Skocz do zawartości
JaQs

Jaki Dysk Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania ok 230zl na dysk i nie bardzo wiem co zakupic. Pojemnosc od 250-320GB, ale najchetniej 320 bym wzial. Widze, ze na alledrogo ludzie na Samsungi leca, ale obecnie mam Samsunga SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) i nie jestem z niego jakos switenie zadowolony. Pomijajac jego "pojemnosc", jest glosny. I glosny zrobil sie po niedlugim czasie od zakupu (dawno to bylo). Po za tym jest wolny. Grajac w gry nie raz zauwazylem, ze jest scinana przez to, ze dysk nie wyrabia z ladowaniem danych. Tak wiec jakos do Samsunga mnie nie ciagnie chyba, ze naprawde jakos sie to wszystko pozmienialo. :P

 

Zalezy mi na ciszy no i predkosci (tak zeby nie bylo w/w sytuacji).

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w pojemnosciach 320GB? Nie ukrywam, ze to 70GB by sie przydalo, a dyski sa niewiele drozsze. Ten WD jest fajny, ale Seagate jest lepsze no i co myslicie np. takim: http://www.allegro.pl/item329473043_salon_...0620as_waw.html .

Jak wyglada sprawa jezeli chodzi o te Samsungi? Czy sa takie dobre na tyle na ile kosztuja czy moze jest okazja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do seagate'a z aukcji - dokladnie takiego mam u siebie w kompie, wiec co nieco moge o nim napisac. Jest dosc szybki (transfer z dysku na dysk w granicach >45 MB/s, transfer w obrebie dysku miedzy partycjami w granicach >17MB/s), natomiast czasami lubi o sobie przypomniec i wtedy jest dosc slyszalny. Nie moge na niego narzekac, ale jesli mialbym teraz wybierac to wzialbym wersje 1-talerzowa 250 GB lub doplacil do 500 GB 2-talerzowej(seria 7200.11) z 32 MB cache. Podsumowujac, jesli koniecznie chcesz miec 320 GB to ten seagate bedzie dobrym wyborem, ale moja rada -> kup 250 lub 500.

 

pozdro

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ja również zamierzam zakupić nowy dysk, tylko że z troche wyższej półki objętości - 500GB (sorry JaQs że przyczepiam sie do twojego tematu, ale pasuje jak ulał ;) )

Przymierzam sie do:

Maxtor DiamondMax 22 500 GB (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ, RoHS) STM3500320AS

Co sądzicie o tym modelu?? Z opisu wynika że troche może być głośny... 39dBA. Czy to jest duży minus? A może zaproponujecie jakiś inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejeciu maxtora przez seagate'a wszystkie dyski tej marki to seagate'y z inna nalepka, wiec w srodku sa bebechy z barrakudy 7200.11. Roznica jest w zasadzie jedna -> maxtory maja krotsza gwarancje producenta (3 lata), a seagate'y maja 5 lat. Przez to optowalbym za seagate'm 500 GB z serii 7200.11 -> ST3500320AS -> link

 

Edit: co do glosnosci to wg danych producenta oba zachowuja sie tak samo, oba modele beda w miare ciche, ale cudow bym nie oczekiwal :D

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym teraz wybierac to wzialbym wersje 1-talerzowa 250 GB lub doplacil do 500 GB 2-talerzowej(seria 7200.11) z 32 MB cache. Podsumowujac, jesli koniecznie chcesz miec 320 GB to ten seagate bedzie dobrym wyborem, ale moja rada -> kup 250 lub 500.

Przy 250GB moge zostac i pewnie tego Seagate wezme, ale jestem ciekawy jak sprawa wyglada w przypadku WD no i tych Samsungow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :-P Zamierzam właśnie kupić kompa, a ponieważ nie satysfakcjonowały mnie gotowe oferty postanowiłem sam go "sklecić". Sam nigdy tego nie robiłem i nie mam jeszcze niezbędnego doświadczenia, ale jakoś się to wszystko udało pogodzić tylko mam jeden problem :-P Nie jestem do końca pewny czy dysk też musi być dopasowany do płyty głównej :oops: :oops: :oops: (nie śmiać się :-P ) Jeśli tak to proszę o propozycje do płyty Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI lub jak uważacie że to [ciach!]o to też zaproponujcie inną tak max za 650 zł ale żeby mi pasował Athlon 64 x2 6400 bo intela raczej nie kupie (są dużo droższe( a chce mieć przynajmniej z 3Ghz))

 

PS:ten dysk tak od 250 do 320 gb najlepiej do 250 zl

Edytowane przez C16_2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi jedynie pasowac kontroler, ale plyty maja i SATA i ATA wiec nie ma z tym problemu. A co do plyty to nie jest fajna i najlepiej zalozyc nowy temat o tym, bo tu o czym innym dyskusja. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 250GB moge zostac i pewnie tego Seagate wezme, ale jestem ciekawy jak sprawa wyglada w przypadku WD no i tych Samsungow?

Samsungi byly zawsze cichymi dyskami, a i wydajnosciowo nie najgorsze. Co do WD to powiem tak: -> z nowszymi seriami nie mialem do czynienia(polecam poczytac tematy o nich na forum), ale patrzac z doswiadczen z dyskami tej firmy w przeszlosci to lipa, szczegolnie jesli chodzi o awaryjnosc (we wtorek na RMA leci 160GB, dzis kumplowi padla 80GB :)).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge wlasnie powiedziec, ze mnie WD nie zawodzi:

 

- 2x 6 letnie 80GB - chodza nadal;

- mojego brata 4 letnia 80GB - chodzi nadal;

 

dlatego ja kupilem 320GB wlasnie WD :) - chociaz teraz bym bral 500GB od Seagate :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 250GB moge zostac i pewnie tego Seagate wezme, ale jestem ciekawy jak sprawa wyglada w przypadku WD no i tych Samsungow?

I jeszcze nikt się nie odezwał że z tej całej serii *.11 są/mają być jednotalerzowce 320GB? Spójrz na ostatnią stronę tematu o tych Seagatach.

 

Mam pytanie :-P Zamierzam właśnie kupić kompa, a ponieważ nie satysfakcjonowały mnie gotowe oferty postanowiłem sam go "sklecić". Sam nigdy tego nie robiłem i nie mam jeszcze niezbędnego doświadczenia, ale jakoś się to wszystko udało pogodzić tylko mam jeden problem :-P Nie jestem do końca pewny czy dysk też musi być dopasowany do płyty głównej :oops: :oops: :oops: (nie śmiać się :-P ) Jeśli tak to proszę o propozycje do płyty Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI lub jak uważacie że to [ciach!]o to też zaproponujcie inną tak max za 650 zł ale żeby mi pasował Athlon 64 x2 6400 bo intela raczej nie kupie (są dużo droższe( a chce mieć przynajmniej z 3Ghz))

 

PS:ten dysk tak od 250 do 320 gb najlepiej do 250 zl

A Tobie poradzę w ogóle założyć nowy temat jakiego kompa kupić. Jeżeli bierzesz athlona tylko dlatego, że ma 3GHz, to można by takie myślenie opisać dosyćniecenzuralnymi słowami :P Najtańszy Intel wyciąga po OC 3GHz reszta modeli nawet 4.5GHz, ale co z tego skoro 2GHz Intel jest szybszy/lepszy od AMD (tak! pomimo, że ma mniejszy zegar). A chcesz poszpanować to pomożemy Ci podkręcić po zakupie :P Załóż temat w "Co kupić"

[end OT]

 

////

 

No dobra, a teraz ja :P

 

Proszę się wykazać i polecić mi następce mojego WD Clopsika

 

Po pierwsze coś do 200zł (ofkors delikatnie płynny budżet, ale te ~280zł za 320GB to za dużo raczej).

200-250GB bo chyba więcej nie wciśniemy w tą cenę?

No oczywiście SATA II.

I najlepsze i najważniejsze dla mnie. Jakby to powiedział achmedzik: Silence! no i szybkość zarazem :)

 

Jak już widzę wchodzą w grę seagaty z tej serii x.11 tak? Jednotalerzowe 250. A co powiecie o Hitachi? Też je sobie tak rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nikt się nie odezwał że z tej całej serii *.11 są/mają być jednotalerzowce 320GB? Spójrz na ostatnią stronę tematu o tych Seagatach.

Rzeczywiscie, ale nie wiadomo kiedy beda wprowadzone do sprzedarzy. Narazie i tak musze poczekac wiec moze jakos sie tak szczesliwie zlozy, ze juz beda (za 2 tyg?).

 

Co do WD to powiem tak: -> z nowszymi seriami nie mialem do czynienia(polecam poczytac tematy o nich na forum), ale patrzac z doswiadczen z dyskami tej firmy w przeszlosci to lipa, szczegolnie jesli chodzi o awaryjnosc (we wtorek na RMA leci 160GB, dzis kumplowi padla 80GB ).

ja moge wlasnie powiedziec, ze mnie WD nie zawodzi:

 

- 2x 6 letnie 80GB - chodza nadal;

- mojego brata 4 letnia 80GB - chodzi nadal;

Dziwi mnie taka opinia o WD. Moze sam na nich nie pracowalem, ale w drugim kompie jest 80GB pare lat i chodzi ladnie.

 

Samsungi byly zawsze cichymi dyskami, a i wydajnosciowo nie najgorsze.

No u mnie ta cisza byla tylko do czasu. Ale na poczatku jak go mialem to bylem zachwycony. Nic nie bylo go slychac. Dopiero potem zaczal pierdziec w nieboglosy...

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No dobra, a teraz ja :P

 

Proszę się wykazać i polecić mi następce mojego WD Clopsika

 

Po pierwsze coś do 200zł (ofkors delikatnie płynny budżet, ale te ~280zł za 320GB to za dużo raczej).

200-250GB bo chyba więcej nie wciśniemy w tą cenę?

No oczywiście SATA II.

I najlepsze i najważniejsze dla mnie. Jakby to powiedział achmedzik: Silence! no i szybkość zarazem :)

 

Jak już widzę wchodzą w grę seagaty z tej serii x.11 tak? Jednotalerzowe 250. A co powiecie o Hitachi? Też je sobie tak rozważam.

Kup Seagate 250GB 16MB 7200.10 ST3250410AS, bardzo szybki i cichy, sam go posiadam i oczywiście polecam :) .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Seagate 250GB 16MB 7200.10 ST3250410AS, bardzo szybki i cichy, sam go posiadam i oczywiście polecam :) .

Ręczysz głową że cichy? :) Tj, hdd będzie leżał na biurku, planuję w końcu silent boxa zrobić, ale tak czy siak będzie w odległości 30cm. Mam nietypową prośbę (ofkors cisza pojęcie względne ale...) mógłbyś otworzyć sobie budę i przysunąć się do hdd? :P I powiedzieć czy świszczy i chrupi bardzo ;]

Wady bezgłośnego kompa to właśnie dysk, bo tego zawsze słychać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ręczysz głową że cichy? :) Tj, hdd będzie leżał na biurku, planuję w końcu silent boxa zrobić, ale tak czy siak będzie w odległości 30cm. Mam nietypową prośbę (ofkors cisza pojęcie względne ale...) mógłbyś otworzyć sobie budę i przysunąć się do hdd? :P I powiedzieć czy świszczy i chrupi bardzo ;]

Wady bezgłośnego kompa to właśnie dysk, bo tego zawsze słychać :(

A więc tak, jeśli przybliżę głowę dość blisko dysku to słyszę czasami delikatne chrupanie i minimalne świszczenie, a tak to dysk jest zamknięty w budzie CM 331 i z odległości metra nic nie słyszę, możliwe że bym coś usłyszał bo najgłośniejszym elementem teraz w mojej budzie jest zasilacz wiec może coś tam zagłusza ale nie sądzę :), dysk ten jest na prawdę bardzo cichy, przecież nikt nie trzyma dysku 20cm od uszu. Polecam :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasciwie juz decyzja podjeta - ST3250410AS. Tylko, ze poczekam jeszcze ze 2 tygodnie az bede mial caly fundusz. Moze w tym czasie wejda te 320GB... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20cm od uszu nie, ale 30 tak :D no nic, w razie czego pójdzie silent box :)

 

Dzięki, w takim razie będzie Seagate. Poczytam tylko jeszcze o serii x.11

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...