Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Xigmatek Hdt-s1283/achilles/red Scorpion/s963/sd964

Rekomendowane odpowiedzi

Cavarr, ale to chyba już inne chłodzenie, więc nie wiem czy należy sie w tym samym temacie, co pozostałe Xigmateki :)

Kurdesz... ile to ma rurek??? :wacko:

 

Swoją drogą w Polsce w ogóle nie zauważono modelu HDT-S1284 Big Scorpion (tj. Achilles bez niklu i ze zwykłym, czarnym wentylatorem). Za dużo się tych Xigmateków zrobiło w jednym temacie, mam wrażenie.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavarr, ale to chyba już inne chłodzenie, więc nie wiem czy należy sie w tym samym temacie, co pozostałe Xigmateki :)

Kurdesz... ile to ma rurek??? :wacko:

 

Swoją drogą w Polsce w ogóle nie zauważono modelu HDT-S1284 Big Scorpion (tj. Achilles bez niklu i ze zwykłym, czarnym wentylatorem). Za dużo się tych Xigmateków zrobiło w jednym temacie, mam wrażenie.

Inne chłodzenie, ale jak widzisz na temat Xigmatek'a dyskusja nie rusza z bicza jak to jest w przypadku innych znanych producentów ;), więc jestem takiego zdania, że lepiej umieścić wszystko w jednym temacie niż tworzyć ich "milion"

 

Base material Heat-pipe with direct contact

Heat sink material Aluminum alloy

Heat-pipe (1st layer) 4x 8mm

Heat-pipe (2nd layer) 3x 6mm

Fan (optional) 120x120x25mm

Weight 500g

Dimensions (L) x (W) x (H) 120 x 50 x 159 mm

Thermal resisitance 0.145 ℃/W (with 120mm fan)

Czyli 7xHP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem s1283. Wprawdzie temp o jakieś 10C niższe niż na boxie, ale to przecież żadne porównanie.

Czy poniższe temp przy Vcore 1.37 (mobo dostało strasznego vdropa przy quadzie :( ) są w normie?

Przyznam,że spodziewałem się czegoś więcej,bo przy 3,2Ghz i vcore 1.30 (1.26 load) temp są tylko o 5-6C niższe (67C stres, 42-44C idle).

Wentyl idle kreci sie 800rpm, stress tak jak widać ~1400rpm.

pzd

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś więcej na temat młota? nazwa i wygląd powalają podobnie rozwiązania ;)

 

EDIT:

LINK - test na xbitlabs. przy takim dizajnie wypada naprawdę świetnie :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Xigmatek HDT-S1283 + Arctic Silver 5 + podstawka Xigmatek Crossbow Ati775 - wentylator kieruje powietrze w strone tylu obudowy. Mimo tego ze ten wentylator kreci sie z pelna predkoscia to slychac tylko przeplyw powietrza.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jednak zapinka kosztuje połowę tego co dałem za chłodzenie. Spróbuję wymajstrować samemu a jeśli się nie uda to zmienię na coś innego lub zostanę na freezerze..

 

Edit: Metody chałupnicze przyniosły efekt - dwie blaszki po 2 pln plus wiertarka i stare mocowanie od chłodzenia chipsetu i wszystko zamocowane. Stabilnie i chłodno.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje bo:

 

mam OCZ Vendette II, która jest rebrandowanym Xigmatek Scorpion HDT-S1283, i jestem z niego mega zadowlony ale przy zmianie na Sandy Bridge potrzebuje kupic zestaw montażowy pod socket 1156 którego cena wraz z przesylka to az 50zl:/Nie mam gdzie tego na miejscu kupic i w ogóle sa chyba dwa sklepy na , które to nadal sprzedają.

 

Zastanawiam sie zatem czy nie lepiej go sprzedac,dołożyc zaoszczędzone 50zl na zapince i kupic cos nowego.Co myślicie?Jak stary i dobry Scorpion wypada na tle nowych konstrukcji?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak ja - dorób zapinkę. Ja kupiłem 3 blachy o długości cośtamnaście cm, zmontowałem je w układ litery H, wywierciłem dziury w rozstawie jak w płycie, użyłem oryginalnego backplate, śruby na wylot przez całość i hula..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...