między drzewami jakoś minej od sprzętu wymagały i takich chwil ponizej 15 byało niewiele. Jestem tuż przed wjazdem do portu i widać iż grafa nie wyrabia na wysokich detalach ale i na średnich rewelacyjnie nie jest. Akcja typu stopklatka na ułamek sekundy powtarza się często przy szybkich obrotach.

Z ciekawości sprawdziłem obciążenia w czasie gry i wygląda to mniej więcej tak iż gra korzysta z obu rdzeni ale nierównomiernie a łącznie na poziomie około 75%. Po 15 minutach grania wykorzystanej pamięci fizycznej 85%, przy czym mam wrażenie iż utrzymywała się tendencja wzrostowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, sa krotsze i to pewnie przez to ze coraz wiecej czasu pochlania programistom "kwestia grafiki" ;) Czasami mam wrazenie, chodzi w tym wszystkim tylko o to zeby studio moglo sie pochwalic osiagnieciami w dziedzinie grafiki komputerowej (tej stosowaniej w grach), a fabula i wogole jaka kolwiek mozliwosc grania jest tylko dodatkiem ktory umila czas podczas podziwiania grafiki...no i licznika frapsa ;) Gram w crysisa w 1024x768 med/high i nie ukrywam ze z plynnoscia nie jest zbyt rozowo ale gram...cos mnie ciagnie do tej gierki. Nie uwazam jednak zeby byl jakis sens w kupowaniu teraz nowych czesci zeby moc sobie wywindowac detale w gore, dla mnie grafika w grze zazwyczaj ma znaczenie tylko na poczatku grania. Pozniej jak sie "wciagam " w gre to przestaje zwracac uwage na to (na przykladzie crysisa) czy dom sie rozwala ultra-realistycznie czy moze w jakis uproszczony sposob, czy zza koron drzew przebijaja sie promienie sloneczne czy nie itp itd. No troche sie rozgadalem....

 

Jeszcze w kwestii krotkich gier, jesli sa krotkie ale rozrywka jest skompresowana w tych kilku godzinach do granic mozliwosci to nie mam nic przeciwko ;) Przyklad: COD4, mialem wrazenie ze uczestniczylem w interaktywnym filmie sensacyjnym i to takim z gornej polki, a fakt gra nie byla dluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie konieczne trzeba bić rekordy. Gry są po prostu krótsze i nie trzeba specjalnie biegać by przejść w te 4-5 godzin. No ale po części masz rację.

 

Zle mnie chyba zrozumiales, ta zabka to tylko tak na marginesie.

Mi przejscie calosci zajelo okolo 18h i tak jak pisalem, staralem sie poweszyc wszedzie i biegalem tylko wowczas kiedy za duzo koreancow mnie osaczylo, taki odwrot taktyczny. Przez caly tan czas swietnie sie bawilem. pewnie da sie przejsc w powiedzmy 5h ale po co, jak bede chcial biegac to pewnie sa jakies symulatory sportowe :D .

 

Co Wy wszystcy tak z tymi 4h, jeden koles napisal ze tylo mu to zajelo, jak dla mnie to bzdura, no chyba ze nonstop spid i tylko to co potrzeba do nastepnych koordynatow i nie zapominajcie ze napisal to KRYTYK tej gry, co innego mu pozostalo. Jesli komus ta gra sie podoba to na pewno nie chodzi mu o bieganie a wtedy ten czas znaczaco sie wydluza.

Edytowane przez marek-irl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus ta gra sie podoba to na pewno nie chodzi mu o bieganie a wtedy ten czas znaczaco sie wydluza.

cos jak jedzenie dobrze przyprawionej zupy - jeden wciagnie z zatkanym nosem, byle sie najesc, inny bedzie sie delektowal kazda lyzka szukajac glebi i kolorow smaku ;) wszystko zalezy od tego jakie przyprawy lubimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czas gry to hehe można przejść w 4h, ale chyba jedynie tylko by powiedzieć, bądź napisać :) przeszedłem już tą gre :wink: ALBO PRZEJść W 50 H !!!!!!!! cieszyć sie i odwiedzająć każdy zakamarek !!!!!!!!

 

Ja tam gram już ponad 2 godzinki a jestem dopiero na samym początku tuż przy wodospadzie, gram naprawdę powoli, chcę wszystko praktycznie odwiedzić, zobaczyć, nacieszyć oko, a przede wszystkim :) wcieliś sie w samą postać, postać, heheeh te czołganie sie,plus niesamowite możliwości <<maximum speed, maximum .......itp. itd>> tworzą wizerunke, połączenie FPP + Symulator pierwszej osoby..przynajmniej mam takie odczucie, jak narazie giera strasznie robi !!!!!!!!

 

p.s

 

i w co tu teraz grać??

1) CRYSIS

2) NFS PRO STREET

3) CALL 4

4) GEARS OF WAR

:rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z wymaganiami to przesadzili

zeby miec 4fps na viscie x64 na SLI , przy 1920x1200 aa4x af16x ,vsync on, to juz kpina po prostu. Rozumiem około 15 ale bez przesady.

na xp tez gra chodzi bardzo słabo ,gram w 1440x900 aa off , af16x i jestem w tej chwili w misji assault i mam 17klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ile "wypluwa" Tobie benchmark_cpu pod xp - 1920x1200 bez fsaa, anio 16, veryhigh mod ?

 

cpu bench

min fps 17

aver fps 23

max 31

 

gpu bench

min fps 17

aver 22.5

max 28

 

 

SULACO tak samo masz na SLI u siebie?

1920x1200 aa off af16x vsync ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest moje

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=17853

nowe stery jak i pelna wersje, niewiele zmienily w tej kwestii.

SLI dziala, tutaj wiekszych zastrzezen imho nie mozna miec. pozostaje czekac na nowe stery, latki, bo jezeli chodzi o hardware to jedynie mozna liczyc na triple SLI, bo nic mocnego w tym roku imo sie ni szykuje. Crysis ma wymagania, bo tez sporo w zamian daje.

 

wyniki masz takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem 1440x900 bez aa, opcje na high z wyjątkiem audio,wody,cieni.

Im dłużej grałem tym częściej zdarzały się przycinki itd. (to samo na cod4)

Czyżby coś tam się zapychało ???

nwm

 

Wczoraj ustawiłem 1024x768 i AA4x i muszę przyznać,że gra wyglądała wcale nie gorzej a i płynności trochę przybyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te rozdzielczości np. 1920x1200 to się zastanawiam, że chyba widać każdy kamień i najmniejszy liść ;) a mój komp z ledwością ciągnie 800x600 z kilkoma efektami albo 1024x768 na minimum a i tak jest dobra grafika jak na te możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak rozwalic te glupie czolgi?? znalazle 2 bazooki, ale to nic nie dalo.... zuzylem 5 rakiet na 1 czolg i tylko 1 na drugi ktory nadal zyje...

 

Stanalem sobie na nim i go nawalam z maximum strenght ale to chyba nic nie daje...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z wymaganiami to przesadzili

zeby miec 4fps na viscie x64 na SLI , przy 1920x1200 aa4x af16x ,vsync on, to juz kpina po prostu. Rozumiem około 15 ale bez przesady.

na xp tez gra chodzi bardzo słabo ,gram w 1440x900 aa off , af16x i jestem w tej chwili w misji assault i mam 17klatek.

:lol:

 

xp sp2 169.09 32bit, komp jak z siga, gpu jeszcze bez oc, 1024x768 wszystko high, avg 15-23fps, czeste zacinki przy naparzankach, bo mało ramu, chodzi lepiej niż demo.

oczywiście nic nie mówie że gra sie komfortowo :D

 

może ktoś podać pliki na xp na vhigh ? bo nie moge znaleźć tego...

edit: 800x600 vhigh i chodzi gorzej niż 1024 high, wiem wiem z czym do Crysisa, ale sprawdzić chciałem :lol2:

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...