Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze to wlasnie wina systemu bo skoro potrafi kilka godzin dzialac normalnie a po zainstalowaniu sterownikow od nowa kolejne kilka godzin to raczej sprzet jest dobry

Ale wlasnie chodzi mi o rozwiazanie problemu bez reinstalacji

reinstalacja to ostatnie na co mam ochote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sam naprawił :wink: , ciekawe co z tego będzie.

No niewiem czy on czy faktycznie serwis, ale tak szczerze mówiąc nawet mnie to nie interesuje. Koszt naprawy wyniósł 30zł i on rzekomo złotówki nie dodał, i nawet miesiąc gwary dali na tą naprawe. Tylko już zaznaczył że po tym miesiącu już nie bedzie sie zajmował tą płytą gdyby cuś... :) Także odpukać :D I omijał moje pytania co było naprawiane w niej. Najchętniej bym sprzedał ją ale nie mam kasy na inną a gorszej nie kupie... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu bo w poprzednim dziale nie dostałem odpowiedzi. Jako ze system operacyjny nie jest problemem, wydaje mi się ze może to dotyczyć płyty głównej a bardziej zasilania portów usb.

 

Kupiona obudowa 4world na 2,5 dysk, w środku WD scorpio 120 sata (wyjety z passporta bo sie gniazdo wyrwało), połączenie 2x usb. Wszystko sprawdzone i sprawne.

 

Co ciekawe, bezproblemowo działa na wszystkim tylko nie na moim kompie. Sprzęt z podpisu. Próbowałem wyjąc wszystkie urządzenia usb (3) i wentylatorki (3) bo chodzą na 5 lub 7v i nic. Przy podłączeniu 2 kabli, dioda aktywności mruga raz na czerwono raz na zielono, przy podłączeniu jednym przewodem dioda jest zielona ale sprzęt nie jest wykrywany (sprawdzony na xp i w7)

 

Jakieś pomysły? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia usb działają prawidłowo, karta wifi, peny od 1 do 16GB itd, mysz i przelotka do pada. Dysk nie jest wykrywany przez bios na moim sprzecie, mimo iz na 2 innych kompach zaraz po starcie jest widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia usb działają prawidłowo, karta wifi, peny od 1 do 16GB itd, mysz i przelotka do pada. Dysk nie jest wykrywany przez bios na moim sprzecie, mimo iz na 2 innych kompach zaraz po starcie jest widoczny.

U mnie duzo rzeczy nie chce dzialac jak podepne do dodatkowych portow ktorych zlacza sa na plycie. Nawet klawiatura nie chciala gadac a myszka po chwili przestawala sie swiecic. Taki urok plyty chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penie te USB nie mają dodatkowego zasilania. Zewnętrzne dyski nawet 2,5 calowe potrzebują na rozruch większy prąd. Stąd czasami mają dwa wtyki USB. Jak jakies urządzenie jest zasilane z USB to jest kicha. Poza tym z moich obserwacji wynika, że któreś piny na płycie (JUSB1, 2 lub 3) nie są zasilane. Działają tylko jak rozdzielacz. Sugeruję abyś przepiął wtyczkę od śledzia gdzieś indziej lub co ważniejsze urządzenia wpinał do płyty.

 

Taka sama historia jest z HUBami USB z zewnętrznym zasilaniem i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penie te USB nie mają dodatkowego zasilania. Zewnętrzne dyski nawet 2,5 calowe potrzebują na rozruch większy prąd. Stąd czasami mają dwa wtyki USB. Jak jakies urządzenie jest zasilane z USB to jest kicha. Poza tym z moich obserwacji wynika, że któreś piny na płycie (JUSB1, 2 lub 3) nie są zasilane. Działają tylko jak rozdzielacz. Sugeruję abyś przepiął wtyczkę od śledzia gdzieś indziej lub co ważniejsze urządzenia wpinał do płyty.

 

Taka sama historia jest z HUBami USB z zewnętrznym zasilaniem i bez.

No tak to wyglada wlasnie, bo np uzywajac przejsciowki usb-ata/sata i dysku 2,5" ata do tego dysk sie wylacza czesto sam a jak do niej podepne dvdr tez na ata to dziala ok (bo ma zasilanie). Z tym dvdr tez sa jaja, bo jak jest podpiety na tasmie ata do plyty to duzo gorzej czyta plyty - np win7 nie bylem w stanie zainstalowac wogole, linux tez nie do konca go wykrywa. Jak podepne przez adapter usb to wszystko jest w porzadku. Chyba ze nagrywarka lg daje popalic... Masakra jakas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mogę podnieść jeszcze któreś napięcia żeby uzyskać stabilne 3,8 bo OCCT o 6 minutach testu wywala mi błąd. Przy mniejszych napieciach osiągnołem stabilne 3,7. czy porzez zmiane mnożnika na niższy i podwyższenie fsb osiągne lepszy rezultat.

 

E7400 + MSI P35 Neo 2 fr chłodzenie Aurasa LPT 709. tem w stersie 55*C

 

 

mnożnik 10.5

 

Cpu voltage 1,35

VTT voltage 1,325

NB voltage 1,325

SB I/0 voltage 1,5

SB power 1,5

 

FSB na 362

 

 

 

z góry dziekuje za pomoc.

 

poniżej błedy z occt

 

http://img18.imageshack.us/img18/5918/2009040711h22cpu1.png

http://img21.imageshack.us/img21/9798/2009040711h22cpu2.png

http://img228.imageshack.us/img228/6711/20...711h22vcore.png

http://img217.imageshack.us/img217/5061/20...711h22volt3.png

http://img104.imageshack.us/img104/1939/20...711h22volt5.png

http://img23.imageshack.us/img23/4773/2009...11h22volt12.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to wyglada wlasnie, bo np uzywajac przejsciowki usb-ata/sata i dysku 2,5" ata do tego dysk sie wylacza czesto sam a jak do niej podepne dvdr tez na ata to dziala ok (bo ma zasilanie). Z tym dvdr tez sa jaja, bo jak jest podpiety na tasmie ata do plyty to duzo gorzej czyta plyty - np win7 nie bylem w stanie zainstalowac wogole, linux tez nie do konca go wykrywa. Jak podepne przez adapter usb to wszystko jest w porzadku. Chyba ze nagrywarka lg daje popalic... Masakra jakas :P

Dziwna sprawa ale dysk prawdopodobnie gryzie sie z DVD pionieera, przy podłączaniu dysku pod sata pionieerek nie dawał znaków życia i zablokował wykrywanie kontrolera przy starcie. Jutro dalsze próby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie dostałem moją płyte w swoje łapki. Koszt naprawy niewielki, więc z uśmiechem na mordzie :D zabrałem sie za montaż kompa. Żeby nie było tak pięknie po złozeniu czarny ekran. Entuzjazm nie spadł i dalej kombinowałem jak odpalić. Dopiero mniej wiuęcej po dziesiątej nieudanej próbie mina moja powoli traciła uśmiech a gul zaczynał mi coraz bardziej skakać... W końcu lipa. Próbowałem na dwóch grafikach, dwóch zestawach pamięci i dwóch zasilaczach więc obstawiam procek. Tym bardziej że nie ujrzałem ani jednej zielonej diody i przez całe zmagania paliły sie same czerwone <_< Co ciekawe - procesor sie dosyć szybko nagrzewał, z tego co pamiętam to na działającym kompie w stresie tak tylko sie nagrzewał a tu komp nie daje sygnału na monitor a cooler na procku wyraźnie ciepły po minucie. Także cały system chłodzenia płyty ciepły, tylko pamięci zimne. Czyżbym znowu miał pecha i procek był do wymiany?? :mur: Czy to możliwe skoro sie nagrzewa? I dlaczego w takim szybkim tempie... Oczywiście clear cmos robiłem. Zauważyłem że komp chodzi około minute (nieraz inaczej) i po prostu sie wyłącza...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie ja mam znowu taki problem, że jak podłaczam dysk sata WD 250GB wyskakuje ekran dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd, naciskam obojetnie co, przechodzi niebieski ekran wczytuje... i mam od razu ekran z wyborem partycji (co mnie zdziwiło bo bez naciskania F8 itp) wybieram pozostawiam bez zmian, komputer sie restartuje i koniec zawiesza sie na dowolny klawisz spowoduje... co robc :( jak ustawic bios? :( POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób clear cmos i ustaw tryb dysku na IDE. Jakie masz pamięci, bo stawiam że to ich wina? Spróbuj poprzekładać je do innych slotów.

 

U was też tak jest że pod obciążeniem (tzw. tylko Orthos priorytet 9) z płyty wydobywają się dziwne odgłosy, tak jakby sekcja zasilania procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też tak jest że pod obciążeniem (tzw. tylko Orthos priorytet 9) z płyty wydobywają się dziwne odgłosy, tak jakby sekcja zasilania procesora?

Ja u siebie na E7200 @ 3,8 nie dostrzegałem żadnego piszczenia ani innych odgłosów, a z Twoim prockiem to dziwne. Nie dziwiłbym sie jakby przy ocniętym quadzie 65nm piszczało coś ale przy dwurdzeniówkach chyba nie powinno... :unsure: Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony to może być wkurzające, zależy od głośności ale z drugiej skoro nic sie nie dzieje złego to nie wiem czy należy sie niepokoić. Mi syczy grafika w niektórych momentach ale nic poza tym sie nie dzieje więc nie interweniuje ;) Jeżeli np. gwara Ci sie zbliza do końca to możesz oddać dla świętego spokoju jak Ci przyjmą wogóle z takiego powodu...

 

EDIT:

Wsadziłem kumpla E7200 na moją płyte i chodzi, mój E7200 na jego płycie nie chodzi, więc sprawa jasna... Tylko dalej nie moge pojąć jak podczas awarii (nic nie robienia) mogła sie płyta i procek naraz zje**ć... <_<

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Korzystając z tematu chciałbym się was poradzić w sprawie wyboru płyty głównej. W najbliższym czasie chciałem się przesiąść na q6600 i wątpie żeby mój poczciwy dał sobie z nim radę. W związku z tym szukam jakiejś porządnej i niedrogiej płytki. Najprawdopodobniej będę szukał jakiejś używki na allegro pod p35 lub p45. Czytałem wiele dobrego o płytach z MSI i wstępnie zdecydowałem się właśnie na produkt tego producenta. Ostatecznie zastanawiam się nad:

 

 

MSI P45 Neo3-FR ver 1.0 (czym różni się od 1.1?)

oraz

MSI P35 NEO2-FR

 

Czy warto dopłacać parę złotych do p45? Jakie płytki możecie polecić w podobnej cenie ?

Edytowane przez neq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do q6600 wziąłbym raczej płytę z linku z racji lepszej sekcji zasilania niż p35

 

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1595197

http://www.ceneo.pl/1595197

 

a moja p35 właśnie padła, wyciągnąłem q9450, wsadziłem e5200, wszystkie diody zielone, lecz nie uruchamia się nic

wszystko rozbieram, jeszcze raz podłączam - tym razem wszystkie diody już czerwone

procesor nawet się nie grzeje - sprawdzone bez chłodzenia

proc napewno sprawny gdyż u brata hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile musisz doplacic. Jesli bedzie to 30zl, to warto, chocby ze wzgledu, ze kiedys bedzie latwiej sprzedac plytke na "nowszym" chipsecie. Jesli dorzucic trzeba wiecej, to nie warto. Mozliwosci obu plyt i chipsetow to sa identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na pierwszy rzut oka widze, że neo3-fr ma jeden slot pciex 16x podczas gdy neo2-fr ma dwa takowe... :wink:

 

Tu jest P35. LINK Jak cena nie dojdzie zbyt wysoko to warto powalczyć ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś wcześniej napisał:

Mozliwosci obu plyt i chipsetow to sa identyczne.

... dlatego musisz sam zdecydować czy np. potrzebny Ci Crossfire, jeżeli nie to P45 Neo3-fr wydaje sie być dobrym wyborem, chociaż ja za taką płyte bym nie dał więcej jak 300zł. Jeśli chodzi o kosmetyczne zmiany to np. P45 w stosunku do P35 sie mniej ponoć grzeje bo jest wykonany w mniejszym procesie. Także jest pciex 16x w wersji 2.0 ale takie rzeczy to pewnie wiesz... Na P45 jest więcej portów sata. Jeżeli chodzi o Q6600 to mi sie wydaje że obydwie będą sie sprawować podobnie, obydwie mają 4 fazowe zasilanie procka. Jeżeli nie przepłacisz to P45 bedzie ciut lepszy, wiadomo... Wszystko sie rozbija o cenę ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Cross fire korzystać na pewno nie będę. Na płyte raczej więcej niż 300 zł wydawać też nie zamierzam. Chiałbym trafić jakąś dobra używaną płytkę z allegro. Może jednak znajdzie się coś lepszego w tej cenie z "mocniejszą" sekcją zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwracam uwagę na takie "szczegóły", że na 100% włożysz grafike dwuslotową a na tej płycie (P45 Neo3-fr) już w tym wypadku masz zablokowane jedyne gniazdo pciex 1x.

Z mocniejszą sekcją zasilania do 300zł pewnie bedzie ciężko, tak wogóle napisz w dziale 'co kupić' może Ci lepiej doradzą ;)

Wg mnie jeszcze ciekawe płyty oprócz MSI do 300zł: Foxconn P35A-S i Gigabyte GA-EP35-DS3L. Nie wiem co sądzić o Asusie P5QL Pro, ale jak mówiłem - napisz w odpowiednim dziale to lepiej Ci doradzą ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Cross fire korzystać na pewno nie będę. Na płyte raczej więcej niż 300 zł wydawać też nie zamierzam. Chiałbym trafić jakąś dobra używaną płytkę z allegro. Może jednak znajdzie się coś lepszego w tej cenie z "mocniejszą" sekcją zasilania ?

http://allegro.pl/item602291610_asus_p5b_p...oc_po_byku.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...