Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ściągniesz paczke z biosem to masz dwa pliki, bios i flash. Obydwa wrzucasz a w dosie jak masz A:\ to wpisujesz tylko nazwę pliku flasha i po tym nazwę pliku z biosem oddzielone spacją i to wszystko. Nie wiem czy nie trzeba potwierdzic Y (yes)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co się bawić w dyskietkę ?? można zaktualizować programem AFUWIN w banalny sposób.. masz wszystko opisane w FAQ...

 

> jak sprawdzić rewizję MOBO ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem dzisiaj proca z e2160 na e6750. Wszystko jest niby w porządku, ale przy FSB nawet 375 podczas ponownego uruchamiania komp wyłącza się i po chwili włącza - jak po zmianach w biosie lub po odcięciu prądu. Dalej wszystko jest w pełni stabilnie. Czy to płyta potrzebuje podniesienia napięcia do pracy przy wyższej częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co się bawić w dyskietkę ?? można zaktualizować programem AFUWIN w banalny sposób.. masz wszystko opisane w FAQ...

Ale on chciał wiedzieć jak to sie robi z dosa to napisałem ;) Poza tym można z pendriva a nie z dyskietki.

 

Moja mobo jutro jedzie na odwyk ;( Jednak bede musiał zabulić za naprawę bo bezpośrednio do serwisu mogą tylko firmy a nie 'Kowalski'. Bez sensu. Żeby tylko nie pojechali mi po portfelu jak po dzikiej kunie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę. Dzisiaj zaktualizowałem bios do wersji 1.a0 wcześniejsza to 1.8. Po zmianie biosu procek jak szedł 3giga na 1.45v tak teraz stabilnie 3giga na 1.375v. Czy to możliwe, że bios tak dużo poprawił? Kurcze nieźle.

 

A poprawka live update wgrał bios 1.10 i teraz nie wiem czy wgrywać nowy czy nie:)

 

A przy okazji dorzucę jeden problem. Czy to możliwe że siadło SATA 6? Objawy są następujące. Po włożeniu przewodu do sata 6 transfer dysku w total commanderze wynosi jakieś 1200kB/s i programy strasznie wolno się uruchamiają. W sata 5 jest ok transfer (przegrywanie pliku ok 1GB) wynosi ok 32000kB/s. Czy siada płyta?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuć sobie najnowszy jaki jest czyli 1.11B1 ;) a co do tego napięcia to zarzuc ORthosa ;) i obadaj

Dobra biosa wciągnę. ORTHOS chodził ponad 40 miunut i nic. Wcześniej nawet na 1.425 po kilku minutach error. Oj zaraz będę chyba 7 poty z niego wyciągał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, więcej jak stówe nie dam, tymbardziej że pokrywam koszty przesyłki w obydwie strony. A jak nową to tą samą?? :D :D Zakochałem sie w niej :lol2: Poza tym trudno znaleźć coś lepszego i ładniejszego za 250zł...

 

wiesz to faktycznie miłe mobo ale ma jednak kilka minusów jak dla mnie po prawie roku uzytkowania IMO za mało SATA o dwa porty (mam duzo dysków i napęd DVD na SATA).... brakuje mi kilku ustawień ramu z biosu (memsetem musze ustawiać niektóre detale ;) od miesięcy cholera nie wiem do czego słuzą opcje po wcisnieciu F4 w biosie (bus drive i CLKSkew itp) nie wiem i nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie do czego służy opcja HPET i co ona powoduje.. ;) jakbym miał trochę forsy to brał bym coś DFI z gwarancją równie dobrego OC lub lepszego ... ale skoro u mnie działa zostaje MSI i czekam jeszcze z rok na wymiane platformy na i7....

 

btw nowy rekord super pi 16m mam ;) "sie pochwalem" na overclockers pl jestem teraz bodajże siódmy ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, co ta płyta Ci zrobiła? Spoko, ładny wynik, ale twoje pamięci pozwalają na o wiele więcej, zwłaszcza płyta, bo byłem kiedyś w posiadaniu takiej. Osobiście miałem 1150 pl5 na 4-4-4-4 i dla płyty nie było to problemem. U Ciebie na "pokładzie" widzę Corsairy Dominatory, które imho (jak już tak bardzo chcesz ten 1:1), to powinny lecieć te 1k MHz 4-4-4-4(12). Jakbyś dobrze przyvoltował i dał ostry nawiew na konkretne radiatory tych pamięci ( ze 2,5~2,6V), to po lekkim podwyższeniu timingów, może udałoby się wskoczyć na CR1. Widzę, że masz 6gb ramu, więc pewnie 2x1 + 2x2. Do testu widzę, że zostawiłeś 2x2. Czy aby napewno one są lepsze od 2x1? W Spi nie robi różnicy, ile masz ramu. CHyba, że miałbyś tak mało, że system ciąłby się. Niektórzy nawet przy 2x1 obniżają wielkość pamięci do poniżej 1gb systemowo, ale to już są poważniejsze mody.

Jeśli mowa o modach, to nawet widzę tu nie przygotowany system. Tapeta, kompozycja ekrany, chyba że jest to vista, ale o taką głupotę Cię nawet nie chcę posądzać.

Gdybyś zrobił w/w rzeczy, to zejście 11sekund w dół, żeby zejść poniżej 5minut, myślę że nie byłoby problemem.

Ale ja tylko sugeruję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., chyba że jest to vista,...

Obstawiał bym W7

 

IbanezRG sprawdzałeś z PL 7 ?

 

Zauważyłem właśnie że nie mam odczytu obrotów funa CPU :blink: , muszę sprawdzić jak z gwarancją u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to faktycznie miłe mobo ale ma jednak kilka minusów jak dla mnie po prawie roku uzytkowania IMO za mało SATA o dwa porty (mam duzo dysków i napęd DVD na SATA).... brakuje mi kilku ustawień ramu z biosu (memsetem musze ustawiać niektóre detale ;) od miesięcy cholera nie wiem do czego słuzą opcje po wcisnieciu F4 w biosie (bus drive i CLKSkew itp) nie wiem i nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie do czego służy opcja HPET i co ona powoduje.. ;) jakbym miał trochę forsy to brał bym coś DFI z gwarancją równie dobrego OC lub lepszego ... ale skoro u mnie działa zostaje MSI i czekam jeszcze z rok na wymiane platformy na i7....

Wiesz, minusy może i ma, narazie mnie nie dotyczą, albo po prostu ich nie dostrzegłem w moim użytkowaniu. Napędów mam narazie mało, a P35 ma dobrą ilość Sata tylko w MSI poszły dwa na rzecz eSata. A timingi mi wystarczały te co były w biosie - nie bije rekordów w SuperPi ;)

Jasne, że jak bym miał forse to też bym brał DFI, ale mówie o kwocie ok 250zł bo mam kryzys i na DFI zwyczajnie mnie nie stać, zresztą nawet nie wiem czy bym wogóle wykorzystał cały potencjał takiej płyty oprócz ekstremalnego OC ;)

Co do F4 w biosie to mnie zdziwiłeś bo nawet nie wiedziałem o tym :) Ale jak wróci cała i zdrowa (mam nadzieję :() to sie pobawie...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, co ta płyta Ci zrobiła? Spoko, ładny wynik, ale twoje pamięci pozwalają na o wiele więcej, zwłaszcza płyta, bo byłem kiedyś w posiadaniu takiej. Osobiście miałem 1150 pl5 na 4-4-4-4 i dla płyty nie było to problemem. U Ciebie na "pokładzie" widzę Corsairy Dominatory, które imho (jak już tak bardzo chcesz ten 1:1), to powinny lecieć te 1k MHz 4-4-4-4(12). Jakbyś dobrze przyvoltował i dał ostry nawiew na konkretne radiatory tych pamięci ( ze 2,5~2,6V), to po lekkim podwyższeniu timingów, może udałoby się wskoczyć na CR1. Widzę, że masz 6gb ramu, więc pewnie 2x1 + 2x2. Do testu widzę, że zostawiłeś 2x2. Czy aby napewno one są lepsze od 2x1? W Spi nie robi różnicy, ile masz ramu. CHyba, że miałbyś tak mało, że system ciąłby się. Niektórzy nawet przy 2x1 obniżają wielkość pamięci do poniżej 1gb systemowo, ale to już są poważniejsze mody.

Jeśli mowa o modach, to nawet widzę tu nie przygotowany system. Tapeta, kompozycja ekrany, chyba że jest to vista, ale o taką głupotę Cię nawet nie chcę posądzać.

Gdybyś zrobił w/w rzeczy, to zejście 11sekund w dół, żeby zejść poniżej 5minut, myślę że nie byłoby problemem.

Ale ja tylko sugeruję ;)

ja wykonuję "czysty rozruch" zawsze wyłączam eksplorera tapetkę też wykonuję trik z kopiowaniem pliku z partycji na partycję i po około pół minuty po tym odpalam test... tutaj obrazek jest już po tescie po prostu z właczonymi okienkami uruchomiłem sobie już kilka rzeczy by ekran nie był szarobury i nudny ;) stąd takie wrazenie nieprzygotowanego systemu... co do pamieci przyznam szczerze ze powyżej 2.4v sie juz w ogóle nie skalują z oc... dominator o ile sie nie myle są na micronach prawda?? w sumie to dziwne ale nie mam jak rozebrać by sprawdzić... być może mam inne chipy pod nimi... tutaj to nie jest wyczynowe bicie rekordów ot tak se "pusciłem" programos po instalce windowsa jest to Vista Sp2 RC v286 jakby co ;) wiesz poza tym mam serio wiekszą frajdę po trochu osiagać lepsze czasy co kilka dni niż od razu dobić maxa hehehh ;) (jak dziecko)

 

EDIT:

 

Obstawiał bym W7

 

IbanezRG sprawdzałeś z PL 7 ?

 

Zauważyłem właśnie że nie mam odczytu obrotów funa CPU blink.gif , muszę sprawdzić jak z gwarancją u mnie.

to jest tapeta z siódemki ale to vista 64bitowa od wczoraj mam Win 7057 32bit to obadam jakoś w weekend super pi w tym buildzie bo na 32bitach i ograniczeniu spod msconfig ramu do 2 GB mam lepsze wyniki niż pod vistą ;)

 

i sorry nie za bardzo zrozumiałem co masz na mysli pisząc PL 7 ??? chodzi o performance level ??

 

PZDR

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmm :) nie wiedziałem, ze ta msi ma możliwość regulacji skew'ow :]

tak po przeczytaniu włączyłem, skewy dałem na 0100 i jakby q9450@ 3.6ghz@ 1.16-1.17v[99% load, v spod cpu-z) pracuje stabilniej :]

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma znaczenia jakie to kości, nie musisz zdejmować, bo po co? Sam napis D9GKX nie da Ci lepszych czasów. Ważne jest jak się kręcą, a ty je qrwa trzymasz jeszcze na taktach mniejszych niż def...

Osobiście byłem w posiadaniu pamięci, które są teoretycznie w 100% D9GKX, ale co z tego, jak za czasów kiedy jeszcze miałem chęć się nimi bawić, to na pl8, cl5 2,5V, nie chciały wskoczyć mi na 1200MHz. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że podniesienie jeszcze PL w górę może dać efekty, dla mnie wtedy 8 to było dużo, gdy normalnie latały pl5;] Tak wyglądały przygotowywane pod konkretne taktowanie proca, więc timingi ostrzejsze niż żyletki, napięcie też coś ok. 2,5V (nie ma to jak dobre P35 i PL5...):

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ostatnio na mojej sesji OC, sprowadziłem do narożnika Cruciale dwustronne(!). Niewiem jakie to kości. Temperatura otoczenia ok 2*C, nawiew 2x80mm 3500RPM, a napięcie bagatela:

 

 

Dołączona grafika

 

 

To co udało mi się z nich wycisnąć, ale w rekolekcje szykuje się nowa sesja, żeby pobić to, wspomagając się jeszcze większym napięciem i zacięciem:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Robione było to na P5Q Deluxe na Crucialach. Teraz będziemy lecieć na DFI DK na P45, więc też będzie ostra jazda;] Takie małe OT mi wyszło, ale myślę, że potrzebne.

Moim zdaniem jeśli już się puszcza SPI i daje w jakieś rankingi, to leci się na maxa. A jak nie chcesz codziennie uatualniać, to obniżaj sobie mnożnik proca i baw się. Notuj wszystkie przyspieszenia, a potem jak więcej czasu w weekend, to rozstaw chama na pająka, daj dodatkowy nawiew czy wyjdź na balkon, bo jeszcze dość zimno jest i lecisz na normalnym mnożniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tapeta z siódemki ale to vista 64bitowa od wczoraj mam Win 7057 32bit to obadam jakoś w weekend super pi w tym buildzie bo na 32bitach i ograniczeniu spod msconfig ramu do 2 GB mam lepsze wyniki niż pod vistą ;)

 

i sorry nie za bardzo zrozumiałem co masz na mysli pisząc PL 7 ??? chodzi o performance level ??

 

PZDR

Nie wiedziałem że Vista64 ma taki sam pasek jak W7.

Tak, chodziło mi o performance level.

pozdr,

 

edit:

Jak już jesteśmy przy W7, to coś ode mnie

W7 b7000

Dołączona grafika

W7 b7048

Dołączona grafika

i na koniec XP

Dołączona grafika

sys 32bitowy, testy powtarzane po kilka razy

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmm :) nie wiedziałem, ze ta msi ma możliwość regulacji skew'ow :]

tak po przeczytaniu włączyłem, skewy dałem na 0100 i jakby q9450@ 3.6ghz@ 1.16-1.17v[99% load, v spod cpu-z) pracuje stabilniej :]

Panowie, sorry że jestem taki tępy ale wytłumaczcie mi co to są te skewy :oops: i gdzie to sie ustawia i co to daje? jak przyjdzie mi płytka to sie pobawie bo też miałem problemy z 3,8GHz...

 

PS. Sie wku***e to pójde wypożyczyć jakąś płyte ze sklepu na 775 bo juz tęsknie za moim sprzetem :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, jak ktoś rozkmini te opcje to niech da znać.

 

Zauważyłem właśnie że nie mam odczytu obrotów funa CPU :blink: , muszę sprawdzić jak z gwarancją u mnie.

Już jest ok, po sprzątaniu w środku zamiast wpiąć wtyczkę w CPU Fan, wpiołem w to obok :oops: Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...