Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja kupiłem dzisiaj Gainwarda 8800 GS z HDMI i 1ns mem , dałem 456 zł, i uważam że nie warto dokładać tej 100 zł do 9600 GT , bo za lepsza wersje 9600 GT też należy dołożyć wiecej niż 100 zł, a zalerzało mi żeby jak najmniej wydać na nowa grafe :).

 

OC jeszcze nie przetestowałem , ale zrobie to w miedzy czasie :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także zakupiłem tego Gainwarda.

Pierwsze wrażenie-głośna! Już dawno nie słyszałem czegoś tak hałaśliwego,określenie suszarka dobrze obrazuje sytuacje.

Po skręceniu obrotów za pomocą Zalman FanMate ,do akceptowalnego poziomu, temperatura w stresie po lekkim OC 650/1500 (core /shader), wynosi 60 *C w Video Card Stability Test.Także nie jest źle.

350W Chieftec zbytni się nie spocił, jego temperatura jest porównywalna z temp. z 8600GT pod obciążeniem.

Oczywiście 8600GT był po V-modzie więc do standardowego mu daleko.

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą będzie próba założenia boxowego wentyla Intela na radiator,bo nie zdzierżę tego hałasu(modzik podpatrzony na purepc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem dzisiaj Gainwarda 8800 GS z HDMI i 1ns mem , dałem 456 zł, i uważam że nie warto dokładać tej 100 zł

w vobisie 9600GT za 509zł wiec juz tylko 50zl róznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten 9600GT w Vobiscie rzeczywiscie ciekawy, ale teraz przy cenie 509zl to mi sie nie oplaca specjalnie zmieniac 8800GT, ktorego sprzedam moze za 660zl.

Roznica w cenie odzwierciedli roznice w wydajnosci, tylko jesli taki 9600GT wyszedlby mnie max 450zl, a w tej cenie miesci sie narazie tylko 8800GS.

 

Po skręceniu obrotów za pomocą Zalman FanMate ,do akceptowalnego poziomu, temperatura w stresie po lekkim OC 650/1500 (core /shader), wynosi 60 *C w Video Card Stability Test.Także nie jest źle.

To jak to w koncu jest, mozna sprawdzic temperature na tym Gainwardzie, czy nie mozna ?

 

EDIT:

 

FOCUS, blagam Cie, zrob test 8800GS OC vs 9600GT, Tys nasza ostatnia nadzieja ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kartę zakupiłem dziś.

Wiadomo suszarka, odrzutowiec itd:P

Póki co nie testowałem za dużo, ale różnicę względem 7900GS widać od razu :)

Tak na szybko 3Dmark05 proc@3010mhz,grafa def. =16823 pkt

 

Jutro zrobię więcej testów.Jak za te pieniądze to wybór dobry.choć trzeba zakupić jakieś nowe chłodzenie B-)

post-124959-1204576740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam

 

jakbym miał sie zastanawiać miedzy 9600 Gt a 8800 GS , to chyba bym nigdy nie zmienił karty , a tak już siedzi w moim kompie GS :), a swoja droga ja tego wyjca od Gainwarda , dałem na 7 V i już jest znosnie , można dać i na 5 V, ale nie wiem jak wtedy z temp by było.

 

Tylko stwierdziłem że za słabego procka mam do takiej karty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w koncu jest, mozna sprawdzic temperature na tym Gainwardzie, czy nie mozna ?

Pewnie że można, tylko w RT zamiast domyślnego "Data Provider" trzeba zmienić na NV Thermal Diode(w setupie plugina "core temperature"

 

No dobrze- wrażenia z gier.

 

Akurat tak się złożyło ,że pożyczyłem od kumpla Gears Of War.Na 8600GT gra jest grywalna na ustawieniach wysoko-średnich(cienie i tekstury "średnie") w 1440x900 Vsync ON E2160@2,66Ghz

Co znaczy grywalna? średni FPS ok 35,w czasie ostrych zadym spada do ~27.W sumie w single player spokojnie można grać(o ile nie mamy wym,\agań typu 60FPS na stałe).Jedynie w czasie cut scenek FPS czasem spada do 18.Niestety ustawienie tekstur na "wysokie" powoduje denerwujące przycinki, i sporo na tym traci komfort gry.

Na 8800GS gra jest całkowicie płynna na "wysokich" ~45FPS, przycinki zdecydowanie rzadsze i mniej denerwujące.

 

W Colin DiRT(demo) na 8600GT w 1440x900 MSAAx2 cienie medium reszta high, wyłączony blur ,FPS był dość stały ~33 (spadki do 27,wzrost do 40).

Na 8800GS wszystko na high łącznie z cieniami MSAA x4 gra ma średnio 45FPS(spadki do ok.33 -max 60 -z uwagi na vsync).Różnica w jakości obrazu spora(cienie i tryb MSAA).

 

World in Conflict MSAAx2 AFx4 wszystko inne na high w 1440 x900 min FPS 33 średni 58.Na 8600GT trzeba było zjechać z detalami, zasięgiem widoczności, efektami i całą masą innych rzeczy i minimalny fps był na poziomie 18 a średni 33 ,przy dalego gorszej jakości obrazu(efekty).

 

Podsumowując -biorąc pod uwagę ,że karta była w czasie "testów"w niewielkim stopniu podkręcona tj.600/1500/900 a procek także nie był ustawiony na max.(2,66Ghz a 3 GHz nie jest problemem), to z karty jestem bardzo zadowolony.Za sumę ok.470zł mamy grafę o niebo wydajniejszą od 8600GT ,która to zapewnia zaledwie minimum przyzwoitości w dzisiejszych grach.Przy 8800GS można powalczyć z każdą grą (oprócz Crysis) do rozdziałki 1280x1024(1440x900)+FSAA.

Co ciekawe ilość pamięci jest całkiem dobrze dobrana,gdyż w większości gier, w które dziś sprawdzałem użycie VideoRam dobijało do ~320MB.Z wyjątkiem Crysis(demo) ~360MB.

Temperatury ? Przy zamkniętej obudowie i skręconym wiatraku dochodzą do 68 stopni.

 

PS-Opisuje tutaj raczej wrażenia z przesiadki więc nie traktujcie tego jako testy.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bez OC myśle że na luzie można dać ten wentyl na 5 V. Najlepiej potestować troche w 3D, pomacać karte i będzie wiadomo. Sam niedługo ją może kupię, chłodzenia moim zdaniem nie warto zmieniać przy tej cenie karty. OC nie planuję, bo karta do starszych gierek.

 

Tylko jedno pytanko - karta wydaje jakieś dźwięki w menu gierek, czyli przy wartościach kilkuset FPS? Bo jak tak to trzeba będzie oderwać buzzera.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po dniu urzytkowania nie usłyszałem zadnych wydobywajacych się z niej dziweków , a mysle że wentyl na 5 V tez da sobie rade ;)

 

 

PS. Mam do sprzedania GF 8600 GT jak w sigu , jak ktoś zainteresowany to pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Potwierdzam, riva odczytuje temperatur

 

u mnie na 7V w idlu mam 41 stopnie , w stresie 46 , gpu na 610 / shadery na 1550 / mem na 1800

a u mnie na zalmanie vf900 w idle jest 46 stopni, w stresie 64 - takty 725/900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę powalczyłem z tym wiatrakiem( Silence! I Kill You!) :wink:

Niestety intelowskiego boxa nijak nie da się zapakować na radiator.

Za pomocą 2 plastikowych opasek założyłem wiatrak 80x80 firmy Spire ,zdjęty z Whisper Rock IV(prawdziwy weteran-pamięta jeszcze czasy Athlona Palomino).Założyłem sam wentyl bez radiatora ,żeby była jasność.

Jak z OC?

Karta kręci sie bez najmniejszego problemu na 680/1700/900(rop/shader/vram), przy temperaturach 70*C i wiatraku na 1700 obr/min.Jest sporo ciszej, tak jak poprzednio ,gdy w dzień komp jest niesłyszalny.

 

Biorąc pod uwagę obecność 96sp, przy takich taktach, jest to bardzo dobra propozycja , na pewno nie gorsza od

"9"600GT.Praktycznie nie ma testów gdzie 8800GS był podkręcony powyżej 650MHz na GPU( z wyjątkiem Vrzone, gdzie jest recka xfx Alpha Dog ).

Jeżeli 8800GT traci względem 9600Gt po włączeniu FSAA, to można zaryzykować stwierdzenie ,że w bardzo wymagających, tytułach gdzie FSAA to już za wiele dla każdej karty, wersja GS może być lepszym wyborem niż 64sp w "dziewiątce".

Oczywiście przy założeniu ,że gramy w 1280x1024(wyżej może dać o sobie mniejszy bufor ramki ,szyna danych nie powinna mieć zbyt negatywnego wpływu, gdyż GS jest proporcjonalnie przycięty).

 

Teraz muszę poczekać na jakieś rozsądne chłodzenie(AS S1 ,ale nigdzie tego nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie Gainwarda 8800GS 384MB, karta całkiem przyjemna poza chłodzeniem, tzn jego głośnością- HURAGAN!, po skręceniu wentyla na 5v jest już akceptowalnie. Wydajność coolera to jego mocna strona na 5v chłodzi kartę podkręconą póki co do 725/1900/1700 GPU/MEM/SH i temp utrzymuje się w stresie max 57st, czyli ok. Zdemontowałem chłodziwo i oczywiście przesmarowałem wsio AS5, plomba odkleiła się bezproblemowo, pamiątki to Qimonda 1.0ns. Za nieco ponad 400zł świetna karta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plomba na gainwardzie wygląda identycznie jak na tym zdjęciu?

 

http://pokazto.com/?img=1594778,88GS-3.jpg

 

Aha.. co powiecie o temperaturze całego PCB (głównie przy układach zasilania) jesli wentyl jest puszczony na 5V?

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że ten nowy Riva Tuner pokazuje temp. karty? Ja mam jak zwykle wała i mi to nie działa :sad: Mam te cztery wykresy gdzie jest częstotliowść GPU, SPU, RAM i temp core. No i problem polega na tym że linia na wykresie z temp core jest na poziomie 0, przez cały czas. Pytanie brzmi: O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówki nie ma w komplecie

Plomba jest ponacinana oczywiście ale wystarczy podgrzać (suszarką;) i podważyć delikatnie i zejdzie bez problemu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter, jak zdjales plombe? Ona byla taka nacinana? Bo ja mam taka na 8800GT Gainward i nie bardzo moge poradzic sobie ze zdjeciem :/

rozgrzewasz karte np grajac 1 godz w crysis,wyjmujesz karte bierzesz zyletke delikatnie wsuwasz pod spód i stricker powinien gładko sie odkleic,miałem juz dwa sonicy i zawsze sie udawało bez śladu odkleic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...