Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

...ale powiem Wam szczerze,że nie ma na mój gust specjalnie powodów do odklejania plomby.. ja na NB posadziłem Revoltec'a Air Guard na 5v.. nie dość, że wogóle go nie słychać to na mostku nie przekracza mi 50'C. Natomiast wcześniej, bez nawiewu było ok. 60'C.. Wniosek, nawet mały nadmuch skutecznie ochładza radiator, a ten zaś bardzo dobrze schładza sam NB-wniosek, na mój gust- pasta pod NB jest całkiem wporzo.. chyba, że of kors zmieniasz chłodzenie NB na inne..ale to chyba inna kwestia..

Edytowane przez hitchhiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam zamiar zmienic na lepsze , nawiewu nie bedzie chyba ze wentyl na grafie bedzie cos wial ale watpie.

 

Z tego co czytalem wiekszosc sciagala plombe ale niech ktos potwierdzi ze nie ma problemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane że ta nalepka ma coś do gwarancji. Nic takiego nie ma. Więc nie wymyślajcie.

A czytales co jest napisane na plombie??

 

RMA will be accepted and proceseed if the seal is intack

Czyli mowiac krotko uszkodzi plombe i masz problemy.

 

Cos niestety o tym wiem.......

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos pomoze....

 

Podlaczylem pod kanal IDE 2 dyski 80GB i 160GB, jeden master, drugi slave. Problem jest taki ze dysk slave ma we wlasciwosciach kanalu IDE ustawiony tryb transferu PIO i transfer jest bardzo wolny.

Mam takie ustawienia:

Typ urządzenia: Automatyczne wykrywanie (na szaro nie mozna zmienic)

Tryb transferu: DMA jesli dostepne (tu mozna zmienic tylko na PIO)

Biezacy tryb transferu: Tryb PIO (na szaro nie mozna zmienic) :mur:

 

Moze ktos ma podlaczone 2 dyski IDE i wie jak ustawic to w biosie lub w Windowsie XP aby oba urzadzenia pracowaly w trybie DMA.

 

Dodam jeszcze ze po podlaczeniu zamiast 80GB nagrywarki DVD oba urzadzenia pracuja w trybie DMA.

 

 

Jeszcze jedno pytanko: czy ktod spotkal sie z takim problemem ze jak w DVD wlozy sie plytke ktora naped nie chce przeczytac, to czasami jest tak ze naped DVD i dysk podpiete do IDE przestaja byc widoczne przez system!!! Po prostu znikaja.

 

Prosze o jakies rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos pomoze....

 

Podlaczylem pod kanal IDE 2 dyski 80GB i 160GB, jeden master, drugi slave. Problem jest taki ze dysk slave ma we wlasciwosciach kanalu IDE ustawiony tryb transferu PIO i transfer jest bardzo wolny.

Mam takie ustawienia:

Typ urządzenia: Automatyczne wykrywanie (na szaro nie mozna zmienic)

Tryb transferu: DMA jesli dostepne (tu mozna zmienic tylko na PIO)

Biezacy tryb transferu: Tryb PIO (na szaro nie mozna zmienic) :mur:

 

Moze ktos ma podlaczone 2 dyski IDE i wie jak ustawic to w biosie lub w Windowsie XP aby oba urzadzenia pracowaly w trybie DMA.

 

Dodam jeszcze ze po podlaczeniu zamiast 80GB nagrywarki DVD oba urzadzenia pracuja w trybie DMA.

Jeszcze jedno pytanko: czy ktod spotkal sie z takim problemem ze jak w DVD wlozy sie plytke ktora naped nie chce przeczytac, to czasami jest tak ze naped DVD i dysk podpiete do IDE przestaja byc widoczne przez system!!! Po prostu znikaja.

 

Prosze o jakies rady.

 

A czytałeś FAQ na 1 stronie?Jest tam jak byk że w przypadku jak są dwa urządzenia IDE konieczny jest UPDATE biosu.Ja miałem to samo ale z napędem i DVD na taśmie IDE.Czy Ciebie tak czytanie boli?Czemu ludzie idą na łatwiznę i sami nie poszukają najpierw.Ani też nie poczytają.Jak UPDATE nie pomoże radzę zamienić jeden dysk na SATA ta płyta ma to do siebie że chyba dwóch urządzeń nie lubi jak są na IDE na starym biosie.Poza tym już takie problemy tu były poruszane chyba z dwa razy.Czytanie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Czy ja powiedzialem ze dzialam na starym biosie? TAK czytalem FAQ. Czytanie mnie nie boli. Generalnie wole czytac i czytam duzo a pytam tylko wtedy jak nie znajde odpowiedzi.

A ty Gomez pewnie niewiele czytasz za to duzo piszesz, zwlaszcza takie posty jak powyzej, nic nie wnoszace do tematu, wiec prosze Cie powstrzymaj sie od glupich uwag i lepiej poczytaj zanim klepniesz posta.

koniec OT.

 

Mimo ze mam najnowszy bios nadal mam problem z dwoma urzadzeniami IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pisz że czytałeś i dawaj więcej informacji jaki BIOS itp.Jeśli to nie pomaga to tak wejdź do kontrolerów dysków i odinstaluj ten na którym są oba dyski pewnie będzie to kontroler pomocniczy.Windows poprosi Cię o restart zrób to po jego restarcie zobacz czy wszystko pójdzie lepiej.Jak nie to pozostaje tylko zmienić jeden z dysków na SATA.Ta płyta tak niestety ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tyci problem.. Czy ktoś próbował ustawić zworkami FSB 1333 na e2...? Chciałem sobie na stałe ustawić te 333Mhz ale mimo kombinowania w BIOSie z opcjami Clock VCO Divider nic mi to nie dało.. jak było 200mhz tak i cały czas jest.. Ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry dzięki za pomoc.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie sie ludki ktorych slotow uzywacie, pomaranczowych czy zoltych?

Pytanie kieruje zwlaszcza do posiadaczy parki 2x2GB.

Czy podobnie jak to bylo za czasow LanParty NF4 niektore pamieci lepiej dzialaja w zoltych slotach a niektore w pomaranczowych?

Ktore timingi zmienic w biosie z auto na konkretne wartosci aby nie bylo BS-ow (slyszalem ze czasem nie jest dobrze miec ustawione na auto, nawet bez krecenia). Pamieci chodza u mnie na default, napiecie 2.1V i Orthos Large powoduje u mnie BS i zaraz potem restart.

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tRFC ustawione na 42, to chyba "luzniej" niz 38-40. Mam 2x2GB i z tego co wiem to wymagaja one luzniejszych timingow. Performance level mam 7.

Testowalem tez tRFC=52 ale bez zmian, nadal mam BS.

Edytowane przez marioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tRFC ustawione na 42, to chyba "luzniej" niz 38-40. Mam 2x2GB i z tego co wiem to wymagaja one luzniejszych timingow. Performance level mam 7.

Testowalem tez tRFC=52 ale bez zmian, nadal mam BS.

NB ile V ?

 

Generalnie to jaki PL się ustawia zależy od dzielnika i taktowania memek. Na jednym dzielniku PL7 to ostro, a na drugim to bardzo luźno, także pisanie ogólnie, żeby ustawić PL7 nie jest dobrym pomysłem ;]

 

Jak się wywala to PL o oczko w górę albo napięcia na NB w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NB mam 1,33V ale probowalem zwiekszac do 1,41 i nic nie pomoglo.

Wg SPD mam tRFC=42. Sprobuje jeszcze performance level dac na 8 i potestuje.

Pamieci mam od Xtreme Addict powinny robic "ciut" :) wiecej niz marne 800MHz ktorych teraz nie moge ustabilizowac.

 

Jeszcze jedno pytanie:

W biosie w zakladce DRAM timing u samej gory sa 2 opcje: Enhance data transmitting i Enhance addressing. Jak je macie u siebie ustawione? Ja mam auto wszedzie. Od czegos musze zaczac i chcialbym na poczatek chociaz tyle wiedziec zeby nie bladzic bo testowanie zabiera duzo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam na auto, ale ustawienie fast i turbo daje lekkiego kopa pamięciom ale często też trzeba podbijać już im V, bo płyta wtedy zapewne zmienia jakieś alphy na ostrzejsze :wink: Wyłącz na początek T2 Disptach i pobaw się timingami bo może poprostu któryś jest za nisko ustawiony i to powoduje BS ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się poczęstuje nieco większym V pamięci to śmigają ;] Ale więcej niż FAST chyba niema co dawać :wink: A przynajmniej nie trzeba tyle prądu im ładować względem TURBO.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam na auto, ale ustawienie fast i turbo daje lekkiego kopa pamięciom ale często też trzeba podbijać już im V, bo płyta wtedy zapewne zmienia jakieś alphy na ostrzejsze :wink: Wyłącz na początek T2 Disptach i pobaw się timingami bo może poprostu któryś jest za nisko ustawiony i to powoduje BS ;]

A sprawdzałes ustawienie Turbo czy tylko tak piszesz ? Bo u mnie Turbo to zawsze clear cmos, niezależnie od ustawień memek i ich napięcia ;] Ustawienie Normal i Fast nie ma wpływu na stabilność memek, dochodzimy tutaj do tego, że to zmienia ustawienia jakichś timingów, ale chipsetu, a nie pamięci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia E2140@3ghz (375x8) memki single Kingston@940mhz@5-5-5-15 i przy ustawieniu NB 1,37v Turbo startuje bez problemu ;] przy 1,3v i 1,33v nie startuje więc trzeba podpić napięcie na NB na 1,37v. A teraz porównanie superpi 1M:

 

FAST/TURBO: 20'047s

FAST/FAST: 20'078s

 

więc różnica raczej marginalna ale czasem pomaga jak ktoś walczy sekunda w sekunde :wink:

 

p.s Lanc można by dodać do FAQ że jeśli zrobimy CLR CMOS i po tym płyta łapie cold boota to trzeba na chwilkę odłączyć płyte od zasilania, np. poprzez wyłączenie zasilacza i po ponownym włączeniu płyta startuje bez problemu :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to jest 940 CL5 ;]]]

 

Przy takim 1200 CL5 to chipset jest bardziej obciążony i wtedy Turbo nie śmiga nawet przy 1.8v na NB [;

 

Różnica będzie większa w Spi16/32m ;)

 

FAQ zaktualizowane ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mugen ze spokojem (i Scythe Retention Kit'em :) ) trzyma się dziarsko i chłodzi wyśmienicie.. :) Także ze swej strony polecam..

 

Mam pytanie - czy mugen wszedł bez problemu? Może masz/mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia? Nie ma problemu z wysokim chłodzeniem NB i radiatorów na zasilaniu?

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm mam jakas dziwna przypadłość,,

 

w biosie fsb 467, x9 = 4200,, po bocie pod win mam 4040mhz fsb 449

 

screen,, Dołączona grafika

 

do tego jedna dziwna przypadłość - win wstaje po kilku (losowo ..) restartach,, nie uruchamia się od razu,, kilka razy rebot przy latającym pasku,,jak już ruszy jest absolutnie stabilnie 24/7.. no ale raz na jakiś czas przydałby się rebot a trwa to kilka minut... tę sprawę olewam,, niedługo zmienię grafikę i po wyjściu sp3 zrobię nową instalację,, jako że nie wyłączam kompa olałem,,

 

przywróciłem jakieś stare ustawienia i niby lata ;) ale o ile pamiętam miałem na nich problemy ze stabilnością.. will c,, i zabotował za pierwszym razem hehe,, moje dfi ma 'okres'

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie nowego.

Warto dopłacać do p35 solid skoro nie będę używał raczej raid'u ? Te kondensatory wpływają na stabilność podczas np. ostrego OC ?

W ogóle doradźcie, bo muszę kupić mobasa a jestem lekko zielony w 775.

W FAQ wyczytałem że płyta ma analogową sekcję zasilania 4 fazową, wiem że są już płyty z sekcją cyfrową ... Co po chłopsku daje cyfrowa sekcja ?

Płyta będzie służyła z Tracerami pc8500 zależy mi na dobrym prowadzeniu pamięci bo mam zamiar potestować kilka procków.

Obiektywnie proszę doradźcie brać DK P35 czy coś innego ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...