Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam karty dla brata do max 400zł (razem już z kosztami wysyłki) i na allegro znalazłem tego oto GF9800GT od LEADTEK'a http://allegro.pl/item455104987_leadtek_98..._1ns_promo.html , cena całkiem niezła tylko mam kilka pytań. Ma ktoś tego Gf'a, jak z jego chłodzeniem? (pewnie głośne ;p), i jak z OC na tym modelu 9800GT?.

 

W grę jeszcze wchodzi 9600GSO 768MB od palita + AC s1 rev2 i nie wiadomo co wybrać, słabszą kartę ale za to z lepszym chłodzeniem czy mocniejszą kartę kosztem dobrego chłodzenia, ot taki zgryz :razz:.

 

thx z odp

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis kit z tym palitem...

W miniaturce i na 1 foto jest referencyjny, reszta zdjec przedstawia jakiegos kastrata dziwnego... PCB krotsze z 6-8cm, 112ps... ciekawe jak z zasilaniem i iloscia warstw PCB... chyba do referenta bym dolozyl, bo po tym co widze odnosnie niereferencyjnych GTX+ raczej nie ma co mazyc o dobrym OC (glownie ze wzgledu na odchudzone PCB i slabsze zasilanie). Podejrzewam ze dali chlodzonko fajniejsze ale wlasnie na tych 2 elementach oszczedzili, dla tego niereferenty nie maja fabrycznie podkreconych wersji.

 

Ma ktos jakiegos niereferencyjnego 9800GTX+ ? Dobrze sie kreci?

Wreszcie w weekenda moze znajde czasu troszki coby sie moim referentem pobawic, jak na razie nie mialem nawet za duzo czasu zeby jakas gierke odpalic, nie mowie juz o OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to chłodzenie jest dobre czy to jakieś g**no?

"Accelero Xtreme 9800"

Jest na allegro za 139zł.

Zastanawiam sie nad kupnem bo mój GTX SSC miewa czasami 80 stopni :}

Teraz nic nie robię pisze posta i jest 61 stopni :)

Czy może sprzedać i dołożyć 200zł i kupić radka 4870?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to chłodzenie jest dobre czy to jakieś g**no?

"Accelero Xtreme 9800"

Jest na allegro za 139zł.

Zastanawiam sie nad kupnem bo mój GTX SSC miewa czasami 80 stopni :}

Teraz nic nie robię pisze posta i jest 61 stopni :)

Czy może sprzedać i dołożyć 200zł i kupić radka 4870?

 

Byłoby bez sensu dokładać aż 200zł do karty która nie ma aż tak znaczącej przewagi... a 9800GTX na pewno staracza do wszystkich obecnych gier... lepiej w przyszłości się o to zatroszczyć. 80 stopni to nie jest dużo. Ja mam w stresie (furmark) 81stopni przy 810/1999/2254 1.3V

 

Odnośnie chłodzenia wg mnie jest bardzo spoko, ale czy warte 155zł (bo i przesyłka)... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od około miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Asusa 9800GTX+. Chłodzenie referencyjne jest wydajne i do tego stosunkowo ciche (dopiero w 3D można je usłyszeć). Wydajność tej karty jest duża, jednak po przesiadce z 9600GT czuję pewien niedosyt. Karta 2x droższa od 9600GT a wydajność wyższa może z 20%. Patrząc na testy 9800GTX+ w necie zastanawiam się czy mój procesor (Athlon x2 6000+ @3,3GHz) jest wystarczający do tej grafiki. W 3dmark 2006 mam ok 12k, natomiast na quadach ludzie spokojnie robią ok 15k. Jedno co mnie bardzo zdenerwowało to brak przejściówki DVI-HDMI. Karta która kosztuje 600zł żeby nie miała przejściówki HDMI, którą dają do kart za 300zł to coś jest jednak nie tak. Dostałem zamiast HDMI kabelek component. Najlepsze jest to, że karty EVGA również nie posiadają przejściówki HDMI a kabelek component.

 

Ogólnie, pomijając te dwie kwestie z karty jestem zadowolony. Jest droższa od radka 4850 ale kupujemy kartę z wydajnym i w miarę cichym chłodzeniem. Do tego mamy dopracowane sterowniki i możemy odpalić każdą grę. Jednak z radkami trzeba pokombinować trochę, zmienić chłodzenie i dopiero w coś pograć.

 

Ostatnią kwestią jest to, iż ostatnio rozglądam się za płytami głównymi pod intela. To co mnie najbardziej zaintrygowało to brak SLI w płytach z chipsetami Intela i to zarówno P45, X38, X48. Dopiero z tego co czytałem X58 ma posiadać SLI i Crossfire ale z pewnością będą to bardzo drogie płyty posiadające zgodność tylko z DDR3. Oczywiście jedynie płyty z chipsetami Nvidii posiadają SLI, jednak z niektórych testów wynika że nie są one na tyle wydajne co płyty na chipsetach Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jaka gra jest w zestawie do gt9800 gigabyte

 

nVidia drivers... taka strategia ;-)

 

 

 

...nie ma żadnej

 

...ale na stronie Rockstar Games mozna sciagnac za darmo GTA2 od kilku lat... ;-)

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam możliwość kupić tanio 9800GTX a Albatrona. Czy warto ? co myślicie o tej firmie ? Chciałbym aby podkręcił się chociaż do referencyjnych ustawień GTX+. Czy niższe częstotliwości to jedyna różnica między gtx i plusem (wiem jeszcze o niższym wymiarze technologicznym) ?

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem po raz drugi, bez przesady ;) mi Tagan 430w z palcem w d... dźwigał komp jak w sigu, tak samo jak wtedy gdy miałem 8800GTS 512, a to właściwie to samo...

Dzięki trochę mnie pocieszyłeś, czytając o 9800gtx omylnie odczytałem tabelkę ze zużyciem prądu która odnosiła się do całego kompa :razz: jednak 410 W będzie trochę nadwyrężony więc napewno go szybko zmienię bo i tak powoli przebudowywuję komuter :wink: a 9800gtx będzie pierwszym elementem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam do was małe pytanie: Czy 9800GT ma takie same rozstawy montażowe jak 8800GT? Bo chciałem do tego jednoslotowego Leadteka założyć Silencera NV5 rev 3, ale nie jestem pewny czy wszystko wejdzie...

 

Mam jedno pytanie. Na pamięciach mam takie fioletowe paski (takie plastry), które łączą radiator z pamięciami. Jeżeli chciałbym zamontować Silencera to oczywiście musiałbym te gluty zmyć. No a jakby się coś stało z kartą i wysłałbym ją na gwarancję z oryginalnym chłodzeniem, ale bez tych pasków to uznaliby gwarancję czy nie bardzo?

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam czy miał ktoś już styczność z sparkle 9800gtx+ ?? glownie chodzi mi o to ichniejsze autorskie chłodzenie - czy jest w miare ciche, czy jednak wyjec?;] i jak sie sprawa w porownaniu do np takiego TwinTecha?

 

ps. czemu te karty tak strasznie zdrożały ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bo dolar polecial.

2. Autorskie chlodzenie sparkle to bledy w opisach. Nie ma takiej karty na www Sparkle. GTX+ maja dwuslotowe , czarne chlodzenie jak referenty. To biale , z malym pcb to bankowo inna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój Asus 9800GTX+ 512 zaczyna chyba odmawiać współpracy po 1,5 miesiąca :/. Od wczoraj zacząłem grać w far cry 2. Wczoraj wszystko ładnie, pięknie. Odpalam dziś rano komputer, odpalam far cry 2 i pograłem sobie z 2-3h w niego (wczoraj tylko z godzinkę). Grało się ładnie, pięknie, wyłączam grę, odpalam firefoxa i forum purepc, poczytałem trochę tematów, klikam na linka i ciach! cały ekran w artach! Nic nie widać poza nimi. No to restart kompa, a tu dalej arty w biosie. To komputer wyłączyłem, włączyłem i już ok, Windows się odpalił. Uruchomiłem farcry 2, już się ładuje mapka, a tu ciach! arty znowu na cały ekran. To znowu restart kompa i znowu arty w biosie. Komputer wyłączyłem i włączyłem i ok. I jeszcze raz podobna sytuacja z ładowaniem gry. Później jakoś udało się grę uruchomić, pograłem z 30-60min i ciach arty. Później było już coraz gorzej, arty pojawiały się podczas ładowania Windows. Czasem pojawiają się jak Windows się załaduje już i stoi sobie bezczynnie. Odpaliłem 3dmark2006, przeszedł, odpaliłem furmark stability test to temp grafy doszła prawie do 80C i ciach arty!.

 

Ma ktoś pojęcie co z tym fantem zrobić? Podejrzewam, że jeżeli są czasem arty przy ładowaniu systemu albo po załadowaniu chwile to pamięci musiały się przegrzać i już raczej tylko wymiana uratuje grafikę. Podejrzane jest też to, że jak pojawią się arty, zrobię restart kompa, to w biosie też pojawiają się arty. Dopiero jak kompa wyłączę na sekundkę i znowu włączę to znikają. Miał ktoś podobny problem? Jest jakieś prawdopodobieństwo że zasilacz (tagan 530W) może przestał dawać radę z moją konfiguracją (athlon 64 x2 3,0ghz, 2gb ddr2 ultra geil, asus 9800gtx+, wd 400gb, wd 80gb, x-fi extreme music, leadtek tuner tv 2000 expert)? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego referenta. Przed chwilką odpaliłem 3dmark 2006 zapętlonego 3x i przez te 30min testowania było ok.

A co do artefaktów, to nie są to jakieś pojedyncze kropki czy coś, po prostu CAŁY ekran jest w artefaktach i NIC poza nimi nie widać.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój Asus 9800GTX+ 512 zaczyna chyba odmawiać współpracy po 1,5 miesiąca :/. Od wczoraj zacząłem grać w far cry 2. Wczoraj wszystko ładnie, pięknie. Odpalam dziś rano komputer, odpalam far cry 2 i pograłem sobie z 2-3h w niego (wczoraj tylko z godzinkę). Grało się ładnie, pięknie, wyłączam grę, odpalam firefoxa i forum purepc, poczytałem trochę tematów, klikam na linka i ciach! cały ekran w artach! Nic nie widać poza nimi. No to restart kompa, a tu dalej arty w biosie. To komputer wyłączyłem, włączyłem i już ok, Windows się odpalił. Uruchomiłem farcry 2, już się ładuje mapka, a tu ciach! arty znowu na cały ekran. To znowu restart kompa i znowu arty w biosie. Komputer wyłączyłem i włączyłem i ok. I jeszcze raz podobna sytuacja z ładowaniem gry. Później jakoś udało się grę uruchomić, pograłem z 30-60min i ciach arty. Później było już coraz gorzej, arty pojawiały się podczas ładowania Windows. Czasem pojawiają się jak Windows się załaduje już i stoi sobie bezczynnie. Odpaliłem 3dmark2006, przeszedł, odpaliłem furmark stability test to temp grafy doszła prawie do 80C i ciach arty!.

 

Ma ktoś pojęcie co z tym fantem zrobić? Podejrzewam, że jeżeli są czasem arty przy ładowaniu systemu albo po załadowaniu chwile to pamięci musiały się przegrzać i już raczej tylko wymiana uratuje grafikę. Podejrzane jest też to, że jak pojawią się arty, zrobię restart kompa, to w biosie też pojawiają się arty. Dopiero jak kompa wyłączę na sekundkę i znowu włączę to znikają. Miał ktoś podobny problem? Jest jakieś prawdopodobieństwo że zasilacz (tagan 530W) może przestał dawać radę z moją konfiguracją (athlon 64 x2 3,0ghz, 2gb ddr2 ultra geil, asus 9800gtx+, wd 400gb, wd 80gb, x-fi extreme music, leadtek tuner tv 2000 expert)? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Ja bardziej obstawiam na sekcje zasilania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie bez serwisu się raczej nie obejdzie. Jutro albo pojutrze oddam ją. Ciekawe czy ją naprawią czy wymienią na nową. W ramach rekompensaty za poniesione straty i stres mogliby dać GTX 280 :D.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie bez serwisu się raczej nie obejdzie. Jutro albo pojutrze oddam ją. Ciekawe czy ją naprawią czy wymienią na nową. W ramach rekompensaty za poniesione straty i stres mogliby dać GTX 280 :D.

Jak bys ja oddal za rok albo lepiej jak ten model nie bedzie juz im zalegal w magazynie to pewnie dadza nowsza, jak na razie pewnie wymienia Ci na nowke, bo sporo tego jeszcze ne rynku jest.

Zreszta dziwna sprawa troszke, az zaczynam sie bac o moja grafe, akurat posiadam takze referencyjnego ASUSA 9800GTX+, wczoraj probowalem far cry 2 odpalic, niestety na poczatku pojawil sie komunikat o za starych sterach i po odpaleniu gierki wywalalo mnie do wundowsa...

Moze dzis bede mial chwilke po powrocie z roboty zeby chwile sie gierka pobawic... z tym ze po zmienie monitorka na HP LP2475W niestety juz mi ta grafa nie wystarcza... w 1920x1200 niestety na max detalach nie pogra sie w gierki, ktore wczesniej na 1280x1024 lataly fajnie...

 

Z moja na razie nic nie dzialo sie podejrzanego, tylko ja nawet sekundy nie uzywalem boxowego chlodzenia... pierwsza rzecz jaka zrobilem po rozpakowaniu karty to sciagniecie chlodzenia i montaz bloku wodnego, dzieki temu nie przekracza mi w maksymalnym stresie 40-41C, a jako ze to fullcover zasilanie i memki tez chlodne. Po weekendzie moze i za OC sie wezme, jak na razie nie bylo mi potrzebne, ale zeby teraz grafa wyrobila z nowym monitorkiem niestety bede musial... obawiam sie jednak ze takty nie wystarcza i nie nadgonia kilku brakujacych MB na karcie, 512 to niestety troszki malo na Full HD (zreszta i po testach widac jakiego kopa w tylek dostaja 512MB karty w wyzszych rozdzielczosciach, spadek straszny), chyba trzeba bedzie pomyslec o jakiejs nowej grafie...

 

Jaka masz wersje sterownikow? Jakies najnowsze pakowales? Sprobuje na mojej najnowszysch sterow i zobacze czy to moze nie przez nie karta swiruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory działałem na najnowszych sterkach (regularnie zmieniam sterowniki na nowsze). Po pojawieniu się problemów zainstalowałem starsze sterki i to samo. Reinstalki XP nie chce mi się robić, ale to nie wina sterków czy oprogramowania. Artefakty w biosie czy podczas ładowania XP świadczą jednak że albo pamięci są zwalone, albo, jak misiek napisał, wina leży po stronie sekcji zasilania pamięci. Wydaje mi się, że kiedy kupiłem grafikę to gpu-z pokazywał niższa temperaturę. Może chłodzenie referencyjne w jakiś sposób się zwaliło i grafika po prostu się przegrzała. Tak czy siak postaram się jutro ją oddać do serwisu. Artefakty w XP co 5 minut są jednak denerwujące.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi cokolwiek powiedziec o boxowym chlodzeniu, jako ze go nie uzywalem wogole...

W kazdym badz razie thermopady nie wygladaly na mosfetach i memkach za rewelacyjnie, moze do konca radiator go nie dociskal... zreszta to dosc dluga grafa i PCB ladnie sie czasem gnie, ja bym sprobowal jeszcze dokrecic delikatnie sruby mocujace od radiatora, niby nic, a moze da cus.

 

Fak skoro i w biosie arty to nie wina sterow, ale jesli po restarcie jakos to pracuje to moze faktycznie wina problemow z chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...