Skocz do zawartości
PoulN

Pripjat Exploration Expedition

Rekomendowane odpowiedzi

Hyh ^^ Całkiem fajna wyprawa :] Jeżeli się dobrze domyślam to tylko 18 lat +, więc ja Czarnobyla już chyba nie zobaczę (remont sarkofagu = pobojowisko). Cóż pozostaje mi tylko grać w stalker'a :P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś konkretnego wyszło ja mogę wziąć auto. Trzeba tylko właśnie kogoś kto wyszpera jak załatwić przepustki i przewodnika a do tego potrzebna jest znajomość języka. A co do hotelu to myślę, że np w Kijowie to nie jest problem ze znalezieniem jakiegoś niedrogiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś konkretnego wyszło ja mogę wziąć auto. Trzeba tylko właśnie kogoś kto wyszpera jak załatwić przepustki i przewodnika a do tego potrzebna jest znajomość języka. A co do hotelu to myślę, że np w Kijowie to nie jest problem ze znalezieniem jakiegoś niedrogiego.

 

Ja myślałem nad taką opcją.

 

Samochodem do Hrebennego pod samą granicę.

Stamtąd busem do Lwowa, dowiadywałem się już i nie ma problemu.

Następnie pociągiem do Kijowa.

 

Wychodzi o połowę taniej niż pociągiem z Wawy, przy takim samym czasie podróży.

 

W Kijowie nocleg, u prywatnych osób na stancjach - mieszkałem tak będąc na wycieczce we Lwowie i luksusów nie ma, ale nie jest najgorzej, a co najważniejsze tanio.

 

Samochód dobra sprawa, ale tam drogi są tragiczne, ja po powrocie do Polski przez kilka godzin miałem wrażenie, że u nas jeździ się jak po równym stole :)

 

 

Inna sprawa z dostaniem się do Zony. Prawdopodobnie jest to możliwe, ale pamietajcie, że tam rządza wojskowi, i to wojskowi z mentalnością ZSRR. Nie wiem czy jest realne załatwienie takich rzeczy przez internet/telefon. Więc z Kijowa, to tylko jakieś tamtejsze biuro podróży.

Ale jak by nie kombinować koszt nie będzie mniejszy niż te 600 zeta...

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa taka wycieczka slyszalem ze przewodnik okolo 100$ ale sa dwa problemy:

-przepustki

-a drugi to taki ze trzeba sie spieszyc bo maja klasc nowy plaszcz w Czarnobylu na reaktor, maja zniknac chlodnice i wszystko co chyba watro tam zobaczyc.

A szkoda byla by to niezla pamiatka glupoty czlowieka i proby wywyrzszenia sie owczesnego ZSSR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się w tej firmie z Krakowa. Jednak brakuje im jeszcze kilku osób do limitu minimum, więc narazie wycieczka stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli ktoś jest chętny to niech się zapisuje. Na zapisy czekają do 13.04.

 

Pamiętajcie, że jest to jedna z ostatnich okazji na obejrzenie bloku reaktora, a możliwe, że całej zony w niezmienionym od czasu katastrofy stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia - cóż, szybkie zwiedzanie Prypeci z pykającym Geigerem robi wrażenie. I to chyba większe niż sama elektrownia. W Kijowie trafiliśmy na Dzień Zwycięstwa i też było ciekawie.

 

Czuć pewien niedosyt, były małe braki organizacyjne ze strony biura - ale oni też się uczą, to pierwsza taka wycieczka w PL. Największy minus to straachliwy kierowca w Zonie bojący się podjechać pod oko Moskwy. Nie zobaczliśmy tego cudu z bliska. No i mało czasu w samej Prypeci. Żeby to wszystko sobie ładnie poeksplorować potrzeba chyba z tygodnia.

 

Ale ogólnie bardzo pozytywnie. 16 piętrowiec zaliczony. Diabelski młyn męczony w COD4 też.I obiadek w Czarnobylu był pyszny... :)

 

Dla tych co nie byli - drugi wyjazd będzie organizowany niedługo, a forum naszego wyjazdu i zdjęcia są na stronie

czarnobyl.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...