Skocz do zawartości
silverato

Ostroćś Gf Vs Ati

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie wiadomo ze seria gf 8XXX maja automatyczna ostrosc do ogladaniu filmów full hd to kompletna poraszka musiałem oddać nowego galaxy bo ostrosc na duzym ekranie była tragiczna

 

czy tak samo jest z radeonami ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko roznica w filmach jest widoczna na 3870 filmy wygladaja lepiej najbardziej roznice widac na slabo jakosciowo rmvb ,uzycie procesora jest mniejsze jak i jakosc filmow jest lepsza na 3870 w grach nie widze roznicy w jakosci a tylko przyrost fps w 8800gt wzgledem 3870 po podlaczeniu do tv 100hz 3870 sprawuje sie bardzo dobrze 8800 ma ciut gorszy kontrast jak i w ciemniejszych miejscach rozciaprana pikseloze w rmvb,avi czego nie widac tak w 3870.Ogolnie ogladam na tv 100hz bo obraz jest lepszy niz na nie jednym lcd full hd ;)

 

e: mysle ze lcd tez ma duze znaczenie ;) mozliwe ze marnej jakosci stad kiepski obraz tak jak teraz patrze na lcd 17 crt 21 a tv 29 100hz najlepiej wyglada crt 21 w podzialce 1600-1200 95hz

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverato

 

Ty musiales cos miec spieprzone w tej karcie ,albo w codeckach .

 

Owszem moim skromnym zdaniem ATI daje ciut lepszy sygnal HD na TV

ale sa to minimalne roznice , nie zauwazalne przez wiekszosc ludzi .

 

 

atento

 

Do w miare dobrego momnitora CRT 21'' to mozna porownywac tylko najlepsze na rynku LCD

a i tak w zastosowaniach Multimedialnych ,nie maja one szans .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie miałem spiep%$# <_< wszystkie gf8 i 9 nie mają ustawiania ostrosci

wiesz co albo to marna prowokacja albo lama jesteś i tyle- oczywiście różnice są ale nie rób sobie jaj zę na gf8 nie da sie obejrzeć filmu :lol2:

 

 

 

Poza tym wywal te fotki z siga bo zaraz wapdnei wielki zły moderator i da ci ba(na)na w nagrode

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na gf9600 i 8800 i 8400 wszystkie puszczały mi metny obraz <_< najgorsze jest to ze pulpit tak samo metny zle sie pracuje (czyta) na takim ekranie mam 7600gt i jest ok opcja jest odblokowana ale raczej nie pogram w najnowsze gry ciekawy jestem czy w radeonach mozna sobie regulować w sterach ?

rzeczywiscie znalazłem dziś w playerze taką opcje tylko czy bedzie to działac w 8800

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ostrosci decyduje sam telewizor , jakosc obrazu jest zalezna od sposobu w jaki przesylasz sygnal do TV ( HDMI czy Component , wiadomo ze ten pierwszy bedzie lepszy).

 

poszukaj kart grafiki ze zlaczem HDMI jesli Ci zalezy na porzadnym obrazie na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nieco zdziwiony - jezeli masz ekran z progresive scan to nie ma pojecia ostrosc przy odtwarzaniu z natywnya rozdzielczoscia - przy upscalingu ostrosc robi filtr codeca + ewentualnie video postprocess + ostatecznie elektronika w CRT,

ergo

material full hd puszczony na ekranie full hd nie moze byc nieostry - ale jak ktos puszcza ~dvix na full hd to zdaje sie na oprogramowanie do deblockingu/deinterlacingu... i wyglada to delikatnie mowiac obrzydliwie - kazdy CRT wygrywa wtedy fizyka tworzenia obrazu na siatkowce oka

 

wniosek - material SD i nizej nie powinien byc puszczany na LCD :D (jak ktos nie wierzy niech zobaczy sobie mecz w HD i SD na LCD a potem ten sam mecz w SD na CRT)

 

szkoda ze nie ma duzych CRT w full HD (ah FW900 co to byl za szal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GF8 nie ma wystrzania w reszcie jest. Ja zostaje przy Radku bo obraz po VGA ssie pałkę na 32 calach HD ready na GF, edge enhancment nic nie daje bo nie ma ostrości, człowiek robi się zły i w ogóle :) po DVI/HDMI sprawa jest zupełnie inna Materiał HD + egde enchacment i jest elegancko na szczęscie rzadko kto dziś uzywa VGA wiec to nie duży problem.

Radki w materiale HD sprawują się bardzo podobnie, kontrasty, kolory szmery bajery ustawiamy sobie indywidualnie więc o nich się nie wypowiem ale nie żadko dobre ustawienie potrafi wyciągnąc z naszego TV znacznie więcej niż moglo by się wydawac że nasze stare LCD potrafi :D.

Co do filmów silnie skompresowanych i xvidów, x264 no to tu Ati obojętnie czym połączone kopie tyłek nvidii bez dwóch zdań, obraz na krawędziach jest gładki, bloków jest znacznie mniej tak samo jak noise'u na Nvidii musimy użyć postprocessingu w ffd aby uzyskać podobny efekt a i tak obraz nie bedzie lepszy co najwyżej bardziej rozmyty jako przykład posłużylem się odcinkami Star Treka TNG od NiteShdw a to 170mb na 40 minut więc całkiem niezły test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kolejny temat w którym mit ostrego ATI jest powielany....

Owszem za czasow Matroxa, g2 i Ati 9100 faktycznie g2mx odstawal....ale to byly czasy analoga i malych monitorow...dzis echem przeszłości nadal gdzies ktos próbuje coś forsować.

Mam samsunga 19cali LCD 940BW na 8800gt przez dvi obraz wygladal dobrze, teraz zmienilem na ATi hd4870 i obraz wyglada dobrze, WRECZ IDENTYCZNIE.

Moze to wina NT, moze wina mojego wzroku (zero wad, zadnych okularów) nie wiem czym beda to tlumaczyc ci zwolennicy ostrego ati... :damage_wall:

 

Zeby byc fair, przyznam jednak ze na 32"LCD Samsunga przez DVI obraz wyglada troszke lepiej na ATI w NIEKTORYCH FILMACH, nic nie ustawiam, nic nie grzebie i nie poprawiam defaultowe ustawienia kart...moze troszke mniej szumow i pixelozy przy slabych divixach ale moja zona np roznicy nie widzi...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to fakt po VGA wszystko rozchodzi się RAM DAC obraz jest gorszy na NV kiedys ATi chwaliło się 10bitowym RAM DAC NV milczało teraz RAM DAC nie ma znaczenia bo kto dziś używa VGA tak naprawde a na badziewnym monitorze Crt różnic nie widać za to już na porządnym widać gołym okiem.

Na DVI różnic nie ma bo to co na karcie nie ma znaczenia a w multimediach nvidia ssie pałkę przy ATI niby wszystko ma a jednak nie do końca się z tego wywiązuje na geforcie musiałem non stop używać postprocessing w ffd bo wbudowany Denoise jest tragiczny za to edge enhacmnet działa ok na Ati zapomniałem co to jest post processing co do kolorów Ati wypuszcza ciemniejszy obraz po DVi przez co po podkręceniu kolorów obraz wydaje się soczystszy ale na GF można uzyskać podobny efekt po majstrowaniu z gammą.

I to tyle, ta dyskusja jest zapóźniona o kilka lat :) z tą ostrością co do możliwości multimedialnych widzę jednomyślność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kolejny temat w którym mit ostrego ATI jest powielany....

Owszem za czasow Matroxa, g2 i Ati 9100 faktycznie g2mx odstawal....ale to byly czasy analoga i malych monitorow...dzis echem przeszłości nadal gdzies ktos próbuje coś forsować.

Mam samsunga 19cali LCD 940BW na 8800gt przez dvi obraz wygladal dobrze, teraz zmienilem na ATi hd4870 i obraz wyglada dobrze, WRECZ IDENTYCZNIE.

Co prawda to prawda.

 

Mam 22-calowe LCD, miałem je na GeForce FX5500, a obecnie na Radeonie 9550 (oba przez DVI).... no i stwierdzam, że nie ma różnicy. Za to gdy podłączałem GeForce2 i GeForce 4 (przez DSUB), różnica była znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wynikało to z czego innego:P Co do wyglądu, to rzeczywiście obecnie obie firmy robią zbliżone pod tym względem do siebie układy. Jedyna różnica polega na tym, ze ATI daje narzędzia za free, a N-vidia każe sobie za nie płacić (chodzi o Avivo i Pure)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie zapytam - mam radka 3850 i monitorek benq fp91gp, i dlaczego jak dam rozdzielczosc 1024 na 768 (standardowo mam 1280x1024) to czcionki i wszystko inne jest takie, ze sie tego ogladac nie da? pikseloza maksymalna, ostrosc 0%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z radka 9800pro na 8600GT i po kilku dniach na moim CRT zauważyłem, ze oczy mnie bolą dużo bardziej. Z gorszym obrazem na NV to nie mit, chyba, że ta przejściówka DVI>VGA psuje efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie zapytam - mam radka 3850 i monitorek benq fp91gp, i dlaczego jak dam rozdzielczosc 1024 na 768 (standardowo mam 1280x1024) to czcionki i wszystko inne jest takie, ze sie tego ogladac nie da? pikseloza maksymalna, ostrosc 0%...

Bo matryce LCD są przeznaczone do pracy w rozdzielczości natywnej? Nie widzę w tym nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z radka 9800pro na 8600GT i po kilku dniach na moim CRT zauważyłem, ze oczy mnie bolą dużo bardziej. Z gorszym obrazem na NV to nie mit, chyba, że ta przejściówka DVI>VGA psuje efekt.

Już o tym pisałem 8600gt palit/gainward obraz jest kiepski , bo producent oszczędza :wink: , oczywiście róznica jest tylko na sygnale analogowym. Miałem 3870 i 9600gt w tym samym czasie obraz na crt był taki sam , jedynie jak zwykle na ati poziom luminancji mniejszy. Na dvi to czy zapodasz 3870 , 8600 , 6600 , GTX280 to obraz jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie miałem spiep%$# <_< wszystkie gf8 i 9 nie mają ustawiania ostrosci

widzę człowieku, że ty jestes prawdziwym znawcą kart.. gratulacje jeżeli uwazasz, że ustawienia suwakiem ostrosci w 2d na geforce serii starszej niż 8 mają cokolwiek do czynienia z filmami.. ten sam efekt sobie zastąpisz kodekami FFDShow... a ten suwak ma/miał zgłoła inne zadanie... poza tym byś może pisał poprawnie na tym forum...no nic a Ty oddałeś kartę bo był obraz nieostry na duzym ekranie...

 

mój drogi otóż w gf serii 8 faktycnzie suwak sharpness jest zaciemniony wynika to z ograniczenia sprzętowego

ale mamy za to takie ustawienia.. wiec i wiecej opanowania w postowaniu i wiecej opanowania panelu kart nvidia życzę.. bo wybacz ale się uchihrałem tylko ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

bez urazy of kors ale może najpierw troszkę poczytaj zanim skierujesz tutaj tak beznadziejne zapytanie...

 

pozdrawiam

 

ps. dodam ze mam ekran 32 cale 1920x1080px obraz filmów nawet SD jest bardzo dobrej jakosci na 8800GT

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...