Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś Blooda, a mówimy o DK. DFI na swoim forum przyznało się do tego faktu. Uwierz mi że flaszowałem skutecznie winflashem na róznych innych płytach DFI więcej niż 100 razy ale w przypadku płyt LP DK i najnowszych wersji WINFLASHA jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam blooda flashowałem 1 raz z fdd i ok 4 razy winflashem i wsio ok.. Ogoplnei w paru sotatnich płytach paredziesiat razy wgrywałem biosa spod windy i wsio było ok- ot trzeba mieć niestabilne napięcia w chacie, kompa albo mega pecha i tyle...

 

Dodatkowo @ dszywala- jak boot blocka wgrało to powinno sie udać dograć biosa z dyskietki albo płyty...

Powinno ale płyta w ogóle nie wstała. Wentyl od grafy kręci się na full'a i na tym stoi.

 

Aaa, napięcia w chacie w normie, w kompie wszystkie prawie idealne( mierzone dobrym miernikiem), na wszelki wypadek zrobiłem przed flashem clear cmos'a...

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jaja. Zmieniłem procka z E4400 na E6750 i ustawiłem 8*450 i nagle znikł podwójny start płyty. Dobre co?

A ja zmienilem grafike z 76gt na 86gt i potrojny boot podczas 1 uruchamiania komputera po wlaczeniu listwy zasilajacej zniknal. wczesniej musialem dawac resecik nastepnie byly 3 booty i dopeiro ten trzeci byl wlasciwym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Nooo to ja już w końcu nie wiem są na tej płycie podwójne booty czy nie ??? mam E4500 więc nie wiem czy zamawiać płytkę czy nie.

Co rozumiesz pod pojeciem "podwojne boty", sa jezeli zmienisz w biosie cos newralgicznego (odnosnie pamieci lub szyby fsb), plyta robi to raz i potem masz spokoj, nie wiem czy to jest takie uciazliwe, dla mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojeciem "podwojne boty", sa jezeli zmienisz w biosie cos newralgicznego (odnosnie pamieci lub szyby fsb), plyta robi to raz i potem masz spokoj, nie wiem czy to jest takie uciazliwe, dla mnie nie.

Ja mam dooble booty non stop... nie tylko po zmianie w biosie. przy wlaczeniu kompa ( po wlaczeniu do sieci ) tez wystepuje. Uciazliwe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dooble booty non stop... nie tylko po zmianie w biosie. przy wlaczeniu kompa ( po wlaczeniu do sieci ) tez wystepuje. Uciazliwe nie jest.

@osa to dziwne bo z tego co wiem i widze to DB powinien być tylko:

1) kiedy zmienisz FSB/ustawienie mem czy coś i wtedy płyta po wyjściu z biosu raz łapie DB a potem za każdym włączeniem już włącza się normalnie (czyli tak jak napisał marecki48)

2) kiedy odłączysz kompa od zasilania

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dooble booty non stop... nie tylko po zmianie w biosie. przy wlaczeniu kompa ( po wlaczeniu do sieci ) tez wystepuje. Uciazliwe nie jest.

To właśnie rozumie pod pojęciem dooble boot ja na MSI mam tak przez cały czas i strasznie mnie to wkur... - denerwuje, jeżeli działo by się tak tylko raz po zmianie jakiegoś parametru w biosie to spoko nie przeszkadzałoby mi wcale. Ale z tego co widać na tej płytce też coś się takiego dzieje a to u jednego znikły po zmianie procka a to u drugiego po zmianie grafy - dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dooble booty non stop... nie tylko po zmianie w biosie. przy wlaczeniu kompa ( po wlaczeniu do sieci ) tez wystepuje. Uciazliwe nie jest.

osa512 czy mam rozumiec ze za kazdym razem gdy wylaczasz komputer odlaczasz go od sieci? Nie widze takiej potrzeby, chociaz nigdy nie probowalem tego robic wiec nie wiem jakie sa efekty takich dzialan przy tej plycie. Tak wiec moze nie wylaczaj go od sieci (jezeli to czynisz bo, powtarzam nie wiem czy dobrze Cie rozumiem). Owszem moze zaistniec potrzeba odlaczenia od sieci lecz w przypadku zagrozen typu, burza, znaczacych spadkow napiecia w sieci, w innym nie widze potrzeby.

 

MarKov - bez obawy, przypadek osy jest chyba odosobniony z przyczyn ktore opisalem.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@osa to dziwne bo z tego co wiem i widze to DB powinien być tylko:

1) kiedy zmienisz FSB/ustawienie mem czy coś i wtedy płyta po wyjściu z biosu raz łapie DB a potem za każdym włączeniem już włącza się normalnie (czyli tak jak napisał marecki48)

2) kiedy odłączysz kompa od zasilania

:)

no moze przesadzilem z tym 'non stop' ;p ale dokladnie tak jak napisales jest.

@marecki48

A kompa jak jest wylaczony to zazwyczaj listwe tez wylaczam, takie zboczenie ;p Znaczy mi ten db nie przeszkadza takze moze sobie byc ;) wczesniej tylko na 76gt musialem kompa resetowac po wlaczeniu i potem byly 3 booty.

@valdi200

Dołączona grafika

nh-u12p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, pierwszy post :) Słuchajcie zastanawiam się nad kupnej właśnie tej płyty. Przeczytałem na innym forum jak jeden użytkownik skarżył się na piski, jakie wydobywają się z płyty. Czy ktoś z właścicieli mógłby potwierdzić/zaprzeczyć występowanie pisków? Przeważnie to chyba karty grafiki piszczą, proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem DK P35-T2rs.

Płytka wypas, do tej pory mialem wiecej do czynienia z AMD, jednak C2D E8200 i ta plytka daja rade.

Jak na razie plytka chodzi codziennie na takich ustawieniach, a kompik prezentuje się tak ;]

 

Pozdro dla wszystkich uzyszkodnikow DFI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze przesadzilem z tym 'non stop' ;p ale dokladnie tak jak napisales jest.

@marecki48

A kompa jak jest wylaczony to zazwyczaj listwe tez wylaczam, takie zboczenie ;p Znaczy mi ten db nie przeszkadza takze moze sobie byc ;) wczesniej tylko na 76gt musialem kompa resetowac po wlaczeniu i potem byly 3 booty.

Tak, to rzeczywiscie jakies zboczenie ;), tylko nie wiem w takim razie czy nie ma to jakiegos ujemnego wplywu na dluzsza mete dla samego komputera, bo mniemam ze za kazdym razem kiedy go wlaczasz masz DB (no taka specyfika po odlaczeniu zasilania od zasilacza). W kazdym razie mozna pozbyc sie tego "zboczenia" mysle ze lepiej bedzie dla samego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to rzeczywiscie jakies zboczenie ;), tylko nie wiem w takim razie czy nie ma to jakiegos ujemnego wplywu na dluzsza mete dla samego komputera, bo mniemam ze za kazdym razem kiedy go wlaczasz masz DB (no taka specyfika po odlaczeniu zasilania od zasilacza). W kazdym razie mozna pozbyc sie tego "zboczenia" mysle ze lepiej bedzie dla samego komputera.

No tak w 90% przypadkow mam db :P nie sadze ze mogloby to negatywnie wplywac na kompa, aczkolwiek moge sie mylic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy dzisiaj dostałem płytke i jedyne co potrafię na niej wykręcić to swoją nogę w kostce na msi proc działał na 375x8 1,375v i to było rock stablel. Natomiast tu ni huhu tzn innych parametrów nie ruszam ale komp nawet na 1,4v - 1,5v nie wstaje a co najgorsze za każdym razem musze robić clear cmos bo płyta nie wraca do poprzednich ustawień. Przyznaje cienki bolek jestem więc prosił bym o wszelkie możliwe rady i sugestie - proc jak w sigu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...