Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z tą kartą a mianowicie po wyjsciu z gier nie zawsze karta wraca do trybu 2d czesciej wraca ale zdarza sie ze pozostaje w trybie 3d mimo ze przegladam internet. I mam pytanko czy moze program gpu-z błędnie czasem pokazuje czy te karta poprostu tak mają

 

Dodam ze do obsługi tej karty uzywam programu expert tool dołączonego do płyty ze sterownikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Witam

Mam taki problem z tą kartą a mianowicie po wyjsciu z gier nie zawsze karta wraca do trybu 2d czesciej wraca ale zdarza sie ze pozostaje w trybie 3d mimo ze przegladam internet. I mam pytanko czy moze program gpu-z błędnie czasem pokazuje czy te karta poprostu tak mają

 

Dodam ze do obsługi tej karty uzywam programu expert tool dołączonego do płyty ze sterownikami

 

u mnie na viscie 32 ultimate zadko kiedy widzialem 2d na xp nie bylo problemu a to za sprawa braku roznego typu wodotryskow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

u mnie tes stery nie chca sie wogole zainstalowac :( wtf ? jak zyje takiego czegos nie widzialem

 

btw: przed chwila zainstalowalem 190.62 i faktycznie problem zniknal,karta przechodzi w tryb 2d w koncu sie doczekalem

wczesniej jechalem na 185.85 i caly czas 3d pod vista 32

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sorry z góry jeśli nieodpowiedni topic wybieram, ale nie mogę znaleźć topicu SLI. Mam gtx 260 i został mi jeszcze 8800GTS 320MB, z którym nie mam co zrobić. Pytanie brzmi - czy jest sens sparować te 2 grafy w SLI? Bo w niektórych grach (np. Crysis) trochę dodatkowych fps by mi się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to proponuję złożyć dodatkowe tematy w drzewku kart graficznych ATI i NVIDII i przylepić je na stałe. Technologia w sumie jest od ponad 2 lat albo i lepiej a na forum nie ma osobnego wątku który zbierałby wszelkie info na ten temat.

Dlatego proponuje dodać dwa tematy:

 

1. Wszystko o SLI

2. Wszystko o CROSSFIRE

 

w których ludzie opisywaliby swoje doświadczenia, problemy i ich rozwiązania itp. Moim zdaniem po prostu wygląda na to, że coraz więcej userów będzie korzystać z 2 akceleratorów. Kwestia pod rozwagę - sądzę, że nie będzie to wielki problem a wielu ludziom się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sorry z góry jeśli nieodpowiedni topic wybieram, ale nie mogę znaleźć topicu SLI. Mam gtx 260 i został mi jeszcze 8800GTS 320MB, z którym nie mam co zrobić. Pytanie brzmi - czy jest sens sparować te 2 grafy w SLI? Bo w niektórych grach (np. Crysis) trochę dodatkowych fps by mi się przydało.

Starego GTS'a możesz wpiąć, ale będzie tylko banglał do liczenia physx nic więcej... SLI only two same gpu's :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wynika w żaden sposób z tej zasady konieczność, aby karty były identyczne. Poza tym, mam chyba prawo domniemywać, że skoro technologia jest wykorzystywana od kilku lat to zaszły w niej jakieś ewolucje, np. eliminujące jej największa wadę czyli konieczność zastosowania 2 identycznych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mam problem z gtx260 od gigabyte

 

raz na kilka restartów kompa monitor przechodzi w stan czuwania, komputer mimo to normalnie się uruchamia, słychać jedno piknięcie biosu i później uruchamianie xp. nie ma żadnej prawidłowości jest dzień że wszystko jest ok i jest też tak że po 10 resetach dopiero się budzi.

miałem wcześniej ati 4850 i było ok

 

płyta to asus p5q pro (wgrany najświeższy bios) porty pcie czyszczone chyba z 10 razy

proc to e5200@3,8Ghz (na default jest to samo)

ram geil 2x2gb 1066 na 800mhz i napięciach od 1,9 do 2,3 w parze i osobno i to samo

zasilacz ocz modxstream 600w (godzinami gta4 można męczyć i nic)

grafikę już wykluczam bo to druga nowa sztuka i ten sam problem

monitor lg w2242t ale to też nie to bo na starym crt to samo bez wzgędu na wyjście pod który jest podpięty

 

ma ktos jakieś sugestie bo kończą mi się pomysły? (podejrzewam zasilacz ale nie mam jak podmianki zrobić)

Gigabajta 260 maja problem z biosem. Sprawdz jaka masz wersje , wejdz na ich www i zassij fix-biosa do grafiki. Poprawiaja problem z odpalaniem monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

cos mi nie dziala ten voltage tuner z gtx 280 pod xp i win7 caly czas jest 1.000 i nie moge zapisac zmian :(

ma ktos jakis patent na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Odnośnie tego Gainwarda GTX 260 216 to dopiero teraz czytając ten wątek postanowiłem sprawdzić i rzeczywiście, pomimo predefiniowanego w w aplikacji Expert Tool trybu 2d nie karta faktycznie nie obniża taktowań. Temperatura w idlu na min obrotach wiatraka (30%) wprawdzie wynosi 45-50 st. (otwarta buda), ale watów to bierze pewnie w takim układzie więcej niz by teoretycznie mogło. Jest jakis na to sposób i czy w ogóle jest sens się w to bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znaczny problem z kartą graficzną (chyba z kartą). Otóż bardzo powoli doczytują się mi tekstury w grach, zarównlo nowszych (Crysis, Far Cry 2) jak i tych starszych (jak chociażby call of duty 2). Z daleka tekstury krzaczków, pojazdów lub skał są niedokładne, a detale doczytują się dopiero jak podejdę bliżej. Miałem tak zarówno na XP, jak i teraz na windows 7. Instalowałem już różne sterowniki, zaczynając od 182.08, potem 190,62, a teraz 191,03. Za każdym razem jest to samo. Nie mam pojęcia co to może być. Bardzo zależy mi na odpowiedzi.

A tutaj filmiki pokazujące mój problem:

 

http://odsiebie.com/...564---c5b8.html

http://odsiebie.com/...645---8e04.html

 

To małe 3-megowe pliczki, więc ich ściągnięcie nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcioch masz zbyt wyczulone oko. Takie gubienie szczegułów przy oddalaniu to norma. W ten sposób prgramiści optymalizują wydajność, żeby można było podziwiać scenę równie płynnie co z bliskiej odległości.

Ja to nawet ledwo zauważam w chociaż na grafike w grach jestem wyczulony. Przy Twoim konfigu możesz sobie pozwolić na ustawienie grafiki na full + anizo + AA więc takie przeskoki będą mniej zauważalne niż na słabszych kartach. Może nie ustawiłeś w crysisie wszystkiego na full dlatego u Ciebie jest to bardziej widoczne? A może grasz na XP i dx9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcioch masz zbyt wyczulone oko. Takie gubienie szczegułów przy oddalaniu to norma. W ten sposób prgramiści optymalizują wydajność, żeby można było podziwiać scenę równie płynnie co z bliskiej odległości.

Ja to nawet ledwo zauważam w chociaż na grafike w grach jestem wyczulony. Przy Twoim konfigu możesz sobie pozwolić na ustawienie grafiki na full + anizo + AA więc takie przeskoki będą mniej zauważalne niż na słabszych kartach. Może nie ustawiłeś w crysisie wszystkiego na full dlatego u Ciebie jest to bardziej widoczne? A może grasz na XP i dx9?

Nie, to na pewno nie przez moje wyczulone oko. Może na tych filmikach nie jest to aż tak bardzo widoczne, ale to naprawde przeszkadza. Gram na dx10 na windows 7. Ale na xp i dx9 bylo to samo. Zresztą, widziałem na komputerach u moich znajomych, u nich nie ma takich problemów.

 

A tutaj filmik w cod 2:

http://odsiebie.com/pokaz/5785045---41c4.html

 

Na pełnym ekranie (także tyczy się to też filmików z crysisa) lepiej to widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakby to wyglądało gdyby filmiki nie były skompresowane. Dałem na full ekran, powtarzałem kilka razy twój filmik ale widzę tylko nieznaczne gubienie ostrości obiektów po oddaleniu co jest całkiem normalne. Zaraz uruchomie crysisa i sprawdzę ten kwiatek bo mnie zaintrygowałeś;)

 

EDIT:

Noi już sprawdziłem. Dokładnie ten sam kwiatek w tym samym miejscu. Jest u mnie dokładnie to samo - taki sam efekt. Mało tego zauważyłem że niektore obiekty wogóle znikają po oddaleniu się.

Widocznie call od futy ma ten sam system optymalizacji obiektów co crysis (zbieg okoliczności) ale ogólnie w bardzo wielu tytułach można zaobserwować podobne rozwiązania.

Możesz sobie jeszcze ustawić Anistoripic Filtering x16 wtedy obiekty w oddali będą dużo ostrzejsze.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A ten zmodowany przez sidebanda też nie działa ?

no wlasnie o tym mowie,na 260 wszystko bylo cacy

sprawdzilem na xp i win 7 tam wogole nie moge zzapisywac zmian a na viscie 32 moge ustawic i zapisac zmiany,ale po pewnym czasie zmienia sobie napiecia jak chce i zalozmy,ze odpalam 3dm06 na taktach 700/1300 dwa razy leci bez problemow a za trzecim razem jest spadek fps'ow o polowe?restartuje kompa i puszczam i znowu jest ok-nie spotkalem sie z czyms takim jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego, że domyślne chłodzenie GTXa 275 mnie wkurza głośnością nawet w idle (słyszę wyraźnie różnicę między domyślnymi 40% a skręconym do 25% wentylkiem) - postanowiłem zmienić chłodzenie.

Pierwotnie kupiłem accelero extreme GTX280, ale to dobre jest może i faktycznie do GTX260 (65nm)/GTX280. Zresztą nawet na cooling.pl

(później to zobaczyłem, bo kupowałem w innych sklepie):

"nVIDIA GeForce GTX 285/275/260 (55 nm) tylko rdzeń, brak pasujących radiatorów na pamięci/układ zasilania/chip IO".

Ogólnie - więcej pitolenia niż to warte.Nawet po dokupieniu radiatorków VRM od Thermalright HR-03 brakuje normalnego radiatorka na układ NVIVO2 (ten blisko śledzia).

Myślałem, o tym czy nie zrobić wg. "przepisu" z:

http://forums.techpowerup.com/showpost.php...mp;postcount=52 (wentylatory to chyba 92 i 80mm?).

Ktoś z Was takie coś robił? Jak się sprawuje?

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...