Skocz do zawartości
Soviet

Dobry Monitor ~2000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrego monitora do grania, jakiś mniejszych prac graficznych, internetu, po prostu do codzinnego użytkowania. Miejsca na biurku mam dużo, więc LCD ze swoim smużeniem itp. raczej odpada, chyba, że będzie jakiś bardzo dobry. Co do rozmiarów, to także nie mam specjalnych wymagań: nie ma to być panorama, no i na pewno 1280x1024.

 

Podana cena dość jest dość elastyczna, czekam na propozycję i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Poszukuję dobrego monitora do grania, jakiś mniejszych prac graficznych, internetu, po prostu do codzinnego użytkowania. Miejsca na biurku mam dużo, więc LCD ze swoim smużeniem itp. raczej odpada, chyba, że będzie jakiś bardzo dobry. Co do rozmiarów, to także nie mam specjalnych wymagań: nie ma to być panorama, no i na pewno 1280x1024.

 

Podana cena dość jest dość elastyczna, czekam na propozycję i z góry dziękuję za pomoc.

jesli troche dolozysz to kupisz naprawde dobry monitor Eizo http://www.proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1932SEB

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1932SHB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polece bardzo dobry monitor LG 1982U

do gier i całej reszty ok bo filmy to lepiej oglądać na dużym TV

żadnego smuzenia i obraz żyleta!

 

a mieści się w kwocie i sobie troszkę zaoszczędzisz a monitor i wygląd i parametry ma bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soviet... a ja sie zapytam tak - miales do czynienia z jakimis lepszymi monitorami lcd? Czy ciagle jestes uprzedzony po pierwszych, niezbyt udanych sztukach ;) Jezeli masz taka kwote i chcesz dobrego monitorka to moze warto sie zastanowic nad jakimis panoramkami 21 cali ;) naprawde fajne monitorki mozna dostac juz za ~1600 zl

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soviet... a ja sie zapytam tak - miales do czynienia z jakimis lepszymi monitorami lcd? Czy ciagle jestes uprzedzony po pierwszych, niezbyt udanych sztukach ;)

To będzie to :). Ale nie chodzi tylko o uprzedzenie, ale także o obawę, że wykosztuję się na monitor, który kompletnie nie będzie spełniał moich wymagań.

 

A jak w ogóle wygląda "życie z panoramą?" Wymaga przyzwyczajenia? Jak wyglądają na tym gry, filmy itp.? No i jak jest z kolorami na LCD? Ta czerń to też mit? Może i nie pracuję w DTP, ale warto by mieć pełną paletę kolorów.

Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle wygląda "życie z panoramą?" Wymaga przyzwyczajenia? Jak wyglądają na tym gry, filmy itp.? No i jak jest z kolorami na LCD? Ta czerń to też mit? Może i nie pracuję w DTP, ale warto by mieć pełną paletę kolorów.

Rynku monitorow CRT juz praktycznie nie ma, wszyscy siedza na LCD, tak wiec nie moze to byc jakas straszna technologia. Osobiscie juz nigdy nie siade przy CRT. Pracuje po 10 godzin na komputerze i przy CRT mialem przewlekle zapalenie spojowek, bóle glowy itp. Na LCD moge od switu do zmroku siedziec i oczy sie nie mecza. Oczywiscie to indywidualna sprawa, niektorym na LCD tez wzrok bedzie sie meczyl. Jesli chodzi o rynek konsumencki to CRT odeszlo do lamusa i koniec. Jedynie przy profesjonalnej grafice, DTP CRT jeszcze uswiadczysz, chociaz i do tego sa juz monitory Eizo A jesli boisz sie LCD to chyba nasluchales sie za duzo domoroslych pseudo 'progejmerow'. Idz do kogos kto ma LCD, albo popros w sklepie niech ci podlacza i pobaw sie nieco. Moze ci przypasi moze nie. Jedynie na co trzeba uwazac to matryce TN. Jedynie do gier sie nadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja teraz się zapytam jaki więc do 1600 byście polecili. Najlepiej 21-22 cale. Monitorek zarówno do gier (typu COD4 czy CS:S) jak i filmów HD.

 

Nie chciałbym na matrycy TN I dobrze by było jakby to był jednak kwadrat ,a nie panorama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Soviet zycie z panorama nie wymaga wiekszego przyzwyczajenia :) przyzwyczajenia wymaga pozniej zycie bez panoramy :D kolory sa imho ladniejsze niz na crt (aczklwiek przeklamane). Czern niestety nie jest mitem ;) do tej pory zaden lcd chyba nie jest w stanie wyswietlic naprawde czarnego obrazu - sa to po prostu rozne odcienie szarosci ;p Wady te nie zmieniaja jednak faktu, ze lcd bedzie duzo lepszym wyborem od jakiegokolwiek crt w tym momencie ;) jak nawet moj ojciec docenil ostrosc lcd, to cos w tym musi byc ;d

 

samsung. Ewentualnie jak ktos lubi ryzyko (albo ma mozliwosc sprawdzenia kilku egz) mozna sie porwac na gateway'a 2185 ;)

 

@Devil nie wiem jak pro jestes nastawiony na gry ktore wymieniles, ale dokladnie sprawdz input-lag danego monitora zanim kupisz ;) Bo przy monitorze z lagiem na poziomie 40 ms najwiekszy mastah zmienia sie w mieso armatnie ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panorama jest do filmów. Do zwykłej pracy jak i szybkich gier sieciowych typu CS , Q3 itd to nieporozumienie.

No to imo nie jest 'jedyne' na co trzeba uważać.

Może nie czepiaj sie słówek tylko rozwiń nieco wypowiedz, bo niewiele z niej wynika. Rozumiem ze komuś może nie podobać sie smużenie w grach, ale dlaczego to panorama ma sie nie nadawać do zwyklej pracy ?

 

A w okolicach 2000 mozna kupic 20.1 iiyama ProLite H511S-B2 czy Belinea 2080 S2 (jakies 1400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc CRT odpada, czas się przestawić, nie chcę też na razie panoramy. Proszę więc o konkrety na temat LCD. Beż smużenia i z ostrymi kolorami.

 

Czym one się różnią, poza literką w nazwie? Czy 8ms to dużo, czy to raczej pojęcie względne? Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc CRT odpada, czas się przestawić, nie chcę też na razie panoramy. Proszę więc o konkrety na temat LCD. Beż smużenia i z ostrymi kolorami.

Czym one się różnią, poza literką w nazwie? Czy 8ms to dużo, czy to raczej pojęcie względne?

Z tego co widze niezbyt ogarniasz temat, wiec moze najpierw troche poczytaj, a pozniej sam zdecyduj co warto kupic ;) eizo to 19 cali o rozdzielczosci nominalnej dla 17 calowek... + jest z tego taki, ze jezeli masz klopoty ze wzrokiem to docenisz wielkosc czcionek ;] Do rozdzielczosci 1280x1024 nastawiaj sie na 17 cali. Od siebie dodam, ze trzeba byc bardzo wymagajacym czlowiekiem (albo nie wiedziec czego sie chce), zeby na 17 cali wydac 2k zl... dolozysz 200 i masz dobry monitor full hd, 24 cale na s-pva. Wrazenia naprawne nieporownywalne... Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś strzeli i umrę. Czytam i czytam, i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że każdy monitor jest do [gluteus maximus] :).

 

Jedyne czego się dowiedziałem, to to, że chcę coś porządnego 22''-24'' (dzięki, 4ever_anarchy_soldier ;)). Matryca s-pva. To ma być zakup na lata, więc nie chcę wydawać pochopnie. Nie chce smug, chcę ostrych kolorów.

 

Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia co kupić. Już byłe prawie pewny na Gateway FPD2485W, ale strasznie dużo złego o nim przeczytałem i nie mam teraz zielonego pojęcia co kupić :|.

Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soviet jesli chcesz brac full hd to moze najpierw pomysl o tym czy masz kompa co pozwoli na nim cos wyswitlic oprocz pulpitu ;) Miedzy innymi przez to narazie rynek full hd monitorow lcd jest troche przystopowany. Ja sam biore 22" z prostego wzgledu bo to najwiekszy monitor z 1680*1050 i na tyle mi pozwala 88gt.

Co do Gatwaya to rozwazalem go ale, no wlasnie ja nie mam czasu odsylac po kilka razy do serwisu monitor zeby trafic na dobra sztuke. A takie przypadki byly nawet tutaj opisywane. Zdecydowalem sie na LG 227 WT-pf nie ideal ot TN'ka ale widzailem jzu w akcji i spodobal mi sie.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soviet jesli chcesz brac full hd to moze najpierw pomysl o tym czy masz kompa co pozwoli na nim cos wyswitlic oprocz pulpitu ;) Miedzy innymi przez to narazie rynek full hd monitorow lcd jest troche przystopowany. Ja sam biore 22" z prostego wzgledu bo to najwiekszy monitor z 1680*1050 i na tyle mi pozwala 88gt.

Rynek monitorow full hd jest przystopowany bardziej przez takich jak Ty misiu :) gdybys wiedzial, ze na dobrym monitorze mozesz wyswietlic obraz o dowolnej rozdzielczosci (piksel w piksel!) moze nie musialbys sie tak meczyc na matrycy Tn ;] Jezeli nie masz odpowiedniej karty graficznej to po prostu grasz na mniejszym ekranie (bez zadnego skalowania). Masz dobra karte graficzna to dajesz w 1920x1200 - proste ;]

 

@ Soviet praktycznie jakiej 24ki na s-pva bys nie wzial to bedzie dobra ;) ostre katy i brak smuzenia. 22 cale = tn. Imho warto pomyslec nad HP LP2465 i Benq 241w (tutaj chyba jest matryca a-mva, ale sprawdza sie super)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek monitorow full hd jest przystopowany bardziej przez takich jak Ty misiu :) gdybys wiedzial, ze na dobrym monitorze mozesz wyswietlic obraz o dowolnej rozdzielczosci (piksel w piksel!) moze nie musialbys sie tak meczyc na matrycy Tn ;] Jezeli nie masz odpowiedniej karty graficznej to po prostu grasz na mniejszym ekranie (bez zadnego skalowania). Masz dobra karte graficzna to dajesz w 1920x1200 - proste ;]

No ale nie powiesz mi ze to jest naturalne uzytkowanie takiego monitora i do tego zostal stworzony. Wiesz mnie nie bawi granie z pasami a tak to czesto wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiesz mi ze to jest naturalne uzytkowanie takiego monitora i do tego zostal stworzony. Wiesz mnie nie bawi granie z pasami a tak to czesto wyglada.

To sobie rozciagnij na pelny ekran :x szkoda moich slow bo najwieksza zalete bys zamienil na wade ;) 99% filmow ma mniejsze lub wieksze pasy, wiec wyobrazam sobie jakiej k***cy musisz dostawac ogladajac cokolwiek ;) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiesz mi ze to jest naturalne uzytkowanie takiego monitora i do tego zostal stworzony. Wiesz mnie nie bawi granie z pasami a tak to czesto wyglada.

Często to wygląda tak że w grach nie ma pasów na monitorze 16:10, a w filmach są znacznie mniejsze niż na monitorach 4:3 nawet nie wspominając o 5:4 :] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szerzej mówiąc? Dobry jak na swoją cenę? Jak się sprawuje w codziennej pracy, grach, tworzeniu grafiki?

W grach się sprawdzić powinien (uszczuplona paleta ale co tam xP) ... ale jeśli chodzi o pracę z grafiką to chyba nie pytasz poważnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn... nie chodzi mi o niewiadomo jak profesjonalne zastosowanie tego monitora do grafiki. Sceny i w miarę proste animacje 2D, 3D, projekty w CAD. Znasz coś lepszego tak do 1000 zł co by się dużo lepiej sprawdziło? Chętnie bym na coś takiego się rzucił. I jeszcze jedno pytanie. Jak on sobie poradzi z laptopem z dość słabą kartą graficzną. Mianowicie Mobility Radeon X1700. Niestety swoim sprzętem w takich grach jak CoD 4 wyciągam max. rozdzielczość: 1024x768, a i tak wtedy mam z 30 FPS, a w UT 3 1280x1024. Jak użycie tego monitora wpłynie na wydajność gier? Nie będę mógł używać mniejszej rozdzielczości od tej fizycznej monitora?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas że i ja muszę wymienić swój poczciwy crt. Ale sam nie wiem co chcę. Na pewno będzie do gier a przy mojej grafice to chyba tylko jakaś 19" 1024 na 1280, bo panorama odpada jakoś jestem uprzedzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jakie monitorki (1200-1400 zł) zapewnią najlepszą czerń? Chodzi mi o czarne tło w ciemnym pomieszczeniu, TN-ki to tragedia. W Windowsie koniecznie także musi się dać ustawić w miare niską jasność przy zachowaniu sensownego kontrastu, a nie żeby wszystko było blade i świeciło idiotycznie.

Przekątna to zapewne 19" 5:4 bo raczej nic wiekszego i dobrego w tej cenie nie kupi (zwłaszcza wide).

 

Ciut droższe modele w przypadku wide też możecie podać, może warto dozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...