Skocz do zawartości
Eilhart

KT400 MSI czy Gigabyte?

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam mobo jak w podpisie znaczy msi kt4v i jest super stabilna i zeby nie napiecia no to by bylo extra ale ja mam antka na 0,13 i max napiecie to jest 1,7 :( a na takim to mam max 11,5x166 czyli prawie 2400+ :) :) nie polecam msi wlasnie ze wzgledu na napiecia bierz lepiej jakiegos solteka no chyba ze chcesz robic na msi Vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam Epoxa i tam wykrecanie idze jak maselko.

 

W weekend zlozylem kumplowi kompa na GigaByte GA-7VAX +2000+ i [gluteus maximus]. Fsb 140 max.

FumFel_20 jak udalo ci sie wycisnac 175 !!!???.

Wymieniales BIOS,???

Masz jakis specjalny cooler ??? czy co ?

 

W<span style="color:red;">[ciach!]</span>ia mnie ta plyta na maxa. Po tym jak dalem napiecie +10% na proca to po dwoch testach w 3DMarku spalil sie zasilacz (350) !!!.

 

Epox rulezzz ale jak ktos ma jakies hinty jak z tego GA-7VAX cos wycisnac wiecej to stawiam browara -))) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 8k9a od Epoxa? od wyboru do koloru (od najprostszego modelu 8k9a do 8k9a2+), ceny od ok. 350 do 560zl.

Dolacze sie do tego glosu... Wymienilem 2 dni temu 8KHA+ na 8K9AI i jestem b. zadowolony. Tym bardziej, ze za friko!! Troche bawilem sie w o/c i pierwsze wrazenie b. pozytywne. Polecam!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial MSI. sam mam ta plyte i nie narzekam. wyposazenie dobre (szczegolnie te diody mi sie podobaja co inf co padlo, gdy komp sie nie podnosi), stabilnosc bdb. jedyny mankament to wlasnie te napiecia...ale da sie przezyc.

gigabyte tez jest dobre, ale jesli masz radeona lub masz zamiar kupic, to bym sie zastanowil, bo slyszalem o wielu nieprawidlowosciach zwiazanych z ta plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam MSI KT4-Ultra-SR i myślę, że jest to jedna z lepszych na rynku płyt oferująca optymalne wyposażenie za rozsądną cenę, no i Raid-Serial ATA dla niektórych zbędny, ale jak jest to dlaczego nie??? Super stabilność i wydajność nie neguję innych piszę o tym co sam sprawdziłem i jestem zadowolony w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie stawiajcie msi obok Abita i Epoxa ,to dwie rozne klasy mocy

za te 400pln to jesli chodzi o kt400 to najlepiej wziac shuttle 37GT ,lub jak tu pisza epoxa(chociaz ja za taka cene nie widzialem,ale mozliwe ze jest za ok400pln)ludzie nie stawiajcie msi obok Abita i Epoxa ,to dwie rozne klasy mocy

za te 400pln to jesli chodzi o kt400 to najlepiej wziac shuttle 37GT ,lub jak tu pisza epoxa(chociaz ja za taka cene nie widzialem,ale mozliwe ze jest za ok400pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI AD 77 Infinity(duzo wyposazenia) lub Pro(uboższa wersja)

Ja mam Infinity antek biega 11x185, chipset plyty chlodzony pasywnie -sam radiatorek.Cena okolo 440-450pln, Pro-340PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie stawiajcie msi obok Abita i Epoxa ,to dwie rozne klasy mocy

za te 400pln to jesli chodzi o kt400 to najlepiej wziac shuttle 37GT ,lub jak tu pisza epoxa(chociaz ja za taka cene nie widzialem,ale mozliwe ze jest za ok400pln)ludzie nie stawiajcie msi obok Abita i Epoxa ,to dwie rozne klasy mocy

za te 400pln to jesli chodzi o kt400 to najlepiej wziac shuttle 37GT ,lub jak tu pisza epoxa(chociaz ja za taka cene nie widzialem,ale mozliwe ze jest za ok400pln)

ABIT to nic specialnego. Kazdy sie podnieca co on to i nie moze ale w rzeczywistosci to sie niczym nie rozni od MSI. Caly ten overclocking to wielka bzdura. Ludzie robie Extreme overclocking a potem im padaja systemy po paru dniach. Pociagne pamiec troche wyzej i bumm wszystko pada. To ze masz ABITa nic nie zmieni do puki nie masz innych czesci wysokiej klasy. A wtedy i z MSIa mozna bardzo duzo wyciagnac. To samo sie czyma EPOXa. Kumpel ma watercooling i mowil mi ze byl bardzo rozczarowany EPOXem. Nawet w polowie EPOX nie wyciagnal tego co on by sobie zyczyl z watercooling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie stawiajcie msi obok Abita i Epoxa ,to dwie rozne klasy mocy

za te 400pln to jesli chodzi o kt400 to najlepiej wziac shuttle 37GT ,lub jak tu pisza epoxa(chociaz ja za taka cene nie widzialem,ale mozliwe ze jest za ok400pln)

ABIT to nic specialnego. Kazdy sie podnieca co on to i nie moze ale w rzeczywistosci to sie niczym nie rozni od MSI. Caly ten overclocking to wielka bzdura. Ludzie robie Extreme overclocking a potem im padaja systemy po paru dniach. Pociagne pamiec troche wyzej i bumm wszystko pada. To ze masz ABITa nic nie zmieni do puki nie masz innych czesci wysokiej klasy. A wtedy i z MSIa mozna bardzo duzo wyciagnac. To samo sie czyma EPOXa. Kumpel ma watercooling i mowil mi ze byl bardzo rozczarowany EPOXem. Nawet w polowie EPOX nie wyciagnal tego co on by sobie zyczyl z watercooling.

na msi to se mozna pokrecic jak zrobisz kilka vmodow

wiem co lubie,bo moj Abit i jego konkurent od msi to dwa swiaty

twoj kumpel sie zawiodl.bo za duzo sie spodziewal,a to przez podniecanie sie i czytanie forum

to samo sie tyczy wszystkich nf2

ja sie nie zawiodlem na epoxie,tylko pamieciach do niego

bo wiem ile mozna oczekiwac po mobo,Abit KD7 kosztuje 100pln wiecej od msi na kt4v,co stanowi 25% ceny msi,nie trzeba lutowac,wiec gwarancja zostaje

popatrz na maksymalne wyniki o/c ,Epox Abit i rzadko Asus

msi nie ma dla mnie racji bytu,shuttle w tej samej cenie ma duzo wieksze mozliwosci o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT to nic specialnego. Kazdy sie podnieca co on to i nie moze ale w rzeczywistosci to sie niczym nie rozni od MSI. Caly ten overclocking to wielka bzdura. Ludzie robie Extreme overclocking a potem im padaja systemy po paru dniach. Pociagne pamiec troche wyzej i bumm wszystko pada. To ze masz ABITa nic nie zmieni do puki nie masz innych czesci wysokiej klasy. A wtedy i z MSIa mozna bardzo duzo wyciagnac. To samo sie czyma EPOXa. Kumpel ma watercooling i mowil mi ze byl bardzo rozczarowany EPOXem. Nawet w polowie EPOX nie wyciagnal tego co on by sobie zyczyl z watercooling.

Wg mnie nei masz racji.Prawda jest taka że na np. abicie masz większe szanse osiągnąc większą wydajnośc (niekoniecznie lepsze osiągi) niz na np. MSI. A dzwi mnei trochę zę skoro sam masz abita (po cos go chyba kupowałes0 i jeszcze tak nei niego narzekasz.

 

A tak poza tym i;le fsb z niego wycisnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym polecil :) albatrona :) mam i bardzo sobie chwale. Co do o/c mysle ze zakres regulacji vcore 1.2V-2.1V styka ;-) vdimm do 2.8 w skokach co 0.1 , vagp nie wiem do ilu ;-). Generalnie kupujac ta plytke (kt400) nie bralem pod uwage hardcorowego o/c i w sumie plytka spelnia wszelkie moje wymagania. Ma troche bajerkoof typu "ja gadać" i dual bios no i jest sympatyczne ze jak dasz prockowi ustawienia na ktoorych proc nie wstaje to plytka robi restarcik i wraca z ustawieniami na procu na default (ale to pewnie wszedzie jest) max fsb na tym mobo dla mnie to bylo 190 wiecej nie probowalem bo nie mam takiej potrzeby :) cena dalem za nia okolo 310 pln mysle ze dalo by sie znalezc w cenie 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Ga 7vaxp - stabilna wypasiona niedroga - ale te zworki na płycie do zmiany fsb i mnożnika jak dlamnie dyskfalifikują gigabyta na kt 400  

Brałbym MSI

To fakt, ale można się przyzwyczaić :) .Gigabyte choc procentowe VCORE to i tak ma większe niż MSIKT4.I dla tego woel GB :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym polecil :) albatrona :) mam i bardzo sobie chwale. Co do o/c mysle ze zakres regulacji vcore 1.2V-2.1V styka ;-) vdimm do 2.8 w skokach co 0.1 , vagp nie wiem do ilu ;-). Generalnie kupujac ta plytke (kt400) nie bralem pod uwage hardcorowego o/c i w sumie plytka spelnia wszelkie moje wymagania. Ma troche bajerkoof typu "ja gadać" i dual bios no i jest sympatyczne ze jak dasz prockowi ustawienia na ktoorych proc nie wstaje to plytka robi restarcik i wraca z ustawieniami na procu na default (ale to pewnie wszedzie jest) max fsb na tym mobo dla mnie to bylo 190 wiecej nie probowalem bo nie mam takiej potrzeby :) cena dalem za nia okolo 310 pln mysle ze dalo by sie znalezc w cenie 350

Off Topic:

sorka za niego ale w poneidzialek/wtorek zmieniam plytke i nieche zakladac nowego tematu ze znanych powodow :D

 

mam do wyboru Msi kt3v kt 333, albo Albatrona tego co ma Hans, kt400 dual bios itp,

co radzicie ? wystarcza mi z 2 solidne glosy z arguumentem, z gory dzieki za odp i wyrozumialosc :)

 

Hans, jak jest ze stabilnoscia na tej plytce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...