Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ma ktoś z Was wersje 9800GT galaxy 55nm?

interesuje mnie OC i inf. ile podnosi dokladnie napięcie zworka

[chyba 0,05V ale nie jestem pewnien]

 

ps. dzis ją dostalem

nie mam czasu na testy wiec na dzien dobry przywalilem jej 700/1000

zwis

pozniej ostroznie 650/900 i tez zwis!

porażken, no nic, pozniej sie pobawie i podniose napiecie troszke

na def 3dmark 2006 10415

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem tu nowy. Mam nadzieję że sie jakoś dopasuję do obecnego tutaj szanownego towarzystwa :)

Mam problem z wyżejwymienioną kartą graficzną czyli GF 9800GT od Gigabyte.

Otóż podkręcanie tej karty (czy to Riva Tunerem ver. 2.10, czy to Gamer HUDem) nic nie daje, a nawet spowalnia grafę bo tak wychodzi z benchmarków. Ze standardowych ustawień pojechałem na 750/1700/2120 ale żadnej różnicy w grach czy benchmarku nie widzę.

Dodam że posiadam także podkręcony już procesor Dual Core E2160 do wartości 2,7GHz.

I teraz kumpel mi mówił że to dlatego karta nie wydala więcej bo podkręcenie karty i procka się nie kumuluje. Ale to są bzdury jakieś przecież.

Proszę, czy ktoś może z Was miał podobny problem i czy zna na to radę? Czy faktycznie podkręcona magistrala i zwiększony dzielnik pamięci może tak wpływać na kartę graficzną?

Pozdrawiam!

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedras77 napisz jak Twój GTX+ się sprawuje :).

oki, jutro najwczesniej, jesli sie nie uda to niestety dopiero kolo weekenda...

Wczoraj przywiozlem karte, oczywiscie pierwsze co zrobilem to wywalilem chlodzenie i zalozylem bloczek, tylko chol... przez pospiech nie zauwazylem ze jak przykrecalem wlasnorecznie zrobiony top zwiekszajacy przeplyw wyskoczyl mi o-ring w rogu, momo tego ladnie sie topik docisnol i wygladalo ok, dopoki nie zalalem ukladu.. troszke feserka sie poalalo...

Niestety tak to bywa, za bardzo sie spieszylem i tyle, jak bym przetestowal na szybko blok przed zalozeniem na grafe, albo nie zakladal metalowego covera od koolance to na pewno bym to zauwazyl, nawet wystarczylo by jak bym pasta polerska troszke brzegi przejechal, bo polerowanie skonczylem na papierze 1200 i przezroczyste to do konca jeszcze nie bylo...

W kazdym badz razie sytuacja opanowana, blok trzyma jak nalezy, flow w ukladzie znacznie sie zwiekszyl, komp juz wyczyszczony i sychy, WC zalane, tylko jeszcze troszke ogarne burdel w kablach i podlacze wszystkie panele i bede dzis po pracy startowal :)

 

Co do oplacalnosci 9800GT to faktycznie masz racje, ja tam nigdy nie kupuje najszybszych kart i srednio co 2-3 generacje zmieniam grafe, ale po prostu tanio kupilem blok na tego 9800GTX+ fullcover, wiec to blok wodny zadecydowal jaka karte wybiore, zreszta tez w fajnej cenie udalo mi sie ja nabyc, wiec mozna by powiedziec ze byl to jak najbardziej oplacalny zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ma ktoś z Was wersje 9800GT galaxy 55nm?

interesuje mnie OC i inf. ile podnosi dokladnie napięcie zworka

[chyba 0,05V ale nie jestem pewnien]

 

ps. dzis ją dostalem

nie mam czasu na testy wiec na dzien dobry przywalilem jej 700/1000

zwis

pozniej ostroznie 650/900 i tez zwis!

porażken, no nic, pozniej sie pobawie i podniose napiecie troszke

na def 3dmark 2006 10415

Oc coś masz strasznie słabe. Napisz coś więcej o karcie jak się sprawuje chłodzenie bo podobne z 8800GT było bardzo głośne. Czy to jest faktycznie 55nm a nie rebrandowany 8800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc coś masz strasznie słabe. Napisz coś więcej o karcie jak się sprawuje chłodzenie bo podobne z 8800GT było bardzo głośne. Czy to jest faktycznie 55nm a nie rebrandowany 8800GT?

mega slabe OC rdzenia, nie mialem czasu na reszte

wolalem sobie zagrac w wysokich rozdz. z wszystkim na maxa

to 55 nm

chłodzenie bardzo ciche, wiatrak chodzi zdaje sie na 30%

temp. jak obserwowalem w rivie tunerze max 60 pare stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GTX+ SC od EVGA w cenie zwyklego EVGA 9800GTX+, czyli 539pln Link do proline z tymi kartami, wlasnie przypadkiem znalazlem, niestety nie maja na magazynie w wysylce, bo bym sie szybko przesiadl z mojego zakupionego wczoraj ASUSA :)

Ale moze komus kto moze odebrac osobiscie w Lublinie, Poznaniu i Legnicy sie poszczesci :)

 

EDIT:

To pewnie pomylka jakas, bo te karty w hurtowni kosztuja kolo 600pln z hakiem, ale moze sie uda zdobyc w takiej cenie jakas :)

 

EDIT2: Skoro temat znalazl sie w waznych tematach to moze by tak dla formalnosci zmienic jego nazwe na 9800GT i GTX/GTX+ ?

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wystestowalem inne 2 karty 9800GT galaxy 55nm z połki

wszystkie sie prawie nie krecą na rdzeniu

z 600 na 650Mhz i problemy

tyle z testow

porażken

 

 

przestawilem zworke, nie wiem ile podnosi napiecie ale...3dmark 2006 przeleciał na 700Mhz, wczesniej ni chu chu

temp max 65 stopni, tyle testow na dzis

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na szybko przetastowalem mojego Asusa 9800GTX+

pracuje bardzo fajnie, w porownaniu do 7900GT roznica niesamowita :)

temperaturki Iddle 33/34C, po wygrzaniu 2 godzinkami COD4 i zapuszeczeniu 3D marka max temperaturka w stresie to cale 41/42C wiec calkiem fajnie (odczyt ze speedfana, z zakladci Charts, temp stresowa to maksymalna temperatura do jakiej podskoczyly slupki na wykresie przez kilka sekund, zwykle utrzymywala sie na poziomie 40C), zmodowanie topu w fullcoverze koolance bylo jak widac dobrym pomyslem, w weekend zrobie moze jakies lepsze porownanie topow w blokach i zapuszcze jakies testy OC i wydajnosci tej karciochy. Temperaturki bardzo ladne na wodzie, tak ze podejrzewam ze z mocniejszym Oc nie bedzie problemow, zobacyzmy co to potrafi :)

 

Do kompa dolozylem przy okazji tez Xonara i niestety czasem mi wariuje przy niektorych gierkach pod XP (glwonie w moim ulubionym Oblivionie zacina sie dzwiek i zwis)... takze jesli nowe sterowniki nie pomoga chyba sie do konca na Viśte przesiade (tam jakos nie mialem jeszcze takich problemow)... do tego niestety moj kontroler RAID adapteca ma tez niedorobione stery pod XP 32bit, wiec czasem lubi sypnac bluescreenem... pod Vista Buisness X64, XP X64, 2K3 SEE X32, 2K8 SDC X64 nie zdazylo sie jeszcze cos takiego... i niestety odpowiada za to wlasnie ten kontroler, wiec przed wiekszymi testami bede musial na viste przeskoczyc do konca, lub postawic XP na normalnym dysku bez RAID.

 

Co do chlodzenia fabrycznego niestety sie nie wypowiem, bo pierwsza rzecza jaka zrobilem po wyjeciu karty z pudla byl jego demontaz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, czy ktoś potrafi mi logicznie wytłumaczyć przyczynę mojego "problemu"?

Czemu niczym nie mogę poprawnie podkręcić grafy, a jak już podkręcę to co najwyżej system ma gorsze wyniki?

Naprawdę nikt się z czymś takim nie spotkał?

Widzę że macie podkręcone procesory i grafę też podkręcacie więc co moze być nie tak z moim sprzętem?

Grafa GB 9800GT, płyta GB GA-P31-DS3L, 2x 1GB GoodRAM 667MHz, proc Intel Pentium E2160 @ 2,8GHz (1,3V).

Dzięki za każdą pomoc bo szukam tego w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć nawet zbliżonego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, czy ktoś potrafi mi logicznie wytłumaczyć przyczynę mojego "problemu"?

Czemu niczym nie mogę poprawnie podkręcić grafy, a jak już podkręcę to co najwyżej system ma gorsze wyniki?

Naprawdę nikt się z czymś takim nie spotkał?

Widzę że macie podkręcone procesory i grafę też podkręcacie więc co moze być nie tak z moim sprzętem?

Grafa GB 9800GT, płyta GB GA-P31-DS3L, 2x 1GB GoodRAM 667MHz, proc Intel Pentium E2160 @ 2,8GHz (1,3V).

Dzięki za każdą pomoc bo szukam tego w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć nawet zbliżonego tematu.

wygląda na to, że procesor stanowi wąskie gardło

od paru godzin testuje swoją 9800GT galaxy 512MB

z tym że na innej platformie

athlon 5200+ 2700Mhz

wyniki w 3dmarku 2006 9500 ! tyle to mialem na 9600gso

podkręciłem na 3100Mhz i ruszyło do 10150

podkręcanie karty na tym procku nic nie daje, sorry nic nie daje w wynikach 3dmarka 2006

albo są ciut gorsze albo te same

 

wiec tak:

max dla GPU udalo mi sie uzyskać 740 z 600

max z shaderów 1910 z 1500

max z pamięci 1080 z 900

po przestawieniu zworki

ale zeby się udało tak przynajmniej w przybliżeniu wszystko dać na max było by pięknie

zwisy są nawet na 720/1782/1000

nie mam już sił do testów, bez zwisów katowaną ustawiłem na 670/1674/950 walą mnie już te megaherce

temp max 65 stopni ale trzeba dodać min 10 stopni bo testowałem na 'pająka'

ciekawe jest to ze gpu-z pokazuje mi że to 65nm :/

post-4011-1220534428_thumb.jpg

karta wygląda jak na tych fotkach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

obsługa technologii Hybrid power i podwójne zasilanie 6-pin wskazywało by wedgług ost. inf. na necie, że to 55nm

 

aha

przyjżałem sie karcie dokładnie podczas zabawy suwakiem prędkości obrotów, z 30% do 100%

wygląda na to że wogóle się nie zmienia mimo iż program wskazuje inaczej

na oko kręci się tak samo, temp. stoi w miejscu i hałas ten sam

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hardwin!

Być może to racja, tym bardziej że im więcej podkręcam procka to tym więcej mam punktów w 3DMark 2006.

Mój max narazie to przy niecałych 3GHz (na 1,3V) 10700 pkt w defaulcie.

Jedyne co wzrasta po podkręceniu karty to wydajność shaderów. Więc chyba będę musiał się przesiąść na jakiegoś E8400.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hardwin!

Być może to racja, tym bardziej że im więcej podkręcam procka to tym więcej mam punktów w 3DMark 2006.

Mój max narazie to przy niecałych 3GHz (na 1,3V) 10700 pkt w defaulcie.

Jedyne co wzrasta po podkręceniu karty to wydajność shaderów. Więc chyba będę musiał się przesiąść na jakiegoś E8400.

Pozdro!

Witam

 

Troche dziwi mnie to że po OC karty , nie notujesz żadnego wzrostu wydajności ?? u mnie miedzy ustawieniami def, a po OC jest jakieś 2000 pkt. różnicy w 3dmarku 06 (12400 vs. 14300 ). Nie mowiąc o różnicy wydajności w grach.

 

Ja mając nawet X2 3600+ i GF 8800GS miałem różnice przed i po OC karty.

Napisz coś wiecej o posiadanym sprzęcie , proc, płyta, ram , sterowniki do grafy , winda , itp ....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mak888:

W sumie u mnie jedynym efektem podkręcenia karty jest to że mam gorsze wyniki w 3DMarku ogólnie. Wręcz wydaje mi się że szkodzę całemu systemowi tym że podkręcam kartę bo widzę spadek wydajoności. Jak już pisałem wyżej, jedynym pozytywem tego wsystkiego jest szybsza praca na shaderach ale zupełnie nic poza tym.

Mój sprzęt to:

Grafa GB 9800GT, płyta GB GA-P31-DS3L, 2x 1GB GoodRAM 667MHz, proc Intel Pentium E2160 @ 2,8GHz (1,3V), zasilacz BQT Straight Power E5-450W, Win XP, stery do grafy: 177.79. Próbowałem także na sterach dołączonych do grafy ale nic.

Kumpel mi mówił że miał tak samo, z tym samym procesorem i tą samą płytą. Gdy podkręcił proca to nie miał absolutnie nic z podkręcania grafy.

Dlatego ja spróbowałem bez podkręconego procka i pamięci. To samo, praktycznie zero efektu.

Martwi mnie to trochę chociaż akurat na wydajność w grach i przy standardowym taktowaniu 9800GT narzekać nie mogę ale zawsze można by coś jeszcze z niej wycisnąć.

Dzięki za każdą pomoc.

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mak888:

W sumie u mnie jedynym efektem podkręcenia karty jest to że mam gorsze wyniki w 3DMarku ogólnie. ....

Mój sprzęt to:

Grafa GB 9800GT, płyta GB GA-P31-DS3L, 2x 1GB GoodRAM 667MHz, proc Intel Pentium E2160 @ 2,8GHz (1,3V), zasilacz BQT Straight Power E5-450W, ...

Dlatego ja spróbowałem bez podkręconego procka i pamięci. To samo, praktycznie zero efektu.

Martwi mnie to trochę chociaż akurat na wydajność w grach i przy standardowym taktowaniu 9800GT narzekać nie mogę ale zawsze można by coś jeszcze z niej wycisnąć.

Dzięki za każdą pomoc.

cholerna opera

opisałem się, wcisnąłem jakiś skrót klawiszy i puff wszystko zniknęło

 

zrób tak:

odpal sobie jakąś grę w której można wyjść do windowsa poprzez alt+tab

miej włączonego riva tuner [czy inny prog do podkrecania] i FRAPS do mierzenia klatek

znajdz w grze miejsce gdzie liczba klatek nie bedzie skakać

wyjdz do windowsa, podkrec grafe, wróc do gry i zobaczy czy masz 'spadek' wydajności

 

zreguły obniżenie wydajności spowodowane jest zbyt wysoką temp. lub niewydalającym zasilaczem

ale w tym wypadku obstawiam na procesor który w 3dmarku 2006 jest wąskim gardłem

 

w sumie zrób jeszcze tak:

odpal 3dmarka na fabrycznych ustawieniach ale przyjzyj sie dokladnie wynikom poszczegolnych testów, nie tylko wynikiem ogolnym, chodzi mi o klatki na sekunde

pozniej to samo po OC

daj znać jak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem 3dMarkiem 2006 moją platformę sprzętową na wskroś i wyniki są oto takie. Na podkręconym procku i grafie mam najwięcej bo 10800 pkt (bez podkręconej grafy mam 10500). W testach shader model 2.0 (czyli pierwszych dwóch) mam minimalnie mniej niż jakbym podkręcił tylko procka. W testach typowo na kartę graficzną (czyli fill rate, shaders itp), mam więcej niż bez podkręcania. Za to w testach na shader model 3.0 (Canyon Flight i Deep Freeze) jest różnie. W tym pierwszym mam prawie 9 klatek więcej gdy podkręcę proca i grafę, a znowu w tym drugim mam mniej więcej tak samo.

Jeśli chodzi o testy na nie standardowych taktowaniach procka i grafy to od razu widac różnicę gdy mma procka ustawionego na 1,8GHz a nie na 2,8GHz (ponad 3000 tys puknktów na samym podkręcaniu CPU). POdkręcona karta z niepodkręconym prockiem daje mi 100 pkt więcej niż na totalnym defaulcie (czyli niepodkręcony proc i grafa). Różnic w klatkach specjalnych nie ma (nawet jest jedna klatka na korzyć niepodkręconego zestawu w pierwszym teście.

Także w ogóle nie wiem czemu karta reaguje na podkręcenie w testach na wydajność jednostek cieniujących i w wypełanianiu a w grach wydajnośc geometryczna nie wzrasta.....

Sprawdzałem także z użyciem FRAPSa wydajność przed i po overclockingu i w zasadzie nie zauważyłem jakiejśc różnicy. Chyba tyle samo klatek było.

A u Ciebie Hardwin jak to jest? Masz tego samego procka i to podkręconego i tę samą kartę. Czy u Ciebie nie ma podobnego problemu?

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

zreguły obniżenie wydajności spowodowane jest zbyt wysoką temp. lub niewydalającym zasilaczem

ale w tym wypadku obstawiam na procesor który w 3dmarku 2006 jest wąskim gardłem

 

...

Co do zasilacza to odpada , ponieważ mam taki sam i ciągnie sprzęt z sygnatury i jakoś nie robi to na nim większego wrażenia :D .

 

Jak dla mnie obstawiałbym płytę główną , bo to chyba nie jest za dobra platforma do zbudowania wydajnego i stabilnego PC'ta a napewno nie do OC. Tak na przyszłość to budując komputer od podstaw , dobra płyta to podstawa :).

 

No i zrób jak radził hardwin , odpal jeszcze jak możesz w riva tunerze Hardware monitoring i sprawdź czy po OC zwiekszają się napewno taktowania gpu, mem i shaderów :).

 

 

//////////////////////////////////////////////

"" POdkręcona karta z niepodkręconym prockiem daje mi 100 pkt więcej niż na totalnym defaulcie (czyli niepodkręcony proc i grafa). ""

//////////////////////////////////////////

 

dziwne bo powinna być większa różnica , coś ok 800-1000 pkt.

 

A powiedz mi jakie taktowania ustawiłeś na karcie graficznej przy OC ??

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na mojej karcie:

750/1700/2120.

W Riva Tunerze chyba jest wszystko w porządku bo, jak już pisałem, coś tam jednak w karcie się podkręca ale może nie do końca. Może to po rpostu słabszy model mi się trafił, wybitnie nie do podkręcania albo cuś. Ale takiego egzemplarza mi nie wymienią na nowy bo wszystko poza OC jest bez problemu.

Zauważyłem też że przy podkręconym procku u karcie zrywa animacja czasem (widoczne zwłaszcza w teście Pixel Shader Complex), zupełnie jakby coś go przytykało.

Faktycznie, płyta główna to żadna rewelacja, ot LOW END ale jakoś nie ma z nią problemów jeśli chodzi o OC pamięci i procka. Za tę cenę więcej chyba nie dostanę (chyba że jestem niedoinformowany i jakiś fajny model przeoczyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na mojej karcie:

750/1700/2120.

Spróbuj ustawić 710/1840/2100

i zobacz jak się karta zachowa , czy dalej tak samo czy może nastąpił wzrost wydajności.

Z tego co napisałeś to trochę za dużo pojechałeś na rdzeniu a za mało na shaderach jak na standardowe napięcie. Aha i mam nadzieje że w Gamer Hud wyłączyłeś automatyczne ustawienia 2D/3D ??.

 

Faktycznie, płyta główna to żadna rewelacja, ot LOW END ale jakoś nie ma z nią problemów jeśli chodzi o OC pamięci i procka. Za tę cenę więcej chyba nie dostanę (chyba że jestem niedoinformowany i jakiś fajny model przeoczyłem).

Tak jak napisałeś dobra płyta LOW END , to nie nawet MIDLE END ...., z tego co wiem to P31 raczej uboższy jest od P35 (którego ja posiadam) no i mostek południowy u Ciebie ICH7 a u mnie ICH9 , a to 2 generacje wstecz ;). Bynajmniej na mobo się nie oszczędza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś, mak888. Zero efektu. Poczekam jeszcze na opinię Hardwina i na możliwość sprawdzenia mojego egzemplarza u kogoś innego. Wtedy chyba ostatecznie będę mógł stwierdzić czy to wina karty czy czegoś innego.

A GAmer HUDa już nie używam,a gdy jeszcze używałem to oczywiście wyłączałem automatyczny tryb przejść z 2D na 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś, mak888. Zero efektu. Poczekam jeszcze na opinię Hardwina i na możliwość sprawdzenia mojego egzemplarza u kogoś innego. Wtedy chyba ostatecznie będę mógł stwierdzić czy to wina karty czy czegoś innego.

A GAmer HUDa już nie używam,a gdy jeszcze używałem to oczywiście wyłączałem automatyczny tryb przejść z 2D na 3D :)

ale kurde jaja

ustawienia 600/900

SM2 4699

HDR/sm3 4946

 

ustawienia 650/950

SM2 4589

HDR/sm3 5134

 

zestaw jak w opisie

to samo było na athlonie 5200+ nawet po lekkim OC do 3100Mhz

już musze wychodzić, poźniej zobacze jak to wygląda w grach dokładnie

1 tylko sprawdziłem Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2, po lekkim OC spadło mi o 1-2 klatki

hehe dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slav0 imo to waskie gardlo cepa.

Ja jak wczesniej mialem x2 4800@3GHz to na swojej 98GTX robilem 10,5k (grafa na def) czyli lypa a jak zmienilem platforme na e8200 @2,6 to wskoczylo odrazu na 12k z kawalkiem a podkrecilem cepa na 4ghz to grafa bez krecenia zrobila 14,5k... jeszcze jej nie podkrecalem ale mysle ze ponad 15k zrobi... co prawda w benche sie nie gra.. ale tak sie sprawdza wydajnosc :P takze dozbieraj do lepszego procka, albo chociaz od kogos pozycz zeby sprawdzic dla pewnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kbl.

Po tym co widać z testów u mnie i u Hardwina to sa dwie opcje: albo płyta coś nie sprzyja (choć nie wiem w jaki niby sposób miała by utrudniać podkręcanie grafy), albo proc mimo wyższego taktowania. Najwyraźniej chodzi o architekturę samego CPU. Samo taktowanie nie da tak dużo jak w połączenie z dobrą technologią z większa ilością pamięci L2. Dlatego właśnie myślę o E8400 lub E8200. Widać karta jest na tyle mocna że potrzebuje nowocześniejszego procka.

Dzięki ludzie, za zainteresowanie się moim przypadkiem bo szukałem dosłownie gdzie mogłem an ten temat aby znaleźć przyczynę a dopiero tutaj konkretne odpowiedzi (poparte Waszymi doświadczeniami) uzyskałem.

DZIĘKI i szacun dla Was!

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slav0 imo to waskie gardlo cepa.

Ja jak wczesniej mialem x2 4800@3GHz to na swojej 98GTX robilem 10,5k (grafa na def) czyli lypa a jak zmienilem platforme na e8200 @2,6 to wskoczylo odrazu na 12k z kawalkiem a podkrecilem cepa na 4ghz to grafa bez krecenia zrobila 14,5k... jeszcze jej nie podkrecalem ale mysle ze ponad 15k zrobi... co prawda w benche sie nie gra.. ale tak sie sprawdza wydajnosc :P takze dozbieraj do lepszego procka, albo chociaz od kogos pozycz zeby sprawdzic dla pewnosci :)

Ok zgodze się, ale jest małe ale ....

 

Wiadomo że (zwłaszcza w 3dmarkach) kręcenie procka daje wzrost wydajności. Być może Intel Pentium E2160 nie jest demonem wydajności. Ale nawet na nim karta graficzna po OC powinna notować wzrost wydajności , w grach i benchmarkach.

 

I tutaj mimo że miałem kiedyś AMD 3600+ @ 2,5GHz (brisbane - a były mniej wydajne od windsora) i GeForca 8800GS 386MB , to między def. ustawieniem grafy, a po maksymalnym OC miałem jakieś 800-900 pkt. wiecej w 3dmarku 06 , i w grach też była różnica wydajności na + (jakieś 20-30% zalerznie od gry).

 

I tu wiadomo że jak włożysz E8400 to grafa nagle dostanie kopa , ale nawet na tym E2160 panowie po OC grafy też musi być wydajniejsza , co np. świadczy o tym że posiadacze między innymi takiego procesora jak SlaV0 i hardwin , na podobnych grafikach mają o wiele większą wydajność ( nie mówiąc o OC karty graficznej ).

 

Nie wiem na ile wąskim gardłem dla takiej grafiki jest procek , ale oboje mają te same mobo , i oboje mają podobny problem. Jak któryś z was ma możliwość sprawdzenia karty graficznej , na podobnym cpu , ale innej mobo ,to byłbym ciekawy wyników tego eksperymentu ;).

 

PS. Radze poczytać :

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

i zwrucić uwagę na wydajność E2160 w grach bez OC i po OC :)

 

" Wartym zauważenia jest również fakt, że podkręcony Pentium Dual Core tylko nieznacznie ustępuje najszybszym jednostkom Core 2 Duo. Okazuje się bowiem, że mniejsza pojemność pamięci cache nie ma kluczowego wpływu na wydajność. Oczywiście różnice są, ale w porównaniu do ceny.. "

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlaV0

 

@hardwin

 

Miałem przez ok 6 msc P31 DS3L, bardzo dobra i wydajna płyta nie ustępująca wydajnością P35 (testy gdzieś w sieci) ale bardzo kapryśna jeżeli chodzi o OC płytka bardzo nie lubi dzielników pamięci innych niż 2.0 i 2.5 , kiedy ustawiałem na inne dzielniki miałem mniejsze wyniki w smarku06 timingi leciały bardzo w dół, ogólnie wydajność kompa spadała. Próbujcie OC na dzielnikach 2.0 i 2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlaV0

 

@hardwin

 

Miałem przez ok 6 msc P31 DS3L, bardzo dobra i wydajna płyta nie ustępująca wydajnością P35 (testy gdzieś w sieci) ale bardzo kapryśna jeżeli chodzi o OC płytka bardzo nie lubi dzielników pamięci innych niż 2.0 i 2.5 , kiedy ustawiałem na inne dzielniki miałem mniejsze wyniki w smarku06 timingi leciały bardzo w dół, ogólnie wydajność kompa spadała. Próbujcie OC na dzielnikach 2.0 i 2.5.

Czyli przypuszczenia co do mobo , mogły by się zgadzać ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jadę na 2.50, ale na 2,00 także jest to samo - różnica zaledwie 100 pkt.

Mam jednak nadzieję że nie mobo bo działa płyta bardzo fajnie (poza małymi mankamentami) i dopiero co ją kupiłem więc wolałbym juz żeby to grafa była jakaś nie do końca sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...