Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kingi elpida leca 1020mhz cl5 5 5 12 52 3 4 2 4 1.9v.. wlasnie wczoraj dostalem i dzisiaj moge obalac wszystkie tezy o ramach za 250zl ktore robia 1040 ;]... czekajcie niech dam wieksze napiecie. Testy juz wkrotce.

 

 

Co do tanich ramow widzialem na skapcu twinmosy za 199zl 2x2gb. Ciekawe jak one lataja? ;]

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen z memseta dot ustawień...

ile testowane...? bo z doświadczenia wiem że 2 h to mało...

jaka seria elpid? (drugi rząd na chipie)

 

daj tego memseta to sprawdzę ile moje idą... fajnie byłoby sprawdzić kilka kompletów, wtedy wiadomo by było jaki jest rozrzut mniej więcej, ja sprawdzałem 2 zestawy 2x2,) drugi dla kolegi wczoraj), odpaliłem na moich poprzednich ustawieniach z kompletu pierwszego na 540, i działał 2 h testowany, musiałem oddać.

Patrząc na posty Twoje i kilku innych osób, to wszystkie jak dotąd robią 530@2.0-2,1, zapewne sporo z różnic dają płyty...

Oba komplety testowane przeze mnie są na chipach elpidy taiwan E1108ACBG.

 

Ps . fajny wynik, ale coraz więcej kości robi te 1100+ na piątkach, w dodatku w podobnej(lub niewiele większej) cenie, z radiatorami etc (wygląd też się liczy).

Na plus ze za 210 można mieć zestawik którym można zaszpanować:)-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa parka gskill 1000 pq

2,19V z pod biosu

2969263[/snapback]

Orientuje sie ktos, na jakich kosciach wystepuje TwinMos http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11384 oraz KingMax http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+2GB+800 w dwugigowych kosciach ?

Z twinmosem wycofują się z produkcji ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chyba sobie zamowie u Was te Excelki 800Mhz 2x2GB, cena fajna i generalnie wazne ze jak na razie kazdy komplet idzie 500+ do normalnej pracy i grania w zupelnosci wystarczy. A goodramy z siga zostana do zadan specjalnych :) W sumie jeden z kompletow chyba sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test mushkin sp2+ 4x2gb 1030Mhz

http://img153.imageshack.us/img153/6395/20...08034820ux4.jpg

 

2,15V z pod biosu

P.S Co ciekawe vista 32 bitowa widzi 8gb pamięci po instalacji sp1

Czy Muskiny które testowałes w konfiguracji 4x2 Gb to mushkin sp2+ czy jak wynika z opisu Cpu-z 996557 czyli EM2-6400.

Testowałes może jeszcze jakies inne ramy w konfiguracji 4 x 2 Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma Sp2+ i mobo msi na p35 ??? bo znam 2 osoby, które mają problemy z tymi ramami mimo, że na innych mobo oc było dużo więcej. ja też swoje 2x1 special ops max oc 800 na 840 sic !!! więc to może wina płyty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój komplecik Kingstonów 2x2GB na kościach Elpida.

Tak na szybko poleciały na 500MHz 5-5-5-15 1.9V

Pod koniec tygodnia jak czas pozwoli, sprawdzę na co je jeszcze stać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Kingstny Elpida nie są takie złe :). Ja dalej swoimi się pobawię pod koniec tygodnia, bo dopiero dziś skończyłem sprawdzać wszystkie stare części które mam i wreszcie poskładałem w całość swój "główny" komputer :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać, że to elpidy ??? (może jest tam napis elpida i robię z siebie idiotę ale nie wiem czy jest ich parę rodzai, albo są remarkowane)

 

to jest to ???

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...in+667D2N5%2F2G

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać, że to elpidy ??? (może jest tam napis elpida i robię z siebie idiotę ale nie wiem czy jest ich parę rodzai, albo są remarkowane)

 

to jest to ???

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...in+667D2N5%2F2G

Na tych czarnych kostkach na ramie pisze Elpida ;]. Dodatkowo na opakowaniu pisze ELP małymi literkami. Najlepiej jest powysyłać maile do sprzedawców :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te z allegro, jestes chetny?

i jak... nic nie wywalczyles? :/ ja jeszcze troche poczekam ze sprzedaza, moze niedlugo wyjda jakies biosy pod 2x2gb... moje mi sie udalo zmusic do 900 mhz na defaultowym napieciu... powyzej tego juz nic nie pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z wami... MSI jest bez obsługową mobo... :o Może zmieńcie strapa na 266 zworką na płycie?

strap 200 i 333, komp @stock albo OC bios 1.4,1.9b2 (ale bubel), 1.8, pojedyncza kosc, czy dual - wszedzie orthos zachowuje sie tak samo, niby cos tam liczy ale dla siebie w tle. od czasu do czasu ozywa, pokazuje aktualny czas pracy i dalej idzie spac. z biosem 1.8 za dlugo sie nie bawilem, ale po poczatkowych probach, wszystko wyglada identycznie jak wczesniej. jedyna szansa, to to, ze to przez xp 32-bit i dlatego nie chce przejsc orthosa. chociaz nawet w to juz watpie, skoro nawet na pojedynczej kosci takie jaja.

 

moze bys podrzucil dokladne ustawienia timingow, bo moze to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z wami... MSI jest bez obsługową mobo... :o Może zmieńcie strapa na 266 zworką na płycie?

Ja walcze na p5k-e wifi/ap ;) tutaj wydaje mi sie, ze problemem jest dosyc mala ilosc alf do ustawienia w biosie - z memsetem normalnie smigaly na 1000 mhz... Zreszta nie jestem odosobnionym przypadkiem - na forum mushkina jest spory watek o tej plycie. Niektorzy nawet puszczali kostki 1066 mhz na 800 zeby jaj nie robily...

 

mozesz looknac fotki biosu + screeny, ale juz chyba wszystkiego probowalem ;) 1, 2, 3, 4

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem z wyborem ramu sie rozwiązał :D

 

Mushkin XP2-8000 Redline, 5-5-5-15 2.1V za 325zł !!! w moim mieście (Gdańsk)

http://www.taniepamieci.pl/product_info.php?products_id=1143 :D właśnie je zamówiłem

 

ja bym ocz już nie brał i nie chodzi o to, że moje special ops 800mhz maja wielkie problemy już na 900mhz (timingi i v obojętnie jakie) tylko z ogólnych opinii, że ocz się popsuło. jak masz 300zł to sp2+ jak 330 to Mushkin Redline (ponoć legenda :)

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...