Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę bawiłem się w OC. Gdy zaczynałem to najmniejsze napięcie na procesor było 1,1500 a dziś wchodzę do biosu, przywracam domyślne ustawienia a tu napięcie na procesor 1,2250 i za nic nie można go zmienić na mniejsze. Co to się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelekmal

 

Zresetuj bios zworką - następnie jak wejdzie ci do biosu daj load optimize. Spróbuj też botować na jednej kości ram w różnych bankach.

Jeśli to niepomoże, to może oznaczać, że masz na płycie biosa który nie obsługuje poprawnie 45nm procków i musisz pożyczyć starszego proca i zrobić upgradu biosa.

zresetować bios zworką? jest jakaś oprócz tego guzika do clear cmos? resetowałem biose tym guzikiem oraz wyjąłem baterie na całą noc, nic to nie dało, jest tak samo. dualboot i monitor się nie załącza. Diody świecą cczc lub cczz co wskazuje na błąd ramu. Co dziwne to wcześniej mogłem wejśc do biosu ale były bluescreany przy instalacji windy.

 

Co do niepoprawnej obsługi proca to na pudełku jest napisane "45nm ready" a w manualu yorki i wolfy są wymienione jako obsługowane.

 

czy mieliście zworkę w zestawie na pinach oznaczonych JCI1 (na lewo od sb)?? ja jej nie mam i nie rozumiem do końca za co ona jest odpowiedzialna, ale założyłem na próbę jakąś zworkę na te piny i nic się nie zmieniło.

 

Boję się, że na mobo jest bios 1.3 i ma on problemy z moimi reaperami, ale jednak wcześniej chociaż mogłem wejść do biosu....

 

Macie jeszcze jakieś rady/sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. 2 dni temu był brak prądu. Komp był włączony. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył błąd podczas uruchomienia "błąd lub brak pliku ...system32\ntoskrnl.exe pózniej c_852.nls. Jakoś udało się uruchomić, zrobiłem reinstalkę i przy pierwszym uruchomieniu znów ntoskrnl.exe. Po restarcie poszło. Przy nagrywaniu płyty jest totalny zwis kompa. Podczas defragmentacji po chwili zwis kompa. Po reinstalce w hdtach odczyt średni jest na poziomie 3.3 MB/s a wynik burst to 4.4 MB/s. Czy mógł paść dysk czy płyta główna. Doradźcie co i jak można sprawdzić bo niestety nie mam dostępu do innej płyty.

 

edit

Przełożyłem dysk z sata6 na sata5 i burst wyszedł 207 MB/s. Czy taki wynik jest już ok?

 

Dodatkowe pytanie. Włożyłem dvd na sata7 i teraz system go nie widzi. Czy do tego marvella 88se6111 trzeba jakieś specjalne sterowniki?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Wersja biosu 1.8

 

karta SB Audigy - diody nie świecą

karta sieciowa na realteku - diody nie świecą

stara karta tv PixelView - diody świecą

Więc już nie wiem co ma oznaczać zapalenie niebieskiego leda

 

EDIT:

 

Już rozszyfrowałem. Dioda zapala się jak karta posiada wszystkie styki (pewnie działa to na zasadzie zamykania obwodu). Większość nowych kart ma tylko te styki które wykorzystuje i dlatego nie zapala sie led.

Edytowane przez mav1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz tego marvella wyłączonego w biosie. To jest extra ide controller czy jakoś tak. U mnie chodzi i żadnego extra sterownika nie mam

zgadza się. włączyłem extra ide controller i działa sata7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do MSI Neo2-fr:

1. Podkręciłem procka E2160 na 3ghz za pomocą zworki, napięcie na procu zwiększyłem do 1,4v. Mam też ruszać napięcie na NB?

2. Jaki aktualnie bios jest najlepszy?

3. Jaki powinienem mieć odczyt i zapis pamięci na goodramach o taktowaniu 667 (dzielnik 1:1, tak więc działają na 667mhz przy 333 fsb CL5)

4. Mam rewizje płyty 1.1. Czy to znaczy, że jest gorsza od 1.3?

Pozdro

Edytowane przez Renji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

ad.1 Szukaj najnizszego v do tych 3ghz. Napiecie na NB zostaw na def.

ad.2 imo 1.7

ad.3 odczyt/ zapis -- > 9386mb/s / 10699mb/s (goodram 667 @ 1005 cl5 :P)

ad.4 Cos slyszalem o rewizji o 1.2 ale zeby 1.3 ? ;) W 1.1 nie ma po prostu przedluzki na wtyczke 8pin (2x4pin), dodatkowe porty usb etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scythe on chciał odczyt/zapis na 667mhz a nie 1005 :wink:

Zgadza się, chodziło o taktowanie 667 mhz.

 

Wgrałem najnowszy 1.80 bios i teraz procek wymaga o wiele więcej V niż na biosie 1.3. Dlaczego tak się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie czytało sie FAQ:

 

WAŻNA INFORMACJA:

OD BIOSU 1,4 płyta ustawia napięcie o około 0,04v-0,05v niższe niż we wcześniejszych wersjach biosu... lecz odczyty są takie same, reasumując, jeśli na biosie 1.4 i wyższym w biosie ustawimy napięcie powiedzmy 1,4v to w rzeczywistości w stressie będzie ono wynosiło około 1,35-1,36v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest mozliwe ze moj procek (e2160+AC Freezer 7PRO) gdy przestawilem zworke na 333 po ponad 1,5 h obciazenia programem SP2004 w Core temp pokazywal 55-56*C, a w speedfan 48*? probowalem jescze jakis intelowski i tez pokazywal kolo 50.... ?? dodam ze napiecie mam ustawione na 1,4v na biosie v1.4,

probowac zmniejszac napiecie? zrobic moze jeszcze jakis dluzszy test ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem mój problem: fabrycznie na płytę był wgrany bios 1.3 i nie współpracuje on z pamięciami ocz reaper.

 

Mam kolejny problem, tym razem ze zintegrowaną kartą dźwiękową: przy instalacji sterowników hd audio wyskakuje błąd i sterownik hd audio się nie instaluje (stery z cd jak i z www msi). Wiecie co na to poradzić?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem, tym razem ze zintegrowaną kartą dźwiękową: przy instalacji sterowników hd audio wyskakuje błąd i sterownik hd audio się nie instaluje (stery z cd jak i z www msi). Wiecie co na to poradzić?

XP czy Vista? Bo z XP sobie poradziłem, a o Viście nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po instalacji systemu XP instaluję ostatniego Autopatchera.

Chyba jest w nim jakaś poprawka po której instalacji nie ma już problemów z dzwiękówką.

Bez Autopatchera miałem problem z instalacją sterownika jak i nie miałem dzwięku i podobne jaja jak koledzy wyżej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelekmal mi pomogla instalka windowsa z innej płyty..

Ja instalowałem z trzech różnych i zawsze do bani. Może rzeczywiście Autopatcher wystarczy. Mnie nie wystarczył. Ale postaraj się wyczyścić pozostałości po tych nieudanych instalacjach. Np.Driver Cleanerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

W 1,1 tez byla przedluzka...

No tak ale sam wiesz ze we wczesniejszych rewizjach rewizji 1.1 przedluzek nie bylo :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowanie poprawek ze strony do której podał link kszyh13 nic nie dały. Zaraz zobaczę tego autopatchera

Ja to zrobiłem dokładnie tak: 1.wgrałem XP, 2. wgrałem Autopatchera 3. Wgrałem sterownik chipsetu. 4.wgrałem sterownik HD Audio(wywalił bład) 5.odinstalowałem HD Audio i wyczyściłem Driver Cleanerem. 6. wgrałem tego patcha. 7.wgrałem sterownik HD Audio na raty tzn wgrałem, zrestartowałem i nie działał, więc wymusiłem aktualizację z menadżera urządzeń i działa.

Przedtem stawiałem ten OS parę razy i kombinowałem ze wszystkim tymi rzeczami bez rezultatu. I, cholera jasna wcale nie wiem jak mi to pójdzie za następnym razem. A chciałbym zrobić formata, bo w międzyczasie zmieniłem grafę, a i ten RAID, co go mam jakiś marny. Tak więc życzę Ci gorąco powodzenia i może, jak Ci się uda to przyjdę do Ciebie po prośbie.

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem dokładnie tak: 1.wgrałem XP, 2. wgrałem Autopatchera 3. Wgrałem sterownik chipsetu. 4.wgrałem sterownik HD Audio(wywalił bład) 5.odinstalowałem HD Audio i wyczyściłem Driver Cleanerem. 6. wgrałem tego patcha. 7.wgrałem sterownik HD Audio na raty tzn wgrałem, zrestartowałem i nie działał, więc wymusiłem aktualizację z menadżera urządzeń i działa.

Przedtem stawiałem ten OS parę razy i kombinowałem ze wszystkim tymi rzeczami bez rezultatu. I, cholera jasna wcale nie wiem jak mi to pójdzie za następnym razem. A chciałbym zrobić formata, bo w międzyczasie zmieniłem grafę, a i ten RAID, co go mam jakiś marny. Tak więc życzę Ci gorąco powodzenia i może, jak Ci się uda to przyjdę do Ciebie po prośbie.

a xp masz z sp2? bo bez tego masie ludzi się nie chciały sterowniki hd instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...