Skocz do zawartości
lothar345

Intel+nvida+winxp=2,75mb Ram Z 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Płyta galaxy na nvidii 650i, dual core i gf7300 z 256MB RAM. NA płycie 4GB Ram ale system widzi tylko 2,75. Podejrzewam iż system trzyma jakieś 512MB na adresację pamięci dla grafiki. Czy orientujecie sie jak zmienić konfigurację systemu aby mieć chociaż 3,25GB zamiast 2,75?

Dodam iż w biosie tej płyty nie ma opcji wyboru dodatkowej pamięci dla karty graficznej.

 

 

Pozdrawiam,

Lothar345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Płyta galaxy na nvidii 650i, dual core i gf7300 z 256MB RAM. NA płycie 4GB Ram ale system widzi tylko 2,75. Podejrzewam iż system trzyma jakieś 512MB na adresację pamięci dla grafiki. Czy orientujecie sie jak zmienić konfigurację systemu aby mieć chociaż 3,25GB zamiast 2,75?

Dodam iż w biosie tej płyty nie ma opcji wyboru dodatkowej pamięci dla karty graficznej.

Pozdrawiam,

Lothar345

w pliku boot.ini musisz dodać przełącznik /PAE, który dodaje obsługe pamieci do 4Gb sumarycznie. Czyli pamięć ram+ pamięć na vga + inna pamięć (np na x-fi)= 4GB

 

edit

a raczej 4GB-pamięć na vga - inna pamięć = dostępna pamięć ram

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem na trzech konfiguracjach sprzętowych/systemowych. Brak efektu.

No wlasnie czasem takie 4GB by sie przydalo... a zmiana systemu jak na razie bezsensowna :?

 

Jak dokladnie z tym PAE mialo sie obchodzic :?: Chodzi mi o XP Pro Sp2pl

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mogę potwierdzić, ale jestem ciekaw, czy SP3 dla XP coś zmieni w tej kwestii.

U mnie bez wpisywania czegokolwiek xp 32 widzi 3.25 a vista 3,35. Z vga 512mb widzi odpowiednio 256 mniej czyli 3.05 xp a vista 3,15. Wlaczona funkcja memory hole remap w biosie. Choc nawet bez niej systemy widzialy tyle samo pamieci, tylko plyta na starcie znajdowala 3,35 zamiast 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 32bit? To co z tymi ograniczeniami?

Krazy plotka ze SP1 do Visty 32bit sprawia ze sa 4GB, ktos potwierdzi?

Tak, w moim wypadku konkretnie Windows Server 2003 Enterprise Edition SP2 32bit PL (dodam iż nie ma X64 w wersji PL).

Natomiast co do Visty, tak SP1 sprawia iż Vista 32bit widzi 4GB ramu, ale czy coś poza tym "widzi" ciężko mi stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...