Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po jakiś siedmiu tygodniach w końcu przyszła paczka z płytą. Dostałem nową T2RS, a wysyłałem T2 z uwalonym biosem :wink: Pudło to samo, kable te same, tylko mobo zmienili. Nie ma źle ogólnie. Tak czy siak zostaję przy Biostarze, a DFI jest na sprzedaż :wink:

Farciarz

Ja miałem jazdy ze swoją po uwalonym biosie tzn dostałem po 21 dniach tą samą ale wgrali do niej bios DK3PD104 z 2008-01-04 i zauwazyłem ciekawe zjawisko mój proc który w ORTHOSIE nagrzewał się do 80-82*C na tym biosie max tem nie przekraczała 61*C tym samym moja ciekawośc jak bedzie na innych wzięła góre no i zaczałem. skończyło się na DK3PD818 2008-08-18 ponownym uwaleniem biosu i reklamacją 8 dni :damage_wall: po tym wszystki odechciało mi sie zabawy .jestem na 2008-05-02 DK3PD502 tak mi wgrali po powrocie ze serwisu i mam ponownie 82*C .Irytuje mnie dlaczego sypie sie bios przy wgrywaniu DK3PD818 i płyta nie nadaje sie do użytku mimo iz wgrywam bios prawidłowo ,inne wgrywają się poprawnie.Ta temperatura też jest zastanawiająca i potwierdzona na innej płycie na biosie DK3PD104 . <_<

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też padło na 0818 - dwa pierwsze bloki był no overwrite czy jakoś tak, reszta dobrze, ale płyta potem się nie uruchamiała. Przedtem wgrywałem 0502 i było ok. Ale tak jak mówię dostałem z powrotem wersję T2RS z biosem 0818 i bez plomby na chipsecie.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgywanie spod windowsa to dość duże prawdopodobnieństwo uwalenia płyty. Wgraj z CD lub pendrive'a - masz w #1 poście jak to zrobić.

Ja pierwszy raz wgrywałem z budowalnego CD i porażka , drugi raz z pena wszystko z poziomu dosu .

2 razy porażka mimo iż wczesniejsze wersje wgrywały się tak bez problemu !!!!! trzeci raz nie zaryzykuję :damage_wall:

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś już może przeprowadził badania odnośnie maksymalnego bezpiecznego napięcia NB? Na razie jadę na 1,61 v ale żeby ustabilizować QPB 520 muszę zwiększyć napięcie, tylko czy to już nie jest zbyt dużo? Dodam, że na chipsecie mam HR-05 i dobry nawiew, przy 1,61 v podczas obciążenia temperatura dochodzi do 48*C, czyli jeszcze nieźle.

 

Co do BIOSu, mam najnowszy (0818) i nie mam problemów, zawsze wgrywam z pendrive'a, więc może tu leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie wymaga aż tak dużego napięcia do tego FSB - ja tu widzę raczej problem z pamięciami tzn. zestaw 2x2GB (dla którego 1040MHz to już pewnie dużo) albo z napięciami GTL (ale to już pytaj kogo innego). Co do napięcia - do testów dawałem (czasem na kilka godzin) napięcie 1,9V czyli max na standardowym chłodzeniu + mocny nawiew i nie było żadnych problemów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wcześniej testowane, robią 1069 MHz :) , FSB:DRAM 1:1 czyli jest jeszcze mały zapas. Do osiągnięcia stabilnych 515 MHz musiałem podbić napięcie NB do 1,61 v. Przy 520 zabawy z GTL póki co nic nie pomogły, choć zauważyłem, że najlepiej płyta zachowuje się przy GTL dla NB 0,61 i 0,63 dla core, VTT 1,2 v. Może podbić VTT i bawić się dalej GTLami :) ?

 

EDIT: NB 1,74 V i 520 MHz stabilne :D , so far so good, jedziemy dalej :) .

 

EDIT2: no i niestety wyżej nie da rady, próbowałem dać nawet 1,9 V, ale komp nie chciał wstać, tylko clear CMOS pomagał :) . Nic to, i tak jest ponad 4 GHz :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLo moto :]

Mam takie pytanie... Czy ktokolwiek z was ma CPU VID Control w biosie czy tylko CPU VID Special Add wyrażone w +mV ? Osobiście posiadam bios bodajże z lutego 2008 i nie mam CPU VID Control więc tak się zastanawiałem jak tutaj mogę obniżyć napięcie (zabawa w jak najniższą temp na boxowym chłodzeniu :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obniżysz, ot taki prezent od DFI, ale prosili aby nie przysyłać podziękowań mailowo telefonicznie, a tym bardziej osobiście.

 

Ja mam z kolei inny problem a raczej pytanie. Wpadł mi w ręce Celeron D ( Cedar Mill ) i postanowiłem się nim pobawić. Niestety płyta z tymże procesorem ani myśli wstawać. Po powrocie na core wyczytałem ( LINK ) jakoby P35 nie obsługiwało co poniektórych procesorów na 775. Prawda li to czy da się jakoś celine na mojej dfi odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szkoda bo zapowiadało się ciekawie sztuka bez zmiany napięcia u poprzedniego właściciela robiła 4ghz na boxie i miałem nadzieję na trochę zabawy. Poczytam jeszcze o BSEL modach ( nie wiedziałem nawet o ich istnieniu- zbyt dawno mnie z intelem nie widziano ) ale tak jak Ferdek napisał są od FSB200 w górę, ale jeszcze się nie poddaję i może coś się znajdzie.

Dzięki za pomoc

 

Chyba znalazłem ;] LINK Zobaczymy czy zadziała i zdam relacje jak poszło, ale to już w odpowiednim topicu.

Edytowane przez Hrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A więc planuje zakupu jak najszybciej chłodzenia na procesor który jest podkręcony na 3,8Ghz i które będzie pasować na moją płytę główną(tzn zmieści się tam) DFI LanParty DK P35-T2.

Ponieważ moje chłodzenie które posiadam teraz Thermalright Ultra-120 eXtreme + XTHERMAL BTF 120 PRO nie jest zamontowane tak jak trzeba...tzn jest one zamontowane do dołu a nie bokiem (bo tak się nie mieści)...przez to że powietrze jest ciągnięte do góry karta ma o wiele większą temperaturę.

Więc szukam dobre żeby nie było jakieś ultra drogie chłodzenie które będzie pasować na moją płytę.

Pozdrawiam!

 

PS:może być allegro lub sklep proline, w sumie lepiej proline bo mam tam niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padła mi moja dfi Lan party Ultra D i chyba zrobie przesiadke na C2D. Czy polecacie ta plytke ? Dobrze sie kreci i jest bezawaryjna , czy lepiej kupic co innego ? może być droższe tak do 700zł. Nie potrzebuje 2x slot pcie na plycie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia właśnie przesiadłem się z DFI Ultra-D NF4 na tą P35 DK. Jak dla mnie płytka bezproblemowa żadnych kombinacji z uruchomieniem. Poskładałem i wszystko ładnie ruszyło. No i zabawa w O/C się zaczęła. Ustawienie stabilnego 3,4Ghz zajęło mi pół dnia ze względu na Vdroop który wynosi coś koło 0,2V pod obciążeniem. Jeśli szukasz fajnej płytki na P35 to ta się nadaje. Jednak jeśli zamierzasz kręcić na niej coś 45nm to zastanowiłbym się nad czymś z P45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi dk p45 t2rs jest bardzo stabilna i swietnie sie kreci.

Z drugiej strony, zeby wyocowac na niej np. 8400 do 4.0 ghz to trzeba sie niezle nafikac. Ja parenascie godzin spedzilem, zeby to osiagnac w stable z pamieciami 1066 mhz.

Tu wystarczy jeden parametr ustawic niewlasciwie i juz masz kaplice tzn plyta nie wstaje, ale jak ruszy to mozesz ja katowac do woli i nic se z tego nie robi.

Najlepsze jest to, ze nb i mosfety oraz cpu sa doslownie letnie a Vcc cpu jest podniesione do 1.35 v !.

Plyta wyglada wrecz cudownie i ma tylko to co jest naprawde potrzebne. Nie jest zawalona jakimis potwornymi chlodzeniami co umozliwia dobre chlodzenie elementow na niej zamontowanych.

 

Zreszta looknij na fotke...przydal by sie ladniejszy radiatorek na cpu, ale taki wystarcza. Jeszcze nie przekroczylem wyzszej temp niz 51 st.

Calkiem ladnie, skromnie, cicho, chlodno i wydajnie B-).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak sobie "chodzę" po Biosie i powoli go rozgryzam.

Mam pytanko - bo nie mogę tego znaleźć/rozpoznać - czy ta płyta ma ustawianie częstotliwości na szynie PCI (33),

czy jest ona ustawiona na "sztywno", czy rośnie wraz z FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty i zauważyłem, że nie tylko ja uwaliłem bios poprzez wgranie wersji 818. Wszystko się udało, a po ponownym uruchomieniu kiszka :mur: . Co jest z nim nie tak?

Obecnie czekam na powrót płyty z serwisu. Jest szansa ze ja naprawią, czy powiedzą że to ja popsułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam T2RS i jestem zmuszony wymienić chłodzenie na nowe, byłem "napalony" na karokorum , tylko czy zapinki nie będą kolidować z radiatorami na chłodzeniu sekcji zasilania? Czy może polecacie coś innego do 100zł?

Edytowane przez Melon55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xarlith -> Ja odesłałem T2 z uwalonym biosem, dostałem nową T2RS, tylko, że po 1,5 miesiąca :wink:

 

Melon55 -> Koszyk minimalne haczy o jeden radiator sekcji zasilania (ten przy krawędzi płyty), ale pasuje. Sam radiator można zamontować tylko tak, aby wentylator dmuchał powietrze w stronę zasilacza. Miałem tak i mogę polecić. Z resztą chłodzeń obstawiam, ze będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba będę namolny, ale czy ktoś mi może powiedzieć jak to jest z tym PCI?

 

2. Czy ktoś miał styczność z Syntche Mine Rev. B, bo mam możliwość pozyskania czegoś takiego za niewielką kasę?

 

3. Zdaje się że mam podobny problem jak swego czasu Markov. Za nic nie chce mi płyta przejść poza FSB 266.

267 i padaka, ale dziwna bo komp startuje, pokazuje rodzaj proca i częstotliwość, ale nie przechodzi dalej. Nic nie piska.

Zmiany napięć nic nie dają. Może co innego trzeba w Bios`ie ustawić?

Będę walczył dalej, ale jakby ktoś miał jakiś pomysł to z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to komp zatrzymuje Ci się na wykrywaniu dysków? Spróbuj pozmieniać kabelki od dysków, podociskać je. U mnie czasem tak się robi nie wiem od czego i komp zawiesza się w czasie wykrywania dysków. Czasem zatrzymuje się dopiero gdy leci ten pasek Windowsa i może tak sobie lecieć i lecieć :) . Nie pomaga clear CMOS ani odłączenie zasilania, za to pomaga właśnie zabawa kabelkami :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...