Skocz do zawartości
aurel

Bezpieczne Usuwanie Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w końcu jest z tym bezpiecznym usuwaniem? Trzeba tego używać czy też jest to bez sensu?

Ja na przykład całe życie ignorowałam bezpieczne usuwanie i nigdy nic się nie stało...

No ale jednak po coś to chyba jest, no nie?

 

a jak to jest w innych systemach..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest w innych systemach..?

W linuksie trzeba odmontować pendrive, żeby zostały prawidłowo wykonane operacje zapisu (w windowsie zapewne też ;)). Można też teoretycznie nie odmontowywać pendrive pod linuxem. Zamiast tego trzeba jednak opróżnić bufor za pomocą programu sync. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem, bezpieczne usuwanie USB należy stosować wtedy, gdy podłączamy pod nie np dyski na USB... po prostu wtedy dajemy takiemu dyskowi czas na zatrzymanie talerzy i ustawienie głowicy na swoim miejscu. W przypadku USB nie ma takiej potrzeby, bo tam ruchomych części nie ma.

Oczywiście mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie należy wyrywać pendraka jak trwa zapis - ryzyko uszkodzenia jest wtedy duże... Dlatego zazwyczaj czekam aż przestanie mrugać i dopiero wyrywam :). opcja usuń bezpiecznie dba o to, żeby urządzenie nie było już aktywnie używane w momencie rozłączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Z bezpiecznego usuwania nie korzystam w ogóle. Zawsze czekam aż skończy się zapis i odpinam urządzenie. To wszystko i nie ma co przesadzać. Mowa oczywiście o MS;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Windows XP nie stosuje bezpiecznego usuwania, tylko czekam do momentu, aż kontrolka przestanie świecić. Pod W2K używam ponieważ potrafi robić sieczke jeśli się wyrywa pendrive-a bez uzycia bezpiecznego usuwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dwa razy poleciały mi dane po wyjeciu pendriva bez bezpiecznego usuwania. Całe szczęście odzyskałem je za pomocą programów do recovery. Ale jak widać, jeśli masz naprawdę ważne dane na penie, to lepiej i bezpieczniej zatrzymać urządzenie, niż później pluć sobie w brodę, że straciło się wiele cennych danych. Czasem recovery nie pomoże... A przecież to tylko parę sekund. Czy warto ryzykować, trzeba odpowiedzieć sobie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...