Skocz do zawartości
Logitech!

Neostrada 6mb / Problem

Rekomendowane odpowiedzi

problemem jest zapewne twoja linia telefoniczna, ktora nie jest w stanie stabilnie udzwignac 6, pewnie masz sesje po kilka sekund, albo mase bledow, nic nie zrobisz, kabla od centrali nie skrocisz, jaki masz modem/router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem jest zapewne twoja linia telefoniczna, ktora nie jest w stanie stabilnie udzwignac 6, pewnie masz sesje po kilka sekund, albo mase bledow, nic nie zrobisz, kabla od centrali nie skrocisz, jaki masz modem/router?

 

modem Sagem////ok powinien byc ping taki jak na 1mb a nie gorszy :|

Edytowane przez Logitech!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac, powtarzam sprobowac zmienic ten modem na jakis dobry router, byc moze bedzie on generowal mniejszy szum niz modem i polaczenie bedzie stabilne, to wszystko co mozesz zrobic

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem Sagem////ok powinien byc ping taki jak na 1mb a nie gorszy :|

 

błędnie rozumujesz :] provider ustawił pewnie u Ciebie tryb INTERLEAVED, który skutecznie podwyższył Ci ping :]

Przed zamówieniem 6Mb powinieneś się dowiedzieć czy Twoje łącze wytrzyma 6Mb w trybie fast. Napisz jaki masz snr up i snr

down.

 

tryb FAST - brak dodatkowych bitów kontrolnych w ramkach, przez co nie

wprowadza

dodatkowych opóźnień. Przy "słabej" linii może doprowadzić do wielu błedów CRC

i w konsekwencji do zerwania sychro. Przy dobrej linii optymalny bo tylko

dziaki niemu mozna uzyskać najmniejsze pingi do BRAS.

 

tryb INTERLEAVED - tkzw. przeplot. Tryb wprowadza dodatkowych bitów

kontrolnych w

ramkach, co oczywiscie wpływa na dodatkowe opóźnienia. Operator moze ustawiac

jak duzo bitów kontrolnych wprowadzi co wpłynie w milisekundach na opóźnienie

(od kilku ms do np 64 ms). Tryb idealny do "slabych" linii i dużych predkości

transmisji(niski S/N). Może "ratowac" linie przed wieloma utratami sychro,

niestety wszystko kosztem dodatkowego opóźnienia (wieksze pingi).

możesz napisać do providera o zmianę trybu na fast. jedynie to Ci pozostaje lub rezygnacja z 6Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędnie rozumujesz :] provider ustawił pewnie u Ciebie tryb INTERLEAVED, który skutecznie podwyższył Ci ping :]

No ale bez przesady... ja mam INTERLEAVED i mam pind okolo 33 ms. Jak jest wiecej niz 60ms to raczej cos jest nie tak :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech! - czy ty masz cos z glowa? przeciez napisalem ci co jest nie tak, co chcesz rozwiazac problem instalujac poprawke do windowsa xp? :-|

walisz do tpsa i niech ci downgrade'uja na wolniejszy pakiet za free - powodzenia :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam neo 1 MB, do 19 lutego wszystko śmigało jak należy. Tego dnia, wieczorem, zaczęły sie jaja. Pingi mam w granicach 400-500, czasem dochodzi do 1000, transfer spadł do 2-3kb/s. Pan na infolinii powiedział ze u nich wszystko jest w porządku, to musi być moja wina. Zrobiłem nawet format żeby wykluczyć winę windy, testowałem na 3 modemach adsl i nadal to samo...

Jutro z rana przejde sie do telepunktu i zapytam co i jak, bo jakos ci ludzie na infolinii malo kumaci sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w telepunkcie powiedzą Ci byś zadzwonił na błękitną linię, bo oni nie mają takich informacji.

Miałem coś takiego, u mnie też spadały transfery do 2-3kb/s ... okrężną drogą dowiedziałem się, że po prostu była konserwacja punktów przyłączeniowych czy coś takiego i wszyscy najpierw byli na jednym ... po 2 tyg się naprawiło ...

 

TPSA będzie Cię zwodzić dasz dasz za wygraną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jakiś czas temu zgłaszałem swój problem w temacie z bf2 . Miałem neo gdzieś od września , wszystko było pięknie na polskich serwerach pingi po 15-30 ( szok ! ) na zagranicznych 40 z hakiem . Od listopada mam multipakiet - ta sama neo + telewizja . Pingi podskoczyły mi do 80 . Przy wp.pl mam 40 . Gość z tp któremu to zgłaszałem zapewnił mnie że wszystko jest w porządku , na koniec zapytał w czym mi przeszkadzają te pingi no i zwała bo co mu powiem że w bf-a sobie nie moge pograć ? :) . Dałem za wygraną w tej sprawie . Ale z tego co piszecie to faktycznie linia może być przeciążona . Nie ukrywam że wkurza mnie że od czasu do czasu nie mogę strzelić partyjki w bf-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w telepunkcie powiedzą Ci byś zadzwonił na błękitną linię, bo oni nie mają takich informacji.

Miałem coś takiego, u mnie też spadały transfery do 2-3kb/s ... okrężną drogą dowiedziałem się, że po prostu była konserwacja punktów przyłączeniowych czy coś takiego i wszyscy najpierw byli na jednym ... po 2 tyg się naprawiło ...

 

TPSA będzie Cię zwodzić dasz dasz za wygraną...

Witam:) To co bsię dzieje wtedy z moim tranferem? Mam "przepustowość" 512 kbps.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles cos w tym temacie czy bedziesz dalej sie zalil?

wypowiadasz sie jak 14 latek, zacznijmy od tego, ze twoi rodzice placa rachunki, a skonczmy na tym, ze moze i to dobrze, ze masz takie pingi - jeden dzieciak na serwerach mniej

cos jest nie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles cos w tym temacie czy bedziesz dalej sie zalil?

wypowiadasz sie jak 14 latek, zacznijmy od tego, ze twoi rodzice placa rachunki, a skonczmy na tym, ze moze i to dobrze, ze masz takie pingi - jeden dzieciak na serwerach mniej

cos jest nie tak!

 

nieprzypominam sobie zeby mamusia zamnie placila rachunki i zebym mial 14latek ....mozna to nazwac zallem bo dzwoniac na nasza blekitna linie to nic niepozostaje oprocz uzalania sie i wysluchiwania ze ktos przyjedzie sprawdzic linie itp. Jesli w miescie mial bym mozliwosc zalozenia innego lacza to bym na tym forum niesiedzial i niepisal posta PROBLEM! ....jesli chodzi o servery mam nadzieje ze bedzie mmniej takich kauflandow ktorzy siedza za komputerkiem i podnosza sobie srednia wiekowa i swoj boski skill za komputerem! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzypominam sobie zeby mamusia zamnie placila rachunki i zebym mial 14latek ....mozna to nazwac zallem bo dzwoniac na nasza blekitna linie to nic niepozostaje oprocz uzalania sie i wysluchiwania ze ktos przyjedzie sprawdzic linie itp. Jesli w miescie mial bym mozliwosc zalozenia innego lacza to bym na tym forum niesiedzial i niepisal posta PROBLEM! ....jesli chodzi o servery mam nadzieje ze bedzie mmniej takich kauflandow ktorzy siedza za komputerkiem i podnosza sobie srednia wiekowa i swoj boski skill za komputerem! Pozdro!

WTF? przesadzilem z tymi 14, masz 12/13

skoncz juz te gorzkie zale czesio, to forum nie sluzy do tego, masz problem ktorego nie da sie rozwiazac z twojej strony o czym napisalismy kilkakrotnie, jezeli nie umiesz walczyc o swoje, a nie umiesz bo masz 12/13 lat to popros rodzicow, temat do zamkniecia

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk i po co te nerwy ? Co Ci kolega uczynił - jak się nie podoba nie musisz się tu udzielać.

A używanie błędów ort jako argumentu w dyskusji zawsze uważałem i będę uważał za niskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz problem zeby błekitna linia ci przyjęła zgłoszenie napisz pismo w 2 kopiach idź do telepunktu TPSA i złóż pisemną reklmacje.

Jedna kopia dla nich drugą zostawiasz sobie.. i masz namacalny dowód a w takie dzwonienie to mozesz sie bawic do usranej smierci.

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie napisać tutaj, tak jak kolega powyzej mam problem z Pingiem przekracza on 100ms, łącze Neo 1MB

test zrobiony w live session na Kubuntu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie napisać tutaj, tak jak kolega powyzej mam problem z Pingiem przekracza on 100ms, łącze Neo 1MB

test zrobiony w live session na Kubuntu

http://www.speedtest.net/result/277069245.png[/img]

Stary nie robi sie testow pingu na speedtestach szczegolnie z animacjami flash bo na starszych pc ping rosnie. Podaj jakie masz pingi do onetu. Ze speedtestem masz ponad 100 bo moze np zla przegladarka? Ja dam Ci przyklady:

Opera

Dołączona grafika

IE

Dołączona grafika

FF

Dołączona grafika

 

i nie 1MB tylko 1Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....od tygodnia mam neostrade 6mb wczesniej przez 2lata posiadalem 1mb pingi w granicach byly 20-50 po zmianie lacza na 6mb pingi mam 150-200 ??? jak rozwiazac problem ? co moze byc powodem ?

 

tak jak kolega "Nierealny" napisał Masz tryb INTERLEAVED dzięki któremu działa Ci Neo 6 Mb ale kosztem pingów , możesz zadzwonić na Blueline z prośbą o przełączenie tryb INTERLEAVED na FAST może się uda a jak nie to pozostaje CI to co masz lub degradacja do niższej prędkości.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Ewentualnie możesz jeszcze zainwestować w lepszy modem z wyjściem Ethernet który z pewnością będzie łapał lepiej parametry linij i działał stabilniej i potem dopiero Blueline. będzie większa szansa że pójdzie Ci 6 Mb w trybie FAST

Edytowane przez marco1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może jeszcze ja się podepne pod temat :]

 

Otóż posiadam także Neo 6Mbit i u mnie jest troszkę inny problem. Do dzielenia internetu używam rutera-switcha Thomson speedTouch ST510. Problem jest taki, że na stronkach które rzekomo pokazują szybkość łącza jest niby wszystko ok. (obrazek poniżej)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ale w trakcie korzystania z wszelakich przeglądarek, strony dziwnie się wczytują. Otóż po wpisaniu adresu i jego zatwierdzeniu, dopiero po kilku sekundach zaczyna ładować stronę, a właściwie jej elementy. Wszystko strasznie powoli. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Pingi z reguły mam na poziomie 40-50ns do serwerów dns tpsa, onet.pl, wp.pl.

 

Podam jeszcze parametry linii.

 

Output Power (dBm) up/down = 12.0 / 7.0

Attenuation (dB) up/down = 7.0 / 10.0

Noise Margin (dB) up/down = 14.0 / 7.5

Vendor Id (local/remote) = ALCB /

Statistics

Loss of signal (local/remote) = 0 / 0

Loss of power (local/remote) = 0 / 0

Loss of framing (local/remote) = 0 / 0

Errored Seconds (local/remote) = 0 / 0

Loss of link (remote) = 0

 

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może jeszcze ja się podepne pod temat :]

 

Otóż posiadam także Neo 6Mbit i u mnie jest troszkę inny problem. Do dzielenia internetu używam rutera-switcha Thomson speedTouch ST510. Problem jest taki, że na stronkach które rzekomo pokazują szybkość łącza jest niby wszystko ok. (obrazek poniżej)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ale w trakcie korzystania z wszelakich przeglądarek, strony dziwnie się wczytują. Otóż po wpisaniu adresu i jego zatwierdzeniu, dopiero po kilku sekundach zaczyna ładować stronę, a właściwie jej elementy. Wszystko strasznie powoli. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Pingi z reguły mam na poziomie 40-50ns do serwerów dns tpsa, onet.pl, wp.pl.

 

Podam jeszcze parametry linii.

 

Output Power (dBm) up/down = 12.0 / 7.0

Attenuation (dB) up/down = 7.0 / 10.0

Noise Margin (dB) up/down = 14.0 / 7.5

Vendor Id (local/remote) = ALCB /

Statistics

Loss of signal (local/remote) = 0 / 0

Loss of power (local/remote) = 0 / 0

Loss of framing (local/remote) = 0 / 0

Errored Seconds (local/remote) = 0 / 0

Loss of link (remote) = 0

 

Proszę o pomoc :)

A jak sciagasz to masz te 768KB/s? Moze masz syf na kompie i dlatego elementy tak wolno sie wczytuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie nie mam tych transferów. Czy to przy sieciach p2p, czy poprzez Getrighta bezpośrednio z serwerów.

 

Zainstalowałem sobie cFosSpeed'a, i o dziwo się poprawiło jak na razie. Może sam ruter po prostu nie daje rady z tą 6mbit Neostradą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem. Tez mam neostrade 6mb, pingi co prawda nie sa tak wysokie , bo 60-70, ale skutecznie uniemozliwia mi to gre przez siec, gdzie bardzo wazne sa pingi. Moj kolega z tej samej ulicy ma 1MB i pingi 20-30, co jest ogromna roznica. Mam ustawiony tryb INTERLEAVED, czy jest mozliwosc przelaczenia na tryb FAST z takimi parametrami:

 

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 640

Szybkość pobierania 7456

Tłumienie Bliski koniec : 12.5 (dB)

Odległy koniec : 8.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 9 (dB)

Odległy koniec : 16 (dB)

Liczba błędnych pakietów 1801

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 383

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

 

I na jaka ewentualna poprawe moge liczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podawanie tych parametrów sobie odpuść bo tego z pewnością nie zrobią, owszem tryb fast path możesz mieć włączony ale nic poza tym.

 

różnica między fast a interleaved to nie więcej jak 20ms

 

nie wiem jak w tp ale w dialogu na łączu 6mb nie ma problemów z fast path

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...