Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy, forum jest od pogaduszek ;)

Na RAM jeszcze raz u siebie ustawiłem 2,2v no i 3800mhz i test "some RAM" w orthosie szedł prio9 aż po 49 minutach wywalił błąd <_< Wątpie aby mało volt było na procu, choć niewiem juz głupi jezdem :)

 

Wiesz, są tacy - bodajże IbanezRG twierdził że właśnie na dzielniku 1:1 miał niższe wyniki w Evereście niż na takim który bardziej podkręcał ram. Ja mimo że testowałem różne ustawienia i dzielniki to realnego wzrostu wydajności w grach nie zauważyłem, a w takim czymś jak SuperPi to chyba marginalna różnica na korzyść 1:1 ale po warunkiem że fsb ok.500 pamięci 1:1 1000mhz to wtedy miazga szczególnie w evereście ;)

Także jakoś nie widziałem żadnej różnicy pomiędzy poszczególnymi biosami, miałem 1.9, 1.A1, 1.10 i 1.B1 i naprawdę wydajność na każdym była taka sama, może Ty zmieniałeś na najnowszego z zupełnie starego to może dlatego musisz rozpracowywać na nowo ;)

pzdr

 

PS. A czy u Ciebie sie sprawdzi strap 400 czy nie - myślę że warto spróbować ;) Q6600 ma przecież niski mnożnik.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja banana zrobiłem wiecie testów sztuk dwa ;) jeden z visty drugi z Win7 b 7022 na tych samych taktach dzielnikach i strapie 400 procek puszczony na 4.1GHz i oto co wyszło pod windows 7 znaczna róznica na plus...i to spora hmm... dodam ze na win 7 pobiłem rekord 16m supepi (swój własny) te same ustawienia co vista i wynik o 7 sekund lepszy...!!!

 

obadajcie..vista

Dołączona grafika

 

windows 7 dokładnie te same takty (powtarzałem wiele razy nie jest to błąd pomiarowy na bank)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, jak nic nie zepsują to może w końcu będzie godny następca XP.

Takie fsb masz na codzień czy tylko do testów?

na codzień mam jeszcze wieksze FSB, ale akurat coś grzebałem i było wtedy grneralnie przetaktowane na 4.1GHz .. fsb mam zawsze od dawna przy wyciągnietych zworkach czyli strap 400 na poziomie 525x8 czyli 4.2Ghz chyba mam udany egz. bo do tego mi starcza

 

vCPU 1.35v z biosu (e8400) miałem przsedtem e8500 ale był gorszy miał wyższy VID i napiecia były potrzebne wyższe a oc srednio takie samo... sprzedałem i trafiłem tego e8400 za 520zł ;) z vid 1.1000

vNB 1.4v

VTT 1.25v

vSB 1.6v

magistrale pciex zablokowałem na 102MHz...

 

smiga idealnie od dawna i nie zaobserwowałem ani razu nawet jednego problemu z niestabilnoscią czy jakimś dziwnym działaniem, o którym pisał przy sprawie STRAP400 kolega DejwitT11

 

a co sugerował byś jednak mnożnik dać na 9 i miejsze FSB zapodać??

to moje obecne jest jakoś niebezpieczne na codzień??

 

PZDR

 

edit: a tak everest się przedstawia przy 4.2GHz pod Windows 7 beta ;) zauważcie ze memki pracują sobie zaledwie 1050Mhz czyli teoretycznie niżej niż 8500 ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma na codzien :P(sygna)

Ustawiając 470x9 też będzie 4,2 GHz, stąd moje pytanie.

 

...a co sugerował byś jednak mnożnik dać na 9 i miejsze FSB zapodać??

to moje obecne jest jakoś niebezpieczne na codzień??...

Nie, nic nie sugeruję. Spytałem z ciekawości. Jak nic się nie dzieje to po co zmieniać.

Mój cep jest jednym z pierwszych od Milansa, powalony czujnik temp i według odczytów wcześniejszej wersji CT VID wynosił 0.8625 teraz pokazuje 0.9750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważcie ze memki pracują sobie zaledwie 1050Mhz

Zaledwie, ale za to synchro stąd wyższe wyniki ;)

 

Ja nie pisałem że mam na strapie 400 problemy, tylko konkretny problem ze stabilnością mego proca. Ale chyba rozwiązany - VTT FSB 1,275 i wydaje sie być oki.

 

To rozwiałeś moje wątpliwości czy wysokie fsb na poziomie 500 nie szkodzi płycie - ptys chyba pisał że nie raz mu sie psuła płytka a miał stałe fsb500 stąd bałem sie stosować. Dziś poeksperymentuje. Tak nawiasem mówiąc -IbanezRG- opłaca sie ściągac win7 build 7022 mając zassany build 7000? (lepsza stabilność itp??)

 

Czyli mit o niższej wydajności RAMu powyżej fsb 512 nieprawdziwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mitu o spadku imo jest to faktycznie mit ...pamieci sie skalują coraz wyżej na kazdym dzielniku który testowałem do FSB 540 takze jest ok... i płyta moja w kazdym razie przy nawet 540fsb hula no problem całkowicie ;)

 

niebawem zapodam kilka obrazków z wyższym FSB bo teraz jestem na viscie a chce juz na windows 7 pokazywać by nie mylić...

 

co do sensownosci przesiadki na build 7022 imo nie ma to sensu za bardzo

zmiany są bardzo niewielkie i kosmetyczne, poza tym, ze masz w standardzie naprawione kilka byków z UAC czyli problem z gadzetami przy UAC wyłączonym a takze problem z WMP12 jest poprawiony (nie ucina mp3 już) reszta to kilka nowych ikon oraz efekt przejscia przy zmianie tapety czy stylu graficznego... poczekajmy na nowe przecieki na czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za info ;)

A to moje wyniczki :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zważywszy na to, że to Vista a nie win7 to jest baardzo ciekawie :D

 

PS. IbanezRG - instalowałes normalnie stery do chipsetu na win7? Zdaje sie że zgodność trzeba było ustawić aby zechciały sie zainstalować... Chce uzyskać max wydajności to nie wiem czy stery od Visty służą chipsetowi...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemów w buildzie 7022 juz zadnych zgodnoscni nie musiałem ustawić intelowskie idą od razu a graficzne pod vistę mają w instalatorze juz wpisy windows 7... soundblastera XFi takze...

 

oto moje superpi 16m z procka 4.4GHz i everest ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak ten 7022 ma coś znowu poprawione, ale nie chce mi sie ssać znowu 4 giga :P

 

Wyniczek zajefajny, ale widze że nieźle procka voltujesz :) To tylko tak na czas testu? Ja przymierzam sie do mojego rekordu (bo aktualny był robiony na viscie) i troche sie pękam tyle ustawiać... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak ten 7022 ma coś znowu poprawione, ale nie chce mi sie ssać znowu 4 giga :P

 

Wyniczek zajefajny, ale widze że nieźle procka voltujesz :) To tylko tak na czas testu? Ja przymierzam sie do mojego rekordu (bo aktualny był robiony na viscie) i troche sie pękam tyle ustawiać... :unsure:

tak tylko do testu by wiesz na szybko nie mieć problemów i nie musieć resetować do poprawki ... ten egz robi 4.4Ghz na 1.35 z biosu czyli realnie troche mniej..dzisiaj zobaczę na ilu zrobi 4.5Ghz a co ciekawe jak przestawiłem strap z 333 na 400 zapomniałem zmienić mnożnik i fsb i mi wystartował spokojnie bez błędu na 4.8GHz przy 1.425vz biosu wszedłem do biosu i poprawiłem ale rokowanie jest raczej niezłe ... ;) na razie jeszcze testuję.. na razie na overclockers.pl jestem osmy na liscie z tym wynikiem ;) powalczę... koleś który jest pierwszy z czasem poniżej 5 minut dowoltował do wyniku e8400 na 1.65v hehehe ;)

 

mysle ze nie ma sie co obawiać do 1.4 spokojnie sobie podbij

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś napisze, czy płyta kwalifikuje się do wymiany lub naprawy gwarancyjnej, jeżeli przestała działać regulacja prędkości obrotowej na sysfan1, nawet ustawienie w biosie czy w speedfanie nie powoduje zmiany prędkości obrotów jak to było wcześniej tylko chodzi non stop na max! Naprawiają to czy wymieniają płytkę na inną, bo teraz widzę że nie ma w tym sklepie tej płytki a zależy mi właśnie na takiej!

 

Co myślicie o procu z podpisu, chodzi stabilnie na 1,3V na 3 ghz a nawet trochę niżej, czy to nie szkodzi takie niskie napięcie ?

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niskie napiecie nie szkodzi na pewno wrecz sie ciesz ;) co do regualcji to czy jesteś pewien ze to gniazdo sys fan ?? a nie np sam wiatrak?? sprawdzałeś na innych wtykach?? nikt ci nie powie czy to sie nadaje na gwarancję... mysle ze powinieneś sie zapytać raczej na stronie producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jaki uzyskałem po zdjęci zworek,wcześniej wydajność leciała na łeb przy FSB 513.

 

łałałiła ;o heh a pewien kolega powiedział,że na tych prockach nie da sie zdjąć zworek ;) ja miałem stabilnie 3,4 ghz na E6320 ....

 

Jakie masz RAmki ?

 

a na co dzień 3,2ghz Dołączona grafika

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niskie napiecie nie szkodzi na pewno wrecz sie ciesz ;) co do regualcji to czy jesteś pewien ze to gniazdo sys fan ?? a nie np sam wiatrak?? sprawdzałeś na innych wtykach?? nikt ci nie powie czy to sie nadaje na gwarancję... mysle ze powinieneś sie zapytać raczej na stronie producenta...

 

Tak, jestem pewien, ta płytka ma regulowane gniazda sysfan1 i sysfan4, wcześniej wszystko działało bez problemu, niedawno jednak coś się popsuło, działa tylko regulacja na sysfan4 a sysfan1 niestety już nie, działa ale tylko na max, no nic, jak bedzie bliżej końca gwarancj to oddam do sklepu na gwarę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Pi,puściłem tak na szybko,teraz nie mam za bardzo czasu na większą zabawę,ale w weekend coś jeszcze powalczę.

spoko jestem ciekaw czy full stabilnie bo BTW mamy ten sam procek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien, ta płytka ma regulowane gniazda sysfan1 i sysfan4, wcześniej wszystko działało bez problemu, niedawno jednak coś się popsuło, działa tylko regulacja na sysfan4 a sysfan1 niestety już nie, działa ale tylko na max, no nic, jak bedzie bliżej końca gwarancj to oddam do sklepu na gwarę!

Ja mam dokładnie to samo!! Wqrza mnie to bardzo bo byle co nie ustawie w biosie to wiatrak stoi ale na coś poniżej 50% i za Chiny Ludowe nie idzie go przyspieszyć! <_< Mowa tu o wiatraku PWM 4-pinowym. Gdy włoze tak lekko aby ten pin od kontroli obrotów sie nie stykał z kabelkiem to zachrzania na 100%. Też mi sie zacięło to PWM ale nie oddaje a gwarę bo szkoda zachodu, płyte kupiłem na Allegro wiec nie cce mi sie bawić, a poza tym chyba nawet mi mineła juz gwara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko do testu by wiesz na szybko nie mieć problemów i nie musieć resetować do poprawki ... ten egz robi 4.4Ghz na 1.35 z biosu czyli realnie troche mniej..dzisiaj zobaczę na ilu zrobi 4.5Ghz a co ciekawe jak przestawiłem strap z 333 na 400 zapomniałem zmienić mnożnik i fsb i mi wystartował spokojnie bez błędu na 4.8GHz przy 1.425vz biosu wszedłem do biosu i poprawiłem ale rokowanie jest raczej niezłe ... ;) na razie jeszcze testuję.. na razie na overclockers.pl jestem osmy na liscie z tym wynikiem ;) powalczę... koleś który jest pierwszy z czasem poniżej 5 minut dowoltował do wyniku e8400 na 1.65v hehehe ;)

 

mysle ze nie ma sie co obawiać do 1.4 spokojnie sobie podbij

A jakiej wersji biosu uzywasz? Ja cos nie moge pamieci podkrecic i juz nie wiem czy to jej wina czy biosu :( Narazie mam 1.10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i c**j bombki strzelił <_< . Wyżej pokazywałem jak mi komp stabilnie chodził na 507*7,5 a teraz na identycznych ustawieniach w przeciągu minuty wywala sie orthos :angry: nic nie kombinowane. Mój komp jak baba - zmiennym potrafi być :huh: już mnie to nudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lowermann rychtyk :wink: mam od jakiegoś czasu tak samo jak Ty.

Kiedyś całkiem nie dawno działał mi sysfan1 a dziś nie działa.

Działa mi tylko sysfan4.

Tzn nie zupełnie.Sysfan4 widzę w biosie i reguluję go speedfanem-to działa.

Sysfan 1 działał mi z poziomu biosu wszystko ładnie sie regulowało a teraz zdechło i też nie wiem dlaczego :blink:

Mam jakiś beta bios może to jego wina 1.10B1 (według Everesta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...