Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

własnie nie ... :) kur.. szlag mnie trafia bo miałem tu 3 kompy rozkopane , instalka zrobiona itd i tu taki klops. Połowa dnia w plecy i wszystko musiałem przekładać :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

a Ty kolego mstdzw jestes może gdzies z tej czesci polski? Moze poratujesz mnie kosteczką=? ;)

 

Aaa nie doczytałem że wysłałeś kartę.. Szukałes może czegoś w necie, jakies firmu , kupno kości itd?

ja nie mam czasu na czekanie na serwis i zapłace jak bedzie trzeba za kość lub jej zaprogramowanie...

Chetnych zapraszam ... dam zarobić ;)

No to kolejna osoba w piekiełku abita a ja nadal nie wiem czy ta metoda z instrukcji działa ;)

 

Spróbuj u tego koleszki altronic@altronic.com.pl . ma programator , miałem u niego zamawiać ale nie znałem wcześniej oznaczeń kostki a po moich bolączkach z miejscowym serwisem wysłałem na gware bo nie chce już kombinować ;) mam już miesiąc na lapku bez pingwina

 

tu masz oznaczenia od Virusa:

 

ESMT 50

F25L008A

c7052

0740

 

wg. google to : http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...T/F25L008A.html

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Kostka biosu wygląta tak

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oznaczenia wygladaja nieco inaczej niż te ktore opisywaliście wczesniej. Ta płyta została kupiona w Arche 2 dni temu. Moze Abit zmienił kosci na tych płytach...

 

Jeden koleś z all.. odezwał sie i zdeklarował ze moze zaprogramować wszystko. Wysłałem mu fotki i zobaczymy czy sie podejmie :rolleyes:

Edytowane przez marcinmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe dlaczego te kostki zmienili ?, generalnie to to samo co u mnie tylko inna firma dokładnie to jest: kość firmy

 

Macronix SPI MX25L8005PC-15G. A Co piszecie o jakiej zworce ? co jak przestawić, bo ja zawsze tylko i wyłącznie z poziomu dosa i pendrive bootujacego i zawsze jest OK.

 

p.s.

Kumpla mobo abit an52 zdechł i w zamian dająax78, tak wiec jak ktoś ma an52 to po zgonie dostaje ax78 :-)

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

 

Żaden program nie może mi odczytać mnożnika, HTT, taktowania pamięci, timmingów :| O co chodzi? Czujników temperatury też nie ma

 

:/

Hm, ale kastrat, kali masz bios ? 1.1 czy coś nowszego.

Może clear cmos coś da.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja biosu - 12.

 

Pod windą nie mam czujników, spod biosu są - http://img176.imageshack.us/img176/3265/dsc01787pr2.jpg więc to wina systemu? :/

A co to za winda ?, ja mam Viste Ultimate x64 i zero problemów wszystko jest, czujniki itp. Jakie masz stery do mobo ze strony abita czy to co system vista zaserwował.

p.s.

ale masz rpm wysokie na tych wentylach :P trochę wyją co ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche tak ale ale mi to nie wadzi, co do sterów to to te z windy bo te abitowe chyba nie smigają z vistą x64? W każdym bądź razie teraz nie wykrywa mi płyty jak chce je zainstalować a winda to tak jak w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche tak ale ale mi to nie wadzi, co do sterów to to te z windy bo te abitowe chyba nie smigają z vistą x64? W każdym bądź razie teraz nie wykrywa mi płyty jak chce je zainstalować a winda to tak jak w podpisie :)

Jak nie wykrywa płyty trochę się zakręciłem ? A miałeś w biosie na enabled to coś:

http://forum.uabit.com/attachment.php?atta...mp;d=1211448975

Stery fakt stykają te z Visty x64 na nich śmiga mobo bezproblemowo.

Wgraj bios 1.3, i zainstaluj windę na nowo z sp1. //bios'a z dos'a bo w przeciwnym razie nowy temat na forum zaczniesz :P//

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bios spod visty to samobójstwo :P ale raczej nie jest nowy konieczny skoro wcześniej chodziło, mam podejrzenia co do procesu aktywacji ale tego tematu tutaj nie poruszę :P Tak mam to włączone, właśnie ide robić format :/ eh będzie roboty z tym (spo sie strasznie długo instaluje)

 

no to wieczorem dopiero zawitam na forum

 

cya :)

 

EDIT:

 

OMG:

 

Dołączona grafika

 

nic z tego już nie wiem

 

EDIT 2: Już wiem co jest (tzn nie rozumiem tego) jak otwieram program z pulpitu - nie działa (nie wkyrywa tego co napisałem wcześniej) jeśli otwieram z innego miejsca działa :|

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzwoniłem do sprzedawcy płyty firmy Arche i zdeklarowali się że wymienią płyte od ręki :D :D :D Tym mnie bardzo pozytywnie zaskoczyli i dam znac jak szybko otrzymam nową płytę.. Także polecam tych ludzi ;)

Ja też kupiłem w arche i wysłałem do nich na gware, mam nadzieje, że mi też wymienią na nową albo naprawią.

 

A to ciekawe dlaczego te kostki zmienili ?, generalnie to to samo co u mnie tylko inna firma dokładnie to jest: kość firmy

 

Macronix SPI MX25L8005PC-15G. A Co piszecie o jakiej zworce ? co jak przestawić, bo ja zawsze tylko i wyłącznie z poziomu dosa i pendrive bootujacego i zawsze jest OK.

W instrukcji jest napisane, że gdy zawiesi sie komp podczas flashu tym cud windowsowym programem, pierwsze co należy zrobić to przesunąć zworke (ten przełącznik kasujący ustawienia biosu na panelu I\O z tyłu) i dopiero potem reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem w arche i wysłałem do nich na gware, mam nadzieje, że mi też wymienią na nową albo naprawią.

 

 

 

W instrukcji jest napisane, że gdy zawiesi sie komp podczas flashu tym cud windowsowym programem, pierwsze co należy zrobić to przesunąć zworke (ten przełącznik kasujący ustawienia biosu na panelu I\O z tyłu) i dopiero potem reset.

A to nawet nie czytałem tego :(, tylko czy to coś daje to nie wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjezda płyta :D Dowiedziałem sie że jeżeli odeśle jako klient płytę do 10 dni to wymianka jest od ręki.

ZNają problem z tym Abitem i wymieniają to z marszu.

Super.

Dziś instalka , składam kompa i nie ruszam biosu no chyba że dos ale to nie teraz.. Niech troche popracuje :)

Firma Arche staneła na wysokości zadania i tu plus dla nich za to że tak a nie inaczej postepują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjezda płyta :D Dowiedziałem sie że jeżeli odeśle jako klient płytę do 10 dni to wymianka jest od ręki.

ZNają problem z tym Abitem i wymieniają to z marszu.

Super.

Dziś instalka , składam kompa i nie ruszam biosu no chyba że dos ale to nie teraz.. Niech troche popracuje :)

Firma Arche staneła na wysokości zadania i tu plus dla nich za to że tak a nie inaczej postepują ;)

super :), ja kupiłem ze dwa miechy temu więc pewnie sobie poczekam.

Kiedy wysłałeś paczkę? Ja swojego abita wysłałem w piątek.

 

 

Ja bym na ich miejscu do pudełka z tym abitem dawał wydrukowana karteczkę z ostrzeżeniem by nie aktualizować z pod windy, oszczędziłoby by to wielu osobom stresu zmarnowanego czasu (i pieniędzy).

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się nad tym zastanawiam.

Chociaż tyle razy mówiono o końcu, więc wiadomo było, że prędzej czy później on nastąpi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, i tym razem chyba pozamiatane i definitywny koniec. A nowe phenomy maja być pod m3 i ddr3 więc pewnie i tak b nic nie wymyślili, i co ja teraz za mobo będę kupował.

 

p.s.

jawor121 - gigabyte jest brzydka :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji pod 45 nm nie będzie, nie? Kur... a chciałem to MOBO kupić i na dwóch rdzeniach poczekać na 45 nm Deneba.... w tej cenie w ogole jest jakaś alternatywa co rokuje szanse na wspieranie 45 nm ? Żeby O/C bylo takie latwe i przyjemne... Abit to Abit, tani i dobry :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji pod 45 nm nie będzie, nie? Kur... a chciałem to MOBO kupić i na dwóch rdzeniach poczekać na 45 nm Deneba.... w tej cenie w ogole jest jakaś alternatywa co rokuje szanse na wspieranie 45 nm ? Żeby O/C bylo takie latwe i przyjemne... Abit to Abit, tani i dobry :sad:

W tej kasie to raczej nie, a i tak prawdopodobnie tylko mobo na 780 790 będą wstanie te 45 łyknąć, a do stycznia daleko, a po co biosa dać jak można hajs na mobo nowych nakropić więc .............. lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...