Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ta nagrywarka jest na ATA/IDE czy SATA?

Jaki BIOS w płycie? W 1.9 i wyższych jest nowy BIOS kontrolera IDE i dodatkowego portu SATA. Może to Ci pomoże...

 

 

 

Nagrywarka to nec 3550a IDE ATA jednak wgrywalem juz rozne firmware starsze nowsze, nera ashampo i inne i nadal to samo ,znalazlem gdzies na forum ze wyjecie bateri i reset biosu cos pomoglo jednak mysle ze to cos ze sterami lub z biosem bo na starym mobo,ram ,grafie,procku z innym biosem smigalo,mam wersje 1.1 biosu i pozatym wszystko mi swietnie smiga,ewentualnie wymiana na nagrywarke z sata mnie czeka jak nic nie poradze <_< najgorzej jakby na sata bylo to samo znowu ,odpukac w niemalowane :damage_wall: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz o tym w instrukcji płyty. Jeśli przedni panel nie jest zgodny z standardem AC'97 to nic z tym nie zrobisz.

 

W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat... może ślepy jestem... A Rebel nie posiada panelu zgodnego z ac'97?

 

Proszę jeszcze o proste i jasne wytłumaczenie funkcji D.O.T i Spread Spectrum w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat... może ślepy jestem... A Rebel nie posiada panelu zgodnego z ac'97?

 

Proszę jeszcze o proste i jasne wytłumaczenie funkcji D.O.T i Spread Spectrum w biosie

odnosnie wyjsc na przedni panel - niektore obudowy nie maja 'odpowiednio nowej' kostki (nie obsluguje hda), ktora podlaczasz do plyty i w efekcie nie dzialaja wyjscia na przednim panelu. Nowe obudowy juz sa 'hd audio ready'

dot - auto podkrecanie o x%

spread spectrum - ktos pisal, ze to korekcja zaklocen elekrtomagnetycznych i lepiej wylaczyc przy oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat... może ślepy jestem... A Rebel nie posiada panelu zgodnego z ac'97?

 

Proszę jeszcze o proste i jasne wytłumaczenie funkcji D.O.T i Spread Spectrum w biosie

1. Strona A-13

 

2. D.O.T - automatyczne OC - do wyłączenia, prawdziwe oc tylko "ręcznie ustawiane" :wink:

spread spectrum - do wyłączenia, zawsze przy oc wyłącza sie to, ( w instrukcji o tym jest, strony 3-23 i 3-24)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie jest szukalem gdzie indziej...

 

A da się coś z tym zrobić? Wlutować cuś przelutować czy cuś? :D hyhy

 

 

Spread spectrum juz wylaczone...

mozesz probowac znalezc panel HD na allegro i przerobic sobie, ale nie wiem czy sie oplaca wogole kombinowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w wątku.Jutro płyta trafia do mnie(akurat FIR co jest dziełem...ceny płytaXwysyłka).Owszem -FAQ znam, BIOSy podojone i czytam wątek.Myślę ,że będzie dobrze....oby :wink: .277PLN IMO świetna cena za tego mobaska...

Mam pytanie -jaki BIOS(jeden jedyny :wink: ) wgrać na początek?Jest kilka zalecanych w FAQ ale...kilka.Wiem ,że u mnie może być lepszy X ,a u kogoś Y ale może jest jeden godzien polecenia na "dzień dobry"?Na płytę posadzę pamięci z sygnaturki(chyba tymczasowo...) i CPU e4300 robiące na takiej płycie 3.4 przy 1.5V na AC(24/7).I drugie pytanko -obecność "fioletowego gluta" obraża mnie nieco choć nie mam jeszcze płyty.Czy ktoś wymyślił "zamiennik" na wypadek wysyłania płyty do serwisu po jego wywaleniu i zmianie na coś konkretnego?Zdażało mi się podrabiać pasty czerwoną i szare ale ta fioletowa błonka...coś trudniej będzie chyba :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka to nec 3550a IDE ATA jednak wgrywalem juz rozne firmware starsze nowsze, nera ashampo i inne i nadal to samo ,znalazlem gdzies na forum ze wyjecie bateri i reset biosu cos pomoglo jednak mysle ze to cos ze sterami lub z biosem bo na starym mobo,ram ,grafie,procku z innym biosem smigalo,mam wersje 1.1 biosu i pozatym wszystko mi swietnie smiga,ewentualnie wymiana na nagrywarke z sata mnie czeka jak nic nie poradze <_< najgorzej jakby na sata bylo to samo znowu ,odpukac w niemalowane :damage_wall: hehe

Zapodaj jakiś nowszy bios. Wersja 1.1 to bios wyjściowy, od tamtej pory dużo poprawili w nowszych. Może spróbuj 1.94 jak wspominał Davka.

 

 

Witam wszystkich w wątku.Jutro płyta trafia do mnie(akurat FIR co jest dziełem...ceny płytaXwysyłka).Owszem -FAQ znam, BIOSy podojone i czytam wątek.Myślę ,że będzie dobrze....oby :wink: .277PLN IMO świetna cena za tego mobaska...

Mam pytanie -jaki BIOS(jeden jedyny :wink: ) wgrać na początek?Jest kilka zalecanych w FAQ ale...kilka.Wiem ,że u mnie może być lepszy X ,a u kogoś Y ale może jest jeden godzien polecenia na "dzień dobry"?Na płytę posadzę pamięci z sygnaturki(chyba tymczasowo...) i CPU e4300 robiące na takiej płycie 3.4 przy 1.5V na AC(24/7).I drugie pytanko -obecność "fioletowego gluta" obraża mnie nieco choć nie mam jeszcze płyty.Czy ktoś wymyślił "zamiennik" na wypadek wysyłania płyty do serwisu po jego wywaleniu i zmianie na coś konkretnego?Zdażało mi się podrabiać pasty czerwoną i szare ale ta fioletowa błonka...coś trudniej będzie chyba :razz:

Jeśli chodzi o bios proponuje od 1.8 w wzwyż. Co do wymiany gluta to nie wiem czy jest sens. Według mnie radzi sobie b.dobrze, a wymiana na inną pastę to taka sztuka dla sztuki. Mobasa mam od długiego czasu, lata z fsb 470-480 MHz i nic się dzieje a nawet nie zaglądałem pod radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.W sumie chyba najmądrzej zrobię obserwując co się dzieje z temperaturami i w razie W coś kombinując.Tym bardziej ,że mimo pewnej już wprawy wiem ,że "operując" na gołych rdzeniach wystarczy jeden fałszywy ruch i po zabawie.Myślę jednak ,że e4300 nie zamęczy tej płytki :wink: .Z BIOSem zrobię jak radzisz.W sumie logiczne wydaje się skorzystanie z najwyższych wersji ale...np. u mnie na DFI stary BIOS najlepiej się sprawuje.Nie mam na nim kłopotów z resetem HTT co spotyka innych i mnie na..nowszych BIOSach.Oczywiście -to już inna płyta i inny wątek :rolleyes:

Zasmucił mnie fakt braku gniazda optycznego na MSI i to akurat jak sobie przypomniałem ,że mam radio samochodowe z takim(MD z nagrywaniem ,a zmieniarka kipła w kalendarz...).Coś sie wymyśli -to szczegół.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy wydaje mi sie ze to nie jest wina biosu bo dzis przynioslem dysk 80Gb ide ata i odczepilem nagrywarke nec 3550a zeby zgrac z tego dysku gry i filmy po ponownym podpieciu neca cos mnie natchnelo zeby sprobowac nagrac plyte i w dodatku ta ktora wczesniej sie niby nie chciala nagrac <_< odziwo wszystko pieknie sie nagralo :razz: wiec wkladam nastepna plyte tej samej firmy i pojawia sie napis zaraz na poczatku ''wystapil reset'' :angry: jednak wgralem teraz biosa nowszego niz 1.1 jest na 1.8 teraz i to samo wydaje mi sie ze tak jak ktos na forum pisal moze to byc zbyt maly prad dochadzacy do lasera,zwlaszcza przy moim bezmarkowym zasilaczu 350 (megabajt)ze starego kompa narazie ,ale przekonam sie dopiero jak wymienie zasilke lub nagrywarke ale pod sata,a propos ma ktos LG GSA H30N z plyta MSI :wink: za odp z gory dzieki

 

 

 

 

 

 

 

mobo-MSI P-35 NEO2-FR,cpu-2180@2.7 box,gpu-8600@750/1600,hdd-samsung320gb,16mb sata,ram-2x1GB goodram 800 cl5,dvd-nec 3550a,win XP 02 SP2,psu-350W bezmarkowy(megabajt) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios 1.8 do tej pory miałem E6750 i wszystko było OK, dzisiaj zmieniłem na E8200 bios na def ustawia mi 1,125V... niby wszystko OK, ale jak podnoszę napięcie to skok wynosi 0,125V. Wartości do 1,8V nie podświetlają się na czerwono jako niebezpieczne, kolor zmienia sie po przejściu 1,8V pojedyncza zmiana ma już wtedy właściwy skok, ale wartości od 1,100V w górę podświetlone są na czerwono... co jest? Miał ktoś tak, to normalne?

 

EDYT :)

Sprawa dziwna, ale różnicy w woltażu raczej nie robi.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davka a skad pobieracie tego biosa 1.94 bo na poczatku stron jest tylko 1.91a na stronce msi polska 1.7 tylko znalazlem <_< I czy ma ktos taka kongiguracje pamieci 2x1 GB +2x2GB bo trafiaja sie tanie 4 GB godrama??

Czy 6 GB ramu w takiej konfiguracjie ta plytka obsluguje normalnie bezproblemowo na biosie 1.8???????

Centy czy taki 550-560W psu chiefteca powinien wystarczyc do rozbudowy w przyszlosci o e8xxx lub q9xxx,oraz 8800gt(gts)512mb?????za odp dzieki :wink:

A wogole tak na marginesie ta plytka MSI p-35 NEO2-FR jest swietna,wgrywanie biosu to bajka :lol2: z windowsa, nie to co w niektorych firmach problemy ze zle wgranym biosem :razz:

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davka a skad pobieracie tego biosa 1.94 bo na poczatku stron jest tylko 1.91a na stronce msi polska 1.7 tylko znalazlem <_< I czy ma ktos taka kongiguracje pamieci 2x1 GB +2x2GB bo trafiaja sie tanie 4 GB godrama??

Czy 6 GB ramu w takiej konfiguracjie ta plytka obsluguje normalnie bezproblemowo na biosie 1.8???????

Centy czy taki 550-560W psu chiefteca powinien wystarczyc do rozbudowy w przyszlosci o e8xxx lub q9xxx,oraz 8800gt(gts)512mb?????za odp dzieki :wink:

A wogole tak na marginesie ta plytka MSI p-35 NEO2-FR jest swietna,wgrywanie biosu to bajka :lol2: z windowsa, nie to co w niektorych firmach problemy ze zle wgranym biosem :razz:

BIOS 1.9b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wersji coretemp. gdzieś o tym czytałem nie pamiętam czy w tym wątku czy w wątku o e21xx że jest inny trucjon i inaczej temp pokazuje. u mnie wersja CT jak na screenie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc który program będzie najbliższy prawdzie przy E2160?

skoro mi w 3 programach bardzo podobnie pokazuje to obstawiam ze to co jest w coretemp jest dobrze:) nawet dośc wiarygodnie przy 3 GHz na boxie. ściągnij tą wersje coretemp którą ja mam i zobacz jak Ci pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :rolleyes: Panowie czy ten programik core temp nie zaniza temperatur proca czy nie oszukuje troszke bo jak go wlacze na nieobciazonym procu np 2.67 ghz pokazuje mi 22-23C jednak w biosie plyty pokazuje mi 32-33C oraz w programie dolaczonym do mobo center dual core 33-34C ?????? sam juz nie wiek ktoremu wiezyc

core.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na prawde nie da się zmierzyć prawdziwej temperatury (aktualne płyty główne nie mają dodatkowych czujników temp proca). Procesor podaje tylko różnicę między aktualną temp a temp maksymalną (a tak na prawde to nie jestem pewien czy podaje stopnie Celsjusza, bo to jest po prostu wartośc rejestru 8 bitowa bodajże). Dlatego wg mnie tylko CoreTemp powinno się brać pod uwagę - on pokazuje to co daje procesor. Inne programy też używają tych danych ale jakoś je modyfikują. A nas i tak nie obchodzi ile to ma stopni C tylko czy nie jesteśmy blisko niebezpiecznej granicy i CoreTemp to pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem mały test z udziałem CoreTemp 0.96.1 , 0.98.1 oraz SpeedFan'a i Everest'a

 

Wyniki w CoreTemp w obu wersjach były identyczne, pokrywały się one ze SpeedFanem , Everest pokazywał temp nieco wyższe...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...