Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

OK, ale możesz mi powiedzieć jak jest z ustawieniami video? Bo to mnie interesuje, w kontekście kolejnych releasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i odradzam, bez żadnego ostrzeżenia i powodu przerzucają grafę w low 3D. Gram sobie w gta iv zachwycając się enb seriesem i nagle sru... tnie jak emo w depresji, patrzę w gpu-z, a tu... gpu 400MHz :|

Nie kręć karty i wtedy sprawdż , bo takie cuda to mają ludzie kiedy - mają za słaby zasilacz/przekręconą kartę.

 

OK, ale możesz mi powiedzieć jak jest z ustawieniami video? Bo to mnie interesuje, w kontekście kolejnych releasów.

Znikły procenty , ale jakie to ma znaczenie , skoro regulacja została taka sama. Pod vistą/win7 to i tak nie działa , jedynie pod xpekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam karte gtx260 od palita.

i tu mam pytanei czy predkosc wentyli da sie ustawic na np 15%?

W rivia tunerze mam minimalnie 25%, a w tym programie z plyty od karty minimalnie 30%.....

Karte chce wyciszyć i to dla tego, temperatry mnie nie obchodza.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie jakoś regulacja ustawień video działa bez problemu (i pod 7, i pod Vistą). A znaczenie ma bo ustawiam 45% jasność i 70% kontrast, i tak mam dla wszelkich filmów i playerów począwszy od flasha, przez BsPlayer, WMP, MPC-HC kończąc na PowerDVD.

 

I niech mi ktoś wytłumaczy po jakie ciach!o usuwać procenty z tych opcji? Przecież to trzeba być kompletnie totalnie niedorozwiniętym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie przy automatycznej regulacji temperature utrzymuje na poziomie 88* w GTA IV czy w smarkach, wentylator 36% jeszcze nie przekroczył. Póki co nie testowałem nic innego zbytnio, przynajmniej nic co by w pełni obciążyło GPU.

 

Zobacze jak jest w Far Cry 2 bez limitu FPS, bo normalnie gram z capem na 30. Fallout 3 przy stałych 60 FPS też mi słabiej grzeje grafe niż GTA IV.

 

W idle mam 51/52 przy profilu 2D i 25%, w filmach się po coś przełącza na low power 3D, a czasem i pełne 3D, wtedy i koło 65 stopni jest. Znaczenia to jednak nie ma żadnego, poza tym że pobór prądu większy.

 

Karta oczywiście bez OC.

 

Trzeba zauważyć też że obecnie jest zima, więc w lecie będzie głośniej, z drugiej strony nie mam żadnego przewiewu w obudowie i burdel z kablami, więc w dobrej budzie (a przymierzam się do zmiany) zapewne będzie sporo lepiej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by rzec że to właściwie norma na różnych benchmarkach wyniki pokazują średnią 85C przy obciążeniu. Ten automatyczny sposób regulacji to lipa bo rozkręca się dopiero przy bardzo wysokich temperaturach. Polecam

:)

 

Spytam jeszcze z ciekawości czy piszą ci cewki na karcie przy wysokim FPS ? Bo przed kupnem karty miałem obawy, że będą, ale nie jest źle u mnie nie piszczą coś tam słychać ale dopiero kiedy jest absolutna cisza więc nie zauważalnie pomrukują sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma jakies doswiadczenia z GTX'em 275 od Palita? Sprzet jak w podpisie, naczytalem sie troche artykulow odnosnie OC tej karty i praktycznie przy kazdym tescie "Shader" krecony byl na 1500+, ba widzialem nawet sztuke 1650Mhz. (przyklad: http://www.overclockers.com/forums/showpos...mp;postcount=15 - 1566Mhz)

Natomiast moj (jak w podpisie) za chiny nie chce przekroczyc granicy 1500Mhz jesli chodzi o Shader, przy 1500 juz notorycznie zaczyna wyrzucac bledy sterownika ekranu "Sterownik ekranu przestal dzialac.. etc" natomiast core i pamieci jeszcze maja zapas.

Temp w furmarku przy tescie na stabilnosc ok 90stopni.

 

Sterowniki 195.62 (najnowsze mialy problemy z rivatunerem)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I właśnie bardzo dobrze że przy wysokich temperaturach się rozkręca, to przewaga nad innymi kartami w testach głośności. U mnie utrzymuje 88 stopni, a na tym można działać i 24/7.

 

Piszczą cewki przy przełączaniu testów w 3DMarkach, a podczas samych testów już nie, nawet jak jest kilkaset FPS. W grach to używam Vsynca, więc o piszczeniu nie może być mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma jakies doswiadczenia z GTX'em 275 od Palita? Sprzet jak w podpisie, naczytalem sie troche artykulow odnosnie OC tej karty i praktycznie przy kazdym tescie "Shader" krecony byl na 1500+, ba widzialem nawet sztuke 1650Mhz. (przyklad: http://www.overclockers.com/forums/showpos...mp;postcount=15 - 1566Mhz)

Natomiast moj (jak w podpisie) za chiny nie chce przekroczyc granicy 1500Mhz jesli chodzi o Shader, przy 1500 juz notorycznie zaczyna wyrzucac bledy sterownika ekranu "Sterownik ekranu przestal dzialac.. etc" natomiast core i pamieci jeszcze maja zapas.

Temp w furmarku przy tescie na stabilnosc ok 90stopni.

Każda sztuka jest inna , podkręć obroty wentyl ręcznie i kręć. Shadery kręcą się skokowo(skok 54mhz )- 1468/1512/1566/1620/1674.... , rop/tmu także są różne skoki od 2-20mhz.

 

Ogólnie to macie tempy z kosmosu :wink: , na s1 to mam w idle 37stopni(5v wentyl) i max 55stopni(7v). W grach to tak max 50stopni , zazwyczaj poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie-co to jest?

http://www.allegro.pl/item913254099_unikal...u_g200_350.html

"EVGA GTX 280 1 GB na rdzeniu g200-350 stosowanym w GTX 285 "

 

Czy to raczej niekompetencja sprzedającego czy może rzeczywiscie takie cudo było sprzedawane przez evga?Sprzedający twierdzi,że to GTX280 na pewno i nie pomylił z gtx285,tyle ze ma rdzeń gtx285.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mów nic o sterach, przesiadłem się w grudniu z hd 4870 na gtx 260 i od tego czasu mam wieczne problemy z grami nnymi programami, których źródłem są sterowniki nVidia...

A system stawiales od nowa?czy odinstalowales ati i wsadziles 260?

Bo ja odkad mam 280 jeszcze nei uswiadczylem problemow w zadnej grze ;)

Takze moze pozostalosci po ATI tak krzacza - na prawde trzeba miec pecha,zeby miec problemy ze sterami nvidii.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie-co to jest?

http://www.allegro.pl/item913254099_unikal...u_g200_350.html

"EVGA GTX 280 1 GB na rdzeniu g200-350 stosowanym w GTX 285 "

 

Czy to raczej niekompetencja sprzedającego czy może rzeczywiscie takie cudo było sprzedawane przez evga?Sprzedający twierdzi,że to GTX280 na pewno i nie pomylił z gtx285,tyle ze ma rdzeń gtx285.

Oszust , sfabrykowane screeny , ostatni nie udał mu się - b1 65nm :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sztuka jest inna , podkręć obroty wentyl ręcznie i kręć. Shadery kręcą się skokowo(skok 54mhz )- 1468/1512/1566/1620/1674.... , rop/tmu także są różne skoki od 2-20mhz.

 

Ogólnie to macie tempy z kosmosu :wink: , na s1 to mam w idle 37stopni(5v wentyl) i max 55stopni(7v). W grach to tak max 50stopni , zazwyczaj poniżej.

Jak to shradery w GTX 275 kręcą się skokowo ? Ja mam GTX 260 i w rivie można ustawić co 1 MHz i tak pokazuje GPU-Z. Możesz to wyjaśnić ? Stery to bety 196.34.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszust , sfabrykowane screeny , ostatni nie udał mu się - b1 65nm :lol:

Dzięki,tak podejrzewałem że to ściema.

 

Jak to shradery w GTX 275 kręcą się skokowo ? Ja mam GTX 260 i w rivie można ustawić co 1 MHz i tak pokazuje GPU-Z. Możesz to wyjaśnić ? Stery to bety 196.34.

W całej serii GT200 tak jest.Nie zwracaj uwagi na to co pokazuje gpu-z,ale to co monitoring rivy podczas stresu-tam są prawidłowe takty.Na przykład przy ustawieniu w programie shaderów 1495-1528(dokładnych wartości nie pamietam,ale coś kolo tego) tak napawdę dla całego tego zakresu jest 1512.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jakie stery polecacie na chwile obecną? Ja jadę na 190,62 i zastanawiam się, czy któreś kolejne coś dla mnie wniosą. Słyszałem też, ze z niektórymi są problemy i nie chciałbym ściągać 3 dni (net radiowy) czegoś, co i tak nie ma sensu instalować. W związku z powyższym prośba o poradę.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jakie stery polecacie na chwile obecną? Ja jadę na 190,62 i zastanawiam się, czy któreś kolejne coś dla mnie wniosą. Słyszałem też, ze z niektórymi są problemy i nie chciałbym ściągać 3 dni (net radiowy) czegoś, co i tak nie ma sensu instalować. W związku z powyższym prośba o poradę.

 

pzdr

też używam 190,62

te ostatenie bety są skopane bo nie można kręcić mem i shaderów

ja czekam na optymalizacje sterowników do BFBC 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kad2

 

Już znalazłem w necie i rzeczywiście to prawda. Tylko, że nie o 54 MHz, a co 18 MHz, ale 54 dzieli się na 18. Przynajmniej u mnie tak monitoring rivy pokazuje. Np. 1548, 1566, 1584, 1602, itp. Potwierdzają to oficjalne taktowania serii GT200:

GTX 260 - 1242 MHz

GTX 275 - 1296 MHz (1242+54)

GTX 280 - 1404 MHz (1296+54+54)

 

i teraz wyjątek: GTX 285 - 1476 MHz (1404+54+18), a jeśli skok były o 54 to powinno być 1458 lub 1512 MHz.

 

Pamięci też widzę kręcą się pewnymi skokami np. 1107, 1134, 1052 MHz.

 

@ Ciru

 

Ja korzystam z wersji beta 196.34. U mnie się pamięci kręcą, słabo, ale się kręcą. Jednak wątpię by była to wina sterowników. Shadery jednak się kręcą całkiem normalnie - 1620 MHz jest w pełni stabilne, a rdzeń też nie najgorzej - 738 MHz jest stabilne. Wszystko bez zmiany napięcia. Gry też na nich normalnie działają bo sprawdzałem czy karta jest stabilna po podkręceniu (Resident Evil 5, Mass Effect 2, DIRT 2, Bioschok 2, Far Cry 2). Skopane to były 196.21, bo się wcale nie dało kręcić. Z wcześniejszych sterowników nie korzystałem, bo przez przez ponad 2 lata miałem ATI.

 

Mogę przy okazji powiedzieć, że Mass Effect 2 jest bardzo czuły na podkręcanie pamięci - przy 1200 MHz pokazuje błędy, dopiero przy 1150 działa dobrze. Far Cry 2 na Nvidie się nie nadaje jako test stabilności. 750/1650/1200 działa bez najmniejszego problemu, choć 3Dmark06 i Furmark się wysypują. Z kolei na HD3850 to Far Cry 2 się pierwszy wywalał. Residenta nie ma nawet co brać pod uwagę przy testach stabilności bo mogę nawet 770 dać na rdzeniu i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jakie stery polecacie na chwile obecną? Ja jadę na 190,62 i zastanawiam się, czy któreś kolejne coś dla mnie wniosą. Słyszałem też, ze z niektórymi są problemy i nie chciałbym ściągać 3 dni (net radiowy) czegoś, co i tak nie ma sensu instalować. W związku z powyższym prośba o poradę.

 

pzdr

Będę robił test sterów , także do wiesz się za jakiś czas :wink:

 

też używam 190,62

te ostatenie bety są skopane bo nie można kręcić mem i shaderów

ja czekam na optymalizacje sterowników do BFBC 2 :)

Zapodajesz moje - problemu z kręceniem nie masz i wiele innych błędów :wink: . Poza tym nvidia nie musiał tego poprawiać , bo to programy mają się przystosować , a nie stery do programów. Ta sytuacja miała miejsce wielokrotnie i jakoś nikt nie krzyczał , dlatego mnie to śmieszy - nagonka na nvidie.

 

@ kad2

 

Już znalazłem w necie i rzeczywiście to prawda. Tylko, że nie o 54 MHz, a co 18 MHz, ale 54 dzieli się na 18. Przynajmniej u mnie tak monitoring rivy pokazuje. Np. 1548, 1566, 1584, 1602, itp. Potwierdzają to oficjalne taktowania serii GT200:

GTX 260 - 1242 MHz

GTX 275 - 1296 MHz (1242+54)

GTX 280 - 1404 MHz (1296+54+54)

 

i teraz wyjątek: GTX 285 - 1476 MHz (1404+54+18), a jeśli skok były o 54 to powinno być 1458 lub 1512 MHz.

 

Pamięci też widzę kręcą się pewnymi skokami np. 1107, 1134, 1052 MHz.

 

@ Ciru

 

Ja korzystam z wersji beta 196.34. U mnie się pamięci kręcą, słabo, ale się kręcą. Jednak wątpię by była to wina sterowników. Shadery jednak się kręcą całkiem normalnie - 1620 MHz jest w pełni stabilne, a rdzeń też nie najgorzej - 738 MHz jest stabilne. Wszystko bez zmiany napięcia. Gry też na nich normalnie działają bo sprawdzałem czy karta jest stabilna po podkręceniu (Resident Evil 5, Mass Effect 2, DIRT 2, Bioschok 2, Far Cry 2). Skopane to były 196.21, bo się wcale nie dało kręcić. Z wcześniejszych sterowników nie korzystałem, bo przez przez ponad 2 lata miałem ATI.

 

Mogę przy okazji powiedzieć, że Mass Effect 2 jest bardzo czuły na podkręcanie pamięci - przy 1200 MHz pokazuje błędy, dopiero przy 1150 działa dobrze. Far Cry 2 na Nvidie się nie nadaje jako test stabilności. 750/1650/1200 działa bez najmniejszego problemu, choć 3Dmark06 i Furmark się wysypują. Z kolei na HD3850 to Far Cry 2 się pierwszy wywalał. Residenta nie ma nawet co brać pod uwagę przy testach stabilności bo mogę nawet 770 dać na rdzeniu i będzie działać.

Po pierwsze masz gtx260 , po drugie jak ci się sypie w marku 2006 to karcie daleko do stabilności , także rozmawiajmy poważnie :wink: . Skok shaderów co 54mhz, jest we wszystkich kartach nvidii od serii 8. Wynika to z zegara referencyjnego 2*27mhz , takty które są podane dla gtx285 są nieprawdziwe. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tych ostatnich betach znowu zaczął chodzić voltage tuner, jednak jak zwykle nie dało to żadnych rezultatów w podkręcaniu :( , a kręcić to niczego niemożna :(

 

Edit: Po przeinstalowaniu sterów jest odwrotnie :/ Mogę kręcić ,ale już nie mogę zmieniać V :(

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband

 

To jakie taktowanie ma GTX 285 ? Wszędzie jest podawane 1476 MHz dla shaderów. I dlaczego riva pokazuje mi wartości skoków co 18 MHz ? To jaki w końcu program podaje prawdziwą wartość ?

 

W 3DMarku06 sypie się na 756 MHz, na 738 MHz przechodzi wszystkie testy. Wiem, ze często Far Cry 2 jest podawany jako gra która się wysypuje przy OC karty. Jednak ma to zastosowanie chyba tylko przy kartach ATI, bo na moim GTX 260 można grać w Far Cry 2 przy rdzeniu ustawionym na 756 MHz, a jest to wartość niestabilna. Z tym, że przy 756 MHz jedynie 3Dmark06 przy którymś tam przebiegu i FurMark po ok. 15 min się wysypują.

 

1548 MHz

 

1566 MHz

 

1584 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u ciebie zegar referencyjny pracuje z inną częstotliwością , ale na innych kartach jest skok co 54mhz. Po prostu twintech inaczej to rozwiązał , ale to pierwszy taki przypadek by skok był inny niż 54mhz. Jeszcze w 9600gt był inny skok zegar referencyjny+takty szyny pci-express , podkręcając pci-express automatycznie taktowania karty podnosiły się :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband

 

Mój GTX 260 ma widzę dość ciekawe skoki shaderów. Do końca to ani twoja teoria o 54 MHz, ani moja o 18 MHz nie ma zastosowania :) Np. w zakresie od 1450 do 1650 poza standardowymi 1458, 1512, 1566, 1620 mam także takie:

 

1476 MHz (1458+18)

1548 MHz (1512+36/2x18)

1584 MHz (1566+18)

 

Jeśli skok byłby co 18 MHz to powinien mieć też 1494, 1530 czy też 1602 MHz, a tych wartości nie mam. Ale z drugiej strony mam wartości, których przy skoku co 54 MHz mieć nie powinien :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko na tej karcie są takie "cyrki" na pozostałych niezależnie czy to czy 86gt/88gt/98gtx/gtx260/275 itd są skoki co 54mhz stałe. Twintech inaczej to rozwiązał i w sumie lepiej , mniejsze skoki to możliwość wyżyłowania karty na maxa , 54mhz skok to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i wygląda to tak:

 

shader: 1350->1368->1404->1440->1458->1476->-1512->1548

mem: 1107->1116->1134->1152->1161->1188->1215->1224

 

czyli u mnie jeśli chodzi o różnice skoków:

shader :18->36->36->18->18->36->36

mem: 9->18->18->9->27->27->9

 

Karta to gainward. Wychodzi to samo co u Hardy-ego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz sterowniki?????? Przecież masz taką samą kartę jak ja :lol2:

 

Pewnie 196.34 i nawet nie zauważyłem , że nvidia coś pokombinowała. Jeśli tak jest to jeszcze lepiej :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej gtx260 55nm referencie także miałem skoki 1548/1476 i inne jak u crystal84,co prawda to twintech był,ale chyba referent oprócz naklejki sie niczym nie różni.Wgrywałem do niej biosy evga/zotac i też były takie wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz sterowniki?????? Przecież masz taką samą kartę jak ja :lol2:

 

Pewnie 196.34 i nawet nie zauważyłem , że nvidia coś pokombinowała. Jeśli tak jest to jeszcze lepiej :lol2:

:lol2:

 

Dziś przerzuciłem się na 195.62, ale przez dłuższy czas miałem właśnie 196.34, z tym że w ogóle na to nie zwracałem uwagi. Szczerze to pierwszy raz za to się zabrałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...