Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a xp masz z sp2? bo bez tego masie ludzi się nie chciały sterowniki hd instalować.

Dokładnie ja mam winde z sp2 i wszystko bez problemu sie instalowało z orginalnej płytki - potem najnowsze sterowniki ze strony realteka i też wsio ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=- u mnie na starszej wersji XPeka z SP2 dzwiek nie działał,na nowszej bez instalowania zbędnych dodatków.Tylko to co było umieszczone na płytce z MSI i działa..Pawel nie zdziw sie jak bedziesz formata robił za niedługo ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak wyjasnisz, ze tak jak MarKov i wielu uzytkownikow jak ja ma XP SP2 i wszystko smiga?

Nijak. Ale ten problem z HD Audio się zdarza. Gdybym znał wyjaśnienie, tobym wiedział dokładnie jak mu zaradzić. Ale PCet z OSem to dosyć skomplikowane urządzenie i chyba zauważyłeś, że teoretycznie złożone z tych samych elementów PCety działają często różnie. Gdyby było inaczej, to to forum by zanikło. Każdy by sobie złożył idealnego kompa z przepisu i by śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sp2 a i tak się nie chcą zainstalować, niedługo się skończą poprawki z autopatchera instalować to dam znać.

formata wolałbym uniknąć choć kompa mam od dziś, zresztą co by mi dał format jakbym instalował winde z tej samej płyty.

 

Zainstalowałem poprawki z autopatchera i g**** dały :/ dajel stery hd audio się nie instalują. Kurcze przez to nie mogę odpalić cod4 (innych gier na razie nie instalowałem) bo mi wyskakuje jakiś błąd że nie ma urządzenia dźwięku...

 

Czy jeżeli włożę kartę dźwiękową na pci i wyłączę integre w biosie to będę mógł ominąć ten sterownik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem opcji hibernacja czy też wstrzymanie.

Dziś chciałem sprawdzić jak działa wstrzymanie (S3).

Mam bios 1.8, w nim ustawione S3 oraz wake-up usb i reszte opcji ustawionych przez płyte.

W systemie Windows Vista kiedy daje opcje Wstrzymaj, monitor sie wyłącza i to tyle. Słysze, że dyski pracują, wiatraki śmigają itd. Kiedy nacisne np. jakis przycisk myszki po chwili monitor sie załącza.

 

Tak jakby opcja S3 nie do końca działała, dlaczego? FSB mam 480 aktualnie (napisałem bo slyszałem, że od pewnego progu nie działa S3, tylko czy tak sie to objawia?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby opcja S3 nie do końca działała, dlaczego? FSB mam 480 aktualnie (napisałem bo slyszałem, że od pewnego progu nie działa S3, tylko czy tak sie to objawia?)

To mnie wkurza w tej płycie najbardziej. Objawia się tak że przy >375Mhz nie chce się już wybudzić. Tzn. robisz wstrzymaj na S3 i działa STR - ładnie cały gaśnie, zasialcz się wyłącza, wiatraki i wszystko ok jak powinno być do tej pory, ale jak chcesz go obudzić są nieskończone ilości botoow. Pomaga tylko odcięcie zasilania i poczekanie parę sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie wkurza w tej płycie najbardziej. Objawia się tak że przy >375Mhz nie chce się już wybudzić. Tzn. robisz wstrzymaj na S3 i działa STR - ładnie cały gaśnie, zasialcz się wyłącza, wiatraki i wszystko ok jak powinno być do tej pory, ale jak chcesz go obudzić są nieskończone ilości botoow. Pomaga tylko odcięcie zasilania i poczekanie parę sekund.

Traxas nie tylko ta płyta większość płyt z dual bootem ma takie problemy - i nie dziwota bo sam sposób działania wyklucza prawidłowe funkcjonowanie opcji S3, pomyślmy w chwili wprowadzenia kompa w stan hibernacji dane o otwartych aplikacjach itp. są zapisywane w pamięci ram gdyby wyłączyć zasilanie to pupa zbita. Analogicznie do dual - triple - multi bootów które wykonują po przetaktowaniu kompa, wydaje mi się że wtedy pamięć traci zapisane ustawienia tzn przy pierwszym rozruchu komp już powinien się włączyć ale nasza piękna płyta robi dual boota i [gluteus maximus]. Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale u mnie w taki pełny stan wstrzymania nie przechodzi. Tylko gaśnie monitor ;P Więc jak zrobić by przeszła icon_wink_smile.gif?

Ustaw cały sprzęt nominalnie - powinien bez problemów przejść w stan uśpienia aaa i jeszcze jedno w biosie masz na pewno ustawioną opcję S3 nie S1 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zlozony pare dni temy ,wszystko jest ok ladnie zainstalowal sie xp ,wszystko pieknie dziala ale podczas instalacji visty z poziomu windowsa wyskakuje niebieski ekran z napisem ze wystepuje blad dysku twardego ;/

co jest nie tak ??

 

Dysk:WD3200AAKS

Płyta MSI P35 Neo2-FR

2xDDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw cały sprzęt nominalnie - powinien bez problemów przejść w stan uśpienia aaa i jeszcze jedno w biosie masz na pewno ustawioną opcję S3 nie S1 ??

Co masz na mysli pisząc, że mam cały sprzęt ustawić normalnie :>?

Tak mam S3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zlozony pare dni temy ,wszystko jest ok ladnie zainstalowal sie xp ,wszystko pieknie dziala ale podczas instalacji visty z poziomu windowsa wyskakuje niebieski ekran z napisem ze wystepuje blad dysku twardego ;/

co jest nie tak ??

 

Dysk:WD3200AAKS

Płyta MSI P35 Neo2-FR

2xDDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2

Mogą być 2 problemy: nie dociśnięta karta graf. do slotu pci-e albo padnięty dysk, sam przez to przechodziłem, u mnie się okazało (jak podpiąłem HDD do starego kompa) że miał 1800 bad sectorów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli pisząc, że mam cały sprzęt ustawić normalnie icon_wink_smile.gif?

hehe drogi kolego mam to na myśli że niestety jak podkręcisz sprzęt z poziomu biosu tzn przekroczysz pewną wartość FSB to niestety opcja S3 nie będzie ci działać (chociaż są wyjątki)- będzie się to objawiało tak jak u ciebie lub śpiączką kompa tzn zapisze się do pamięci ok ale już nie wstanie - taka to fajna płyta jest. Dlatego poradziłem na czas sprawdzenia ustaw wszystko NOMINALNIE tzn tak jak meeron napisał na default - wtedy opcja S3 powinna działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

 

Ta płyta automatycznie obniża taktowanie proca jak ten chce przekroczyć 82°C

Bo tak mam cały czas ja chce podkręcić procka :/

Wiem że to trochę dużo ale czy da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

 

Ta płyta automatycznie obniża taktowanie proca jak ten chce przekroczyć 82°C

Bo tak mam cały czas ja chce podkręcić procka :/

Wiem że to trochę dużo ale czy da się to jakoś wyłączyć?

Wyłącz Thermal Control w biosie.

 

A jak nie ma to mi się pomylilo z Abitem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porąbane z tą temp. wymieniam coolery na jakieś drogie zabawki (150-200zł) a temp minimalnie niższa niż przy boxowym wiatraku.

W tej chwili noctua nie może schłodzić proca E2160@3,5GHz. Procek działa na 3.2 przy standardowym napięciu.

Już nic nie rozumiem ;(

Czy ta płyta przypadkiem nie zawyża temperatur?? Na gigabycie i poprzedniej serii proca miałem niższe temp przy większym Vcore.

Edytowane przez mav1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mu chodzi o profile do zapisywania ustawień biosu ;]

aaa no racja

@Fredek tak trochę zbaczając z tematu - jak sobie chwalisz nową płytę ??? bo planuję zakup takiego cudeńka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.7 wszystko OK, tylko że są dwie konfiguracje. Pewnie nie doczytałeś, że tam jest save i load

 

edit: jak ustawić w biosie te 4 dodatkowe timingi? 10-10-10-10 czy 4-4-3-4 bo nie mogę zrozumieć tego co napisali ne egiełdzie?

pamięci to 2x1bg ocz reaper 800 cl4-4-4-15. I czy jeśli za bardzo obniżę te timingi to wystarczy clearcmos czy jak piszą w tym teście bios się sypnie całkowicie?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...