Skocz do zawartości
trike3

Która Lepsza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Mam procka core2duo E6300, chce przesiąść się na E6550

Zmiana kompletnie bez sensu. Skoro masz 775 i jakiegoś C2D to dokup ramu ewentualnie albo zmień grafę na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trike3

 

Nie da się zrobić takiego rankingu, bo każdy będzie dawał inne typy, sam kupowałem jakiś miesiąc temu płytę i miałem ten sam problem co Ty. Wybrałem foxconna bo w każdym teście, który znalazłem były same pozytywne oceny. Również w temacie o tej płycie nie zauważyłem aby użytkownicy mieli z nią jakiś większy problem, no i spodobał mi się support Foxconna gdzie odpowiadali po pare h ( w gigabycie odpowiadali mi po tygodniu :blink: ). Były plotki, że na Foxconnie słabo kręcą się E21X0, sam mam E2160 i chodzę na 1,3v 3,0 Ghz, więc nie mogę tego potwierdzić. Gdybym miał znowu wybierać, to zastanawiałbym się na Blood Ironem, ale plomba na NB mnie zniszczyła :-|

 

Wg Twoich wymagań poleciłbym Ci ABIT IP35 lub właśnie FoxconnaP35a/-s

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn to jest tak że chce zmienić sprzęt bo lubię odświeżać jednostkę i tyle :)

 

Na pewno to zrobię :)

 

Mam moje dwie propozycje proszę ocenić:

 

1 Core2duo E6550

2 Gigabyte P35c

3 Pamięci zostają

4 Grafa zostaje.

 

Lub

 

1 Core2duo E6550

2 Gigabyte P35c

3 Pamięci zostają

4 ASUS HD3870 512MB DDR4 albo jakiś 8800

 

Proszę o weryfikacje co i dlaczego nie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeżeli chodzi o procesor-podkręć ten co masz bo E6550 niczym sie praktycznie nie różni. Płytę skoro masz P5N-E to zmień na coś innego, może na Foxconna P35A(-S), ram zostaw i grafa to jestem za czymś od NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam P5N-E Chcę mieć płytę pod w/w Procka, dźwięk na Asusie jest koszmarny chciałbym lepszy bez wydawania kasy za kartę dźwiękową.

W takim wypadku dźwięk na Foxconnie, MSI czy Abicie z ALC888 będzie nieco lepszy, jednak ten z GB P35-DS3 (byle bez literki L w nazwie, może być R) będzie znacznie lepszy.

 

Zmiana E6300 na E6550 trochę bez sensu, to już lepiej poczekać na E8200 45nm, za 3 tygodnie w sklepach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat i zapytam również o poradę jaką płytę wybrać. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy GigaByte GA-P35-DS3, Abit IP35-E MSI P35 Neo-F, w gre wchodzą jeszcze Asus P5K i ewentualnie MSI Neo2-FR.

Zależało by mi na raidzie i ncq niestety niektóre płyty z wymienionych funkcji tych nie posiadają. Mam również pewne obawy czy warto dopłacać do np asusa i msi neo2-fr 30 zł bo taka jest różnica w cenie po miedzy nimi a innymi płytami. Poza tym msi 2-fr trochę niepokoją mnie te zworki przy podkręcaniu i spadek wydajności pamięci.

Płyta będzie pracowała z E2160 i prawdopodobnie Kingston 667MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Foxconn P35A-S, Abit IP35(-PRO)?

Chodzi mi o płytę do max 330 zł a foxconn jest już o kolejne 30 zł droższy. U mnie póki co na 1 miejscu jest Gigabyte bo jest stosunkowo tani 302 zł , ma niezłe wyposażenie raid ,ncq, zastosowane materiały itp. Jeśli fox byłby w tej cenie to bym się na niego zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje inaczej zapytać

 

Również jak przedmówca przymierzałem się od początku do gigabyte DS3R

Teraz powiedzcię mi proszę co ta płyta ma złego, gorzej się gręci ?

Co jej brakuje do MSI np bo do tej przyrównuje

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 

Aha nadal mam dylemat pomiędzy 3870 a 8800GT, radek jakby nie patrzeć tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie, masz testy, czemu ich nie przejrzysz i nie zasugerujesz się nimi? a jeśli chcesz się dowiedzieć jakie wady mają poszczególne płyty to wypadałoby zajrzeć do tematów z poszczególnymi płytami, w końcu użytkownicy wiedzą najlepiej co jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się kolejny problem.

 

Nigdy nie kręciłem sprzętu a tutaj chciałbym zaszaleć ( w miarę rozsądku) i teraz pytanie czy poradzę sobie z MSI, czy to płyta na której dałbym radę coś wymodzić czy raczej dla profesjonalistów overclokerów, a jak tak to która jest najlepsza dla nowicjusza w dziedzinie.

 

Pozdrawiam Marcin

 

P.S. nie jestem bezmózgim yeti i jeżeli np. jest jakieś FAQ do overclokingu tej płyty to sobię poradzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz szaleć powiedz jaki zasilacz masz/będziesz mieć. Uważam, że dla nowicjusza najlepsza będzie ABIT IP35/Foxconn ( produktu gigabyte nie znam, jakoś w testach, o ile był, nie wyróżniał się chyba niczym specjalnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Mam pytanko sprawdziłem i w kompie mam pamięci Patrioty 2 x 1 GB PC800 CL5

Zasilacz chieftec 450W, Powiedzcie mi nadają się e podzespoły do kręcenia sprzętu czy to też do wymiany ??

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę... ale właśnie jestem na 99% zdecydowany na MSI Neo2-FIR... ale zastanawiam się ciągle nad ABITem IP35 (czy to z E czy bez E bo na Pro nie ma kasy)... Jak sądzicie, która będzie lepsza??

jesli potrzebujesz fire-wire to bez E. z tych dwoch, to byl bym chyba za MSI. Mozesz tez pomyslec nad foxconnem P35A-S. cena troche wyzsza niz Abit ip35 a wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby dorwać pamięci które mają gwarancję że się kręcą ??

 

Są jakieś marki które się do tego nadają?

 

Jeszcze jedno pytanie ?

 

Czy naprawdę warto dokładać do GeForce 8800 GT 512 MB 100PLN, jak za 729 na allegro jest Asus radeon 3HD3870 640 MB?

 

W porównywalnej cenie do tego radka mogę kupić jedynie 8800GT ale z pamięcią 256 MB

Edytowane przez trike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na MSI :)

Mam jeszcze pytanko odnośnie pamięci... mam zamiar wziąć OCZ Special Ops 2x1GB 800MHz CL5 lub OCZ PLATINUM rev2 2x1GB 800 CL4...

Które będą lepsze?? a może jakieś inne w podobnej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na MSI :)

Mam jeszcze pytanko odnośnie pamięci... mam zamiar wziąć OCZ Special Ops 2x1GB 800MHz CL5 lub OCZ PLATINUM rev2 2x1GB 800 CL4...

Które będą lepsze?? a może jakieś inne w podobnej cenie??

Jeśłi chodzi o RAM to najciekawsze propozycje to (kolejno w zależności od OC):

Kingston Elpida 120zł najlepszy stosunek cena/wydajność

Corsair TwinX Rev 7.1 150zł

Transcend aXeRAM na Micronie 180zł - znaczy po tyle powinny być ale sprzedajacy na alledrogo zwietrzyli mamone i są po 210-220

GooDram Pro 900 250zł

Lub jakieś selekty 250zł minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transcend aXeRAM na Micronie 180zł - znaczy po tyle powinny być ale sprzedajacy na alledrogo zwietrzyli mamone i są po 210-220

Dokładnie tak jak mówisz... wczoraj jeszcze była aukcja za 180zł i poszło ok 20 z 100 sztuk... a dziś już ten sam sprzedający ma je po 214... Szkoda że się nie zdecydowałem wczoraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje inaczej zapytać

 

Również jak przedmówca przymierzałem się od początku do gigabyte DS3R

Teraz powiedzcię mi proszę co ta płyta ma złego, gorzej się gręci ?

Co jej brakuje do MSI np bo do tej przyrównuje

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Własnie problem z tym że ten Gigabyte co w podpisie jest bardzo dobrą płytą, ale na tym forum najbardziej liczą się możliwości podkręcania, a w tym przypadku P35C-DS3R jest trochę gorsza od Foxconna, Abita czy MSI. Więc jesli jestes zainteresowany bardzo mocnym OC to jej nie bierz. Ale np. u mnie to co w podpisie bezproblemowo hula na 3Ghz (10x300), na co dzień zaś na 2,66. Plusy tej płyty to: obsługa DDR3 (dzis się nie przydaje, ale za rok będzie mozna bezboleśnie przesiąść się na duet Penryn+DDR3 bez wymiany płyty), lepszy dźwięk niż konkurencja, złącza LPT i COM (akurat ja potrzebuje obu), dobre rozmieszczenie slotów PCI i PCIE. Karta z chłodzeniem na 2 sloty zablokuje nam złącze PCIE x1 a nie jak w wielu płytach PCI (których to jest 3 - wystarczająco). Owszem mogliby dać parę bajerów więcej, lepiej rozmieścić elementy na płycie (jest sporo wolnego miejsca ponizej złącza SATA, ale nie jest źle. Ja tam swojego wyboru nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe

 

No tak kiedy już powoli precyzuję swój wybór pojawia się mic_s i mówi że Gigabyte płyta która widziałem na pierwszym miejscu nie jest zła :)

Oczywiście nie chodzi mi o pobijanie rekordów OC tylko o zdrowe podkręcenie swojego E6300. Na extrymalny OC mnie nie stać poporstu.

Bardzo bym prosił również Was o opinię odnośnie Asus radeon HD 3870 Na allegro za 720 PLN

Mnie się podoba a co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz

 

Ja się ciągle zastanawiam nad tą przewagą geforce 8800GT, nie wiem czy warto dopłacać 100 PLN

Mam 7950 geforce i miałem radeony nie narzekałem i teraz nie wiem a co do powercolor to widziałem na allegro za 700 PLN :)

Jeszcze lepsza cena :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...