Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Sideband - ja nie mam bloku wodnego. Jedyne co mam to Accelero S1 rev.2 plus jakiś tam 90mm wiatrak do wydmuchiwania powietrza z obudowy położony pod grafiką i nawiew robiący na radiator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie mam takiej , bo i po co skoro riva pokazuje prawdziwe takty :wink:

Ja chyba czegos nie rozumiem. Odpalilem rive , u mnie nie ma skoku co 54MHz , a na shaderach zmienia mi sie wartosc co 8Mhz :| Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy uzyskujecie takie wyniki?

musiala mi sie naprawde kiepska sztuka trafic

Ja swoja grafe tak z ciekawosci przydusilem, screna jednak jutro dorzuce, moze znajde chwile na poprawienie wyniku, takty niestety te co podalem to na razie max co potrafi, modow robil nie bede, ani nic z tych rzeczy, w gierkach tez tak lata fajnie, ale kilka mhz wiecej i niestety jak nie jakies drobne artefakty to potrafi walnac zwisa...

W kazdym badz razie mi bylo krecenie tylko do zaspokojenia ciekawosci potrzebne, normalnie pracuje na stock, albo i mniej, jak znajde chwile zeby pogrzebac w rivie i skonfigurowac ja do opuszczania taktow jeszcze nizej w 2D.

 

@genghiskhan jeszcze raz gratuluje wyniku i pamieci :) zagladalem na hwbot i calkiem fajnie tam Twoja karta stoi, niestety moja mimo wyzszych shaderow i GPU kuleje z pamieciami i wynik dla GPU mam troszki gorszy... ale plakac z tego powodu nie zamierzam :) na razie probowalem popracowac jeszcze delikatnie nad taktami, ale tu niestety sie konczy, ewentualnie puszcze CPU tak wlasnie kolo 3.8 i porownam sobie jak to wyglada, srednio przy takich samych taktach pamieci skok GPU o 10MHz i shaderow o okolo 30 (w przyblizeniu) daje jakies 77 punktow w Vantage Preformance dla GPU ;( - przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To pokazuje głupoty , w wejdz rive w opcje przed monitoringiem i znajdż jaki ref. zegar , ref. zegar*2 to skok shaderów. Pewnie 25 lub 27mhz , także skok będzie 50 lub 54mhz.

Potwierdzam , udalo sie.

 

Skok co 27 , nie wazne ile sie da , jesli to nie jest co 27 tak zegar nie zwiekszy sie. To znaczy:

740

766-767>

itd , tak samo z shaderami , nie ma skoku o dowolna ilosc czy o 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkrótce planuję zakup któregoś z modeli 9800GT. Kwota do przeznaczenia to ok. 450 zł - najlepiej aby zamykała się na tych cyferkach. Co polecacie? Znalazłem dosyć tanio:

http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&a...;id_towaru=7991

Zależy mi na dobrym producencie karty.

Jak z o/c tej karty? Apropo - czytałem gdzieś ostatnio kątem oka coś o zmianach napięcia, a dokładniej to o jakimś programiku do tego ale nie jestem pewny czy to możliwe. Czy istnieją takie programiki? Na O/C zalezy mi bo jak wiadomo w przypadku tych kart każde 10 MHz to już wzrost wydajności.

Pozdrawiam.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po grzyba chcesz kupic karte slabsza majac silniejsza , to jest 4840 , ktora wystawiles na sprzedaz? o_0

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłania się mentalność niektórych Polaków...

 

1. Nie rób offttopa

2. Potrzebuje pilnie pieniędzy ( tak - żebyś wiedział, że nawet te 70 zł które zyskam na wymianie się liczy )

3. Nie wykorzystywałem do końca mocy tej karty

4. Wróć do pkt 1

 

Masz prawo nie zrozumieć jeszcze tego co powyżej napisałem. Sorry.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik o którym mowa to GamerHUD. Pozwala on na zmianę taktowania GPU, shaderów i pamięci DDR3. Dodatkowo jest możliwa regulacja napięcia na rdzeniu. Program ten dorzucany jest do kart Gigabyte. Sam taką posiadam, jednak szczerze mówiąc mi akurat on nic nie dał bo sprawdzić temperaturę rdzenia i regulować taktowania mogę w Riva Tuner. A zwiększenie napięcia i tak mi się niegdy nie przydało bo są chyba jakieś blokadu na tych układach 9800GT.

Jak chcesz kupić 9800GT to właśnie może innej firmy niż GB. Być może będzie się lepiej kręciła niż moja (750/1875/2160). Do OC najlepiej zmienić chłodzenie ze stock na jakieś lepsze np Accelero S1 rev. 2. Sam takie posiada i temperatury są o wiele niższe a i można więcej wyciągnąć z GPU i mem. A do tego ta cisza :) Do tego S1 polecam jakiś wentyl (może być nawiew na radiator albo najlepiej przymocować do radiatora). Są różne wiatraki większe i mniejsze pasujące do tego Accelero. Ja mam takie combo i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkrótce planuję zakup któregoś z modeli 9800GT. Kwota do przeznaczenia to ok. 450 zł - najlepiej aby zamykała się na tych cyferkach. Co polecacie? Znalazłem dosyć tanio:

http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&a...;id_towaru=7991

Zależy mi na dobrym producencie karty.

Jak z o/c tej karty? Apropo - czytałem gdzieś ostatnio kątem oka coś o zmianach napięcia, a dokładniej to o jakimś programiku do tego ale nie jestem pewny czy to możliwe. Czy istnieją takie programiki? Na O/C zalezy mi bo jak wiadomo w przypadku tych kart każde 10 MHz to już wzrost wydajności.

Pozdrawiam.

Bardzo fajny Asusik :). Chłodzenie Glaciator jest wydajne i ciche, miałem je na 9600GT, myślę że na 9800GT też da spokojnie radę. Ciężko powiedzieć cokolwiek na temat podkręcania, bo to w dużej mierze zależy po prostu od egzemplarza, ale jednak Asus to Asus, więc myślę że tragedii nie będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne info i zainteresowanie. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć właśnie jaki model do tej kwoty wybrać. Odnośnie Accelero to też nie jest mi obca konfiguracja ;) Dobrym wentylkiem do tego pasywa jest np jakiś Acutake ;)

 

Akurat nowy post się pojawił jak pisałem ;) Ok no to chyba wezmę tego Asuska chyba, że są jeszcze inne propozycje ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne info i zainteresowanie. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć właśnie jaki model do tej kwoty wybrać. Odnośnie Accelero to też nie jest mi obca konfiguracja ;) Dobrym wentylkiem do tego pasywa jest np jakiś Acutake ;)

 

Akurat nowy post się pojawił jak pisałem ;) Ok no to chyba wezmę tego Asuska chyba, że są jeszcze inne propozycje ;)

Co do chłodzenie to musisz sprawdzić jak Glaciator będzie się sprawował na domyślnych ustawieniach i podczas podkręcania. Być może wcale nie będziesz musiał zmieniać chłodzenia, może wystarczą radiatory na pamięci, jeżeli oczywiście zmieszczą się. A co do samego Accelero S1, to jak najbardziej jest to dobre chłodzenie, do tego wrzucasz np Revolteca 120mm albo nawet dwa skręcone na 5v i masz ciszę i chłód :). Ale wtedy za samo chłodzenie zapłacisz ok 100zł.

 

Mogę jeszcze polecić wentylatory Fander 120mm, ale są ciężko dostępne i kosztują ok 40zł za sztukę. Posiadają one potencjometry, także nie musiałbyś już kombinować z zasilaniem ich.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też dość dobre zdanie o firmie Zotac. BYć może 9800GT AMP! od nich byłby godny rozważenia. Kumpel ma ich 9600GT AMP! i jest i ciche chłodzenie i podkręcony fabrycznie na zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie mam zamiaru zmieniać tak szybko, dopełniałem tylko posta SlaV0'a :D

Mam nadzieję, że cena tego Asusika nie podniesie się do przyszłego tygodnia :P

 

SlaV0 - sporo mierzyłem w tego Zotaczka ale cena niestety nieco nie sprzyja. Co do samego Zotaca to zgadzam się z Tobą - świetny producent GF'ów.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja mam też dość dobre zdanie o firmie Zotac. BYć może 9800GT AMP! od nich byłby godny rozważenia. Kumpel ma ich 9600GT AMP! i jest i ciche chłodzenie i podkręcony fabrycznie na zegarach.

Na Zotaca to uwzalbym. Znajomemu padla 8800GT , od nich dostal z wymiany 9600GT. Tak , wiem o prawach , sklepowtch walach blablabla , to Zotac wymienil na 9600 wedlug tego co zdazyl dowiedziec sie znajomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z 9800GT od GALAXY? Jakie stosują tam pamięci ( wiem tylko, że chyba 1.0 ns ). Jak ogólnie z jakością. Chłodzenie nie musi być ciche bo i tak po jakimś czasie zmienię wraz ze zmianą chłodzenia na procku. Chodzi głównie o jakość zastosowanych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Galaxy to ja sobie chwale. Padla 7900 , wymiana na 8600GE z Coolermasterem 512 na DDR3. Ta firma wedlug mnie robi dobry sprzet , a i wymieniaja towar przy padach bo serwisu nie maja u nas , nie ma lutowania itd. Mialem ich 9600GSO i tez sobie chwalilem , mialem ich 7600 i krecil sie jak szalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci są spotykane na 9800 GTX+ 1GB. Pojawiły się takie wersje w sprzedaży. Jeśli są podobnie podatne na oc jak te z wersji 512 to zastanowię się nad przejściem z 4850 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Te 1GB 9800GTX+ to widzialem od Gigabyte , nie spodziewalbym sie tam czegos szybkiego.

 

Swoja droga , moj Asus ma Hynixy 0.8 - 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odebrałem dzisiaj swojego Asusa 9800GT. Wszystko jest raczej ok tylko mam teraz jedno pytanie.

 

Bawiłem się ( niepotrzebnie ) kreatorem optymalizacji monitorów w sterownikach no i przez to pozmieniały mi się kontrasty itp. Wygląda to teraz nieco gorzej niż poprzednio i chciałbym przywrócić dawny stan. Jak to zrobić? ;)

 

Nie było pytania. Właśnie ujrzałem, że jak wół pisze "przywróć ustawienia standardowe" u góry okna ustawień hahahahahahaha

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś na Palicie 9800GT tym najtańszym podkręcić napięcia?

Bo moja karta przekręca się, bo jak mam 720 jest ok, ale jak daje więcej to słabsza się robi. A moja kreci się jak w podpisie. A różnica na podkręconej to nie całe 10% w 3d Marku 06. Temperatura to dochodziła do 50c w stresie, ale suszarka to na tej karcie straszna, wentylator jakiś inny dam.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Można to zrobić modyfikując BIOS karty. Niestety sam nie wiem nic więcej na ten temat. Wiem tylko jeszcze, że używa się chyba programów tj. nvFlash i Nibitor. Ale tego też nie jestem pewien, a zatem dołączam się do pytania kolegi powyżej.

 

Teraz ja jeszcze chciałbym zapytać o pewną sprawę:

 

Mój wynik 3dmarka 06 na o/c o wartościach:

 

680/1587/1808

 

- wynosił 7524.

 

Po przywróceniu fabrycznych zegarów wskoczył na powyżej 8k, a dokładniej to 8036.

 

Czy mam rozumieć, że moja karta po podkręceniu traci na wydajności czy to 3d smark wariuje?

 

W ogóle to czy powyższe wyniki ( oba ) nie są za niskie? Konfiguracja to zestaw 2 z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...