Skocz do zawartości
Gość -TN-

4 Gb - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

mam 4x1gb i xp x64, a w 3dmarkach moj system jest widziany jako... Microsoft Windows Server 2003 :)

Dlatego ze XP x64 to tak naprawdę jest własnie Server 2003 i częsc programów ma problem z odróznieniem ich od siebie bo oba to wersja 5.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4GB ramu i zainstalowałem sobie Win XP 64bit. System ładnie wykrywa 4GB itp... ale zastanawia mnie jedna rzecz jak to jest z przydzielaniem ramu dla danej aplikacji? Bo na XP 32bit i na XP 64bit gra taka jak np. Wiedźmin zużywała taką samą ilość ramu. Wina XP64 miałbym wgranego na stałe tylko brak sterowników do neostrady na modemie Sagema :mur: i do tej pory jeszcze nie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasht bycmoze windows 2003 server(pomimo ze jest 32bitowy?) potrafi obsluzyc 4gb ramu, pytanie czy da sie to samo zrobic na xp...

A czym sie rozni XP od 2003 w sumie? Ja tam uzywam na 2003 na codzien. Jedyny problem jest taki ze czasami w instalatorach .msi ludzie zaznaczaja ptaszka, zeby sprawdzal czy jest system windows 2000/XP/(vista) a 2003 nie. Ale to nie problem, bo jest prosty skrypt vbs, ktory takie ograniczenie z kazdej instalki usunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że autor nie pogniewa się za podłączenie do tematu, w sumie chodzi o to samo.

Mam komp jak w sygnaturce. Czy dokupując kolejne 2 GB mam kupić identyczne pamięci czy dajmy na to z lepszymi opóźnieniami?

Po przeczytaniu tematu zrozumiałem, że 4 GB jest dość opłacalne, a ceny teraz, tylko do tego zachęcają (za swoje pamięci, rok temu, płaciłem 800-900 zł).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze najlepiej jest kupić tego samego rodzaju kości. O ile 4gb może w tej chwili nie robią kolosalnej różnicy w stosunku do 2gb to kto wie co bedzie za rok lub dwa (zakładając ze szybko nie zmienisz ramu na ddr3) - w tej chwili crysis zaleca 2gb ramu :D, a ceny ramu są śmieszne. Ja kupuje 4gb na przyszlosc ;)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widziało mi 4GB na Viście 32bit.

Miałem płyte Abit AB9 na chipsecie I965 i od samego początku było ładnie 4GB.

Po zmianie płyty głównej na DFI P35 na chipsecie P35 mam teraz 3,3GB

Teraz sam juz nie wiem co mam o tym myslec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4GB ramu i zainstalowałem sobie Win XP 64bit. System ładnie wykrywa 4GB itp... ale zastanawia mnie jedna rzecz jak to jest z przydzielaniem ramu dla danej aplikacji? Bo na XP 32bit i na XP 64bit gra taka jak np. Wiedźmin zużywała taką samą ilość ramu. Wina XP64 miałbym wgranego na stałe tylko brak sterowników do neostrady na modemie Sagema :mur: i do tej pory jeszcze nie wyszły.

Nie wiem jak z win xp 64bit jest dokładnie ,ale właśnie zainstalowałem Viste 64bitową mimo ,że nie ma dla niej sterów sagema to sterowniki wersji dla 32bit działaja na Viscie 64bit

stery wersja 4.8

Edytowane przez sec22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wykrywa 2,5gb

Witam

Po twojej konfiguracji widać ze masz 2 karty graficzne

8800Gtx SLI a Winda 32 bitowa potrafi za adresować 4 giga całej

pamięci, 2 kary graficzne 8800Gtx SLI zabierają po 768 mega każda

plus za adresowanie innych komponentów komopa i efekt taki ze

w 32 bitowy XP i Viscie nie wykorzystasz więcej pamięci jak te 2,5gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was troche inne pytanie. Teraz mam memki jak w podpisie 2x512 Cl4 na 800MHz. Ale mam juz w domu Muschkiny 2x1GB. Czy warto zajac 4 sloty pamieci i miec lacznie 3GB czy wystarcza 2GB ? Dodam ze miedzy 2 a 4GB nie ma duzej roznicy wiec chyba miedzy 2 a 3 to juz w ogole pewnie nie zauwaze (powoluje sie na ten test http://pcarena.pl/page/79732/3/Cztery-giga...M-czy-juz-czas/ )

 

Ps. Czy moze sprzedac te gile za ok 100zl i np zmienic chlodzenie na gpu (niedlugo planuje kupic 3850) :?:

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po twojej konfiguracji widać ze masz 2 karty graficzne

8800Gtx SLI a Winda 32 bitowa potrafi za adresować 4 giga całej

pamięci, 2 kary graficzne 8800Gtx SLI zabierają po 768 mega każda

plus za adresowanie innych komponentów komopa i efekt taki ze

w 32 bitowy XP i Viscie nie wykorzystasz więcej pamięci jak te 2,5gb

Słuszna teoria, ma tylko jedną wadę. Jak masz tylko 1 kartę to efekt jest dokładnie ten sam. Płyta po prostu tak ma i już.

A co powiesz o sytuacjach, gdy:

a) system widzi dokładnie całe 4GB

b) system widzi tylko 3GB

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna teoria, ma tylko jedną wadę. Jak masz tylko 1 kartę to efekt jest dokładnie ten sam. Płyta po prostu tak ma i już.

A co powiesz o sytuacjach, gdy:

a) system widzi dokładnie całe 4GB

b) system widzi tylko 3GB

 

Jak przy jednej karcie graficznie pokazuje dalej 2,5 giga to dziwne

może wielkość ustawienie pamięci wirtualnej tez ma na to wpływ.

 

sytuacja a) hymm może i XP 32 bitwy widzi ale na pewno nie będzie

można z całej skorzystać

 

sytuacja b) wiem ze wystarczy jednak karta graficzna z 512 ram na

pokładzie i jaks karta rozszerzeni w slocie PCI i już XP 32bity

pokazuje ze z 4 giga jest dostępne 3,25 GB

 

Jeden proces w XP 32 bity może zajmować 2 giga

ponoć jakoś można to ominąć,

 

Nie wiem czy 4 giga warto ale 3 giga na pewno jak się np. gra w gry

Przykład gramy w Crysis :) a w tle mamy otwarta przeglądarkę, GG,

Skypa itp. komfort przełączania pomiędzy aplikacjami jest znacznie

większy i na pewno Crysis nie będzie mielił dyskiem za często.

 

Oczywiście pisze o systemach 32 bitowych MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...