Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już nie wiem czy brać palita czy palita sonica czy jakeigo jakiegoś pożadnego z przejściówką do monitora d-sub

Miesiąc po premierze i cena już chyba nei bedzie opadać co czy warto poczekać

Opłaca się dopłacić do tego asusa(galadiscor)??czy inno 3d ale wolal bym z jakimś innowacyjnym chłodzeniem

 

Na pecelabie jest test wygląda intesresująco po oc bije amp jeszcze po dodatkowym oc

w minirecenzji na jakims forum osoba uzyskała takty Wartosci po OC : rdzeń 800 shader 1968 pamięci 2164

Napaliłem się na nią jutro wdrodze ze szkoły zajde do vobisa bo koleś kupił za 508 zł masakra wysatwie swoją karte kolo mi wpłaci pieniądze i polece kupię nową i mu odrazu wyśle.;p dziki ziomki juz nie mam więcej pytań.

 

Mam jednak pytanie czy 2x ten asus w sli da wiecej niż 1 ultra bo widizałem że ma wieccej pkt w smarkach!!??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak ma się 9600GT 512MB do 8800GT 256MB

np: http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-637

do http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-566

ceny podobne , chłodzenie także, w większej rozdzielczości

od 1200x756 pewnie lepsze będzie 96GT, tylko czy napewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up no właśnie w smarki rzadko gram aktualnie mam 11 tysiecy a wiedźmamin na 0 klatek i jeszcze jakaś woda zamiast zemi i spadki fps i jak w grach z tandemem bo może wyskrobie coś na plaita 88gt ale nie mam gwarancji, że ładnie poleci a ten asus to bankowo acha i jeszcze mam pytanie oplaci sie za rok czy tam kiedy dokupic 2 karte za 300 zł jak teraz 8600 gt gdy mam sli8x/8x czy to spowalnia ??

 

2xup wydaje mi się , że w małych rozdzielczościach własnie szybsza będzie 88 256 bez aa i af

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pecelabie jest test wygląda intesresująco po oc bije amp jeszcze po dodatkowym oc

w minirecenzji na jakims forum osoba uzyskała takty Wartosci po OC : rdzeń 800 shader 1968 pamięci 2164

Takie OC wydaje mi się standardem i granicami przyzwoitości w tej karcie bez tago minimum lepiej wyskrobać drobne na 8800GT... ja w gry specjalnie nie gram to mi wersja była obojętna a w sumie i tak kupiłem za śmieszne pieniądze :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up no właśnie w smarki rzadko gram aktualnie mam 11 tysiecy a wiedźmamin na 0 klatek i jeszcze jakaś woda zamiast zemi i spadki fps i jak w grach z tandemem bo może wyskrobie coś na plaita 88gt ale nie mam gwarancji, że ładnie poleci a ten asus to bankowo acha i jeszcze mam pytanie oplaci sie za rok czy tam kiedy dokupic 2 karte za 300 zł jak teraz 8600 gt gdy mam sli8x/8x czy to spowalnia ??

 

2xup wydaje mi się , że w małych rozdzielczościach własnie szybsza będzie 88 256 bez aa i af

ja mam swoją w x8 bo mi sie w górnym slocie nie bardzo mieści i daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebralem z VOBISu asusa 9600gt

 

ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie ze dostalem wersje z Glaciatorem :E

 

karte sprawdze i przetestuje dopiero w czwartek :]

 

polecam VOBIs za to ze chyba nie wiedza co sprzedaja haha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak ma się 9600GT 512MB do 8800GT 256MB

np: http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-637

do http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-566

ceny podobne , chłodzenie także, w większej rozdzielczości

od 1200x756 pewnie lepsze będzie 96GT, tylko czy napewno?

9600GT vs 8800GT 256 vs 8800GT 512 wg ulubiony.pl (w innych sklepach np. arche ceny są podobne)

 

9600GT 460

8800GT 256 511

8800GT 512 604

 

cena/wydajność - polecam 9600gt, wydajność - 8800GT 512

Edytowane przez jacek2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igorzasty

A gdzie ty wyczytałeś, że Palit ma OVP ? Przecież to nie ref PCB to nie powinno być OVP, a jak jest to jakoś wysoko...

szkurana, to mnie Panie trochę zmyliłeś. Podajże dwie strony temu napisałeś właśnie o tym OVP. Teraz jak czytam to po raz drugi to widzę, że twoja wypowiedź odnosiła się do asusa, a nie palita. Fajno, to mnie pocieszyłeś. Teraz czekam na vmoda do palita, bo sam nie potrafię wyczaić, ale jeśli ktoś się zna (lanc ??) to mogę przesłać zdjęcie palita.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVP mają karty na referencyjnym PCB (a ASUS takie ma, tylko innego koloru). Karty na nie referencyjnym PCB z reguły OVP nie mają (albo mają dosyć wysoko). A, że Galaxy i Palit mają własne PCB to OVP na nich nie ma ;)

 

v-mod do Palita powinien się pojawić na XS za parę dni.

 

@Melonik

Masz może opcję zmierzenia vGPU na karcie ?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na vmoda do palita, bo sam nie potrafię wyczaić, ale jeśli ktoś się zna (lanc ??) to mogę przesłać zdjęcie palita.

pozdrawiam.

hMMM PCB z Palita/Gainwarda 9600GT jest bardzo podobne do PCB z Palita/Gainwarda 8800GS wiec podejrzewam ze vmod bedzie w tym samym (lub podobnym) miejscu i jest bardzo prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić ową kartę, ale raczej na pewno będe chciał wymienić chłodzenie, i sie zastanawiam jakie najlepiej chłodzenie (priorytet cisza) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melonik

Masz może opcję zmierzenia vGPU na karcie ?

Miernik mam wszystko jest później podeśle zdjęcie PCB bo nawet nie wiem gdzie przyłożyć miernik hehe nie interesowałem się tym tematem ale czas zacząć B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić ową kartę, ale raczej na pewno będe chciał wymienić chłodzenie, i sie zastanawiam jakie najlepiej chłodzenie (priorytet cisza) ?

Albo patent DziubekR1 z topiku o 8800GS, albo jak chcesz bardziej profesjonalnie to Accelero S2 i jakiś nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Palit ma niesłyszalny (w sensie szumu) wentylator (w Windowsie, po zainstalowaniu sterów), ale z kolei rzeczywiście wydaje jakieś bziuczenie dziwne.

 

Co fajne to że karta nie ma buzzera.

 

Pierwsze spostrzeżenia względem 8800 GS, to że 9600 GT lepiej sobie radzi z mocnym AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko lepiej kupić 9600gt asus galadascor czy jak mu tam ten gladiator chłodzono czy najtańszego 88 gt zota nie amp (625) palita (630) czy tego 9600 (510)

 

taka

http://allegro.pl/item333383560_asus_en960...00gt_512mb.html

taka

http://allegro.pl/item332104201_zotac_8800...z_box_hdmi.html

a może taka

http://allegro.pl/item333072963_palit_8800...800_gt_gra.html

 

bardziej jestem za tym asusem bo bankowo się kręci i napewno rdzeń wyżej pojdzie nż w gt a z galadiscrorem gt kosztuje minimum 700 zł

 

jak teraz będzi premiera 9800 gt to poleca ceny w dol??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak teraz będzi premiera 9800 gt to poleca ceny w dol??

Które polecą w dół?? Skoro 9800X2 kosztuje 1800pln to na wejściu 9800GT będzie za 900zł i 8800 nie muszą ostro tanieć i odkładanie w czasie da zysk w postaci kilku złotych a karty nie masz z miejsca tylko czekasz i czekasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up cena wstepna pamietam 88 1200 chyba byla i dostępność prawie zerowa po poł roku dopiero ceny normalne.

To która z tych 3 jest najbardziej opłacalna nei najwydajniejsza tylko opłacalniejsza i sie lepej podkręca

 

@up masz z fanem galadiscora??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT na wejściu kosztowała 800 zł ;] Tylko przez słabą dostępność ceny wskoczyły na 1200 zł.

 

Lepiej brać 8800GT. Każdy 8800GT, nawet bez o/c będzie szybszy od 9600GT i tyle ;]

 

@Melonik

Możesz wrzucić fotki na jakiś normalny hosting ? Imageshack / tinypic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up masz z fanem galadiscora??

Mam z normalnym chłodzeniem które w windzie jest cichutkie a w grach nie wyje jakoś specjalnie w końcu muzyczne efekty są ważniejsze i zagłuszają szum :D Jeśli chodzi o oc to całkiem przyzwoicie się kręci ale ja nie sugerowałem się chłodzeniem ani marką ponieważ trafiła mi się za pare groszy B-) Jeśli jesteś maniakiem każdej ilości klatek bierz 8800GT a jeśli kilka klatek mniej Ci nie przeszkadza bierz 9600 zawsze to rachunek za prąd będzie niższy i 100zł zostanie na browarek heh :lol2:

 

@Lance zrobione fotki 9600 w imageshack:)

link

link

Edytowane przez Melonik_02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wyżebram trochę kasy i zamienię euro słyszałem , że palit ma 3 fazowy system zasilania a ten zotac już nie który się lepiej kręci ?? 400w wystarczy na tę kartę??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Glaciator jest cichy ale czy ktos ma namiary na wydajnosc tego chlodzenia w porownaniu do def nvidii?

Szykuje sie do wymiany karty i nie chcialbym stanac przed faktem glosnej i niekompatybilnej karty z vf900 (ktore pewnie cichsze nie bedzie [; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, na db patrze jak na zapewnienia politykow. Wg marketingowcow def robi 50db przy pelnych obrotach. "Polowa" tego powinna byc bardzo odczuwala dla ucha.

Coz zobaczymy jak sobie poradzi przez chwile pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...