Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zamontowałem Gainwarda 9600GT..

3dmark05 tak na szybko.. i wynik w stosunku do mojego Sonica 8600GT podniósł się .... o 200pkt :/

ja wiem że na razie nie kręcony.. ale żeby procek aż tak hamował kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego palita 960GSO jest świetna, 289zl w komputroniku który bierze od drogich dystrybutorów dającuch 36 m gwarancji to super, czyli w normlanym sklepie gdzie jest od tanszych hurtowni dających 2 lata gwarancji bedzie kosztował ~250zl w tedy to juz bardziej niz okazyjka i ludzie zaczna to kupowac masowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x8600GT vs 9600GSO (8800GS)? w grach bez obsługi sli może zyskasz, ale coś mi się zdaje że w pozostałych przypadkach stracisz..

8600GT - 128 bit, 32 SP (64SP w SLI) 256mb (w sli pamięć się nie sumuje)

9600GSO - 192bit, 96 SP, 384MB

 

Gdzie niby 8600GT mają być szybsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamontowałem Gainwarda 9600GT..

3dmark05 tak na szybko.. i wynik w stosunku do mojego Sonica 8600GT podniósł się .... o 200pkt :/

ja wiem że na razie nie kręcony.. ale żeby procek aż tak hamował kartę?

Bardzo możliwe - kumpel na 800GTS miał +7tys pkt po zmianie platformy z A64 na C2D (w 2005)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Czemu się wszyscy rzucili tak na te 9600GSO, jak to to samo co 8800GS ? :D

Bo 8800gs już nigdzie nie ma, a jak jest to drożej niż 9600 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają nadzieje , że trafią na sztuke z 8 kościami pod warunkiem , że oczywiście interesują się 9600gso od galaxy. Albo znowu magia cyferek :lol2:

Musisz miec farta strasznego, przeciez pod tym chlodzeniem od Galaxy nic nie widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Troche mnie nie bylo i musze sie wgryzc w temat grafik :D

Bo chyba juz nie wypada gierkowac w DX9.0c, no nie ?

To jak jest teraz ? 8800 jakies czy jednak juz 9600 brac ?

Narazie wem tyle, ze nie oplaca sie wiecej jak 512MB ram :) Bo chce pobrac w jakis Crysis i Bioshock, a wydac moge z 500zl.

 

I takie male zdziwko.

Bo ogladalem skan z poprzedniej strony z programu TechPowerUp CPU-Z z tym PCI-e x16@x16 tylko ze ja mam u siebie x16@x2 :)

Czy to mocno ogranicza wydajnosc ?

Bo mam wlozona karte do dolnego, drugiego slotu PCI-E, myslalem ze nie ma roznicy.

Fotki plyty macie w temacie o modyfikacji mojej budy (link z podpisu). Da sie to jakos na te x16 podkrecic czy musze slot zmienic ? Musial bym WC przerobic a sie mi nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Troche mnie nie bylo i musze sie wgryzc w temat grafik :D

Bo chyba juz nie wypada gierkowac w DX9.0c, no nie ?

To jak jest teraz ? 8800 jakies czy jednak juz 9600 brac ?

Narazie wem tyle, ze nie oplaca sie wiecej jak 512MB ram :) Bo chce pobrac w jakis Crysis i Bioshock, a wydac moge z 500zl.

 

I takie male zdziwko.

Bo ogladalem skan z poprzedniej strony z programu TechPowerUp CPU-Z z tym PCI-e x16@x16 tylko ze ja mam u siebie x16@x2 :)

Czy to mocno ogranicza wydajnosc ?

Bo mam wlozona karte do dolnego, drugiego slotu PCI-E, myslalem ze nie ma roznicy.

Fotki plyty macie w temacie o modyfikacji mojej budy (link z podpisu). Da sie to jakos na te x16 podkrecic czy musze slot zmienic ? Musial bym WC przerobic a sie mi nie chce :)

Mod mobo na wersje SLI i bedziesz mial 8X/8X w obu slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedzialem :)

czyli te wszystkie zwory na dol mam dac ?

Dobra zobacze w instrukcji.

 

A wracajac do tematu, moglibyscie mi podpowiedziec na ktore karty zwracac uwage ? Czyli o ktorych warto by zaczac czytac. 8800 i 9600 a wersje jakie GTO, GT ? Albo jakies konkretne modele Galaxy, Palit czy jakies firmowe ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem ostatnie parę stron topicu i dowiedziałem się parę rzeczy: Lepiej wziąć GSO niż GT bo różnica na korzyść GT jest głównie przy AA/AF czego za pół roku pewnie nie użyję:) Czekać na karty z pamięciami 0.8ns nie warto wg mnie gdyż będą wyraźnie droższe i stosunek cena/wydajność pewnie nie będzie już tak dobry nawet przy OC.

Mam jednak pytanie: Która z kart GSO ma wyjście HDMI a jednocześnie jest cicha? Interesuje mnie cena około 300zł i nie chciał bym dokładać więcej. Możecie coś polecić w tej cenie?

HDMI potrzebuję do podłączenia pod TV. Widziałem na allegro również kabelki DVI-HDMI, ale nie wiem jak wtedy z jakością obrazu a HDMI-HDMI chyba będzie lepsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, 9600GSO za 290 zł od Palita czy Galaxy :) . Jak z głośnością chłodzenia, bo ktoś tu się wypowiadał, że Galaxy jest głośny. A jak pod tym względem prezentuje się Palit? Czy w Palicie w dalszym ciągu zakładają plomby na chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...