Skocz do zawartości
Halski.xt.pl

7300 Vs Hd2600pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozwazam zakup taniej karty pod AGP. Moj config: Athlon 2600, 1 GB Ram, Radeon 9200.

 

Oglądam się za:

 

http://allegro.pl/item294700656_palit_gefo...ic_400_100.html

 

 

 

http://www.ramkomputer.pl/powercolor-radeo...it-p-63475.html

 

 

 

i nie wiem która lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja też się kiedyś wachałem, jak ja to wszystko sprzedam, nie było łatwo (nikt nie mówił, że będzie łatwo), ale udało się uzbierać na tanią maszynkę.

Spróbuj, choć nie namawiam. ;) Tak jak Ty teraz jesteś przy wyborze karty pod AGP, tak ja kiedyś wziąłem 6600GT pod AGP, czego bardzo żałuje - mogłem odrazu przejść na C2D. Weź zachowaj to 2,5 stówy w kieszeni, dołóż drugie 2,5 sprzedając te części, kup giga ramu - 50 zł, jakaś tanią grafę i dysk. Byleby mobo było w miarę dobre, i powoli modyfikuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, jakbyś nie miał wyjścia! Zawsze jest, tylko trzeba go poszukać.

Na początku widziałem tyle problemów (nie miałem pieniędzy na bude, to powiesiłem kompa na ścianie - serio.) Zresztą sam zobacz.

Dołączona grafika

I na początku nie było to dla tego, żeby była wydajność, tylko dla tego, że codegen się rozsypał, a miałem kompletnie zero pieniędzy.

Zachęcam do balansowania na granicy i lekkiego zastrzyku adrenalinki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój mój, choć raz jak ręką w sonica zapieprzyłem to się wygięło o 45 stopni Buahahaha :D

 

Dobra - coś pod C2D z możliwością dalszej rozbudowy, zabraknie Raid-a, przykro mi :P:

Procesor: E2140 Box - 230 zł

Mobo: Gigabyte P31-DS3L - 230 zł

RAM: Tutaj w sumie weź może odrazu duale 2GB, jak nie będziesz wykręcał jakiś poweraśnych czasów Super PI, to polecam moje - na tej płycie działają idealnie, bo zdarza się, że ta płytka ma problem z wieloma kościami, dlatego sprawdzone przeze mnie :D - 2x1GB Corsair XMS2 PC5400 - 140 zł. PS. Chodzą na 950 Mhz @ ~2,3V (więcej nie dawałem) przy CL5 - jak na tanioche to idą w miare ładnie.

Grafika - Jakaś 7300GT (nie jest taka zła, pograć można) około 150 zł

Zasiłka (jeśli nie masz z ATX 2.0) to bierz Fortrona 350-60HLN (kupowałem dwa dni temu dla teścia :D)

Razem Ci to wychodzi około 8 stówek.

Cały komputer to 320% ceny Twojej karty pod AGP, zastanów się jeszcze raz :D

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona ma jeden kanał IDE i 4 wyjścia SATA. Pociągnie, ale albo dysk, albo napęd optyczny. Za 100-150 zł więcej? Albo kupić dysk SATA jakiś (ATA będzie Ci spowalniało to wszystko) albo dorzucić do jakiejś mocniejszej grafy np. 8600GT. Mimo tego proponowałbym Ci kupić dysk SATA - wtedy miałbyś całą maszynę złożoną (a ATA 320 GB sprzedasz za troszkę kasy :) )

 

PS. Jakbyś się uparł przy grafie, to kup pod PCI-E x1 jakiś kontroler ATA - widziałem na allegro.

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ATA i SATA, z tym, że jest tylko jedno wyjście ATA.

Co za problem przekopiować dane z tego dysku ;) ?

 

Edit:

Jak się uparłeś na to ATA, to tu masz fajne mobo z dwoma kanałami IDE:

Klik

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym to najchetniej wszystko posprzedawał:D Problem taki ze z tego komputera korzysta takze tata, a on coz - staroswiecki jest:)

 

Swoje rządy to mam tylko na laptopie, a PC-ta wlaczam raz kiedys zeby w cos zagrac. Teraz chce stworzyc tani zestaw na jakies nowsze gry, bo i tak w weekendy siedze tylko w domu, bo tak to studia. No i starszy bedzie ma awersje do zmiany sprzetu. Grafe to bym przekrecil i tyle, ale zmiana calego kompa wymaga dlugiej rozmowy, tlumaczenia, jak szybko Word bedzie mu po zmianie chodzil itp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueeeh, powiedz że newest kompiuter będzie wypasiony pod bren niu Windows Vista i wogóle będzie Vista Ałero i wszystko będzie rox - na pewno się zgodzi :D Pozatym powiedz, że nowoczesne procesory są bardzo energo-oszczędne, posiadają fazy cyklu C1E, mają systemy EIST, dzięki którym nie wpływasz ujemnie na zanieczyszczenie środowiska - ptaszki będą świergotały, a komp będzie działał. A jak wrócisz ze studiów, to i w coś pograsz (np. ze mną w COD4 :D)

U mnie również było takie założenie, tak się składa, że dopiero połowa technikum za mną - złożyć komputer, na którym bez problemu będzie można pracować, jak i grać na średnich detalach w nowe tytuły - taki i jest, więc powodów do narzekań nie mam, a rekordów bić nie chcę, tak czy inaczej potencjał O/C jest, bo procek robi 3,7 stabilnie (cholernie zimna sztuka), grafa na pencil-modzie robi około 700/1550, a płytka pomimo tego, że budżetowa, to radzi sobie jakoś z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież pod 1 kanał ATA można podłączyć 2 urządzenia.. fakt że chodzi to wolniej niż SATA2, ale ja już bym wolał oszczędzić 100 zł na płycie i kupić tego Gigabyte P31. Jeśli to 320 to nie może być bardzo stary.. po co zmieniać w takim razie? (wiem że sata mniej zagraca i jest lepszy przepływ powietrza, ale przy niskim budżecie IMO nie warto)

Za 100 zł możesz np kupić nowe DVD-RW pod SATA i już będzie nieco lepiej.

 

Nie chcę Ci mieszać, ale jak zależy Ci na jak najtańszym zestawie, to złóż zestaw pod AM2 i płytę z nforce4 (Abit KN9 lub DFI Infinity) - oba mają 2 kanały ATA i 4 SATA. Zestaw nie bedzie tak wydajny jak z C2D, ale możesz go prawdopodobnie złożyć nieco taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ata sata nie robi różnicy ale jeśli dysk jest wolny zmienił bym właśnie dysk bo to ma spore znaczenie dla komfortu pracy

7300gt to szrot jest i bym się w to nie pchał jak masz jakiś sensowny dysk to go zostaw i doinwestuj w grafikę,,, 73 nigdy nie był demonem a na dzisiaj to się owszem nadaje,, do umieszczenia na śmietniku historii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy z tym szrotem.. niektórzy nadal jadą na wyżyłowanych radeonach 9550, 9800 i geforce 6600GT. A 7300Gt bez problemu sobie z nimi radzi. Nie zmienia to jednak faktu że wszystkie te karty sa dla miłośników naprawde starych gier lub ludzi których nie denerwuje pokaz slajdów widoczny nawet na najniższych detalach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumplowi składałem kompa miał być tani i wydajny, nie miał wiele kasy więc zainwestowałem mu w AM2 bo i tak nie kręci choć kiedyś pewnie ja w to łapy swoje włożę, kupiłem coś takiego :P

 

Foxconn K8.A690GM2MA-RS2H RS690C BOX 160,00

Kingmax 2GB DDR2 667 109,99

AMD Athlon 64 X2 (AM2) 4200+ BOX EE 200,00

 

No i reszte jakiś tam pierdół których nie ma sensu pokazywać, ale chciałbym powiedzieć że nie kupiłem mu grafy, a dlaczego ? Ponieważ stwierdziliśmy, że zintegrowana jest całkiem niezła x1250 :D i nie opłaca się brać np zamiast dysku 250 to 160GB i przyciąć coś jeszcze na jakimś podzespole tylko po to by kupić 7300GT albo X1600PRO bo tylko na to mu wystarczało. Dlatego kolega pobuja się trochę na zintegrowanej, a potem jak uzbiera kasę to kupi coś lepszego pokroju 8600GT. Myślę, że jeśli sam masz okrojony budżet to powinieneś pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to bez smarowania :huh: , musisz przesmarować jakąś pastą proca bo inaczej go spalisz, na boxowym chłodzeniu już powinieneś mieć pastę nałożoną, jeśli nie to kupujesz jakąś i rozprowadzasz po procku równomiernie np kartą kredytową :) , spokojnie nie ubabrasz się w tym :wink: .

 

Co do grafiki, jeśli masz kasę to bierz 8600GT najlepiej od Palita Sonic+, spokojnie komp nie będzie ograniczał tej karty.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ATA na IDE. Z tego co mi wiadomo i jak było od zawsze na 1 kanał IDE przypadają 2 urządzenia. Czyli można tam podpiąć np. HDD+DVD-RW. Jak sie ma kasę to sie potem dokupuje SATA na systemówkę, a z ATA robi stora i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok więc podsumowując: a) jak kupie wersję box to będzie już ta pasta.

b) na płytę Gigabyte P31-DS3L dam radę podłączyć dysk ATA i DVD rom.

c) Jak mogę to brać 8600 od Palita

 

To teraz: jaki zasilacz? mowię o Watach no i markę jakąś sensowną. Czytałem że pod 8600 to 350 watów, ale pewnie 400 wat pasowałoby wziąć nie? Poza tym może dać większy żeby w przyszłości wrzucić 8800 i np. lepszy procesor (może).

 

 

 

i tak patrzę na ceny to może zamiast E2140 kupię e2160? W zasadzie nie ma różnicy.

Edytowane przez Halski.xt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) tak

b) tak, pod jedno złącze ATA możesz podpiąć maksymalnie 2 urządzenia

c) tak

 

Z tańszych to:

Amacrox Warrior AX450-PNF ~ 170zł

Chieftec GPS 400 lub 450W ~ 150zł (tańszy ale za to głosny).

 

Droższy ale na przyszłość będzie w sam raz:

Corsair 450W ~ 220zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę na linii +12V ma 41A więc nawet przy 8800 będzie jeszcze spory zapas.

 

Zapomniałem dodać ze w niektórych modelach zdarzają się "piszczące" cewki.

 

W podobnej cenie masz Antec Earth Watts 430W który według wielu ma stabilne napięcia i przy okazji jest cichy. No ale jeżeli chodzi o wygląd to już z nim trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...