Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy te Redline będą miały SPD takie jak powinny czy jakiś inny... : )

Co masz na myśli z tym spd, takie jak powinny czyli jakie. Kurka cena jest ok, za za swoje w ddr2.pl dałem ponad 400 pln, fakt chodzą cool, ale tu cena jest GOOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę czytałem o pamiątkach, ale i tak zgłupiałem. Nie zależy mi na super oc może żeby dobiły do 1000Mhz tak na kiedyś.

Raczej ich dovoltować nie mogę bo mobo nie pozwala.

Oto oferty które wydają mi się w miare:

 

Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12 niby fajne pamiątki bo niskie timingi, ale 2.3V więc pewnie trzeba by je tak dowoltować.

http://proline.pl/shop.php?prodid=PATRIOT+DDR2+4GB+D84

 

Twinmos 4GB- fajne bo tanie, ciekawe na jakich kostkach

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11384

 

Mushkin EM2-6400 (2x2048MB), 5-5-5-12 1,8V

MUSHKIN HP2-6400 (2x2048MB), 5-5-5-18 1,8V

G.Skill F2-6400CL5D-4GBPQ

 

 

Które z tych polecacie? albo czy są jakieś inne lepsze w podobnej cenie do 350zł ? ale im tańsze tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę czytałem o pamiątkach, ale i tak zgłupiałem. Nie zależy mi na super oc może żeby dobiły do 1000Mhz tak na kiedyś.

Raczej ich dovoltować nie mogę bo mobo nie pozwala.

Jak ich dovoltowac nie mozesz to raczej ciezko bedzie z 1000MHz :) ale moze sie nie znam :>

 

 

A tak do 250zł ? bo nie wiem czy mi sie opłaca dokładac:/

Dołączam sie do pytania, jakie ramy w okolicach 250zł warto kupic?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupilem od XA te Excelki ale jeszcze nie mialem czasu ich zalozyc. Pewnie dopiero w łykend, wiec sprawdze jak one chodza. Mi 500 Mhz wystarczy przy znosnym V. Do wyzszej zabawy mamy Goodramki PRO z siga. Jeden komplet pojdzie chyba na sprzedaz, ale poczekam jeszcze (bo mi sie nie spieszy) a ceny maja isc w gore :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupilem od XA te Excelki ale jeszcze nie mialem czasu ich zalozyc. Pewnie dopiero w łykend, wiec sprawdze jak one chodza.

Czekam z niecierpliwoscia :)

 

ceny maja isc w gore :wink:

W to bym nie wierzyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to bym nie wierzyl :)

a ja bym wierzyl. poczekaj a zobaczysz.

 

a tak do tematu, memki zapuscilem na biosie 1.8 i smigaja bardzo ladnie. widocznie bios byl problemem. udalo mi sie je puscic nawet na 1065 ale sprawdzajac na everescie nie zauwazylem zadnego wzrostu wydajnosci. w testach wypada tak samo 1000 i 1065.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wierzyl. poczekaj a zobaczysz.

To chyba chcesz czekac az sie DDR3 upowszechnia, to wtedy z DDR2 bedzie jak teraz DDR, chociaz nawet nie wiem jak stoja ich ceny teraz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/news/20321-Ceny_pamie...R2_pojda_w_gore

http://www.frazpc.pl/news/20337-TwinMOS_ni...mal_niskich_cen

 

Poza tym ceny DDR2 juz osiagnely dno wiec nie liczylbym na to ze jeszcze stanieja bo musieliby je oddawac za darmo. Poza tym juz od jakiegos czasu i to nie ze od miesiaca czy dwoch caly czas wchodza plyty na DDR2 i DDR3 i wkoncu beda bardziej promowac DDR3 a zeby popluarnosc ich wzrosla to podniosa ceny DDR2 do cen zblizonych DDR3 tak zeby DDR2 nie oplacalo sie brac przez co plyty na DDR3 zaczna w koncu chetniej schodzic.

Generalnie ja nikogo nie namawiam na zakup teraz (ja kupilem i sobie spokojnie poczekam :) ) ale przypuszczam ze niedlugo zwykle kosci nie jakies microny dojda z powrotem do ceny za komplet 2x1GB za ok. 250-300 PLN a 2x2GB w ok. 500-550 PLN , wtedy firmy bardziej nastawia sie na dopieszczanie DDR3 a w DDR2 zaczna pakowac chłam i sprzedawac po jeszcze wyzszej cenie tak jak bylo to z przejsciem DDR1 na DDR2 juz pod koniec byly duze problemy zeby kupic cokolowiek na Winbondach BH-5 i TCCD Samsungach, poprostu kosci wyparowaly a pozsotał chłam w wysokiej cenie.

Sorry ale takie sa nastepstwa wchodzenia i przechodzenia na nowe technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wierzyl. poczekaj a zobaczysz.

 

a tak do tematu, memki zapuscilem na biosie 1.8 i smigaja bardzo ladnie. widocznie bios byl problemem. udalo mi sie je puscic nawet na 1065 ale sprawdzajac na everescie nie zauwazylem zadnego wzrostu wydajnosci. w testach wypada tak samo 1000 i 1065.

mowilem ci 20x razy - bios 1.8, a ty mowiles, ze taki masz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/news/20321-Ceny_pamie...R2_pojda_w_gore

http://www.frazpc.pl/news/20337-TwinMOS_ni...mal_niskich_cen

 

Poza tym ceny DDR2 juz osiagnely dno wiec nie liczylbym na to ze jeszcze stanieja bo musieliby je oddawac za darmo. Poza tym juz od jakiegos czasu i to nie ze od miesiaca czy dwoch caly czas wchodza plyty na DDR2 i DDR3 i wkoncu beda bardziej promowac DDR3 a zeby popluarnosc ich wzrosla to podniosa ceny DDR2 do cen zblizonych DDR3 tak zeby DDR2 nie oplacalo sie brac przez co plyty na DDR3 zaczna w koncu chetniej schodzic.

Generalnie ja nikogo nie namawiam na zakup teraz (ja kupilem i sobie spokojnie poczekam :) ) ale przypuszczam ze niedlugo zwykle kosci nie jakies microny dojda z powrotem do ceny za komplet 2x1GB za ok. 250-300 PLN a 2x2GB w ok. 500-550 PLN , wtedy firmy bardziej nastawia sie na dopieszczanie DDR3 a w DDR2 zaczna pakowac chłam i sprzedawac po jeszcze wyzszej cenie tak jak bylo to z przejsciem DDR1 na DDR2 juz pod koniec byly duze problemy zeby kupic cokolowiek na Winbondach BH-5 i TCCD Samsungach, poprostu kosci wyparowaly a pozsotał chłam w wysokiej cenie.

Sorry ale takie sa nastepstwa wchodzenia i przechodzenia na nowe technologie.

Nie bylbym taki pewien. Juz osiagnely dno przy cenie 150zl za 1GB... pozniej 100zl za 1GB..., a pozniej jeszcze 80zl za 1GB itd. Juz dwa razy sie sfrajerzylem, bo myslalem, ze ceny juz osiagnely calkowite dno. Teraz wcale sie nie zdziwie, jesli niedlugo jedna kosc KingStona 2GB bedzie chodzic w cenie obecnych 1GB.

Aha, takie historie, ze producenci zwieksza cene juz tez byly. Skonczylo sie to skokiem KingStonow z 50zl na 80zl na kilka dni, po czym znowu spadly na 50zl do dzisiaj. Takie 1GB DDR3 kosztuje chyba ze 170zl jesli dobrze pamietam i to wersja z beznadziejnymi czasami dostepu, wiec na tak potezne podwyzki DDR2 raczej bym nie liczyl, a DDR3 predko nie stanieje (w sensie, ze na dniach, czy nawet tygodniach).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 predko nie stanieje (w sensie, ze na dniach, czy nawet tygodniach).

2x1GB DDR3 1333Mhz Corsair CL9 mozna juz kupic za 300zł i cena ciągle spada !!! (praktycznie co tydzien) wiec nie jest tak zle http://www.znak.pl/index.php?cid=305&s...0241333Cor+XMS3 koniec dominacji DDR2 to już tylko kwestia czasu .

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te taniości są 3-5% wydajniejsze od od 800 cl4 a co dopiero 1066 ;]

to nie ma znaczenia,wiadomo marketing i magia cyfr ; choć te Corsarki mozna podkrecic podopbno do 1700-1800Mhz :rolleyes: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia,wiadomo marketing i magia cyfr ; choć te Corsarki mozna podkrecic podopbno do 1700-1800Mhz :rolleyes:

Nie wiem gdzie :> to nie są D9, a nawet nie wiem czy microny by tyle zrobiły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapytalem to powiedziales, tyle ze ja wcale nie mowilem ze taki mam. ale smigaja ladnie, tylko szkoda, ze nie widze roznicy pomiedzy 1000 a 1065

20 razy mówiłeś, że masz najnowszy 1.8... i płakałeś, że memki nie działają :wink: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh wepchne sie tutaj i zapytam :)

 

Mam pamieci OCZ DDR2 800MHz SLI Ready 2x2GB i ogolnie jak procesor nie jest podkrecony a pamieci leca @ 1066MHz to wszystko jest ok. Natomiast jak juz podkrece procka (pamieci na 1066) to wtedy wyskakuja bledy, (orthos, OCCT) ze wina lezy po stronie pamieci................ogolnie to nie wiem o co chodzi.........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 razy mówiłeś, że masz najnowszy 1.8... i płakałeś, że memki nie działają :wink: :damage_wall:

dobra nie bede sie z toba klocil, bo wiem jak bylo :P

 

dzisiaj albo po weekendzie sprobuje ustabilizowac je na 1067, zobaczymy jakie efekty beda :) ogolnie pamieci sa nawet szybkie i w koncu stabilne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/news/20372-Samsung_ni...sic_cen_pamieci - no i tak jak mowilem. Najpierw plotka, ze podnosza, ludzie zaczna kupowac, a pozniej informacja, ze Samsung nie podniesie, a jak Samsung nie podniesie, to i Kingston nie podniesie itd. W najblizszym czasie nam podwyzka nie grozi, chociaz to w koncu jest nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...