Skocz do zawartości
mpeg-4

Recenzja Głośników Genius Sp-hf1250x.

Rekomendowane odpowiedzi

hm, to zadzwoń do nich i ich opiernicz, bo jeszcze gotowi odesłać pakę z powrotem do nadawcy, bo się im coś pokiełbasiło czy coś. w każdym razie wyjaśniaj, bo przez takie sieczki to się nie doczekamy recki :)

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja je juz mam :D

Na szybko moge napisac, ze slysze w nich minimalne trzaski czasami, ale bass jest naprawde mocny :)

Dioda wali po oczach, a jak puszcze na 1/3 volume to juz mnie az uszy bolą heh :D

Nie wiem czy są lepsze od 1250x bo ich nie slyszałem, ale gdyby nie było w tych 2000x drobnych trzasków to by były idealne dla mnie :]. Jeszcze instaluje teraz kxy do dzwiekówki i asio do foobara i wtedy napewno dzwiek bedzie jeszcze lepszy. Ogólnie moge polecic te glosniki, bo naprawde mają duzą moc, ale delikatne pierdzenie jednak sie odczuwa.

 

edit: odpalilem kx+asio i dzwiek duzo lepszy niz na zwyklych sterach.Teraz trzaski są prawie nie odczuwalne. Tylko niestety nie wiem czy na nich zostane bo do gier lepsze są zwykłe stery :/. Jak ktos ma lepsza dzwiekówke to napewno bedą ładnie grały :].

 

tutaj jeszcze kilka fotek strzeliłem:

http://img228.imageshack.us/my.php?image=dsc01251ix1.jpg

tutaj na tle z 22' calowym monitorem dla porownania wielkosci :), glosniki naprawde są wielkie.

i tutaj jeszcze z bliska po zdjeciu osłony:

http://img228.imageshack.us/my.php?image=dsc01255rr8.jpg

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to pobaw się nimi porządnie i rozpisz się co i jak. :)

 

Te trzaski to przy włączaniu różnych źródeł dźwięku czy cały czas jak bit przywali, w środku utworu itd? Na mp3 masz trzaski czy na jakimś firmowym cd-audio też? (bo u mnie na niektórych mp też1250 sobie potrafią pstrykać, ale to wina formatu, weź posprawdzaj na płytkach cd). :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są postawione tak z 15cm od sciany. Teraz zainstalowalem kxy i foobara z asio i jest duzo lepsza jakosc dzwieku :). Juz nie slysze takiego trzeszczenia jak na zwyklych sterach. I zauwazylem, ze jak poruszam kablem ktory jest podlaczony do kompa to wlasnie wtedy cos trzeszczy. Moze wtedy byl zle podlączony i cos mi trzeszczalo, nie wiem. Teraz juz jest git :) elegancko grają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dość półsłówek, pograj nimi ile wlezie i skonstruuj duuuży tekst słowno-muzyczny na ich temat :D

 

jak jesteś z warszawy to można by się w którymś momencie szarpnąć na małe porównanko bezpośrednie :D

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mówilem, ze sie nie znam na głosnikach i nie bede mogl o nich duzo napisac :D

Jeszcze moge napisac, ze mozna na tą diode przykleic taką 'kropke' z taśmy takiej brązowej jak sie pakuje paczki do wysyłki i wtedy juz wogole nie razi :)

Mysle, ze naprawde one wystarczą zeby naglosnic porzadnie mieszkanie w bloku i jeszcze kilka mieszkań obok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000x od połowy dnia i muszę powiedzieć, że nie słyszę żadnych szumów, tudzież trzasków. Dodam jedynie, że wymieniłem kabel podłączeniowy 2xRCA/1mJack ze względu na długość. Mam je puszczone przez jakiś pozłacany 3m za 20zł.

 

Jestem z Warszawy, więc zapraszam ciekawskich na odsłuch przy piwku.

 

Jest już godzina wieczorna, więc jutro spróbuję powiedzieć coś więcej o nich. :)

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000x od połowy dnia i muszę powiedzieć, że nie słyszę żadnych szumów, tudzież trzasków. Dodam jedynie, że wymieniłem kabel podłączeniowy 2xRCA/1mJack ze względu na długość. Mam je puszczone przez jakiś pozłacany 3m za 20zł.

 

Jestem z Warszawy, więc zapraszam ciekawskich na odsłuch przy piwku.

 

Jest już godzina wieczorna, więc jutro spróbuję powiedzieć coś więcej o nich. :)

A jaką masz dzwiękówke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś miał możliwość porównać je z Creative T20, to byłbym wdzięczny za opinie.

 

 

edit

Moze ktoś sprawdzic, czy jest łatwy dostęp do zwrotnicy i wbudowanego wzmacniacza? mozna by wtedy usunać przydzwiek o którym pisza na xbit.

Edytowane przez jaizm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

Rano odpalam głosniki, nic oczywiscie nie mam wlaczonego w windowsie a tu słysze jakies radio po cichu w glosnikach! :D

Ciagle jest cicho, nawet jak dam na maks volume to i tak slychac tak jak bylo :D

No normalnie nie do wiary :F

 

edit: teraz wlasnie slysze ze to radio to RMF FM :E

 

2edit: odlaczylem kabel od tunera tv, juz radio nie chodzi :D, ale jakis szum w glosnikach mam

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciac line-in czyli :) ?

Nie wiem wczoraj jak odrazu co podlaczylem glosniki mialem lekki szum w nich, pozniej nie mialem wogole, a teraz znowu cos szumi :/

 

edit: bylem u kolegi ktory ma jakies creativy 2.1 za 100zl i mówi, ze tez u niego czasami slychac rmf fm w glosnikach jak ma tuner podlaczony :D

Geniusy nie do porownania z tamtymi creativami :),

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius 2000x, niestety wciąż dostępny jest w niewielkich nakładach, dość niespodziewanie pojawiających się sprzedawców allegro. Generalnie, główną uwagę przykuwa starszy model 1250x, który uchodzi za bardzo udany produkt w swojej kategorii cenowej. (Niestety nie potrafię ich do siebie porównać) Głośniki tej marki, nie uchodzą za prestiżowy, popularny sprzęt ze względu na monopol, jaki wprowadza konkurencja Creative i Logitech. Z początku przyznam, że sam nie byłem przekonany co do firmy Genius - jak się najlepiej przekonać o racji Formowiczów? oczywiście kupić i wypróbować samemu. Tak więc od blisko tygodnia jestem posiadaczem 2000x.

Dołączona grafika

 

W mojej opinii, ze względu na dość mocny bas, który schodzi niespodziewanie nisko, jest to sprzęt dedykowany do muzyki pokroju D&B, Disco, Techno i ogólnie popkultury niskiego beatu. Basy są sprężyste, szybkie, nie gubiące się w tle. Prawdą jest, że czasami potrafią dudnić, jednak zawsze można skorygować to odpowiednim potencjometrem. Warto też wspomnieć o ich dużej podatności na "ubarwianie" dźwięków, ciekawa zabawa dla maniaków szukających optymalnego ustawienia w equalizerze. Pozytywnym odczuciem, jest ich dynamika głównie odczuwalna w elementach perkusyjnych. Podwójna stopa, werbel, zabrzmią znacznie lepiej, niż na nie jednym subwooferze 2.1/5.1. Przechodząc do wysokich tonów, nie są one eksponowane na równi z niskimi. Hi-het, crash i inne blachy wybrzmiewają krócej, zanikają niejednoznacznie w tle, jednak nie syczą. Dialogi w filmach, są klarowne, czytelne.

 

Odsłuch:

+ Bas (w zależności od naszych upodobań i rodzaju dedykowanej muzyki)

+ Czytelna średnica - na podobnym poziomie z niskimi

- Zagubione w tle wysokie

 

Pozostałe:

+ Znacznie lepsze, naturalne i niemęczące dźwięki w porównaniu z 2.1/5.1 (w podobnej cenie)

+ Jedwabny tweeter 3,5cm średnicy

+ Głośnik średnio-niskotonowy typu Long Throw, z dużym skokiem - 13cm

+ Duża moc, 2 x 30W RMS

+ Wejście liniowe, z możliwością podpięcia Mp3/iPod'a

+ Wyjście słuchawkowe

 

- Silna dioda sygnalizująca pracę głośników. Zwłaszcza późnymi wieczorami.

- Krótkie kable podłączeniowe 2RCA/mJack, - 1,2m, kabel zasilający - 1,2m. Długi 3m jedynie Jack/Jack do podłączenia kolumn do siebie.

- Niska jakość wykonania osłonek na membrany - 4mm grubości plastik.

 

Głośniki grają z Audigy 2 ZS Gold, testowane w domowym zaciszu 4,7 x 2,6 m2 pokoju. Odsłuchiwane były różne gatunki muzyczne, począwszy od nurtów Etnicznych, Jazzu, sięgając po Alternatywę i gitarowe brzmienia, skończywszy na Techno, HH.

W razie pytań, proszę pisać na PW.

 

Galeria zdjęć:

http://www.czechcomputer.cz/user_prod_imag...amp;artno=46931

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem ze swoimi geniusami po buczącym transformatorze pojawił się dziwny dźwięk wydobywający się z prawego głośnika gdy muzyka jest głośno jak by w środku coś drżało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje geniusy powyżej połowy mocy przestają się wyrabiać z niskimi tonami (chyba za mało wydajny kanał powietrzny) i zaczynają wyraźnie furczeć. Może to o to chodzi? Taki dźwięk jakby w środku latała folijka od wertersa? :D

 

Jeśli tak to wiele nie wymyślisz, są to po prostu granice techniczne tych głośników.

 

Ale może być masa innych powodów, jak np przejaskrawione mp3, coś wpadło do głośnika albo wadliwy egzemplarz... ciężko powiedziec na odległośc.

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu kabelek uderza w srodku o scianke ? Tzn. trzesie sie ;D.

@Joorvishoon

Czy basy z tych glosnikow mozna poczuc na sobie :D ? Wiesz oco mi chodzi tak jak to jest w zestawach 2.1 czuc ten bas ? Sciany chociaz troszke drżą ?

 

W drugim pokoju mam Jamo D590 (200watt rms sztuka), wiec niewiem jaki bedzie z tych Geniusów dzwięk. Mówicie ze sie nie zawiode :D ?

Edytowane przez MatiMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...