Skocz do zawartości
kardas

Zgubiony Dowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zobaczylem ze nie mam dowodu w portfelu, w domu go nie ma, jestem pewny ze jest zgubiony:(

 

Mial ktos juz takie cos?

Gdzie najpierw i po co?

 

Pierwsza to policja, zglosic. Drugi urzad miasta, zglosic i wyrobic nowy?

 

Pozniej banki, itp. Prowadze dzialalnosc gospodarcza, czy musze cos aktualizowa u urzednikow (zus, US)?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Wystarczy do urzedu miasta...

Tylko teoretycznie. Lepiej to zmienić/zastrzec wszędzie gdzie się da (włącznie z Policją). Już nie raz były akcje jak po roku od zgubienia ludzie się dowiadywali, że mają kredyt na 50k.

kardas- Ja bym na Twoim miejscu pochodził. Lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że policja powinna byc jednym z pierwszych miejsc gdzie w takim przypadku powinno sie udac. Powiedziałem tez to mojemu koledze, który to uczynił. Powiedział policjantowi ze zgubił dowód a ten na to: "Gdzie wyrabiałes ten dowód" on na to "W urzędzie miasta" i został obdarowany bardzo tresciwą repliką "No to po co tu przyszedłes" :lol: Przypuszczam, ze taka sytuacja zaszła w wyniku olewactwa i niekompetencji policjanta a nie procedury, bo dla mnie rzeczą logiczną jest by udac sie na posterunek i zabezpieczyc sie jakos przed niepowołanym uzyciem zgubionego papierka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Policje mam sobie darowac? Wbrew logice.

Bo policja to nie biuro rzeczy znalezionych. Do policji idziesz w przypadku gdy dokumenty ci skradziono i zgłaszasz kradzież. Można to niejako obejść zgłaszając utratę, nie wiesz gdzie, nie wiesz kiedy.

Jeśli zaś chodzi o ten aspekt zabezpieczenia się przed niepowołanym użyciem poprzez zgłoszenie utraty na policji, to z przykrością stwierdzam, że praktycznie nie ma różnicy, jak ktoś posłuży się twoim dowodem - i tak wezwą na komisariat i przesłuchają, i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Policje mam sobie darowac? Wbrew logice.

Akurat nie. Musisz iść na policję i nie słuchaj chłopaków, jak Cię odprawią to zapytaj co będzie kiedy ktoś na Twój dowód weźmie kredyt lub kupi sobie samochód...Miałem związek z podobnymi sytuacjami i własciwie to tylko zgłoszenie na policji ratuje (u mnie w mieście normalnie przyjęli zgłoszenie)

Potem UM i wyrabiać nowy.'

'

To po prostu nie są żarty i radzę się pośpieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez stracilem dowod:

- idziesz do UM zglaszaszkobieta to odnotowywuje w papierach i wydaje ci swistek ze zglosiles tego dnia strate dowodu

- na policje mozesz isc powiedziec ale uslyszysz: " za skladanie falszywych zeznan grozi odpowiedzialnosc karna....." do tego mi kazali czekac 3h na jakiegos pana policjanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie. Musisz iść na policję i nie słuchaj chłopaków, jak Cię odprawią to zapytaj co będzie kiedy ktoś na Twój dowód weźmie kredyt lub kupi sobie samochód...Miałem związek z podobnymi sytuacjami i własciwie to tylko zgłoszenie na policji ratuje (u mnie w mieście normalnie przyjęli zgłoszenie)

Potem UM i wyrabiać nowy.'

'

To po prostu nie są żarty i radzę się pośpieszyć.

Raczej ratuje zgloszenie do urzedu miasta i dostanie swistka z UM gdyz on uniewaznia brane przez "znalazce" dowodu kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec to tak, policje ominalem bo nie maja nic do gadania przy zgubieniu.

Idziesz do UM i tam masz dwie opcje, zawiadomienie o zagubieniu, lub zlozenie wniosku o nowy.

 

Mila pani urzedniczka powiedziala mi ze samo zawiadomienie nie blokuje ani wogole nie ratuje przed tym jesli ktos uzyje moj dowod.

 

Dopiero zlozenie wniosku o nowy "kasuje" stary dowod. A przy tamtym zawiadomieniu to wystawiaja zaswiadczenie, ktore moze

byc potrzebne np do banku albo co, ale jak masz zlozony wniosek o nowy to tez mozesz isc z tym i z innym dok. i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez.

Tak samo mi ... Zorientowałem się że nie mam dowodu jak byłem na wykładzie. Pierwsze co - 112 ;) Policjant powiedział mi, że nie są od tego i że mam to zgłosić w urzędzie. Jak zapytałem się, co mam zrobić jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać mój dowód do wzięcia kredytu itp. to powiedział mi - że takie sytuacje zdarzają się bardzo żadko i że mam nie blokować linii ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...