Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scythe

@disaster3

 

nawiew na NB daj. U mnie przy 1,47v temp oscyluje w granicach 59* po dluższym graniu itp.. Z nawiewem wiecej jak 52* to ja nie widzialem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie wad LP DK też mam trochę do powiedzenia ;-)

 

- tylko 1 sieciówka

- za mało pci-e

- plomby na chłodzeniu

- wlutowany bios

- wyjścia sata kolidują z całą masą obudów (prawie każdą ze skrzynką na dyski)

- moderzy biosów narazie ignorują tą płytę i robią biosy tylko dla lepszych wersji DFI

 

Nie zmienia to faktu, że płyta jest ok. Tyle tylko, że następnym razem nie oszczędzałbym i kupił od razu prawdziwego LP czyli LT/UP

 

Tak więc chętnemu odstąpię T2RS ale wciąż pozostanę wierny DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z ta opinia:

 

ad1. po co mi 2 jak chce rozbic net lub cos innego podlaczyc do kompa kupuje router i tyle

ad2. I to jest wlasnie rewelka na p35 nie ma potrzeby drugiej PCI-e bo niby do czego ma sie przydac

ad3. tu sie akurat zgodze, plomby to jest masakra ale i tak poleca.

ad4. na tym sie nie znam

ad5. Najlepiej rozplanowane wyjscia SATA na plycie. o czyms takim marzylem wrecz. Jedyne one mi plataly po budzie a teraz juz nic mi nie wystaje na plycie po prostu bajka.

ad6. tutaj akurat nie sledze tematu

 

od siebie dodam ze do mojej konfiguracji i obudowy nie moglem wymarzyc sobie lepszej plyty (chodzi mi o mozliwosci OC/za rozsadna cene) + najlepiej jak do tej pory rozplanowane elementy na plycie jakie mialem mozliwosc ogladac. Obecnie nie mam ani jednego kabla, ktory przechodzi tak z du** przez wnetrze budy. Praktycznie wszystkie kable ida na "plecach" plyty i wychodza tylko z otworow do wejsc, ktore sa wlasnie blisko tych otworow w obudowie. Normalnie cud, miod, orzeszki

Jak wroce do domu to wrzuce fote. Dodam rowniez ze malo stuff'u nie mam i to wszystko sie zmiescilo w nie duzej jak na midi tower'a obudowie Antec'a z 8 wentylami 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :) Przy tej płycie i jej layoucie fajnie układa się kable i teraz wreszcie mam porządek w budzie ;] Gdyby nie kabelek od dodatkowego zasilania PCI-E ( ten nad slotem PCI-E) przez środek budy nie przechodziłby mi ani jeden kabelek. Co do UT i LT to fakt są to jakby ,,pełnowartościowe,, LanParty ale głównie za sprawą większej ilości bajerów w biosie, chłodzenia z HP i takich tam pierdółek za co trzeba sporo dopłacić :wink: generalnie seria Dark jest Ok bo łączy rozsądną cene z szerokimi możliwościami, o tak to ujmę :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

 

o jakm zasilaniu do PCI-e piszesz :blink: , nic nie podlaczalem oprocz zasilania bezposrednio do karty z zasilacza, lol prawie migotania przedsionkow dostalem :blink:

 

kurde tak to jest jak sie instrukcji nie czyta :wink:

 

dzisiaj sie przyjrze bo nic takiego nie zauwazylem nad slotem PCI-express, tak jak to oczywiste bylo w przypadku MSI Neo2 FR - tam molex jak wół byl widoczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 chodzi mi o to :wink:

o zesz w du**** nawet tego nie zauwazylem, hmmm to jest taka wtyczka jak do FDD?

A w sumie karte mam podkrecona zasilana z zasilacza, po bios modzie (podrekcona) i generalnie hula. Jak chodzi to nie bede tego zmieniac, popsuje sobie wtedy porzadek w budzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi pisałeś chyba wczoraj już, Ty czy ktoś inny, było zostawione na stałe na 1.200 i też nawet przy 1.45v wywalało na 3ghz...

Teraz po tym jak zacząłem się bawić cały dzień, protestowałem ramy, wszystko jak ręką odjął :blink:

Tak w ogóle to do czego jest to Cpu VTT?

No właśnie z tymi sata to tez w kulki lecą, chyba specjalnie w DK te 2 sata odlutowali żeby płyty się czymś różniły... A mogli jakieś sensowniejsze różnice zrobić jak na przykład fajniejszy chłodzenie w T2RS.

 

Pisałeś w FAQ że winflash pod windowsem strzela fochami i potrafi się zawiesić. Co jak tak się stanie ? Hot flash'a się zrobic nie da bo płyta z tego co widzę nie ma wyjmowalnej kostki :blink:

Da się z dyskietki jakoś potem przeflashować ?

Bo nie wiem czy ryzykować czy szukać fdd :]

VTT jest to napięcie odpowiedzialne za FSB i często jego zwiększenie poprawia stabilność np pod Orthosem :) Nigdzie nie jest to jednoznacznie wytłumaczone, tak więc są to w większości domysły userów.

 

Jak winflash się zawiesi na samym początku (flash boot block'a) to PC wstaje i wywala boot block checksum failed. Jednak jak powiesi się w dalszej części (Main block) to jedyna opcja to wysłanie płyty na gwarę...

 

Podaruj sobie FDD i ściągnij sobie płytkę Bootowalną TMOD'a z forum DFI (jest link w faq)

 

Ewentualnie flash z pendriva.

 

Zgadzam się :) Przy tej płycie i jej layoucie fajnie układa się kable i teraz wreszcie mam porządek w budzie ;] Gdyby nie kabelek od dodatkowego zasilania PCI-E ( ten nad slotem PCI-E) przez środek budy nie przechodziłby mi ani jeden kabelek. Co do UT i LT to fakt są to jakby ,,pełnowartościowe,, LanParty ale głównie za sprawą większej ilości bajerów w biosie, chłodzenia z HP i takich tam pierdółek za co trzeba sporo dopłacić :wink: generalnie seria Dark jest Ok bo łączy rozsądną cene z szerokimi możliwościami, o tak to ujmę :D

A po co tobie ten kabel przy PCI-E do X300SE potrzebny ? :mur:

 

To poprawia stabilność napięć dostarczanych przez port. Przydatne jak mamy GPU po vmodach, które nie ma dodatkowej wtyczki zasilającej (np 8600GT). W przypadku słabszych kart nic to nie daje, tylko psuje wygląd płyty :]

 

Co do droższych wersji - różnice w biosie to 3 opcje...

Ustawianie Vcore od 0.5v do 1.65v (wyżej przez dodanie %) - czyli tak jak było na NF4 by DFI.

Ustawienie GTL'i z ręki - wpisujemy jaką chcemy wartość i taką ustawia płyta, na DK mamy do wybrania tylko 3 czy 4 wartości.

No i regulacja wentylatorów.

 

A chłodzenie HP to jest tylko w najdroższej wersji...

 

o zesz w du**** nawet tego nie zauwazylem, hmmm to jest taka wtyczka jak do FDD?

A w sumie karte mam podkrecona zasilana z zasilacza, po bios modzie (podrekcona) i generalnie hula. Jak chodzi to nie bede tego zmieniac, popsuje sobie wtedy porzadek w budzie :wink:

NIe podłączaj, nie potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z ta opinia:

 

ad1. po co mi 2 jak chce rozbic net lub cos innego podlaczyc do kompa kupuje router i tyle

ad2. I to jest wlasnie rewelka na p35 nie ma potrzeby drugiej PCI-e bo niby do czego ma sie przydac

ad3. tu sie akurat zgodze, plomby to jest masakra ale i tak poleca.

ad4. na tym sie nie znam

ad5. Najlepiej rozplanowane wyjscia SATA na plycie. o czyms takim marzylem wrecz. Jedyne one mi plataly po budzie a teraz juz nic mi nie wystaje na plycie po prostu bajka.

ad6. tutaj akurat nie sledze tematu

 

od siebie dodam ze do mojej konfiguracji i obudowy nie moglem wymarzyc sobie lepszej plyty (chodzi mi o mozliwosci OC/za rozsadna cene) + najlepiej jak do tej pory rozplanowane elementy na plycie jakie mialem mozliwosc ogladac. Obecnie nie mam ani jednego kabla, ktory przechodzi tak z du** przez wnetrze budy. Praktycznie wszystkie kable ida na "plecach" plyty i wychodza tylko z otworow do wejsc, ktore sa wlasnie blisko tych otworow w obudowie. Normalnie cud, miod, orzeszki

Jak wroce do domu to wrzuce fote. Dodam rowniez ze malo stuff'u nie mam i to wszystko sie zmiescilo w nie duzej jak na midi tower'a obudowie Antec'a z 8 wentylami 120mm

Przeze mnie wymienione wady nie są "wadami dla każdego" tylko tym co akurat mi przeszkadza w płycie.

 

ad.1 nie każdy ma router.

Przyzwyczajony do dawnych wypasionych DFI przywykłem już do dwóch sieciówek i z nich korzystam.

ad2. j.w. w starszych DFI miałem prawie same złącza PCI-e tak więc miałem karty pod SLI, tuner pci-e i dźwiękówkę. to jest w sumie zajętych 6 slotów. SLI oczywiście świadomie odpusciłem ale teraz mam problem z wetknięciem cienitkiego tunera który praktycznie przylega do grafiki umożliwiając jej normalną wentylację ;-(. o dźwiąku również juz zapomniałem, wsadziłem starego audigy4.

ad5. Jak masz tradycyjną płytę to pewnie ekstra. Niestety w budach ze skrzynką na dyski (odwrócone o 90stopni) jak. np. wszystkie TT, Zalman, Aerocool i pewnie wiele innych których nie znam zmusiło to do cięcia blach. A wystarczyło umieścić SATA kilka cm. wyżej

 

a wlutowany bios to obok plomby konkretna porażka.

 

Dodałbym jeszcze 6 - małe wymiary. Po co się tak gnieździć, poczciwe nf4 było większe.

7 - po co w ogóle dawać dźwięk skoro i tak jest taki badziewny. Albo porządnie albo olać temat.

8 - brak sterowania wszystkimi wiatrakami

 

I na zakończenie - pomimo to wciąż uważam, że to dobra płyta, żałuję tylko że nie jest "bez wad", a przynajmniej nie kupiłem wersji która ma ich mniej.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeze mnie wymienione wady nie są "wadami dla każdego" tylko tym co akurat mi przeszkadza w płycie.

 

ad.1 nie każdy ma router.

Przyzwyczajony do dawnych wypasionych DFI przywykłem już do dwóch sieciówek i z nich korzystam.

ad2. j.w. w starszych DFI miałem prawie same złącza PCI-e tak więc miałem karty pod SLI, tuner pci-e i dźwiękówkę. to jest w sumie zajętych 6 slotów. SLI oczywiście świadomie odpusciłem ale teraz mam problem z wetknięciem cienitkiego tunera który praktycznie przylega do grafiki umożliwiając jej normalną wentylację ;-(. o dźwiąku również juz zapomniałem, wsadziłem starego audigy4.

ad5. Jak masz tradycyjną płytę to pewnie ekstra. Niestety w budach ze skrzynką na dyski (odwrócone o 90stopni) jak. np. wszystkie TT, Zalman, Aerocool i pewnie wiele innych których nie znam zmusiło to do cięcia blach. A wystarczyło umieścić SATA kilka cm. wyżej

 

a wlutowany bios to obok plomby konkretna porażka.

 

Dodałbym jeszcze 6 - małe wymiary. Po co się tak gnieździć, poczciwe nf4 było większe.

7 - po co w ogóle dawać dźwięk skoro i tak jest taki badziewny. Albo porządnie albo olać temat.

8 - brak sterowania wszystkimi wiatrakami

 

I na zakończenie - pomimo to wciąż uważam, że to dobra płyta, żałuję tylko że nie jest "bez wad", a przynajmniej nie kupiłem wersji która ma ich mniej.

Mam rozumiec ze Lanparty na nf4 mialo wieksze pcb czy jak? Bo z tego co mi wiadomo to obydwie plyty sa tej samej wielkosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak forumowy "populizm".. dużo hałasu, dużo problemów ma taki LOO a niestety większość argumentów zupełnie wyssana z palca..

Co wyssane z palca ?

To że jak skopiesz sobie bios, czy choćby winflash się zawiesi to nie pójdziesz do kumpla który ma taką samą mobo przeflashować, czy do byle serwisu tylko musisz oddawać płytę na gwarę być bez kompa i czekać.

Czy może to że nie możesz sobie zmienić chłodzenia, bo komuś się coś wymyśliło żeby dac tam plombe, co jest równoznaczne z tym że nie dasz wysokiego v na NB... chyba że będziesz na odzień używał jakiegoś wyjca...

Co do drugiego slotu pci-e, i drugiej sieciówki to akurat się zgadzam, ja nie używam więc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyssane z palca ?

To że jak skopiesz sobie bios, czy choćby winflash się zawiesi to nie pójdziesz do kumpla który ma taką samą mobo przeflashować, czy do byle serwisu tylko musisz oddawać płytę na gwarę być bez kompa i czekać.

albo znajdziesz kogoś kto odpali płytę ze skasowanym biosem ;) 8 pinowe złącze obok biosu nie jest tam wlutowane przez przypadek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie złącze obok biosu? Możesz coś więcej na ten temat?

 

DFI bez problemu jak się poprosi wysyła dodatkowe kostki bios (respect) ale jak wlutowany bios to jak mam ratować płytę po walniętym winflashu (swoją drogą nie polecam winflasha z DK)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie złącze obok biosu? Możesz coś więcej na ten temat?

W sumie mogę ;) W skrócie - bios jest w pamięci szeregowej sst25vf080b. Przy starcie zawartość jest czytana i przesyłana do ram (nie wyobrażam sobie wykonania zawartego w niej programu poprzez interfejs SPI ;) ) . Ośmiopinowe złącze jest połączone z pinami kostki 1:1. Z drugiej zaprogramowanej kostki i złącza pasującego do pinów robimy przyrząd, który zablokuje kostkę na płycie a pozwoli na odczyt tej podłączonej do złącza. Po starcie wyjmujemy pamięć ze złącza i flash-ujemy - najlepiej z dos-u - kość na płycie. Tak w ogóle płyta DFI dało wg mnie ciała - inne płyty - np. Asusy mają złącze 9pin pozwalające na podłączenie programatora z zewnątrz i w cywilizowany sposób zaprogramowanie flasha a nie poprzez hot-swap bo inaczej tego nazwać nie można. Po ew. bliższe szczegóły zapraszam na priv. Na koniec - pamiętaj - korzystasz z w/w informacji na własne ryzyko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj bede zamawial Dfi Lanparty Dk P35-T2rs tylko interesuje mnie czy dam rade na tej plycie zamontowac chlodzenie Scythe Mugen?

Infinity wchodzi jest jeszcze odrobina luzu między nim a radiatorem na nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę ;) W skrócie - bios jest w pamięci szeregowej sst25vf080b. Przy starcie zawartość jest czytana i przesyłana do ram (nie wyobrażam sobie wykonania zawartego w niej programu poprzez interfejs SPI ;) ) . Ośmiopinowe złącze jest połączone z pinami kostki 1:1. Z drugiej zaprogramowanej kostki i złącza pasującego do pinów robimy przyrząd, który zablokuje kostkę na płycie a pozwoli na odczyt tej podłączonej do złącza. Po starcie wyjmujemy pamięć ze złącza i flash-ujemy - najlepiej z dos-u - kość na płycie. Tak w ogóle płyta DFI dało wg mnie ciała - inne płyty - np. Asusy mają złącze 9pin pozwalające na podłączenie programatora z zewnątrz i w cywilizowany sposób zaprogramowanie flasha a nie poprzez hot-swap bo inaczej tego nazwać nie można. Po ew. bliższe szczegóły zapraszam na priv. Na koniec - pamiętaj - korzystasz z w/w informacji na własne ryzyko ;)

 

Dzięki za info. Całe życie się człowiek uczy tylko, że dalej nie wiem czy w ten sposób umiałbym odratować bios (mając drugą taką samą płytę). Akurat po nieudanym pierwszym winflashu wymieniłem płytę. Teraz wykasowałem wszystkie ślady winflasha z dysku i wróciłem do dosa. Na przyszłość warto się jednak przygotować bo lubię testować wszystkie możliwe beta biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Całe życie się człowiek uczy tylko, że dalej nie wiem czy w ten sposób umiałbym odratować bios (mając drugą taką samą płytę). Akurat po nieudanym pierwszym winflashu wymieniłem płytę. Teraz wykasowałem wszystkie ślady winflasha z dysku i wróciłem do dosa. Na przyszłość warto się jednak przygotować bo lubię testować wszystkie możliwe beta biosy.

Opis jest ogólny ;) pewnym problemem jest kupienie takiej samej kości. Czy da się z innej - podobnej - np. M25P80 - wydaje mi się, że tak. W miarę możliwości nie flash-uj z windy tylko z dyskietki albo z boot-owalnego pendrive'a z dos-em i będzie gitara ;) A no i może nie z podkręconym na maxa prockiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało co swoją DFI dzisiaj nie walnąłem z rozmachem o ścianę.

Zachciało mi się zaktualizować bios, więc wszedłem na stronę DFI poczytałem sobie o wprowadzonych zmianach i możliwości flashowania WinFlashem dla osób nie posiadających FDD.

Zassałem preferowanego winflash'a do tego najnowszy preferowany bios, przeszedł pierwszy etap boot block, i oczywiście zwis na main block czy jak mu tam. Nosz KU#$% mać. Cały wieczór z czerwonością na twarzy składałem starego kompa bo płyta oczywiście nie wstaje...

Serwisowi DFI podziękuję, mam już wyrobione o nim zdanie i nie chce czekać 2 miesiące albo i więcej. Wolę zapłacić i na własną rekę coś zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis jest ogólny ;) pewnym problemem jest kupienie takiej samej kości. Czy da się z innej - podobnej - np. M25P80 - wydaje mi się, że tak. W miarę możliwości nie flash-uj z windy tylko z dyskietki albo z boot-owalnego pendrive'a z dos-em i będzie gitara ;) A no i może nie z podkręconym na maxa prockiem ;)

 

juz wiem i daje radę pod dosem. Nawet udało mi się zabootować z CD i flashować z HD ale wstyd się przyznać bo moje pendrive wciąż bootują się z błędem ale to total off topic ;-)

 

Podsumowując temat wlutowanego biosu przyznasz chyba, że że możliwość normalnego wyciągnięcia biosu w LP LT/UT daje nieco większy komfort. :-P

 

 

Mało co swoją DFI dzisiaj nie walnąłem z rozmachem o ścianę.

Zachciało mi się zaktualizować bios, więc wszedłem na stronę DFI poczytałem sobie o wprowadzonych zmianach i możliwości flashowania WinFlashem dla osób nie posiadających FDD.

Zassałem preferowanego winflash'a do tego najnowszy preferowany bios, przeszedł pierwszy etap boot block, i oczywiście zwis na main block czy jak mu tam. Nosz KU#$% mać. Cały wieczór z czerwonością na twarzy składałem starego kompa bo płyta oczywiście nie wstaje...

Serwisowi DFI podziękuję, mam już wyrobione o nim zdanie i nie chce czekać 2 miesiące albo i więcej. Wolę zapłacić i na własną rekę coś zdziałać.

 

Toż piszesz na forum, czytasz, jak piszą, że za żadne skarby nie używać winflasha... Jak dziecko ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż piszesz na forum, czytasz, jak piszą, że za żadne skarby nie używać winflasha... Jak dziecko ;-)))

No teraz sam jestem na siebie zły :damage_wall: :) Swoją drogą fakt głupota że zaufałem stornie dfi zamiast poczytać głębiej forum... ;/

 

Właśnie jak kostka by była zwyczajnie wyjmowalna to poszło by się byle gdzie, przeprogramowało na programatorze i po kłopocie. Ale podzonie jutro i popytam może obejdzie sie bez serwisu DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nf4 - serwis w holandii wysłał mi bios z dostawą w ciągu 24h.

 

Dodam, że gratis, a płyta po gwarancji. Gdzieś leży bo stary odratowałem tuż po zadaniu serwisowi pytania "What to do" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat wlutowanego biosu przyznasz chyba, że że możliwość normalnego wyciągnięcia biosu w LP LT/UT daje nieco większy komfort. :-P

No zastosowane rozwiązanie jest wręcz głupie - już 100x lepsze jest przygotowanie pinów pod programator jak w asusach przynajmniej niektórych ale wymaga to aż 5 dodatkowych tranzystorów i jednej szpilki więcej w złączu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam blooda flashowałem 1 raz z fdd i ok 4 razy winflashem i wsio ok.. Ogoplnei w paru sotatnich płytach paredziesiat razy wgrywałem biosa spod windy i wsio było ok- ot trzeba mieć niestabilne napięcia w chacie, kompa albo mega pecha i tyle...

 

Dodatkowo @ dszywala- jak boot blocka wgrało to powinno sie udać dograć biosa z dyskietki albo płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...