Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

NIe to napewno nie wina proca :/ Tez tak myslalem, ale wszystko odkrecilem i zostawilem na noc i rano to samo :/ Zreszta grafe mam jakies 5 dni i na wczesniejszym gf 8600 nic takiego nie mialem, a komp u mnie chodzi 24h na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artow na grafie to nie spowoduje, co innego zwisy i takie tam inne cudaki, jako ze Qladzik B3 to niezly pradozerca, zwlaszcza po po OC, choc podejrzewam ze chief da rade, przy zbyt slabej zasilce karty NV maja problemy z przelaczaniem sie w 3D, na wszelki wypadek poluzuj proca troszki.

 

Jaki system? nie vista jakas czasem? moze przez cala noc karta pracuje w 3D z odpalonym Aero? trza by w takim razie pogrzebac jej w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem czy proc jest podkrecony czy nie to nadal to samo :/ Siedze na Xp. Najdziwniejsze jest to, ze jak cos robie przy kompie (wystarczy, ze siedze i przegladam strony, czy gram, czy robie cos w 3d) to wszystko jest ok, ale jak ze 2 h nie robie nic i wali artami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer. W piątek oddałem swojego Asusa 9800GTX+ do serwisu. Dorwałem od kumpla 7600GS na ten czas. Grafika ta działała ok do dziś. Odpalam dziś rano komputer a tu BSOD w windowsie, restart komputera to samo, później już podczas ładowania XP monitor się wyłączał. W trybie awaryjnym odinstalowałem sterki, odpalam i komputer bez sterków do grafy działa ok. Zainstalowałem inne, ten sam problem. Dopiero jakaś wersja 175.16 wydawała się być ok. Do czasu. Wracam właśnie do domu, odpalam komputer, Windows XP się załadował a tu artefakty na cały ekran (podobnie jak na 9800GTX+). Teraz odinstalowałem sterowniki i jest ok. Czy jest szansa że to nie grafika powoduje te arty, tylko np procesor, płyta czy ram padły? A może zasilacz?

 

Mój sprzęt:

Athlon X2 64 @3,3GHz def vcore, Geil 800MHz 4-4-4-12, Tagan 530W, Asus M2N-32Sli Deluxe

Dodam też że nie ma gwarancji czy ten 7600GS który mam był 100% sprawny, bo kumpel mi go dał, ale nie pamiętał czy sprawny czy nie. Przez te kilka dni od piątku zdarzył mi się tez jakiś restart kompa i jeden BSOD, no ale dziś już pada jest.

Ciekawe co powiedzą w serwisie Asusa o moim 9800GTX+.

 

A wszystko było pięknie do czasu gdy odpaliłem FarCry2...

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Han zaskocze Cie.... sprawdz na innym wejsciu monitor, ewentualnie zmien przewod :D Ja jutro dam znac czy to cos da boooo np, dzis przez przypadek przesunalem monitor i zaczelo walic artami :/ okazalo sie ze wtyczka cos nie laczy..... zmienilem przewod i wydaje sie byc ok, ale rano bede wiedzial napewno jak komputer postoi przez noc ;]

 

Ed

 

No i u mnie prolemem byl jednak przewod ;] NIe spodziewalem sie ze cos takiego moze powodowac arty O_o

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm chodzilo mi o gtx'a :/ Moze ten 7600 cos nieteges jest ? Co do zwisow kompa to ostatnio tak mialem jak zmniejszylem napiecie na ramie, ale artami nie walilo, chociaz wywalal sie sterownik od grafiki.

 

 

Ed+++

 

Czy blok Aquacomputer AquagraFX - 9800 GTX bedzie pasowla na moja eVga 9800 gtx+ ? Bo widze tylko bloki do gtx bez +

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz referencyjna karte to bedzie... GTX+ to nic innego jak GTX, tylko rdzen inny, reszta jest dokladnie taka sama, jesli chodzi oczywiscie o PCB. W kazdym badz razie jak masz referencyjne chlodzenie i czarny laminat to na pewno podpasi. Ja uzywam na swoim ASUSIE bloczka koolance na 9800GTX, lezy idealnie (tylko zmodowalem top na hiflow, teraz wydajnosciowo i EK przegania :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer. W piątek oddałem swojego Asusa 9800GTX+ do serwisu. Dorwałem od kumpla 7600GS na ten czas. Grafika ta działała ok do dziś. Odpalam dziś rano komputer a tu BSOD w windowsie, restart komputera to samo, później już podczas ładowania XP monitor się wyłączał. W trybie awaryjnym odinstalowałem sterki, odpalam i komputer bez sterków do grafy działa ok. Zainstalowałem inne, ten sam problem. Dopiero jakaś wersja 175.16 wydawała się być ok. Do czasu. Wracam właśnie do domu, odpalam komputer, Windows XP się załadował a tu artefakty na cały ekran (podobnie jak na 9800GTX+). Teraz odinstalowałem sterowniki i jest ok. Czy jest szansa że to nie grafika powoduje te arty, tylko np procesor, płyta czy ram padły? A może zasilacz?

 

W przypadku artefaktów są tylko dwa wyjścia : karta grafiki albo wspomniany już wcześniej monitor.

 

Jeśli artefakty NIE występują od razu po włączeniu komputera to zwykle jest winna przegrzewająca się pamięć karty, jeśli od razu to przyjarany GPU.

 

Czasem artefakty pojawiają się dopiero po włączeniu aplikacji obciążającej kartę grafiki:

a) chłodzenie GPU nie wyrabia/jest źle zamontowane/jest naruszone i GPU sie przegrzewa

b) chłodzenie pamięci nie wyrabia/jest źle zamontowane/jest naruszone/nie występuje i VRAM się przegrzewa

c) część modułów VRAM jest uszkodzone i objawia się artefaktami dopiero po ich aktywowaniu w obciążających aplikacjach

 

Jeśli w/w wymienione problemy występują również na innym monitorze to na 100% trzeba wymienić grafę.

 

Artefakty NIE WYSTĘPUJĄ w przypadku uszkodzonej pamięci DRAM bądź uszkodzonego CPU.

 

Tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a wiec mam pewien problem, pisałem już o nim na forum PClabu, ale nikt nie znał odpowiedzi.

Myślę, że lepiej jak napiszę, jak się zaczęło. Otóż mam sprzęt jak w sygnaturce, tylko, że początkowo był tam 8800GT. Jednak przed wakacjami zmieniłem monitor na 22' z 15'. I zaczęło brakować wydajności. Coś mnie skusiło, by wziąć Radka 4850 i jeszcze zmienić chłodzenie :mur:

Kupiłem w komputroniku referencyjnego ASUSa 4850 (wtedy były tylko referenty). Na kartę powędrowało S1, którego zresztą sam nie zakładałem, zrobił to dość doświadczony kolega taty. Karta działała bez problemu, jednak zakupiłem grę Warhammer Online. Zauważyłem tam dziwne migotanie zboża, okazało się, że występuje też w innych miejscach, a z czasem, że właściwie wszędzie :cry:

Po prostu miałem takie migoczące paski na ekranie. Po zmianie wyjść DVI (przełączyłem tylko kable od monitora) karta wyzionęła ducha. Założyłem referencyjne chłodzenie, czekałem 3 tygodnie na wymianę gwarancyjną - przyszła nówka z Glaciatorem - po 6 dniach to samo (paski były od razu). Wkurzony już nieźle ojciec uznał, że tą która przyjdzie z gwarancji się sprzeda, a teraz kupimy nową. W sumie nie wiem, czy na 8800GT też były paski, tylko ich nie zauważałem, czy wszystko było ok, ale już się trochę do ATI zraziłem. Wybór padł na Gainward 9800GTX+ z chłodzeniem jak Golden Sample. Ta karta nie zdechła, nie ginie od wyjęcia ze slotu ani od przełączenia kabla między gniazdami DVI, ma jednak dalej paski. Był format i wgrane na czysto sterowniki 178 WHQL ilestam. Najnowsze ze strony Nv. Nie bardzo mam jak wgrać starsze, bo tylko te oficjalnie obsługują GTX+. Ale wątpię by tym razem było coś z kartą. W każdym razie:

1)Wgrałem wszystkie poprawki dla systemu, oprócz SP3.

2)Sprawdziłem, że karta się nie przegrzewa (43C Idle, 60C Stres)

3)Sprawdziłem kompa na innym monitorze - paski są

4)Sprawdziłem monitor na innym kompie (ze starym 9200SE) - pasków nie ma

Niestety nie mam jak sprawdzić kompa na innej, na pewno działającej karcie, bo nie mam skąd takiej wziąć, ani nie mam jak sprawdzić karty na innym kompie (drugi w domu ma tylko AGP, a u kolegów nie da rady). Dlatego kręcę się trochę w kółko. Wydajność w grach jak najbardziej OK. Brak innych artefaktów, VSync wymuszony Wersja mojej płyty to REV 1.0

Jak myślicie, co można jeszcze zrobić? BIOS był resetowany, ale nie przez bateryjkę, bo jej nie mogę wyjąć :?

Oczywiście testowane też bez O/C procesora. Jedyne co m przychodzi do głowy, to wgrać najnowszy BIOS do płyty. Ale czy to coś może dać? Proszę o pomoc.

[EDIT]

Tak wiem, nie przeczytałem regulaminu bo nie miałem czasu, i wiem, że to mnie nie zwalnia z jego przestrzegania, ale skoro i tak nie mam już podpisu, to moja płyta to GA-P35-DS3R (rev 1.0), pamięci OCZ Platinum 2x2GB 800mhz CL5 Vista Upgrade a procesor to Q6600 G0@3GHz + Scythe Mugen.

Edytowane przez Goodnight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodnight, jeżeli z tą grą były problem z radkiem 4850 i z gf9800gtx+ to wydaje mi się że to coś z grą może być nie tak. W sumie to ciekawa sprawa, że po odpaleniu pewnej gry grafika Ci padła. Podobną sytuacje miałem ze swoim 9800gtx+ Asusa. Przez 1,5 miecha karta śmigała elegancko, odpaliłem FarCry 2 i karta kaput. Na tym nowym Asusie 4850 nie sprawdzałeś tej gierki?

 

Mam taką teorię, że pewne gry wykorzystują jakieś cudowne efekty i możliwości karty, które powodują że grafika po prostu pada po odpaleniu gry :).

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gigabyte + podkrecony Quad. Pytanie zasadnicze - jaki masz zasilacz? Moze za slaby i dostajesz wlasnie arty. Nie wierze ,ze to pada od gry. Radki maja Quimondy w wiekszosci to sie nie dziwie , ale na nV sa Samsungi , chyba ze ten Gainward polecial po kosztach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodnight, jeżeli z tą grą były problem z radkiem 4850 i z gf9800gtx+ to wydaje mi się że to coś z grą może być nie tak. W sumie to ciekawa sprawa, że po odpaleniu pewnej gry grafika Ci padła. Podobną sytuacje miałem ze swoim 9800gtx+ Asusa. Przez 1,5 miecha karta śmigała elegancko, odpaliłem FarCry 2 i karta kaput. Na tym nowym Asusie 4850 nie sprawdzałeś tej gierki?

Dobra, albo źle zrozumiałeś, albo ja źle napisałem ;)

Chodzi o to, że paski były cały czas, na pulpicie są, w każdej grze są (nagrać film, czy wiecie o co chodzi - takie poprzeczne przezroczyste paski, które wszstko jakby trochę w bok przesuwają i to bardzo przeszkadza), tylko dopiero w WAR je zauważyłem "na dobre". Widziałem już wcześniej, jak mi na pulpicie miga, gdy zaznaczam pewien obszar pulpitu. Było na ASUSach i jest na Gainwardzie, tylko, że one padły od podłączenia monitora pod ich drugie gniazdo DVI. Ten monitor to Iiyama E2201WS. Ale na tym samym kablu ten sam monitor nie ma pasków na innym komputerze mój komputer ma "paski" n innym monitorze :mur:

Myślę, że to coś z moim kompem, bo 3 karty by nie były tak walnięte. Ale nie mam u kogo sprawdzić mojej karty ani nie mam skąd wziąć takiej,która na pewno działa i sprawdzić u mnie.

Czy to może być wina płyty głównej? Zresetowałbym BIOS bateryjką, ale nie mogę jej wyjąć :?

Sam już nie wiem co robić. Co gorsza nie pamiętam, czy na 8800GT też to było, może było, ale nie wpatrywałem się, ale raczej nie...

Gigabyte + podkrecony Quad. Pytanie zasadnicze - jaki masz zasilacz? Moze za slaby i dostajesz wlasnie arty. Nie wierze ,ze to pada od gry. Radki maja Quimondy w wiekszosci to sie nie dziwie , ale na nV sa Samsungi , chyba ze ten Gainward polecial po kosztach :|

Mam Corsaira 750W. Mogłeś zresztą zobaczyć na innym forum na "P", bo tu mi wywalili sygnaturę z sprzętem :(

Resztę napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że cały problem w tym, iż nie mam jak tego zdiagnozować. Bo nie mam ani innej płyty z PCI-E ani innej, na pewno dobrej karty na PCI-E. Wrzucić raport z jakiegoś programu, czy coś? Bo nowej płyty w ciemno nie kupię, ani nie wyślę w ciemno tej do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam Corsaira 750W. Mogłeś zresztą zobaczyć na innym forum na "P", bo tu mi wywalili sygnaturę z sprzętem :(

Resztę napisałem wyżej.

Chyba nie sadzisz , ze bede twojej sygny i postow szukal po polskich portalach...

 

pytanko mam jedno, opłaca się kupić tego 9800GTX-a? http://www.allegro.pl/item480948297_twinte...eatpipe_tb.html jak nie to jakie 9800gtx polecacie?

Za 640 masz tez wersje niekrecona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będę pisał w iluś tematach, więc jeszcze tu zadam to pytanie. Ściągnąłem najnowszy "nie-beta" BIOS ze strony Gigabyte i mam 3 pliki:

autoexec

p35ds3r.f12

FLASHSPI

Wiem jak zrobić przez dyskietkę, ale nie mam napędu dyskietek, więc jak mogę to wgrać z pod Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odpal wynalazek Gigabyte do fleshowania biosa , sam mam mobo Gigazloma ,ale nie pamietam czy to jest EZ Flash czy inaczej nazwany flesher. Tez z tego korzystalem , bios na hdd czy na pendrajwie i szlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...