Skocz do zawartości
Devianne

Acutake Czy Arctic Cooling? :>

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

mam dylemat czy wybrac acutake czy arctica, chodzi mi o wentylatory 80x80, jak wg was wychodzi porownanie? Ja myslalem o arctic AF 8025 lub takim samym z pwm, tylko.. czy warto inwestowac w pwm, skoro i tak mialem zamiar kontrolowac predkosc speedfanem? Zastanawia mnie jeszcze czy moje jedno gniazdo "sysfan" na plycie glownej utrzyma cztery wentylatory 80x80, plyta glowna gigabyte ga-k8n51gmf-9-rh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem wiekszosc czasu po stronie artcicow... wydawalo mi sie ze jak trzeba to moga dmuchnac konkretnie, a jak chce cisze to moge sobie obroty skrecic. Co do pwm, moze sie mysle ale chyba kazdy fan "boxowy" powiedzmy do procesora ma pwm? a te wentylatory spokojnie sobie kontrolowalem speedfanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pwm, moze sie mysle ale chyba kazdy fan "boxowy" powiedzmy do procesora ma pwm? a te wentylatory spokojnie sobie kontrolowalem speedfanem

tak, ale te boxy były podpięte pod wyjście 4 pin.

Chodzi o to, że wentyle pwm muszą być regulowane przez pwm(4pin) a nie przez zmianę napięcia(złącze 3pin). A pisałeś, że chcesz podpiąć przez 3pin, dlatego arctic pwm się nie nadawał.

Eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle na pwm maja zalete gdy zalezy nam na minimalnych obrotach - arctiki da sie skrecic nizej wiekszosc wentylatorow sterowanych poziomem napiecia.

Jest to szczegolnie ciekawa opcja do zasilacza, 120mm przy zalozeniu ze to bedzie nasz jedyny wentylator, puszczamy dlugi kabelek do zlacza pwm na mobo (od cpu jezeli nie ma wiecej) i jedziemy z nim na 350 obrotow. Cos takiego jest nieosiagalne na wielu topowych wentylatorach. Wiadomo - przewiew bedzie znikomy, ale jezeli chodzi o cisze jest to bezkonkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 92mm od freezera przy 100% obrotow jest jak suszarka, ale za to na 70% czyli jakies 1400 jest juz nieslyszalny (tzn przy stockowym fanie 8600:P) acutake 92mm ma maksymalna predkosc chyba wlasnie 1400, a z tego co czytalem to ludzie dawali go na 7v bo chalasowal...

 

btw nie jestem ciszofilem:P lekki szum mi nie przeszkadza, zwlaszcza ze przy przegladaniu www moge sobie obroty zmniejszyc do 50%, kiedy gram to i tak nie uslysze szumu wsrod dzwiekow gry, a wtedy wlasnie potrzebna jest najwieksza wydajnosc

Edytowane przez Devianne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake 92mm nie jest tak głośny na 12v... może minimalnie głośniejszy od dysku :P Na pewno stockowe chłodzenie od 8600 ci zagłuszy go

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dluzszym zastanowieniu wzialem acutake ;) 92 ma taka sama wydajnosc jak AC mimo ze ma wolniejsze obroty :D, czekam na paczke powinna byc jutro :P btw przestali produkowac juz accelero s1? Jakos w ogole nie da sie tego dostac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...