Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby była tania tylko dlatego że coś z sekcją zasilania nie tak, to Abit IP35-E, Foxcoon i Asus P5K czy jakiś Gigabyte na P35 też musiały by mieć coś nie tak z sekcją zasilania :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tym razem panowie z serwisu MSI "wyrobili" się w półtora tygodnia i przysłali mi nową płytę. ^_^ Mam nadzieję, że już z nią problemów nie będzie, tak jak z poprzednią.

 

Domyślnie zainstalowany bios: 1.2.. hmm :P Dobre to-to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panowie,

z formularza MSI nikt nie odpowiada. Ale ja z innym problemsem. Mianowicie coś tu wyczytałem o problemach z X-fi. Czy ciągle to występuje? Bo mówiąc szczerze płytowa sound karta rozczarowuje, a jakoś mnie chętka wzięła na Święta w SB się uzbroić i łowić uszkami każdy szmer w bioszoku.

...betka 1,76 roksuje...hmm...lepsze wrogiem dobrego...po co zmieniać jak chodzi??:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lowermann -> sterowniki do ide ??????

jakis czas temu podlaczalem do benchow dysk ata , na tej samej tasmie mialem dvd i nie bylo zadnych problemow, nie trzeba bylo dogrywac zadnych sterownikow itd.

z reszta - stery z tego co pamietam trzeba dogrywac tylko jak sie chce miec ahci, do ide nie trzeba

No nie wiem, ale... ja miałem problemy przy instalacji windows! Z początku dysk sata, zaczyna sie instalacja systemu, inicjalizacja sterowników, przy inicjalizacji systemu plików NTFS wywalało bluscreena!

 

Odłączyłem dysk i na drugi strzał poszedł dysk ATA samsung, to samo! Nie mogłem też uruchomić systemu z obsługą CD romu, tzn ze jak uruchamiam płytkę bootowalna i wybieram opcje uruchom z CD to wyskakuje błąd

"Device driver not found: MSCD0001

No valid CDROM device drivers selected

 

Oczywiście system startował z cd romu :), ale po zmianie plytki i wylistowaniu katalogów wyskakiwały jakies krzaki w nazwach!

 

Do czego zmierzam, problem został rozwiazany w ten sposób, że... z płytki instalacyjnej cd płyty głównej z katalogu F:\IDE\Intel\ICH9R\floppy utworzyłem dyskietkę startową, potem przy uruchomieniu instalatora windows xp nacisnałem f6, potem s i wybrałem ze sterownikow ich9R costam i potem system juz nie wywalił bluescreen'a

 

Pozdro

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie coś tu wyczytałem o problemach z X-fi. Czy ciągle to występuje?

Używam od początku posiadania płyty i nie zauważyłem żadnych problemów.

 

Poprawia współprace z pamięciami 4x1GB i OC NA NICH, szybciej ładuje windowsa, nieco lepsza wydajność niż np bios 1.4 ;]

W przyszłym tygodniu powinienem mieć drugą parę Oczy to sprawdzę jak wygląda OC na tej becie z 4x1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVEREST ktoras tam z nowszych wersji

 

bios 1.4 oficialny

 

odczyt z pamieci - 7433

zapis do pamieci - 6101

paskow windowsa wczytywania szesc

 

 

bios 1.76 beta

 

odczyt z pamieci - 7451

zapis do pamieci - 6097

paskow windowsa wczytywania szesc

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVEREST ktoras tam z nowszych wersji

 

bios 1.4 oficialny

 

odczyt z pamieci - 7433

zapis do pamieci - 6101

paskow windowsa wczytywania szesc

bios 1.76 beta

 

odczyt z pamieci - 7451

zapis do pamieci - 6097

paskow windowsa wczytywania szesc

 

meeron

jakies dziwne masz te wyniki moje:

odczyt- Dual DDR2-875 5-5-5-15 CR2 7732 MB/sek

 

zapis -Dual DDR2-875 5-5-5-15 CR2 6363 MB/sek

 

bios 1.6 beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem na zagranicznych forach to AFUWIN nie odpala na Viście x64... >< To jak zły DŻOKE. Vista ssie.

 

 

Dobra, znalazłem rozwiązanie. Wnoszę o dodanie go do FAQu. A więc najpierw ściągamy nową wersję AFUWin z tej strony:

http://www.ami.com/support/downloadagreeme...amp;InpDrvID=90

 

Rozpakowujemy, klikamy PPM na AFUWIN.exe i odpalamy jako administrator. I DZIAŁA.

 

##############Jakby co to jeszcze nie dodajcie bo muszę sprawdzić czy działa##############

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1,76 Beta

Zasysajcie śmiało. W końcu pamięci mi zaczęły biegać dużo lepiej :) Szczególnie jeśli macie pamięci takie jak ja w sigu ;)

Czyli jest krok na przód w tej sprawie.

 

Problem z S3 o którym pisałem pozostał. Ale nie martwi mnie to aż tak.

 

Dla liczących paski w starcie Windows. Miałem 4 paski w P09 i 4 paski w tym :P

W każdym razie najlepszy bios jak dotąd.

A dokladniej o ile bardziej udalo Ci sie podkrecic pamieci w porownaniu z innymi BIOSami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej o ile bardziej udalo Ci sie podkrecic pamieci w porownaniu z innymi BIOSami ?

Możesz się sugerować wynikami jakie osiągnał Miczq. Moje obserwacje są identyczne. U mnie na stałe biegają na 5-4-4 936Mhz (więcej nie pozwala mi FSB procesora i dzielniki) Wcześniej na tym samym napięciu (2,1V) stabilne było 5-5-5 900Mhz (wszystkie inne biosy). Spokojnie przy luźniejszych timingach osiągniesz 1000mhz. To tyle.

 

W każdym razie kwestia jest programowa widać i coś z tym robią co dobrze wróży na przyszłość.

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm coś mi krzyczy, że mu nie pasuje. Spróbuje wgrać to 1.76. A później ewentualnie przez dyskietkę, czy pendrive'a wgram 1.1.

 

EDIT:

Mam pytanie. Czy przez AFWin mogę ponownie nagrać 1.6 teraz, oraz jak mam zmienić nazwę pliku na AMIBOOT.ROM, a mam A7345IMS.160. To to 160 mam wywalić, czy zamienić na ROM? :P

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm coś mi krzyczy, że mu nie pasuje. Spróbuje wgrać to 1.76. A później ewentualnie przez dyskietkę, czy pendrive'a wgram 1.1.

 

EDIT:

Mam pytanie. Czy przez AFWin mogę ponownie nagrać 1.6 teraz, oraz jak mam zmienić nazwę pliku na AMIBOOT.ROM, a mam A7345IMS.160. To to 160 mam wywalić, czy zamienić na ROM? :P

Zmienić na rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. W niedługim czasie bede składał kompa (1 raz - konfig jak w sigu) no i mam pytanko co do połączeń zasilacz chieftec-msi. Powiedzcie czy dobrze mysle: aby wszystko elegancko chodzilo musze podłączyć:

 

-atx 24pin

-cpu 8pin

-dysk sata do sata6

-nagrywara dvd sata do sata7

-grafa 8800gt - plus do niej pci-express 6pin

-chłodziwo proca do cpufan

-wentyle do: sysfan1 sysfan4 itp.

- no i przedni panel power, reset switch oraz power, hdd led do JFP1

 

coś pominąłem? ;)

 

Jeszcze jedno, nie wiecie do czego służą m-connector? (wyglądają jak przedłużki niektórych wejść)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już piszę co trzeba by dodać do FAQu.

 

 

 

Więc jeśli nie działa Ci AFUWin pod Windows Vista 64bit, musisz najpierw pobrać nową wersję AFUWin z tej strony:

http://www.ami.com/support/downloadagreeme...amp;InpDrvID=90

 

Rozpakowujemy, klikamy PPM na AFUWIN.exe i odpalamy jako administrator. Całą resztę robimy tak samo jak normalnie.

 

 

 

Nie wiem czy warto to zapisać, ale mi po tym wywalało błąd więc zresetowałem czerwonym guzikiem CMOS. Ustawiłem datę i przy okazji zauważyłem, że wentylator miał obniżone obory (mimo ustawienia 100%). Tak więc zmieniłem na 50% a potem na 100% i już było dobrze. BIOS też działa już dobrze.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś w stanie odpowiedziec na moje pytanie? (post564)

to dla mnie b. ważne gdyż nie chce nic sfajczyć.

pomóżcie wiem że wiecie :D

 

ps: do JFP2 tez trzeba podłączać? czy on czasem nie jest od głośniczka systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron

jakies dziwne masz te wyniki moje:

odczyt- Dual DDR2-875 5-5-5-15 CR2 7732 MB/sek

 

zapis -Dual DDR2-875 5-5-5-15 CR2 6363 MB/sek

 

bios 1.6 beta

to wyniki sa słabe bo:

800 4-4-4-12-4-4-4-4

 

i procek default (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...