Skocz do zawartości
Genocide666

Którą Płytę Wybrać Pod E8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat którą płytę kupić pod E8400. Zastanawiam się nad Asus P5K-E że tak powiem to jest mój faworyt. Jakoś najbardziej do tej marki jestem przekonany. Choć mam dylemat czy lepiej nie wziąć Gigabyte P35-DS3R lub Gigabyte P35-DS4. W rachubę wchodził by jeszcze DFI Lan party jednak nie jest on dostępny w miejscu gdzie chce kupić. Natomiast Blood Iron mnie nie interesuje ponieważ jest w niej rzeczy które mi sie nie podobają. Co do OC fajnie będzie pokręcić go dla samej ciekawości choć nie jest to dla mnie najważniejsze generalnie chodzi mi żeby komp chodził stabilnie, bo będzie mielił ogromne bazy danych. No i oczywiście w wolnym czasie pewnie trochę go grami pokatuje :P

 

Reszta sprzętu to :

4x1 GB DDR2 PC800 Geil Black Dragon (już kupione)

Zasilacz: BeQuiet StraightPower 600W

Buda : Logic Concept Viper (już kupione)

HDD : Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Grafa: 8800GT lub GTS nad producentem się zastanawiam myślę że Asus lub Gigabyte

Chłodzenie : Scythe Mugen

 

Wiec mam pytanko którą płytę wybrać? żeby była stabilna i dało się z czasem procka tak do 4Ghz podkręcić?

 

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz to samo :? Uprzedzajac innych AbitIP35/MSI Neo2-FR wymienione FOX/ASUS i faworyt DFI DARK (skoro nie chcesz Blood Iron). Z każdej będziesz zadowolony ale ostatecznego wyboru musisz dokonać sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi żeby nie było spadków napięcia czy jakich kolwiek albo inaczej jak najmniejsze konflikty sprzętowe.

Tak jak mówiłem Sprzęt ma służyć do Serwisowania ogromnych Baz danych. I każdy że tak powiem ZONK może sprawić że raport sie gdzieś rozjedzie. Fakt musze sie przyznać że ta płyta MSI Neo2-FR wydaje mi sie ciekawą propozycją.

Edytowane przez Genocide666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........

Tak jak mówiłem Sprzęt ma służyć do Serwisowania ogromnych Baz danych. I każdy że tak powiem ZONK może sprawić że raport sie gdzieś rozjedzie

..........

A co to oznacza "Serwisowania ogromnych Baz danych" (pytam z czystej ciekawości;))?

Rząd wielkości przetwarzanych rokordów to setki tysięcy, czy setki milionów krotek?

 

 

I jeśli nie ma być "ZONKA" to raczej zpomnij o kręceniu :cry: . Bez kręcenia każda z 3 które wymieniłeś jest ok.

 

Weź coś, co nie ma napisu "Made in China" - o ile coś znajdziesz. Powinno być stabilne:).

A MSI jako firmy nie polecam:(.

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisowania to naprawianie wszelkich niespójności w bazach danych generalnie dla Banków, SKOKów i innych instytucji finansowych. Generalnie problem jest z masami rekordów i tabelami pow 2 GB wszystko jest maksymalnie optymalizowane ale przy np przyroście 3 mil rekordów miesięcznie to różnie bywa. Generalnie przy jakimś skoku napięcia czy problemem z siecią zdarza się że

ze jakiś rekord nie zostanie wpisany i sie robią dziury np w indeksacji itd. Długo by można pisać przy tak wielkich bazach nie robi czy to Interbase czy DB2. Jak coś to więcej mogę powiedzieć na priv. nie będziemy robili offtopa;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...