Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Może referenty są identycznie fizycznie (poza nalepka), ale nastawy w BIOS'ie są już kwestia danego producenta (np. obroty wiatraka) i tu PowerColor wypada lepiej. Generalnie to olewam referenty i czekam na dostępność kilku smakołyków, które zostały już zapowiedziane przez producentów.

czy miales karty obydwu producentow? np. 4850 lub 4870 zeby stawiac taki osąd? Ja mialem 4 x 4850 i 1 x 4870 (2 od gigabyte i 2 od Asusa i jednego Gainwarda) i szczerze bylbym ostrozny stawiajac taka teze. Nie mialem Powercolor'a wiec nie jakie ma nastawy w BIOS'ie. A tak to karty niczym sie nie roznily od siebie. Nawet zawartosc pudelka mialy identyczne. A Ty piszesz ze czyms sie roznia. Wynika z tego ze Powercolor jest jedyna firma, ktora ma innego radeona 4850 czy 4870 od Asus'a, Gigabyte'a, Gainward'a. Ciekawe teza? Bo ja nadal twierdze ze niczym sie nie roznia. A jesli ktos kupuje karty dla jakis smiesznych fantow w pudelko..... to pozdro.

 

 

m.in. właśnie dlatego, że mają chyba więcej dodatków w pudełku ;) Poza tym w moim odczuciu firma pewniejsza od Gainward'a.

 

Choć płytką do sterów poszła od razu do kosza. Zbyt mała średnica CD, miała bicie i prawie pękła w nagrywarze. I Tu minus w stronę producenta, poza tym kilka fajnych przejściówek w pudełku (no i sam jego design przyciąga).

Jaki design? Dla obrazka na wentylu sie karte kupuje a to w porzadku?

napisalem powyzej co maja w pudelku, niczym sie nie roznia. Chyba ze specjalne edycje, np u Asusa Portfel, u Sapphire'a Pendrive itp. Ale chwileczke za nie wtedy trzeba zaplacic o 50-80 PLN wiecej a karta jest identyczna jak w pudelku Lite Box, wiec zapytam sie jeszcze raz czym one sie roznia?.....

 

 

NICZYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz niespodzianka - chyba cześć kart ma walnięte czujki temperatury :)

 

sapphire 4850 - kupiony od razu jak się karty pojawiły - temp w spoczynku 70 stC przy 40% wentyla takty 700/1100

GB 4850 - kupiony tydzień temu - temp w spoczynku 26 stC przy 39% wentyla takty 690/1118

 

 

i co o tym sądzić :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz niespodzianka - chyba cześć kart ma walnięte czujki temperatury :)

 

sapphire 4850 - kupiony od razu jak się karty pojawiły - temp w spoczynku 70 stC przy 40% wentyla takty 700/1100

GB 4850 - kupiony tydzień temu - temp w spoczynku 26 stC przy 39% wentyla takty 690/1118

 

 

i co o tym sądzić :|

ściągnij bios z GB i zobacz jakie mają ustawiania w 2D jak możesz , ( info masz na 1 stronie jak sciagąc bios i odpalić go w programie )

być może spada napięcie i lecą zegary w dół dlatego spadła ładnie temperatura w windzie , pierwsze karty niestety mają strzepany powerplay i zostaje napięcie oraz takty , być może to poprawili albo czujnik skopany <_<

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdpopodobnie dwie przyczyny są trafne. Czujnik raczej przekłamuje, a w 2D zegary i napięcie obniżają się prawidłowo (500/700). Kupiony tydzień temu mój gigabyte na tym referze od ATI przy 40% schodził w okolice 45*C w idle, przy 30% było ok 60*C. Teraz na accelero przy nawiewie 800rpm mam 36*C idle

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miales karty obydwu producentow? np. 4850 lub 4870 zeby stawiac taki osąd? Ja mialem 4 x 4850 i 1 x 4870 (2 od gigabyte i 2 od Asusa i jednego Gainwarda) i szczerze bylbym ostrozny stawiajac taka teze. Nie mialem Powercolor'a wiec nie jakie ma nastawy w BIOS'ie. A tak to karty niczym sie nie roznily od siebie. Nawet zawartosc pudelka mialy identyczne. A Ty piszesz ze czyms sie roznia. Wynika z tego ze Powercolor jest jedyna firma, ktora ma innego radeona 4850 czy 4870 od Asus'a, Gigabyte'a, Gainward'a. Ciekawe teza? Bo ja nadal twierdze ze niczym sie nie roznia. A jesli ktos kupuje karty dla jakis smiesznych fantow w pudelko..... to pozdro.

 

 

 

 

Jaki design? Dla obrazka na wentylu sie karte kupuje a to w porzadku?

napisalem powyzej co maja w pudelku, niczym sie nie roznia. Chyba ze specjalne edycje, np u Asusa Portfel, u Sapphire'a Pendrive itp. Ale chwileczke za nie wtedy trzeba zaplacic o 50-80 PLN wiecej a karta jest identyczna jak w pudelku Lite Box, wiec zapytam sie jeszcze raz czym one sie roznia?.....

 

 

NICZYM

A tym, że mam większe zaufanie do PR, niż np. Gainward'a. Chyba każdy ma jakieś swoje ulubione marki i te, które omija szerokim łukiem. Ja np. nigdy bym GA nie kupił, bo miałem nie miłe przygody z tym producetem i mam po prostu uraz. Po prostu, poza tym nas ASUSach podobno piszczą cewki, stąd też mój wybór padł na PR. Nie twierdzę, że nie masz racji, bo faktycznie róznią się one tylko naklejką, ale dochodzą do tego osobiste doświadczenia z firmą, co w moim przypadku na starcie GA i ASUS (za te piszczenie, choć może to nie we wszystkich) wyklucza, stąd też wybór padł na PR, bo był akurat dostępny, jakby nie było to wziąłbym zapewne Sapphire. Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdpopodobnie dwie przyczyny są trafne. Czujnik raczej przekłamuje, a w 2D zegary i napięcie obniżają się prawidłowo (500/700). Kupiony tydzień temu mój gigabyte na tym referze od ATI przy 40% schodził w okolice 45*C w idle, przy 30% było ok 60*C. Teraz na accelero przy nawiewie 800rpm mam 36*C idle

sam nie mam 4850 ( planuje zakup) ale wyczytałem że jest bios od MSI gdzie zegary lecą do 160 / 500 i napięcie chyba spada do ok 1 czyli ok 0,2 z ułamkiem od standartowego

, rozmawiałem z kolesiem z AMD ale on nic nei może powiedzieć czy będa zmieniać bios w nowych kartach aby tak to wyglądało jak w biosie MSI , bo same sterowniki chyba tu nie pomogą

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym, że mam większe zaufanie do PR, niż np. Gainward'a. Chyba każdy ma jakieś swoje ulubione marki i te, które omija szerokim łukiem. Ja np. nigdy bym GA nie kupił, bo miałem nie miłe przygody z tym producetem i mam po prostu uraz. Po prostu, poza tym nas ASUSach podobno piszczą cewki, stąd też mój wybór padł na PR. Nie twierdzę, że nie masz racji, bo faktycznie róznią się one tylko naklejką, ale dochodzą do tego osobiste doświadczenia z firmą, co w moim przypadku na starcie GA i ASUS (za te piszczenie, choć może to nie we wszystkich) wyklucza, stąd też wybór padł na PR, bo był akurat dostępny, jakby nie było to wziąłbym zapewne Sapphire.

wszedzie sie to zdarza, cewki piszczaly w palitach, galaxy. W kazdej moze sie to zdarzyc. Jednak podstawowym kryterium jest tez serwis. Zadne firma nie ma tak dobrze rozwinietego serwisu jak np. Asus i tak user friendly. Z calym szacunkiem do Ciebie, mam nadzieje ze z Powercolor'em nie bedziesz mial problemow i nie bedziesz musial odsylac na gwarancje, bo jesli tak sie zdarzy to dopiero zobaczysz co znaczy serwis u Powercolor'a. Dlatego jak przede wszystkim kieruje sie cena i serwisem, w przypadku GA to byla przede wszystkim cena, poniewaz gdy go kupowalem byl tanszy o 70-80 PLN od najtanszej karty innego producenta. A jesli kierowalbym sie tylko serwisem to tylko i wylacznie ASUS.

Ale ok. kazdy ma swoje przekonania i sie tym kieruje (osobiscie nie cierpie Gigabyte'a i wiem ze nigdy nie kupie zadnego z ich produktu, ale to tak jak mowie osobiste przekonanie mimo ze produkt moze i nie odbiega od produktow konkurencji). Poprostu na slowo Gigabyte dostaje sraczki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sie to zdarza, cewki piszczaly w palitach, galaxy. W kazdej moze sie to zdarzyc.

Tak -może.Ale miałem Galaxy całe kopy i na żadnej(no może na 6600GE ale nie pamiętam już) nie piszczały cewki(ostatnią sprzedałem około miesiąca temu).Nie miałem Palita(bo jaki tam Gainward teraz?) ale koledzy mieli/mają i tu już cewki zdarza się usłyszeć lecz nie jest to norma.Słuch mam ok zresztą ,a komputer cichy jak mysz(WC).Co do Gigabyta to się 100% zgadzam.Dostałem kiedyś nauczkę podwójną i po walce z serwisem(oni przegrali ,a ja szydziłem ,bo nie byli przed przegraną mili za to pewni siebie niezwykle) powiedziałem basta.Palit ogólnie zachowuje się w normie ale mają swoje dziwactwa -niekiedy kłopoty z wyjściem na TV, czujnikami temperatur itp.Ale cena/jakość jest korzystna.Teraz wchłonęli(wchłaniają?) Galaxy...no to raczej nie kupię Galaxy już.Dla mnie najważniejsze jest cena, jakość i możliwości karty(oczywiście jak nie biorę referenta, bo te są...).Z serwisem sobie poradzę -nie jest to miłe ale są możliwości.

Coby nie brnąć w OT to powtórzę za innymi -referenty z założenia są takie same.A na serwis Asusa też słyszałem narzekania.To zależy często od indywidualnych sytuacji.Znajomi mieli pełno kłopotów z pewnym krakowski sklepem("Moje boje z.." :wink: ) ,a ja najmniejszego.Nie ma ścisłej reguły.Takie dywagacje do niczego nie prowadzą.Biorąc referenta kupiłem PC zamiast Palita(sorry -Gainwarda hihi) dlatego ,że w "okolicy" Palit/Gainward cieszy się kiepską opinią i trudno go opylić.A ja odsprzedaję wszystko z IT w zasadzie kolegom we wspomnianej okolicy i dlatego wybrałem nieco droższego PC :wink: .To dopiero "obiektywny" powód coooo? :wink:

BTW to ciągle nie mogę wrzucić sterowników 8.8 beta na Vista 64...Nie ma dramatu ale nieco to dziwne.Jak instaluję to następuje zwiecha i "ręka szuka przycisku na R" :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno.mam karte asusa 4870 i nie wiem jakie stery do niej zainstalowac.na stronie asusa najnowsze to 8.511 a na stronie ati 8.7.instalowac te asusa czy te ati??

moze asusa bo moze te asusa sa specjalnie do tych kart asusa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edycja biosu poprzez hex editor

 

Bardzo dobra wiadomość :) Jak można kolegę prosić to byłoby miło mieć możliwośc ściągnięcia tego biosu. Też mam asusa i za każdym razem, gdy próbuję go edytować za pomocą RBE 112 mam potem problemy z poprawnym działaniem karty - wywalają mi np.: CCC, gry itd.

Mam nadzieję, że ten bios od ciebie pracowałby prawidłowo :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość :) Jak można kolegę prosić to byłoby miło mieć możliwośc ściągnięcia tego biosu. Też mam asusa i za każdym razem, gdy próbuję go edytować za pomocą RBE 112 mam potem problemy z poprawnym działaniem karty - wywalają mi np.: CCC, gry itd.

Mam nadzieję, że ten bios od ciebie pracowałby prawidłowo :)

 

pozdrawiam

Cała kolekcja,pamiętać flash z dosa 8.8 beta nie działaja na tych biosach.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=197219

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno.mam karte asusa 4870 i nie wiem jakie stery do niej zainstalowac.na stronie asusa najnowsze to 8.511 a na stronie ati 8.7.instalowac te asusa czy te ati??

moze asusa bo moze te asusa sa specjalnie do tych kart asusa??

Instaluj najnowsze od ATI.

 

PS. Dzięki maxforce ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zakupiłem 4850 od Gigabyte i moje pytanko jest nastepujace. jaki program do krecenia karty? ATiTOOL bedzie dobry? i jak jest z ta edycja biosu w sprawie 2D jezeli chodzi o karty od Gigabyte? wszytko jest wporzadu programy sa kompatybilne?

pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zakupiłem 4850 od Gigabyte i moje pytanko jest nastepujace. jaki program do krecenia karty? ATiTOOL bedzie dobry? i jak jest z ta edycja biosu w sprawie 2D jezeli chodzi o karty od Gigabyte? wszytko jest wporzadu programy sa kompatybilne?

pozdrawiam i czekam na odp.

AtiTOOL nie działa z tą kartą (przynajmniej na moim złomie)

Kręć "AMD GPU Clock Tool"

O biosach od Gigabyte patrz #1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTOOL nie działa z tą kartą (przynajmniej na moim złomie)

Kręć "AMD GPU Clock Tool"

O biosach od Gigabyte patrz #1

dzieki za odp. juz przeczytalem troszke tego tematu... i mam nadzieje ze uda mi sie caly :D

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepatrzylem całą pierwszą strone i nigdzie nie widze modowanych biosów pod 4850...??

CYTAT

1. Ściągamy Radeon Bios Editor np STĄD - wersja v1.11 kompatybilna jest tylko z biosami w VER011.004.000.000.xxx. Nie obsługuje biosów Gigabyte tzn. VER011.003.000.000.xxxxx

 

Ukazała się wersja 1.12 , ale nie wiem czy obsługuje Giby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...