Skocz do zawartości
pablo163

Baracuda V czy IV???

Rekomendowane odpowiedzi

eheh eno nei ładnie to tak :)

 

jak v to chyba lpszy od IV ;) Lepei dopłać do WDC masz 3 lata gwarancji przeciez :) Ch to nic nei myslace .. ;) zartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskow, to nadal zdecydowanie polecalbym Barracude V, ale mozna sie takze pokusic o WDC (bardzo dobre dyski). Wszystko zalezy takze od tego, jaki duzy ten dysk chcesz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Seagate Baracude IV 80 GB i niemam problemow chodzi spox, co do Bar. V to sa to minimalne zmiany w stosunku do IV (cena sie prawie nierozni wiec brac V) a WD jak dla mnie za drogi i za glosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze lepiej V. Bedzie napewno szybszy, cichutki tak samo, bezawaryjny tez musi byc podobnie jak czworeczka, wiec kup mu V i po klopocie. Cool wybor.

ludzie jak nie wiecie to nie mowcie

barracudy V sie tak sypia ze sie nie da

chyba wiecie skad ja to wiem

wpogule barracudy to chyba tylko samsung i IBM sa bardziej awaryjne

co do WD to niestety tez nei jest za rozowo

tyle ze daja 3 lata

maxtor jest najszybszy, znaczy sie szybszy i to znacznie od barracudy, a w duzych plikach szybszy od WD ale w malych Wd nieco go przegania

barracuyda to niestety syf, ale jak chcesz koneicznei barracude to tylko IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jescze jedno

roznica miedzy barracuda V i IV to jedynie naklejka na dysku

nic wiecej

....i szybszy transfer oraz nieco krótszy czas dostępu mają B V, dokonałem pomiarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak tylko naklejka to czemu mowisz ze tamte sie niby sypia?? ja jakos mam IV i sie nie sypie. zadnej awarii, i to moze powierdzic wieeeeelu uzytkownikow.!! Co do tej wydajnosci, nie przesadzaj, jest to zdecydowanie dysk w czolowce pod tym wzgledem, ale mowie o klasie z 2mb cache!! No i nie chrzan bo V jest jednak szybsza od i dlatego bierz wlasnie ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robin

no dziwne

ja tez dokonalem i faktycznei jest nieco lepiej ale roznica raczej w granicah lepszej gorszej sztuki

 

scibi

no wiesz przeciez to byla przenosnia

ja nie wiem czemu barracuda V sie tak strasznie sypie, co do IV to oki nie byly to szybkie dyski ale w sumei w miare solidne

 

a zreszta jak chcecie, roznica jest i tak niezbyt wielka w szybkosci ale ja wole miec dysk ktory mi bedzie chodzil te trzy lata, czego baczej barracuda V mi nie zapewni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie odezwe za 2 latka, wtedy juz bedzie 3 lata zycia i zobaczymy czy bedzie chodzic :D a jakos niedlugo sie zaopatrze w ta barakude V i tez bede ja siekal aby wytrzymala dpuzej niz 3 lata :D napisze i sie okaze ;) spoko, narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal WD z 8MB jest szybszy ale jezeli ktos gustuje w Barracudach to co innego sam mam w kompie 60GB B4 i chodzi super, moze ktos chce kupic? dysk jest na 3 letniej gwarancji i zostalo jej ponad 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qfa jesli barki sa takie zajebiste.. niezawodne to czemu mają tylko roczną gwarancje??!! Widocznie wykaluowali ze sa dość awaryjne i mieli by zbyt duze straty spowodowane wymianą ich na nowe.

WDC ma wyzszą liczbę gwarantowanej bezawaryjnej pracy no i 3 razy dłuzsza gwarancję!! Czy to o niczym nie świadczy?

 

WDC mzoe nieco droższy, głosniejszy(cooler zagluszy go .. dlaniektórych jestcichy) i masz zajebistego twardziela! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam barracude 7200.7 kolega kupil transferami dogania WDJB z 8mega cache a ona ma tylko 2 mega naprawde niezly dyski i sie mniej grzeje od poprzednich barracud glosnosc pomiedzy barracuda IV a V boo akurat ma tez barracude IV :D wiec mozna porownac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem tych 7200.7. Na pierwszy rzuk oka brakuje im blaszki od spodu (buuu ! a tak mi sie podobały). Nietety musze potwierdzić że dużo barracud IV wracało do serwisu w ciągu 2-4 miesięcy po sprzedaży :-( Gdyby nie to to byłyby naprawdę .... bardzo dobre dyski (no i cichutkie są :-)) Ja kupiłem WD400JB. Trochę głośniejszy od baśki ale za to szybszy. Jak na razie (3 miechy) wszystko jest git. No i te 3 lata gwarancji ... to już coś ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice między barką IV i V to tylko zwiększony nieco transfer wewnętrzny (kopiowanie z w obrębie tego dysku będzie nieco szybsze) cała reszta bez zmian.

 

Awaryjność dysków:

nie ma firmy produkującej dyski która nie miałaby problemów z awaryjnością, ale większość przyczyn nieprawidłowej pracy zależna jest od transportu, wykluczając co niektóre serie dysków które praktycznie były do [gluteus maximus]. Miałem przypadek taki: wpadam do hurtowni i chce wziąć 3 WD (ale firma nie jest ważna) bo składałem akurat kompy, a kolesie mi mówią że musze poczekać bo z 12-tu sztuk w paczce działały tylko dwa. Kurier wiózł je jak kartofle na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti 666

moze jestes ostatnim wyjątekiem :P ;)

 

Wiadome jest to że dyski sie psują!! Ale jeżeli seagate dahje tylko roczną gwarancję a wdc aż 3 letnią to coś tu chyba nie gra co nie??

 

marios

gdybyś nie miał seagete'a gdybyś nie miał seagate'a mógł bym z tobą podyskutować ale chyba nie ma sensu :) I druga sprawa, kupujesz dysk i nie wiezież go do chaty razem z kartoflami. :) Kyupujesz, podłaczasz i korzystasz, przecież podczas pracy własnie dyski padają. Choc wiadomo ze niektórzy je przenosża i wówczas dochodzi do uszkodzenia twardego, lecz kto bieze takie pprzypadki do ogólnej statytyki ze tak powiem awaryjności dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a może ja mam złe doświadczenia z WDC i wrzyciu bym już na ten HDD kasy nie wydał. Prawde jest tak że w pracy mam 3 kompy 2 na seagate madelist jeden ma 1,7GB a drugi 2,1 i trzeci to U5 10GB i chodzą ekstra 10h dziennie i zero błądów. W domi 1 hdd miałem Medalista potem kupiłem WDC 4GB ( wiem że to było dawno) no i niestety WDC już gryzie ziemie a Medalist dalej funka. Barke też mam 2 lata kupiłe zaraz jak weszły IV i jest super cicha nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbyś volkswagena czy daewoo??? ja też wziąłbym VW

a VW ma roczną gwarancję a daewoo 3 letnią, i co ????? głupio wam ????

poza tym mam 20GB caviara i głoośno pracuje, słychać go najbardziej w kompie, a jak czyta/zapisuje to jest wyraźne skrobanie. baracudy słyną z ciszy, dużo ludzi ich używa i są zadowoleni. jak się nie wozi kompa albo dysku 2 razy na dzień to i dysk wytrzyma, najwięcej dysków pada od uderzenia i przepięć.

a co do SAMSUNGA to rpszę się odczepić, mam 1,6 GB i chodzi kilka ładnych lat i 0 badów a noszę go jako kieszeń, tylko głośno chodzi już od nowości (jak czyta to patrzę czy nie mam korników w biurku :) ). a może nowe są lipne ale...

a mam caviara bo jak starsi kupowali dysk to brejdak powiedział żeby brać WDC i jak wróciłem ze szkoły to było już po zakupie. a tak byłby baracuda IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...