Skocz do zawartości
Gość neevsky

Komp W Zamrażarce + Wc? Extrim Lc!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość neevsky

Witam!

 

Od kilku dni projektuję WC i tak sobie wymyśliłem aby zamiast chłodnicy użyć zamrażarkę ustawioną na maksymalny poziom zamarzania.

 

Do tego bym zrobił duuży rezerwuar z plexsi (taki na wymiar wnętrza zamrażarki) i zrobił bym króćce, dziury w zamrażarce na węże.

 

Potem wlać Petrygo (około 20l).

 

 

Co o tym myślicie? :?

 

Tu takie przykladowe foto:

post-147085-1198750219_thumb.jpg

post-147085-1198751172_thumb.jpg

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Np. Pod biurkiem.

 

Jeszcze bym zrobił tam wiatrak aby ciecz nie parowała i nie osadzała się na ściankach. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodówka/zamrażalka chłodzi/mrozi "rzeczy" które nie wydzielają ciepła. W chłodzeniu wodnym ciepło dostarczane jest non-stop więc rozwiązanie takie nie sprawdzi się.

Nie wiem jaką lodówkę/zamrażalkę masz na myśli- jeśli takie małe cóś (np samochodowe) to w środku siedzi peltier = kiepsko, bardzo kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Masz w domu lodówkę? To zazwyczaj na dole albo do góry jest takie coś mniejsze od chłodziarki. Tam się przechowuję mięso i inne. Sa takie normalne małe same zamrazarki. nie z peltierem. normalna zamrazara do miesa.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w domu lodówkę? Przysłuchaj się kiedyś, w jaki sposób ona pracuje - pobrzęczy, schłodzi, wyłączy, pobrzęczy, schłodzi, wyłączy. Pakując do środka rzecz bardzo gorącą, która powoli stygnie, zmuszasz kompresor do pracy ciągłej (aby schłodzić ową gorącą rzecz), do której nie jest on przystosowany.

 

Zresztą - było, nie będzie to działać. Na wężach skropli się woda, lodówka zemrze śmiercią męczeńską i niewinną, a siły i środki, jakie przeznaczysz na tą walkę z wiatrakami, mógłbyś spożytkować na poszerzanie wiadomości nt. chłodzenia komputerów cieczami wszelakimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW wiesz ile by kosztowało 20l petrygo ...

~200zł :lol2:

 

Bez sensu pakować lodówkę pod biurko, chyba że będzie chłodzić docelowo piwo to wtedy nie widzę przeszkód :D:D A tak poważnie, co chcesz chłodzić ? bawisz się w oc ? itp ? Jeżeli idziesz w rekordy to to Ci nie pomoże tylko FC/DI, jeżeli zakładasz chłodną i cichą pracę komputerka to porządne wc wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

A jakby chłodnice do lodówy włożyć? Przeciez woda nie jest gorąca tylko letnia. Ja nie mam C2D Quad tylko Athlon 64 3000+ @ 3200+.

 

No to chłodzić mam zamiar proca i ewentualnie grafę i mostek ale te dwie ostanie rzeczy to tylko plany, jak wszystko. Ale na procku sie najbardziej skupiam.

 

A co do oblęgania pytaniami ty hyba forum jest nie?

 

A nie widzę lepszego od PurePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wymyśliłeś to w jedną sekundę.

Widziałeś kiedyś mięso z zamrażarki? Fajny lód na tym jest, nie?

Poza tym:

Masz w domu lodówkę? Przysłuchaj się kiedyś, w jaki sposób ona pracuje - pobrzęczy, schłodzi, wyłączy, pobrzęczy, schłodzi, wyłączy. Pakując do środka rzecz bardzo gorącą, która powoli stygnie, zmuszasz kompresor do pracy ciągłej (aby schłodzić ową gorącą rzecz), do której nie jest on przystosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Widziałeś kiedyś mięso z zamrażarki? Fajny lód na tym jest, nie?

Są takie środki anty zwarciowe w spray-iu. Przecież komp nie pracuje 24h/7dni w tygodniu.

 

A co do lody to nawet fajny jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam C2D Quad tylko Athlon 64 3000+ @ 3200+.

To proponuje boxa @500rpm . Jak obnizysz zdrowo vcore to moze nawet pasywnie poleci

 

Pomysly z lodowka - nie, to nie bedzie dzialac, niewazne jak by ci sie to wydawalo mozliwe i prawdopodobne. Dopiero jak wydasz kase, pouzywasz tego troche to zobaczysz ze to nie ma prawa dzialac... o ile kiedykolwiek cos takiego zrobisz

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

No mi chodzi na 900rpm a na 500rpm to stoi i ma 30C w idle w stress ma max 40C przy 1500rpm i jest prawie niesłyszalny.

 

O widziecie wszystko się da :D Dobra kupuję zamrażarę :D

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

No też będą. Szczerze mówiąc to WC mnie tak wkręca ze nie wiem. Pogli by poszerzyc na PurePC trochę ten temat.

 

Kiedyś pojadę po miedź na Węglową i kupię.

 

Ale jeszcze muszę miećwymiary dziur w sockecie AM2.

 

A co do zamrażarki to to jest dobry pomysł.

 

+temperatury przy zerze,

+więcej miejsca

+overclocking

+można schłodzić piwo :D

+klima przy upałach :D

+cisza

 

-dużo miejsca zajmuje

-możliwość zwarcia

-pobiera prąd

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+klima przy upałach :D

Taa, w pokoju bedziesz mial 1'C wiecej na powiedzmy 2h uzywania. Przy dluzszym kreceniu mam dobre 4-5'C wiecej w pokoju niz w reszcie chaty (a mam nieco mocniejsza zabawke niz lodowke). Klima jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Masz chore pomysły...

Kup sobie FWC, koszt będzie taki sam, a wydajność na pewno lepsza

I uważaj żeby Ci ten A64 nie załapał CB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być "a w lato?" ;]

ano latoł bo pompka wydzielała duże wibracje :lol:

@jonathan

dawałeś jakąś izo czy tak jak natura dała?

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...