Skocz do zawartości
Nadrill

Mini Modernizacja Do 200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

A nie lepsze byłyby np. takie? http://morele.net/produkt/65727/

Nie znam się na tym, ale mają większą przepustowość(6.4 GB/s) i taktowanie 800 mhz...

 

To jak to jest? Teraz zaczęło się polecanie mi Athlonów, a wszystkim składającym komputery daje się E2160 lub mocniejsze, jeśli chcą wydać więcej. Bo po tym rankingu nie ma jakiegoś zmiażdżenia.

Co do pamięci z tą płytą to jest ryzyko że takie 800 nie będzie działało stabilnie i zależy na jakie trafisz sztuki.

Corsair ma lepszą kontrolę jakości. Radzę kupić te 667.

 

Bez OC E2160 jest mizerny a podkręcenie do 3 GHz nie musi się udać nawet jeśli zapłacimy sporo za mocniejsze otoczenie CPU

niż standardowe. Po takim wysokim OC gdzie konieczne jest zwiększenie napięcia CPU uzyskujemy duży pobór prądu i

podwyższoną awaryjność.

 

Te gotowe zestawy są mylące bo zakładają OC bez uprzedzenia.

Pomija się tam takie możliwości CPU jak wirtualizacja lub jej brak.

 

Wymianę płyty AM2 po to by kupić E160 na fabrycznych ustawieniach uważam za bezsensowną.

 

Gdyby zestaw był kupowany z płytą bez zakładania OC to przy niewielkim funduszu do 2000 zł nie znajdę miejsca na CPU

Intela do gier 3D przy obecnych cenach CPU i płyt chyba że do grania w szachy 3D lub jakiejś wybranej specyficznej gry

która nie wymaga wiele od GPU.

 

Między innymi dlatego że płyty posiadające złącze PCI-E 2.0 są drogie do CPU Intela.

Bez OC te najtańsze zestawy powinny być zbudowane na płytach AM2+ ze złączem PCI-E 2.0.

 

Zakładając że będzie OC to odpowiedz jest trudniejsza bo zależy sporo od tego jak wysokie OC będzie zrobione i czy wkalkulujemy zwiększone rachunki za prąd i uwzględnimy podwyższoną awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci z tą płytą to jest ryzyko że takie 800 nie będzie działało stabilnie i zależy na jakie trafisz sztuki.

Corsair ma lepszą kontrolę jakości. Radzę kupić te 667.

 

Bez OC E2160 jest mizerny a podkręcenie do 3 GHz nie musi się udać nawet jeśli zapłacimy sporo za mocniejsze otoczenie CPU

niż standardowe. Po takim wysokim OC gdzie konieczne jest zwiększenie napięcia CPU uzyskujemy duży pobór prądu i

podwyższoną awaryjność.

 

Te gotowe zestawy są mylące bo zakładają OC bez uprzedzenia.

Pomija się tam takie możliwości CPU jak wirtualizacja lub jej brak.

 

Wymianę płyty AM2 po to by kupić E160 na fabrycznych ustawieniach uważam za bezsensowną.

 

Gdyby zestaw był kupowany z płytą bez zakładania OC to przy niewielkim funduszu do 2000 zł nie znajdę miejsca na CPU

Intela do gier 3D przy obecnych cenach CPU i płyt chyba że do grania w szachy 3D lub jakiejś wybranej specyficznej gry

która nie wymaga wiele od GPU.

 

Między innymi dlatego że płyty posiadające złącze PCI-E 2.0 są drogie do CPU Intela.

Bez OC te najtańsze zestawy powinny być zbudowane na płytach AM2+ ze złączem PCI-E 2.0.

 

Zakładając że będzie OC to odpowiedz jest trudniejsza bo zależy sporo od tego jak wysokie OC będzie zrobione i czy wkalkulujemy zwiększone rachunki za prąd i uwzględnimy podwyższoną awaryjność.

Aha. Rozumiem, że post był czysto informacyjny.

Mówisz, że Intel E2160 bez podkręcania nie ma sensu. Dodatkowo samo podkręcanie jest ryzykowne. Jednak dużo osób radzi wziąć przy prawie każdym zestawie do 2000 zł E2160. Ech, to już sam nie wiem. Co mam zrobić? :huh: Kupić 5000+ BE czy zmienić na Intela? Nie wiem, czy będę podkręcał, nigdy tego nie robiłem, trochę bym się bał. Ale to ma mi dać dużo mocy za friko, to może bym się przemógł. ale też gdzieś czytałem, że AMD się wycofuje z Athlonów X2. Też głupio byłoby kupić starocia, z którego się wycofują.

Tyle, że panowie przyjmują, że: sprzedaj to, i to, i to, potem kup to i to. A może być tak, że nikt nie kupi. Trochę przy tym kombinowania...

Kurka no, nie wiem! Proszę o jakąś poradę! E2160 czy 5000+ BE z uzasadnieniem. Warto by było kupić już jutro. Proszę też o propozycję RAMów(prócz tych które podał pan dwaIP, chyba, że nie ma lepszych).

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci z tą płytą to jest ryzyko że takie 800 nie będzie działało stabilnie i zależy na jakie trafisz sztuki.

Corsair ma lepszą kontrolę jakości. Radzę kupić te 667.

A czemu by nie działały stabilnie?? Każde Kingstony 667 osiągną 800MHz. Możesz podać z kąd dostałeś info że by nie chodziły stabilnie na 800MHz??

Bez OC E2160 jest mizerny a podkręcenie do 3 GHz nie musi się udać nawet jeśli zapłacimy sporo za mocniejsze otoczenie CPU

niż standardowe.

Ma mizerną wydajność?? Hmm czyli 2944034[/snapback]

Po takim wysokim OC gdzie konieczne jest zwiększenie napięcia CPU uzyskujemy duży pobór prądu i

podwyższoną awaryjność.

??? Podwyższenie delikatnie V przy zachowaniu odpowiedniej temperatury nie może wpłynąć negatywnie na procesor. Prędzej zaszkodzi mu wysoka temp (koło 70 stopni) na stocku niż temp w okolicy 55stopni z V podbityo o 0,1V. A awaryjność wzrośnie bo pobór się zwiększy?? Hmmm to to z takim Quadem nie powinno wytrzynać dłużej jak rok...

Te gotowe zestawy są mylące bo zakładają OC bez uprzedzenia.

Możę ja się mylę albo jestem za głupi by pojąc że to forum nie jest skierowane do overclockerów...

Pomija się tam takie możliwości CPU jak wirtualizacja lub jej brak.

To pomiń. Weź zrób wreszcie ankiete i zobacz ile osób korzysta z wirtualizacji bo jak dla mnie to jest zbędny bajer. A jesli komuś zależy na wirtualizacji to weźnie choćby E4x00...

Wymianę płyty AM2 po to by kupić E160 na fabrycznych ustawieniach uważam za bezsensowną.

Gdyby zestaw był kupowany z płytą bez zakładania OC to przy niewielkim funduszu do 2000 zł nie znajdę miejsca na CPU

Intela do gier 3D przy obecnych cenach CPU i płyt chyba że do grania w szachy 3D lub jakiejś wybranej specyficznej gry

która nie wymaga wiele od GPU.

Między innymi dlatego że płyty posiadające złącze PCI-E 2.0 są drogie do CPU Intela.

Bez OC te najtańsze zestawy powinny być zbudowane na płytach AM2+ ze złączem PCI-E 2.0.

Nie no teraz leżę i kwicze :lol: Bo u AMD się znajdzie :) Raz człowieku piszesz że do obecnych gier starczy PDC 2,2GHz a teraz że się za 2kzł nie kupi nic od Intela?? Weź się człowieku wreszcie zdecyduj...

I co obecnie daje realnie PCI-E 2.0 poza super hiper teoretyczną wydajność na którą przyjdzie czas za rok-dwa??

Zakładając że będzie OC to odpowiedz jest trudniejsza bo zależy sporo od tego jak wysokie OC będzie zrobione i czy wkalkulujemy zwiększone rachunki za prąd i uwzględnimy podwyższoną awaryjność.

??? Równie dobrze można napisać: nie bierz za wydajnego procesora bo może okazac się że za prąd zabulisz za dużo i awaryjność wzrośnie...

Myślałem że masz wyższe wykształecenie ale jakoś nie widać tego po Twoich postach...

 

EDIT

 

Aha. Rozumiem, że post był czysto informacyjny.

Mówisz, że Intel E2160 bez podkręcania nie ma sensu. Dodatkowo samo podkręcanie jest ryzykowne. Jednak dużo osób radzi wziąć przy prawie każdym zestawie do 2000 zł E2160. Ech, to już sam nie wiem. Co mam zrobić? :huh: Kupić 5000+ BE czy zmienić na Intela? Nie wiem, czy będę podkręcał, nigdy tego nie robiłem, trochę bym się bał. Ale to ma mi dać dużo mocy za friko, to może bym się przemógł. ale też gdzieś czytałem, że AMD się wycofuje z Athlonów X2. Też głupio byłoby kupić starocia, z którego się wycofują.

Tyle, że panowie przyjmują, że: sprzedaj to, i to, i to, potem kup to i to. A może być tak, że nikt nie kupi. Trochę przy tym kombinowania...

Kurka no, nie wiem! Proszę o jakąś poradę! E2160 czy 5000+ BE z uzasadnieniem. Warto by było kupić już jutro. Proszę też o propozycję RAMów(prócz tych które podał pan dwaIP, chyba, że nie ma lepszych).

 

Kup E2160 i jakąś płytę do niego (spokojnie styknie GA-P31-DS3L). Jak nie umiesz kręcić to przestawiasz dzielnik pamięci na 3:2(pamięć:FSB) podnosisz napięcie o 0,1-0,2V zmieniasz FSB na 266 i masz na starcie procesor taktowany 2,4GHz. Tyle osiągnie każdy E2160 z palcem w d... bez podnoszenia V. Jak będziesz chciał trochę więcej wycisnąć poczytaj sobie jakiś poradnik. Jak nie przesadzisz z V i temp to możesz spać spokojnie.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A czemu by nie działały stabilnie?? Każde Kingstony 667 osiągną 800MHz. Możesz podać z kąd dostałeś info że by nie chodziły stabilnie na 800MHz??

....

Ma mizerną wydajność?? Hmm czyli testy na egiełdzie kłamną albo są sfałszowane??

 

....

1. Przeczytaj wątek o M2N-E następnie porównaj na stronie http://www.corsair.com/configurator/produc...ts.aspx?id=9657

oferowane pamięci do różnych płyt przekonasz się że tam RAM jest testowany zanim wstawią na listę.

Po lekturze zaproponuj jakieś pamięci do konkretnej płyty zamiast sugerować że płyta nie ma znaczenia.

 

2. W przytoczonym linku nie ma rev. G2 X2 a wyniki X2 będą lepsze w przypadku X2 4400 rev G2.

 

Ponadto dobór aplikacji jest zawsze subiektywny i zawężanie się do takiego zestawu jest mylące a i tak tańszy X2 4400 rev G1.

radzi sobie z E2160. Chyba że uważasz SuperPi za najbardziej istotną aplikację użytkową a o Oblivion nikt nie słyszał.

Anand nie przypadkiem jest renomowanym na całym świecie serwisem informacyjnym.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...i=3112&p=11

Wyniki z egielda traktuję poważnie i część testów jest na najwyższym poziomie międzynarodowym ale nie wszystkie a zdarza

się że są mylące poprzez dobór aplikacji procesorów lub brak wyników w tabelkach dla niektórych CPU.

Przykład:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-5 brak wyników X2 w 2 grach. Co to ma być? Obiektywny test ?

Tu bark wyników Cinebench jest znamienny http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-4

Brak dla porównania z dwurdzeniowym E8200 jakiegoś nowego i tańszego X2 rev. G2

pokroju 5000+,5200+ czy 5400+ jest też istotnym uszczupleniem wartości testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Bo płyta nie ma znaczenia. Na każdej płycie odpalić można DDR2 z prędkoćią 800MHz. A że Corsair nie umieścił czegoś na swojej stronce to naprawde już trzeba uznać za porażke... :mur:

2.A o ile % G2 będzie szybszy?? 10%?? 20%?? Jak będzie szybszy to może o 1-2%... Więc dla mnie różnicy nie ma.

Jeśli uważasz że w tym teście dobór aplikacji jest subietktywny to podaj test który jest wpełni obiektywny.

Co do linków przytoczonych to jesli to jest art o E8x00, a wydajność w dwóch grach spada poniżej grywalnego fpsa to co ma do rzeczy brak X2 4600+ który nie jest wogóle porównywalny?? Z tego jasno wynika że sobie nie porzadziły procki z wymaganiami gier i utrzymaniem grywalnego fpsa. Podobnie będzie z Cinebenchem. Zresztą może nie zauważyłeś ale Quad też nie został ujęty w tych przypadkach. Ale jeśli masz wątpliwości to napisz do redakcji...

Daj jakiś test gdzie masz bezpośrednie porównanie X2 do E2x00 bo znowu szukasz dziury w całym.

Nom co do anand to końcówka mi się podoba: anand. Mam nadzieję że doczytałeś ;)

I jeszcze coś. Z jakim procesorem porównywać wg. ciebie X2 4400+ G2?? Chodzi mi o porównanie cenowe...

3.A gdzie odpowiedź na kolejne pytania?? Bo dalsze pytania były duzo ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...

Proszę o propozycje!!! Dziś chcę już zamówić(przy okazji: gdzie?) i nie wiem, czy wymieniać płytę i proc na Intela, czy kupić 5000+ Black edition. Tak przy okazji: mam zasilacz 350W, żeby później nie było.

I co z tymi ramami? Lepiej wziąć 667 mhz czy 800? I w jednej kostce czy w 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź E2160 i P31-DS3L.

A czemu?? Bo łatwo jest uzyskać te 2,4GHz. Praktycznie 3 rzeczy się przestawia w biosie. A o 3GHz też pomyśleć można. W przypadku X2 to by uzyskać podobną wydajność trzeba się już troche orientować (co nie znaczy że jest to trugne). IMHO warto teraz stawiać na Intelu :)

Pamięci weź 2x1GB Kingstona. Za pamięciami pochodź po sklepach i szukaj takich z napisem ELPIDA. Wystarczą 667 by podkręcić na tym sprzęcie :)

Powiedz jeszcze jakiej firmy to zasilacz by nie okazało się że to coś zasilaczopodobnego...

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Aha...

Proszę o propozycje!!! Dziś chcę już zamówić(przy okazji: gdzie?) i nie wiem, czy wymieniać płytę i proc na Intela, czy kupić 5000+ Black edition. Tak przy okazji: mam zasilacz 350W, żeby później nie było.

I co z tymi ramami? Lepiej wziąć 667 mhz czy 800? I w jednej kostce czy w 2?

Porządne 350W do takiego zestawu wystarczy ale zanim zaczniesz robić OC przeczytaj wątek o spalonych i wybuchających

zasilaczach. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=80911

 

Jeśli 667 to 2 kostki bo będzie różnica wydajności w dualu i najlepiej fabryczna parka..

 

Najlepiej któreś z tych przy których jest napis 1.8v (1.9 też ale im więcej tym gorzej) http://www.corsair.com/configurator/produc...ts.aspx?id=5233

 

 

@dzikidaniel nie wprowadzaj ludzi w błąd płyta płycie nie równa , mają różne dopuszczalne zakresy napięć dla RAM mają różne pojemności RAM

mają inne ograniczenia a w przypadku platformy AM2 rolę odgrywa jeszcze CPU.

Odpowiem na jedno zaległe ale istotne pytanie cytat: "Możę ja się mylę albo jestem za głupi by pojąc że to forum nie jest skierowane do overclockerów..."

Mylisz się.

Forum jest dla wszystkich którzy chcą przestrzegać regulaminu

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 2944732[/snapback]

Porządne 350W do takiego zestawu wystarczy ale zanim zaczniesz robić OC przeczytaj wątek o spalonych i wybuchających

zasilaczach. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=80911

 

Jeśli 667 to 2 kostki bo będzie różnica wydajności w dualu i najlepiej fabryczna parka..

 

Najlepiej któreś z tych przy których jest napis 1.8v (1.9 też ale im więcej tym gorzej) http://www.corsair.com/configurator/produc...ts.aspx?id=5233

@dzikidaniel nie wprowadzaj ludzi w błąd płyta płycie nie równa , mają różne dopuszczalne zakresy napięć dla RAM mają różne pojemności RAM

mają inne ograniczenia a w przypadku platformy AM2 rolę odgrywa jeszcze CPU.

A jak kiedyś będę chciał dokupić RAM? Taka sytuacja jak teraz: mogłem wziąć 1x1024 zamiast 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A zasilacz mam taki: http://zenfist.pl/modecom-mc350atx-20-pfc-p-208.html

A jak kiedyś będę chciał dokupić RAM? Taka sytuacja jak teraz: mogłem wziąć 1x1024 zamiast 2x512.

Zasilacz jest OK.

Mieszania typów pamięci najlepiej unikać bo to często oznacza kłopoty nawet jeśli będą na odrębnych kanałach .

(w podręczniku do płyty powinno być coś na ten temat)

Przed wymianą CPU trzeba zaktualizować bios http://support.asus.de/download/download.a...amp;model=M2N-E

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest OK.

Mieszania typów pamięci najlepiej unikać bo to często oznacza kłopoty nawet jeśli będą na odrębnych kanałach .

(w podręczniku do płyty powinno być coś na ten temat)

Przed wymianą CPU trzeba zaktualizować bios http://support.asus.de/download/download.a...amp;model=M2N-E

Jak to mieszać? Będę miał 1x2GB albo 2x1024 więc co mieszał? <_<

I czemu trzeba zaktualizować BIOS?

 

Ludzie, dziś chcę kupić, dalej nie wiem co!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja moze byc potrzebna zeby plyta widziala proca, ja tak mialem, u Ciebie moze byc tak samo ale nie musi

 

kup jakiegos x2 typu 4400

ram w zasadzie jakikolwiek jesli nie bawisz sie w OC, jesli OC-ujesz berz te kingstony co proponowali

i olej przesiadke na intela jesli nie jestes maniakiem testow benchow itp

i zacznij myslec o zmianie grafy bo po zmianie proca to ona zacznie byc waskim gardlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja moze byc potrzebna zeby plyta widziala proca, ja tak mialem, u Ciebie moze byc tak samo ale nie musi

 

kup jakiegos x2 typu 4400

ram w zasadzie jakikolwiek jesli nie bawisz sie w OC, jesli OC-ujesz berz te kingstony co proponowali

i olej przesiadke na intela jesli nie jestes maniakiem testow benchow itp

i zacznij myslec o zmianie grafy bo po zmianie proca to ona zacznie byc waskim gardlem

No, rzeczowa odpowiedź :D

Czemu akurat 4400? Max. na AMDka mogę wydać tyle, co 5000+, da się go podkręcić... może kiedyś spróbuję.

Hm, wszyscy są maniakami benchów, że panowie składający kompy na forum radzą Intela? :wink:

Grafę może kiedyś zmienię, ale nowego kompa już nie będę kupował. Wolę nabyć konsolę. :wink:

Dalej się nie mogę pogodzić z 2x1GB. A jak kiedyś będę chciał dokupić RAMów, to lepiej drugą kostkę 2GB... :huh:

 

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje/uwagi? I warto kupić bebechy na morele.net?

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 4400 to strzelilem na slepo - bierz to na co Cie stac

co do ramu: jesli kiedys bedziesz dokladal 2gb to zawsze mozesz dokupic 2x1gb

 

edit:

poczytaj sobie temat o m2n-e, pewnie bedzie napisane czy konieczna bedzie zmiana biosu

co do morele to maja tam przyzwoite ceny ale osobiscie wolalbym dorzucic pare zlotych i kupic w osobiscie w sklepie

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Dalej się nie mogę pogodzić z 2x1GB. A jak kiedyś będę chciał dokupić RAMów, to lepiej drugą kostkę 2GB... :huh:

 

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje/uwagi? I warto kupić bebechy na morele.net?

Godzić się nie musisz można taką jedną włożyć: http://www.morele.net/produkt/138707/ a potem dokupić identyczną.

Poza zmianą bios przy pomocy starego CPU (zdarza się że ktoś kupi nową płytę i nowe CPU a potem szuka gdzie znaleźć

starszy typ CPU żeby bios wgrać)

 

Przed zmianą RAM i CPU trzeba też wyczyścić CMOS (jak zrobić reset znajdziesz w podręczniku do płyty)

Najlepiej jest kupować tam gdzie jest odbiór osobisty bo szybciej i bez stresów kiedy dojdzie paczka i w jakim stanie.

Co do Morele to jeszcze tam nic nie kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 4400 to strzelilem na slepo - bierz to na co Cie stac

co do ramu: jesli kiedys bedziesz dokladal 2gb to zawsze mozesz dokupic 2x1gb

 

edit:

poczytaj sobie temat o m2n-e, pewnie bedzie napisane czy konieczna bedzie zmiana biosu

co do morele to maja tam przyzwoite ceny ale osobiscie wolalbym dorzucic pare zlotych i kupic w osobiscie w sklepie

Zobaczę topic.

U mnie w mieście jest 10 sklepów komputerowych, w żadnym nie ma 5000+ BE(jakiś stary proc, czy co?), a nawet E2160.

 

Godzić się nie musisz można taką jedną włożyć: http://www.morele.net/produkt/138707/ a potem dokupić identyczną.

Poza zmianą bios przy pomocy starego CPU (zdarza się że ktoś kupi nową płytę i nowe CPU a potem szuka gdzie znaleźć

starszy typ CPU żeby bios wgrać)

 

Przed zmianą RAM i CPU trzeba też wyczyścić CMOS (jak zrobić reset znajdziesz w podręczniku do płyty)

Najlepiej jest kupować tam gdzie jest odbiór osobisty bo szybciej i bez stresów kiedy dojdzie paczka i w jakim stanie.

Co do Morele to jeszcze tam nic nie kupowałem.

Że co wyczyścić? :lol2: Jutro o tym pomyślę.

 

Dobra, czyli brać Athlona 64 X2 5000+ BE i Korsarza 2GB w jednej kostce, to co podawał pan dwaIP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Że co wyczyścić? :lol2: Jutro o tym pomyślę.

 

Dobra, czyli brać Athlona 64 X2 5000+ BE i Korsarza 2GB w jednej kostce, to co podawał pan dwaIP?

Reset CMOS robi się poprzez przełożenie zworki na płycie po odłączeniu zasilania od komputera (wyczyścić to niezręczny zwrot

bo może ktoś pomyśleć o ściereczce)

Między innymi po to by nowa pamięć nie korzystała z ustawień starej nie pasujących do nowego RAM.

BE jest OK kosiarze też. BE nie wymaga wysoko taktowanych pamięci nawet do OC bo wystarczy zmiana mnożnika.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...719&st=2250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. No to zamawiam. :D

Ale na Komputroniku. Mają promocję wiosenną - 5% taniej. I tak wyjdzie trochę drożej, ale mają kuriera tańszego.

 

Teraz chcę się upewnić:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,43836/

To te same ramy co podawałeś?

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...y,id,49429,s,1/

To ten sam proc?

 

I upewnienie: z moją płytą(M2N-E) wszystko będzie działać? ;)

 

A, no i do 5000 nie ma wentylatora, mam go wziąć ze wcześniejszego procka?

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ok. No to zamawiam. :D

Ale na Komputroniku. Mają promocję wiosenną - 5% taniej. I tak wyjdzie trochę drożej, ale mają kuriera tańszego.

 

Teraz chcę się upewnić:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,43836/

To te same ramy co podawałeś?

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...y,id,49429,s,1/

To ten sam proc?

 

I upewnienie: z moją płytą(M2N-E) wszystko będzie działać? ;)

 

A, no i do 5000 nie ma wentylatora, mam go wziąć ze wcześniejszego procka?

Kod producenta RAM jest OK

BE 5000+ nie ma dwóch rodzajów kodów producenta.

 

Powinno działać ale dla pewności poszukaj informacji o działaniu modułów 2GB w tej płycie w wątku o płycie bo nie wkładałem

takich do tego a QVL nie zawiera modułów większych niż 1GB pomimo specyfikacji że obsługuje 8GB

http://www.asktheramguy.com/v3/showthread....highlight=M2N-E

Prawdopodobnie w czasie tworzenia QVL nie było odpowiednich modułów.

Większa pewność jest przy 2* 1GB 667

Nie wiem jakie chłodzenie jest na wcześniejszym CPU ale bez OC nie powinno być źle nawet jeśli to BOX.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupione.

Teraz chcę wgrać BIOSa. Mam na płycie program od płyty głównej ASUS Update. Użyć go do wgrania BIOSa czy trzeba to zrobić w inny sposób?

I jak będę instalował na świeżo system, to instalować te wszystkie programy z płyty( ASUS Ai Booster, ASUS Ai Nap, ASUS Ai Gear, ASUS Cool'n'Quiet Utility, ASUS PC Probe II)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ok, zakupione.

Teraz chcę wgrać BIOSa. Mam na płycie program od płyty głównej ASUS Update. Użyć go do wgrania BIOSa czy trzeba to zrobić w inny sposób?

I jak będę instalował na świeżo system, to instalować te wszystkie programy z płyty( ASUS Ai Booster, ASUS Ai Nap, ASUS Ai Gear, ASUS Cool'n'Quiet Utility, ASUS PC Probe II)?

Nigdy nie wgrywałem BIOS do płyty inaczej niż przy pomocy programu pod DOS dlatego że winda lubi nawalić w najmniej

odpowiednim momencie. Przerwanie w trakcie oznacza problemy ze sprzętem.

Przed wgraniem bios warto zapuścić GM i jeśli wykaże jakiś błąd obniżyć taktowania RAM zostawiając tylko jedną w płycie.

Po wgraniu nowego BIOS na starym CPU i RAM warto zrobić reset CMOS.

 

Potem GM z nowym CPU i RAM jeśli jakiś błąd to trzeba doprowadzić aby błędów w GM nie było przed wgraniem systemu.

 

Zanim cokolwiek wgrasz to podziałaj troszkę bez tych wynalazków, będziesz wiedział potem co nawaliło jeśli programy będą

wgrywane pojedynczo i testowane jakiś czas zanim się zainstaluje kolejny program sprzęt lub sterownik.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wgrywałem BIOS do płyty inaczej niż przy pomocy programu pod DOS dlatego że winda lubi nawalić w najmniej

odpowiednim momencie. Przerwanie w trakcie oznacza problemy ze sprzętem.

Przed wgraniem bios warto zapuścić GM i jeśli wykaże jakiś błąd obniżyć taktowania RAM zostawiając tylko jedną w płycie.

Po wgraniu nowego BIOS na starym CPU i RAM warto zrobić reset CMOS.

 

Potem GM z nowym CPU i RAM jeśli jakiś błąd to trzeba doprowadzić aby błędów w GM nie było przed wgraniem systemu.

 

Zanim cokolwiek wgrasz to podziałaj troszkę bez tych wynalazków, będziesz wiedział potem co nawaliło jeśli programy będą

wgrywane pojedynczo i testowane jakiś czas zanim się zainstaluje kolejny program sprzęt lub sterownik.

8-O

 

Yyyyy... czy to wszystko jest niezbędne?... :blink:

Co to jest GM?

 

Naczytałem się teraz o wielu wypadkach z CMOSem i BIOSem... czy to naprawdę ważne? Muszę to robić?

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Aktualizacja bios to raczej konieczność.

Zamiast reset CMOS można zastępczo ustawić w bios wszystko na auto

lub domyślne.

Testowanie komputera przed wgraniem bios lub systemu wskazane.

GM http://www.goldmemory.cz/

Co do sposobu wgrywania oprogramowania pod windą nie jest konieczne ale

w przypadku problemów ułatwia wykrycie przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mi się zdaje czy to jest dział co kupić?? Takie pytania w dziale dla początkujących.

Ale tak od siebie powiem że BIOS wgrywać możesz śmiało spod windy.

Co do tych "cudownych" dodatków od Asusa to sobie odpusć. Poza sterownikami reszte bym zostawił w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja bios to raczej konieczność.

Zamiast reset CMOS można zastępczo ustawić w bios wszystko na auto

lub domyślne.

Testowanie komputera przed wgraniem bios lub systemu wskazane.

GM 2945917[/snapback]

A czy mi się zdaje czy to jest dział co kupić?? Takie pytania w dziale dla początkujących.

Ale tak od siebie powiem że BIOS wgrywać możesz śmiało spod windy.

Co do tych "cudownych" dodatków od Asusa to sobie odpusć. Poza sterownikami reszte bym zostawił w spokoju.

Hm, a dwaIP mówi że lepiej nie... to jak w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a dwaIP mówi że lepiej nie... to jak w końcu?

Czy BIOS wgra się poprawnie zależy w 99% od elektrowni (czytaj czy nie zabraknie pradu w trakie zmiany BIOSu). Ja wgrywałem juz w kilkunastu płytach BIOS łącznie z kilkadziesiąt razy i zawsze spod windy i nigdy nie miałem problemu. A jeśli ktoś nie jest biegły w obsłudze DOSu to niech lepiej wcae o tym nie myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BIOS wgra się poprawnie zależy w 99% od elektrowni (czytaj czy nie zabraknie pradu w trakie zmiany BIOSu). Ja wgrywałem juz w kilkunastu płytach BIOS łącznie z kilkadziesiąt razy i zawsze spod windy i nigdy nie miałem problemu. A jeśli ktoś nie jest biegły w obsłudze DOSu to niech lepiej wcae o tym nie myśli...

Aha. A jak się nie uda wgrać BIOSa(pewnie się uda, ale tak z ciekawości) to da się odratować? I czy w ogóle konieczny jest update BIOSa?

 

Dołączona grafika

 

Tak wygląda ten program. Którą opcję wybrać?

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...