Skocz do zawartości
teraw

Program Do Podgladu Uzytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

witam. potrzebuje proram do podgladu pulpitu zytkownikow w sieci lan.

potrzebuje moc patrzec co robi na komputerach inni uzytkownicy, tak, aby na podgladanych konmputerach nie pojawial sie zaden przeszkadzajacy komunikat.

moze sobie wisiec jakis program przy zegarku czy cos, nie chdz tu o hakowanie kolegow, tylko o podglad uczniow w pracowni szkolnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie wymyslilem, tylko moj facet od programowania, ktory uczy tez w liceum.

chodzi o to, ze dzieciaki nagminnie siedza na youtube/epuls/itp zamiast sie uczyc.

klasa jest ustawiona niestety tak, ze czlowik musialby biegac po calej sali zeby zajrzec kazdemu na monitor, a jakos ich zmusic do nauki trzeba.

on tlumaczy programowanie, uczniowie ogladaja filmiki, potem jest sprawdzain, same 1, zgadnijcie kto ma opiernicz od dyrekcji?

a do klasowki to swoja droga, tez sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole sa przekierowania i jak sie wchodzi np na allegro to leci na interia.pl przez proxy mozna wejsc ale malo osob to wie. A na jednej pracowni calkowicie net jest wylaczony programowo i jest spokoj jedynie wpisanie hasla wlacza neta no ale nie znamy hasla :P, na zabicie nudy zostaje pasjans i saper.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

net w pracowni byc musi, to jedyna pracownia w szkole i odlaczenie netu byloby bezsensem.

zablokowane konkretne strony to polsrodek - jak nie beda wchodzic na te strony, to beda na inne, zreszta pasjans itp. ten nie powinny byc w uzyciu

no i fajnie by bylo miec monitoring na sprawdzianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta aplikacja jest kretyńska i nie blokuje youtube itd. tylko strony "o podejrzanej zawartości" :) mamy to w szkole jedyne co to robi to blokuje dostęp do poczty :D Na youtube itd. bez problemu da się wejść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze dzieciaki nagminnie siedza na youtube/epuls/itp zamiast sie uczyc.

Programista który się nie zna?

Niech się przejdzie po klasie i powstawia jedynki! Plus grzebanie w logach serwera jak ktoś powie że nie siedział. W końcu będzie spokój. Bo blokowanie nic nie da. U mnie jak zablokowali możliwość zmiany tapety straciłem z ~4 lekcje, próbując ja zmienić. Blokadę stron da się obejść. Oglądanie pulpitu niby dobre ale po co? Jak już mówiłem na początku lekcji zabronić wchodzić do netu, chyba że to potrzebne, później zobaczyć logi i powstawiać gały. Problem z głowy jak towarzystwo zda sobie sprawę, że będzie ciężko zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do programowania net im nie potrzebny - najskuteczniej bedzie podlaczyc kompy do jednego switcha i poprostu na czas lekcji go wylaczyc - w sumie ciezko mi sobie wyobrazic ze nauczyciel ktory nie ma czasu biegac bedzie mial czas na to zeby zamiast tlumaczyc sprawdzac co ogladaja... bez sensu...

a wracajac do tematu to jak chcesz darmowe oprogramowanie do podgladu to polecam poprostu dowolnego wirusa podgladajacego uzytkowników - jest darmowy i mozesz go wykorzystac do tego celu a dalej odciac na serwie

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VNC Viewer/VNC Server.

 

Stawiasz serwery na kazdym stanowisku ustawiajac haslo dostepowe, ustawiasz uprawnienia tak aby user nie mogl wogole wejsc lub wylaczyc serwera. NA kompien auczyciela dajesz tylko VNC Viewera i w razie potrzeby logujesz sie na ip ktoregos z komputerow.

Serwera prawie wogole nie obciaza komputera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam pulpit zdalny z xp nie wystarczy ? na studiach u nas jeden prowadzacy fanatyk siedzi ciagle na zdalnym i looka wszystkich na kolokwium

cos bajki opowiadasz....

uzywales kiedys zdalnego? (chyba nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zdalny tak nie działa, a VNC powinien się nadać.

 

Swoją drogą uważam, że takie podglądanie nie ma sensu i dużo prościej jest blokować dostęp do sieci. Np kilka lat temu jak pisałem maturę z informy, to wyłączyli routerek i sprawa była załatwiona - nie ma ściągania przy pomocy kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest VNC niektore wersje maja taka opcje ze nawet sie nie zauwazy ze ktos podglada(tryb widza). A poza tym odlaczenie neta to najlepsza opcja. A sie zastanawiam czemu dyrekcja jedzie po tym nauczycielu. To jego wina ze sie nie ucza. No sorry ;/

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...