Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Zasilacz Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

zasilacz nie ma chłodzic budy tylko siebie

/agree, ale zasilacz chyba tez wymusza nieco ruch powietrza w towerce? Stad moje niesmiale przypuszczenie, ze mniej RMP na zasilaczu = nieco wolniejszy obieg w budzie. Zbladzilem?

A co do wiatrakow to jeden jest na grafie (standard), drugi na procu jak w opisie, trzeci w zasilaczu (standard) a kolejne dwa z przodu i z tylu obudowy do sterowania przeplywem.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad moje niesmiale przypuszczenie, ze mniej RMP na zasilaczu = nieco wolniejszy obieg w budzie. Zbladzilem?

= ciszej chodzący zasilacz. Musisz się zdecydować czy chcesz cichy zasilacz, którego wiatrak ledwo się kręci czy głośniejszy z szybciej kręcącym się wiatrakiem. To chyba jest oczywiste!

 

Lepiej mieć chyba cichy zasilacz, niż "głośny". Przy cichym zasilaczu zawsze możesz sobie zrobić przeciąg w budzie dokładając kolejne wiatraki, a w drugą stronę to już nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wtrące swoje trzy grosze ....

ja lubie i Seasonic'a i BQT'a :]

i dla przeciętnego użytkownika między tymi zasiłkami praktycznie nie ma różnicy ...

oba podobnie ciche i mój komp na obu działał identycznie.

Benito mówi tutaj chyba o jakiś extremalnych sytuacjach gdy obciążymy zasilacz grubo ponad specyfikacje.

 

Różnica to jest minimalna w głośności i wyglądzie :D (bqt = streightpower, dark jest raczej głośny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przegrzewasz zasilacz dając "wolniejszy" model - wprost genialne :lol:

 

ps. o gw. jak kolega napomknął nawet nie wspominam

Jak nie masz plomby to chyba gwarancji nie utracisz, nie? :angry:

Slow chłodzi Chiefteca 400W Noctuą na 500obr, od roku, ma c2d@3GHz i 88gtx

Sam montowałem słabszy wentylator w Seasonicu S12 i Delcie PB2 i póki co żyje.

Ciche zasilacze maja to do siebie, że zazwyczaj sie grzeją, jedne mniej, drugie bardziej, czy w zwiazku z tym uwazasz że sie przegrzewają? Skoro jestes juz tak przywiazany do fabrycznych rozwiazań to pytam i Ciebie i naxt, czy macie na procesorach boxowe chłodzenie z oryginalną pastą, bo np. AMD uznaje swoje łajno jako jedyne dopuszczalne do smarowania. Podkrecajac też łatwo doprowadasz do grzania/przegrzewania i co w zwiazku z tym?

 

Odpowiadam: nikomu sie krzywda nie stała!

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow chłodzi Chiefteca 400W Noctuą na 500obr, od roku, ma c2d@3GHz i 88gtx

Dodam jeszcze od siebie, ze nie mialem plomby w zasilaczu. Jednak i tak stracilem gwarancje pozbywajac sie nadmiaru kabli. Co wiecej zasilacz jest odpowiedzialny za wentylacje obudowy - drugi wentylator jest na 88gtx - wiec pracuje on w ekstremalnych warunkach. Pewnie po 3,4 latach nie bedzie sie nadawal do niczego ale do tego czasu producenci kart graficznych i plyt glownych zaserwuja nam kolejna porcje nowych wtyczek wiec tak czy siak trzeba bedzie wymienic zasilacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Jak nie masz plomby to chyba gwarancji nie utracisz, nie? :angry:

2 Slow chłodzi Chiefteca 400W Noctuą na 500obr, od roku, ma c2d@3GHz i 88gtx

3 Sam montowałem słabszy wentylator w Seasonicu S12 i Delcie PB2 i póki co żyje.

4 Ciche zasilacze maja to do siebie, że zazwyczaj sie grzeją, jedne mniej, drugie bardziej, czy w zwiazku z tym uwazasz że sie przegrzewają?

5 Skoro jestes juz tak przywiazany do fabrycznych rozwiazań to pytam i Ciebie i naxt, czy macie na procesorach boxowe chłodzenie z oryginalną pastą, bo np. AMD uznaje swoje łajno jako jedyne dopuszczalne do smarowania.

 

6 Podkrecajac też łatwo doprowadasz do grzania/przegrzewania i co w zwiazku z tym?

 

Odpowiadam: nikomu sie krzywda nie stała!

1 Lutujesz coś wewnątrz i nie tracisz gwary ? - cóż - w przypadku awarii jeśli przyjmą w serwisie taki zasilacz i będą respektować gw. to tylko będzie świadczyć o ich głupocie/wspaniałomyślności (skreśl co uważasz za niepotrzebne)

 

2 No ciekawe jak długo jeszcze ... a może inaczej ... jak długo chodziłby na standardowym wentylu w porównaniu do "@500"

 

3 Czyli jeśli cię coś natychmiast nie rozpadnie to jest OK ? ... OK

 

4 Ciche zasilacze mają zwykle to do siebie że mają większą sprawność i pomimo mniejszego przepływu powietrza nie grzeją się bardziej niż głośne suszarki z niższą sprawnością :]

 

5 Chłodzenie na CPU wymieniłem aby mieć podobną temp. ale przy niższym poziomie emitowanego dźwięku - nie myl tego z manipulacją samych wiatraków w zasilaczu ... no chyba że wraz z wolniejszym wentylem wymieniłeś też radiatory na większe ..... ?????

 

6 Nie podkręcam ... a gdybym podkręcał bez zastosowania wydajniejszego chłodzenia to np. skróciłbym życie CPU ... ale i tak nie w takim stopniu jak dla PSU z wolniejszym wiatrakiem

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej zasilacz jest odpowiedzialny za wentylacje obudowy

Jeśli masz wentylator z tyłu obudowy to wpływ zasilacza na temp. wewnątrz obudowy nie jest wielki.

 

z fanswap chodzi raczej o to że producenci zasilaczy dają mierne wentylatory...

przecierz nikt w zasiłkę za 200zł nie wstawi wentyla nawet za 20zł = 10% ...

wstawiając dobry wentyl zasiłka może jeszcze na tym zyskać ...

W praktyce 100% ludzi którzy wymienili wentylatory w swoich zasilaczach zainstalowali wersje o mniejszym przepływie/wydajności. ( a to że włożyli coś lepszej jakości to inna sprawa jednak nie o to się rozchodzi w tej chwili ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz plomby to chyba gwarancji nie utracisz, nie? :angry:

Slow chłodzi Chiefteca 400W Noctuą na 500obr, od roku, ma c2d@3GHz i 88gtx

Sam montowałem słabszy wentylator w Seasonicu S12 i Delcie PB2 i póki co żyje.

Ciche zasilacze maja to do siebie, że zazwyczaj sie grzeją, jedne mniej, drugie bardziej, czy w zwiazku z tym uwazasz że sie przegrzewają? Skoro jestes juz tak przywiazany do fabrycznych rozwiazań to pytam i Ciebie i naxt, czy macie na procesorach boxowe chłodzenie z oryginalną pastą, bo np. AMD uznaje swoje łajno jako jedyne dopuszczalne do smarowania. Podkrecajac też łatwo doprowadasz do grzania/przegrzewania i co w zwiazku z tym?

 

Odpowiadam: nikomu sie krzywda nie stała!

Wiekszosc zasilaczy posiada plomby a zerwanie równa sie utracie gwarancji często 3-letniej.Chłodzenie na procesor zostało natychmiast wymienione(boxowego nawet nie zakładałem )ale zauwaz ze w tym wypadku nie trace gwarancji a wymiana boxowego przy wiekszym OC jest wręcz wskazana.Podkrecająć nic nie przegrzejesz jesli robisz to z głową i z umiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc przykład Slow za ekstremalny, trzeba wnioskować, że przy mniejszym obciażeniu i powiedzmy obrotach wentylatora ok 800, znacznie poprawiłby się komfort pracy Chieftecowi i kilkukrotnie przedłużył mu czas życia. Czyli skoro przeżył rok u Slow, to w warunkach założony przeze mnie żyłby przynajmniej 3-4 lata. Oznacza to , że w realnym użytkowania (no ile człowiek ma ten sam zasilacz 5lat góra?), nie zauważy tzw. dobijania zasilacza.

 

@Kyle:

ad 1. Czy widziałeś jakis markowy zasilacz od srodka? Raczej nie, bo w zasilaczach standardem są gniazda 2pin, w które spokojnie wejdzie wentylator 3pin

ad 2. odpowiedziałem na początku

ad 3. a jak sie rozpieprzy po 5 latach, to co będziesz pewny, że to prez @500?, moje osłabiajace fanswapy, działaja już ok. rok - bezproblemowo

ad 4. doprowadzę Twoje rozumowanie ad absurdum, Chief 400W (oryginalny) jest chyba najchłodniejszym zasilaczem jaki istnieje (ze wzgledu na mocną wentylacje), dla przykładu oryginalne BQT, a jeszcze bardziej Seasoniki sie grzeją, mimo wyższej sprawności >80%, a Szef jedynie >70%. Idac Twoim tokiem myslenia, temperatura niszczy je szybciej.

ad 5. Wydajesz sie przywiazany do tego, że to co ustali producent, czyli zbyt wysokie nastawy wentylatora w Chief 400W, jest swiete. AMD do swoich procków uznaje jedynie paste BOX, wiec ryzykujesz bo wg Ciebie producent wie co zrobił.

ad 6. Nie podkrecasz, nie testowałeś, to co mozesz o tym wiedzieć? Ludzie Twojego pokroju mają obawy, z których tworza sie mity i to jest cały problem

 

@letrev: powodem fanswapa jest hałas (szum powietrza oraz praca łozyska), zazwyczaj wstawiają ludzie wentylator słabszy (co stwierdził m.in. Kyle) lub regulują obroty z zewnątrz (ale chodzi też o niskie obroty)

 

@naxt

1. w zasadzie to droższe zasilacze maja plomby, Chiefy GPS i Modecomy nie mają

2. Plombę też można zdjać bez widocznych efektów

3. BOX starcza na dobre podkrecanie (nie wyciskanie ostatnich potów), tylko nie zapewnia ciszy

4. tym zdaniem "Podkrecająć nic nie przegrzejesz jesli robisz to z głową i z umiarem." w sumie możemy skończyć tą dyskusję. Bo mozna osłabic wentylator w zasilaczu i mając jakis inny wentylator w obudowie doprowadzic, ze nie bedzie pracował w ekstremalnych warunkach.

 

Poza tym przymoniało mi sie jak BQT 350W pracował pasywnie przez miesiąc na Manchester (89W) x2 3800+@2500MHz i gf6800, bo nie zauważyłem , że od początku miał trafiny wentylator, czyli takie maksymalne pozbawienie chłodzenia też go nie zabiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle:

ad 1. Czy widziałeś jakis markowy zasilacz od srodka? Raczej nie, bo w zasilaczach standardem są gniazda 2pin, w które spokojnie wejdzie wentylator 3pin

ad 2. odpowiedziałem na początku

ad 3. a jak sie rozpieprzy po 5 latach, to co będziesz pewny, że to prez @500?, moje osłabiajace fanswapy, działaja już ok. rok - bezproblemowo

ad 4. doprowadzę Twoje rozumowanie ad absurdum, Chief 400W (oryginalny) jest chyba najchłodniejszym zasilaczem jaki istnieje (ze wzgledu na mocną wentylacje), dla przykładu oryginalne BQT, a jeszcze bardziej Seasoniki sie grzeją, mimo wyższej sprawności >80%, a Szef jedynie >70%. Idac Twoim tokiem myslenia, temperatura niszczy je szybciej.

ad 5. Wydajesz sie przywiazany do tego, że to co ustali producent, czyli zbyt wysokie nastawy wentylatora w Chief 400W, jest swiete. AMD do swoich procków uznaje jedynie paste BOX, wiec ryzykujesz bo wg Ciebie producent wie co zrobił.

ad 6. Nie podkrecasz, nie testowałeś, to co mozesz o tym wiedzieć? Ludzie Twojego pokroju mają obawy, z których tworza sie mity i to jest cały problem

ad 6. Intel nawet podawał info że czas "życia" podkręconego CPU jest skrócony o ok połowę - ale Ty pewnie wiesz lepiej podobnie jak ludzie Twojego pokroju

ad 5. popadasz w skrajności (kwestia pasty)

ad 4. mam Seasonic S12 II i jest ZIMNY i niesłyszalny więc piszesz niezgodnie z prawdą

ad 3. jest bardziej prawdopodobne że trafi go wcześniej przez przez to @500 RPM

ad 1. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Kyle, mój poprzedni post był dla rozładowania atmosfery/trochę dla żartu :)

 

WYLUZUJ :)

 

 

ps:

nigdzie nie napisałem że Wasza dyskusja jest nie ten teges ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 6. Intel nawet podawał info że czas "życia" podkręconego CPU jest skrócony o ok połowę - ale Ty pewnie wiesz lepiej podobnie jak ludzie Twojego pokroju

ad 4. mam Seasonic S12 II i jest ZIMNY i niesłyszalny więc piszesz niezgodnie z prawdą

ad 3. jest bardziej prawdopodobne że trafi go wcześniej przez przez to @500 RPM

ad 1. obrazek

ad 6. Promował również wydajne P4, we wszystko wierzysz? o Ile skraca życie? Przy jakim podkreceniu?

ad 4. Ja mam S12 (1)

ad 3. ja zwracam uwage czy jest to istotne, poza tym ja nie proponuje nikomu obciażać tak mocno tego zasilacza po tak osłabiającym fanswapie. Chodzi mi o to, że fanswap o 50% dla Chiefteca jest bardzo bezpieczny, bo Chieftec ma wentylator, który ma predkość obrotową 2200 lub 2400obr i chodzi zazwyczj na ok 1800 a przy 900obr jest już znacznie ciszej przy dobryej wentylacji

ad 1. ten obrazek wnosi jedynie to, że widziałes środek na żywo, bo chyba o to chodziło? wtyczka 2pin jest zasłonieta przez kable, bo wątpię, żeby w s12 (1) była a w s12 (2) byly luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na temperaturze cierpią kondensatory i z półprzewodnikami to nie ma nic wspólnego więc gadki o procesorach możecie sobie darować obaj.

 

Zastanówcie się lepiej w jakich warunkach pracują elektrolity i to jest najważniejsze dla zasilacza, bo awarie kondensatorów są główną przyczyną nieprawidłowego działania zasilaczy. W zasilaczach z mniejszymi radiatorami paradoksalnie łatwiej jest spowolnić wiatrak, gdyż nawet mniejszy strumień powietrza nie jest hamowany przez radiatory i jest wstanie schłodzić kondensatory, zwłaszcza teraz, gdy dubluje się półprzewodniki celem zwiększenia sprawności.

 

Ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na temperaturze cierpią kondensatory i z półprzewodnikami to nie ma nic wspólnego więc gadki o procesorach możecie sobie darować obaj.

 

Zastanówcie się lepiej w jakich warunkach pracują elektrolity i to jest najważniejsze dla zasilacza, bo awarie kondensatorów są główną przyczyną nieprawidłowego działania zasilaczy. W zasilaczach z mniejszymi radiatorami paradoksalnie łatwiej jest spowolnić wiatrak, gdyż nawet mniejszy strumień powietrza nie jest hamowany przez radiatory i jest wstanie schłodzić kondensatory, zwłaszcza teraz, gdy dubluje się półprzewodniki celem zwiększenia sprawności.

 

Ot cała filozofia.

Jeszcze wypadało by napisać że gorętszy zasilacz nawet jak się tak szybko nie spali to szybciej zacznie opadać jego maksymalna moc ( szybsze zużycie kondensatorów przy większej temp. ).

 

BENITO Wiadomo że przy wyższej temp. głównie o elektrolity się rozchodzi a mowa o CPU to był OFF TOPIC zresztą nie zapoczątkowany przezemnie !!

 

ps. większe radiatory niekoniecznie będą bardziej utrudniać obieg powietrza lub niekoniecznie będą gorszym rozwiązaniem (niekoniecznie większy jest gorszy .... lub mniejszy jest gorszy - najistotniejsze to wybrać optimum ! ) - zależy jak dużo są większe, jaki mają kształt i jak są ułożone w zasilaczu

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wentylator z tyłu obudowy to wpływ zasilacza na temp. wewnątrz obudowy nie jest wielki.

Mam tylko dwa wentylatory w calej obudowie; wspomniany w zasilaczu, drugi na HR-03+ na 8800gtx - obydwa @500rpm

 

EDIT:

Jak CPU zagrzeje sie do 70C a GPU do 100C to zasilacz naprawde ma ciezko, jednak jak narazie nie protestuje. Z tym, ze skraca mu to zywot sie jak najbardziej zgodze... Cóż, coś za coś ;)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. większe radiatory niekoniecznie będą bardziej utrudniać obieg powietrza lub niekoniecznie będą gorszym rozwiązaniem (niekoniecznie większy jest gorszy .... lub mniejszy jest gorszy - najistotniejsze to wybrać optimum ! ) - zależy jak dużo są większe, jaki mają kształt i jak są ułożone w zasilaczu

Wstawię to sobie w ramkę i powieszę nad łóżkiem! W oparciu o takie podejście to da rade uzasadnic każde twierdznie, nawet, że Codi to fajny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wypadało by napisać że gorętszy zasilacz nawet jak się tak szybko nie spali to szybciej zacznie opadać jego maksymalna moc ( szybsze zużycie kondensatorów przy większej temp. ).

To nie jest prawda, bo półprzewodniki, które głownie wytwarzają ciepło w zasilaczach, optymalne parametry pracy uzyskują w określonej (dość wysokiej temperaturze) to wcale nie znaczy że jak się grzeje to będzie mniej wydajny, a wręcz przeciwnie. Patrz chiefteki CFT, topowery P6/P7.

 

Kolejna piękna teoria :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, bo półprzewodniki, które głownie wytwarzają ciepło w zasilaczach, optymalne parametry pracy uzyskują w określonej (dość wysokiej temperaturze) to wcale nie znaczy że jak się grzeje to będzie mniej wydajny, a wręcz przeciwnie. Patrz chiefteki CFT, topowery P6/P7.

 

Kolejna piękna teoria :lol2:

Więc zaprzeczasz że wyższa temp. skraca życie kondensatorów elektrolitycznych/zmniejsza ich pojemność po np. intensywnej dwuletniej pracy co z kolei prowadzi do spadku max mocy oddawanej przez cały zasilacz ... ?? - ja pisałem o tym a nie o "półprzewodnikach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...