Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pozostawic wszystko tak jak jest? Bez zadnych zmian w biosie? Mam jeszcze pytanko zakupiłem Pioneera DVD 216 a pisze w Win i w biosie 216D czyżby mnie oszukali?:P

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma najmniejszego znaczenia. Kontroler Marvela jest wolniejszy niz ten Intelowski wbudowany w ICH8R ale do nagrywarki DVD to ATA 33 to za duzo ;)

ICH9R - dla ścisłości :wink:

Czyli pozostawic wszystko tak jak jest? Bez zadnych zmian w biosie? Mam jeszcze pytanko zakupiłem Pioneera DVD 216 a pisze w Win i w biosie 216D czyżby mnie oszukali?:P

Na to wygląda. Ale jak nie używasz DVD-RAM to nie ma szkód, bo wersja z 'D' ich nie czyta. Ale bym poszedł wyjasnić. A nóż Ci dadzą tą lepszą :wink: Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wczoraj doszła do mnie nowa płyta. Siedziałem i próbowałem to wszystko dobrze połączyć ale coś mi chyba nie wyszło. Po odpaleniu PC, zapalają się wszystkie lampki na niebiesko i z płyty wydobywa się niesłychany pisk. Według instr. to uszkodzony procesor, albo go brak. Ale myślę, że chyba jednak źle coś musiałem podłączyć... Dam linka ze zdjęciami jak to wszystko połączyłem.

http://wyslijto.pl/plik/86u156b004

 

W pliku jest jeszcze zdjęcie z instr. ponieważ nie mam pojęcia jak podłączyć dźwięk. U mnie na kabelkach napisane jest: Grund, R-out, Mic Pow, Mic In, R out, L out. Czyli zupełnie inne nazwy jak książeczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam dałes ze ma aż 32MB?? Wiesz, jeszcze nie spojrzałem ale rzuciło mi sie w oczy że masz 8800GTS 320MB, a ona tak straszliwie piszczy jeżeli sie jej nie da papu w postaci podłączenia jej zasilania... Wiem bo miałem taką.

 

Edit:

Rozumiem że ta płyta inna niż MSI to przed rozbiórką kompa. A na tej nowej MSI to nie pomyślałes żeby włożyć wogóle grafikę?? :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 dobrze prawi, też miałem GTSa i wiem jak piszczy gdy nie podepnie się dodatkowego zasilania.

 

Ktoś ma E6xxx i problem z dual bootem na biosie 1.10 ?

 

Miał zniknąć podobno po jego wgraniu a nie zmieniło się nic :(

Że miał zniknąć to chyba jakaś plota, ja na każdym biosie miałem dual boota i na 1.A1 też mam po OC. Przyzwycziłem się, nie zwracam uwagi i jest ok. Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja nie podłączyłem zasilania do karty. A reszta jest dobrze powpinana ? Ok chodzi.

 

Czy wie ktoś jak podłączyć DVD ? Jaką wtyczką i gdzie.

 

Dobrze, płyta nie widzi mi DVD. Jest podłączone pod IDE. Wie ktoś dlaczego ?

 

Kolejna sprawa. PC wstaje na dwa razy, trochę to wkurza. Czy to norma na tej płycie ?

Edytowane przez niC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy, wgrywałeś to?? Kto sie odważy pierwszy? :P

Edit: Oki, 1.B1 wgrany lecz zmian w mojej konfiguracji nie zauważyłem. Problem z obrotami PWM nadal mam więc to chyba hardware'owy problem...

 

niC, jaki masz system? Ja na Viście x64 nawet nie musiałem instalować sterów z płytki chyba, vista sama sobie zainstalowała sieciówke i jest git, a jaki problem opisuje Ci menadżer urządzeń?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 nie wgrywałem jeszcze.

Panowie nie bać się, bios jest z niemieckiego forum msi. Pojawił się tam pod koniec grudnia, a że dawno nie zaglądałem to dopiero dziś podlinkowany. Ja go wrzuciłem na rapida bo trzeba być zarejestrownym żeby ściągnąć z tego forum. A nie każdemu będzie się chciało.

 

GTR34 to jest beta biosu 1.B czyli oficjalnie to będzie 1.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że kończą mi się już wolne porty s-ata a chciałbym dołożyć jeszcze jeden dysk do RAID

to mam do was pytanie. Czy es-ata można wykorzystać do tego celu ?? Jeżeli nie to czy

któryś z was podłączał jakieś napędy do es-ata ?? bo zastanawiałem się czy by nie podłączyć

tego dysku 500GB właśnie pod es-ata albo napęd dvd a dysk 500GB podpiąć pod marvella.

Bo chyba nie opłaca się kupować dodatkowego kontrolera po to tylko żeby podłączyć DVD.

 

 

Co wy na to ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że kończą mi się już wolne porty s-ata a chciałbym dołożyć jeszcze jeden dysk do RAID

to mam do was pytanie. Czy es-ata można wykorzystać do tego celu ?? Jeżeli nie to czy

któryś z was podłączał jakieś napędy do es-ata ?? bo zastanawiałem się czy by nie podłączyć

tego dysku 500GB właśnie pod es-ata albo napęd dvd a dysk 500GB podpiąć pod marvella.

Bo chyba nie opłaca się kupować dodatkowego kontrolera po to tylko żeby podłączyć DVD.

 

 

Co wy na to ? :]

 

mieszać SATA i eSATA nie da się niestety... eSata ma wysoki transfer jezeli masz dysk na magazyn to ten interfejs jest wystarczająco wydajny a kontroler RAID no cóz.. to juz lepiej kupić DVD rom na ATA taśmę za 60 zł niż kontroler za 400 zł ;)

 

swoją drogą pochwalił byś się obrazkiem jak ci RAID hula ??(jakie dyski) jestem ciekaw bo sam ostatnio zakładałem ;)

 

 

a z innej beczki to wgrałem najnowszy biosik i nie mam dual boota w ogóle do 480FSB ;) czyli jednak coś jest na plus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac ta plyte w 'normalnej' cenie ? :x wszedzie gdzie spojrze to ceny okolo 400zl.

Ja dostałem nówke pełny box na Allegro zaq 200zł :lol2: 3 sztuki tylko były, ale z ciekawości nieraz patrze to albo jest za ponad 300 albo wogóle nie ma, miałem szczęscie B-) Musisz czyhać na okazje ;)

 

a z innej beczki to wgrałem najnowszy biosik i nie mam dual boota w ogóle do 480FSB ;) czyli jednak coś jest na plus...

To ja nie wiem co jest grane, bo ja też go wgrałem i jak mam strapa na 333 to przy 380 mam dual boota :mur: Może nawet na mniej ale fsb 380 mam teraz i egzorcyzmy już są. Od czego to może być?? Od pamięci pewnie bo przetaktowane z 800 na 950... :angry: Co może pomóc w zniknięciu dual boota? :huh: Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kontroler RAID miałem namyśli jakieś tanie badziewie za 30zl pod PCI byle tylko nagrywarkę podpiąć.

 

Co do hulania to średnio mi hula jeśli chodzi o benchmarki HDtach wypluwa jakieś 200 - 220MB/s (odczyt)

w zależności od tego czy vista mieli sobie dyskami bardziej czy mniej ;) a czasami lubi sobie po mielić ...

Dyski z podpisu WD 2x 1talerzowe AAKS i 1x 2 talerzowy AAKS nie wiem czy przypadkiem przez niego

nie jest ciut wolniej ale że sporo z tym grzebania żeby to sprawdzić to się nie biorę ze to.

 

No i jeszcze pozostaje sprawa prędkości w systemie operacyjnym nie w benchmarkach i tu jest sporo lepiej

gierki szybciej się ładują i instalują, rozpakowywanie większych archiwów winrara to przyjemność, kopiowanie

filmów czy innych większych plików też sporo szybciej idzie niż z 1 dyskiem :) ogólnie jestem zadowolony.

Jak cena WD 320 AAKS znowu wróci do normy teraz coś 175zł w Proline a niedawno było 145 ... to zapodam

4ty dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego od razu "boże" NCQ ma chodzi OK a osobiście widziałem tyle padniętych samsungów już że

kijem przez szmate bym nie ruszył dysku od samsunga właśnie dla tego nawet nie brałem pod

uwage budowy macierzy na samsungach w gre wchodzili tylko Seagate i WD wziąłem WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma NCQ to wycofuje "boże" :D bo gdzieś widziałem "ncq - nie" było napisane dla tego dysku. Wiesz, opinie są różne, ja też widziałem padnięte WD i Seagate, a Samsungi mają moi kumple dookoła, ja osobiście miałem tylko Samsungi i wszystkie chodzą. No, jeden 5 letni ma nieraz problemy ze startem. I są najszybsze (i najchłodniejsze) w swojej klasie, może poza 'topowymi' WD i Seagate z duża ilością cache, a Samsung nie musi mieć full cache żeby być szybkim, i ja bym tylko na Samsungach budował RAID, ale oki bo nie o dyskach tu mowa :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kontroler RAID miałem namyśli jakieś tanie badziewie za 30zl pod PCI byle tylko nagrywarkę podpiąć.

 

Co do hulania to średnio mi hula jeśli chodzi o benchmarki HDtach wypluwa jakieś 200 - 220MB/s (odczyt)

w zależności od tego czy vista mieli sobie dyskami bardziej czy mniej ;) a czasami lubi sobie po mielić ...

Dyski z podpisu WD 2x 1talerzowe AAKS i 1x 2 talerzowy AAKS nie wiem czy przypadkiem przez niego

nie jest ciut wolniej ale że sporo z tym grzebania żeby to sprawdzić to się nie biorę ze to.

 

No i jeszcze pozostaje sprawa prędkości w systemie operacyjnym nie w benchmarkach i tu jest sporo lepiej

gierki szybciej się ładują i instalują, rozpakowywanie większych archiwów winrara to przyjemność, kopiowanie

filmów czy innych większych plików też sporo szybciej idzie niż z 1 dyskiem :) ogólnie jestem zadowolony.

Jak cena WD 320 AAKS znowu wróci do normy teraz coś 175zł w Proline a niedawno było 145 ... to zapodam

4ty dysk :)

 

no co narzekasz nie jest zle chyba... ;) z tego co czytałem wynika jakoby dodanie czwartego dysku juz nie dawało wielkiego kopa w porównaniu do przesiadki z 2 na trzy ;) ale nie wiem na ile to prawda.. ja mam obecnie tylko dwa dyski 250GB 2350410AS Seagate i jest tak i ponieważ mi się to ogólnie podoba też się przymierzam do trzeciego ;) bo są tanie jak barszcz a bardzo wydajne ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...