Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

jak ustawiam fsb na 200 i x10 to mi jakiś czerwony napis przed oczami mrugnoł i patrze że mi sie ustawiło 12.5x100 :/

mam athlona 2000XP+ z chłodzeniem narazie nic nie kombinowałem, chociasz na procku troche mocniejszy od boxowego... co zrobić ?

jak to sie tyczy to twinmosy w dualu pracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiam fsb na 200 i  x10  to mi jakiś czerwony napis przed oczami mrugnoł i patrze że mi sie ustawiło 12.5x100 :/

mam athlona 2000XP+  z chłodzeniem narazie nic nie kombinowałem, chociasz na procku troche mocniejszy od boxowego...  co zrobić ?

jak to sie tyczy to twinmosy w dualu pracują

1588325[/snapback]

Pierwsza sprawa to użyj szukaj i najpierw poczytaj. A druga na jakim jądrze masz tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z 256 KB na pokładzie ..  thorughbret czy jakoś tak

1588544[/snapback]

Podnieś mu napięcie na procku i nie pisz tutaj bo dostaniemy po % jest działa o tym i było dużo już postów , poczytaj . :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do uzytkownikow Epoxa 8rda+:

 

Jakiego wzrostu wydajnosci mozna sie spodziewac po wymianie mobo z podpisu na tegoz Epoxa? Czy jest sens robic taka zamiane (koszty, rozkrecanie kompa, stawianie Windy od zera...)?

Moze od razu uscisle, ze dzwiek mnie nie obchodzi (mam SB Live), glownie zalezy mi na poprawie wydajnosci kompa (kontroler dual channel, nowszy chipset) i lepszym OC procka (ten moj Asus nie dosc ze jest na KT333, to jeszcze nie ma blokady PCI/AGP) - chociaz raczej na wiecej niz 200 FSB go nie puszcze pewnie...

 

Jakich ew. problemow mozna sie spodziewac?

Moze jakies stery mozecie polecic? Wyczytalem strone czy dwie wczesniej o remixach z planetnvidia.com, Bios pewnie wgram najnowszy ze strony Epoxa (jakos nie mam zaufania do modowanych biosow do mobo).

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy :) Mam oto taki problem z płytą Epox 8RDA3I: Komputer mam podpięty do Listwy przeciwprzepięciowej z wyłącznikiem zasilania. Na noc wyłączam kompa i listwę ale rano gdy włączę zasilanie to komp ma zresetowany bios to ustawień defaultowych. I tak za każdym razem gdy odłączę komputer od prądu. W biosie VBAT pokazyje 2.94V wiec to raczej nie bateria. Co to może być? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy :) Mam oto taki problem z płytą Epox 8RDA3I: Komputer mam podpięty do Listwy przeciwprzepięciowej z wyłącznikiem zasilania. Na noc wyłączam kompa i listwę ale rano gdy włączę zasilanie to komp ma zresetowany bios to ustawień defaultowych. I tak za każdym razem gdy odłączę komputer od prądu. W biosie VBAT pokazyje 2.94V wiec to raczej nie bateria. Co to może być? Pozdrawiam.

1600450[/snapback]

to raczej bateria.

sprobuj jakas inna podpiac na probe.

jak masz wlaczonego kompa to na baterie jest podawane jakies napiecie, jest "doladowywana"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej bateria.

sprobuj jakas inna podpiac na probe.

jak masz wlaczonego kompa to na baterie jest podawane jakies napiecie, jest "doladowywana"

1602105[/snapback]

Faktycznie, to była bateria! W biosie pokazywało 2.94V, czyli tak jak powiedzial Muttz, była doładowywana. Wyjąłem ją z kompa, sprawdziłem multimetrem i okazalo sie ze ma 0.5V <_< Swoją drogą powinni zmienic to by pokazywano w biosie żeczywiste napięcie baterii a nie aktualne :mur: Musiałem zainwestowac aż 8zł w porządną baterię Duracell a nie jakis Newsun :)

 

Dzieki.

 

P.S. Dodaję minus płyty 8rda3i: Słaba bateria systemowa :wink: Rozładowała mi się po 1,5 roku użytkowania.

Juz wiem czemu Epoxy są 10zł tansze od konkurentów, oszczedzaja na bateriach B)

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdyz nie moge podkrecic procesora Sempron 2400+ /socket A/na mojeje płycie głownej epox 8rda+.Ten procek chodzi na magistrali 166/333/ ale gdy ta magistrala byla u mnie ustawiona to windows pokazywal procka 1600 dodam ze jak zmienialem mnozniki to nic nie dawalo caly czas byl ustawiony 10.Po zmianie na FSB 200/400/ przy czym mnoznik pozostal standardowy czyli 10 windows pokazywal Semprona 2400 czyli prawidlowo.Pokazuje 2400 ale wedlog mnie to powinno byc 2800 bo pokazuje 2400/2.0 ghz/ bo jak by bylo 2400 to powinno byc 2400/1.6/.Oprocz tego nie moge go bardziej podkrecic mnoznikiem bo jest ustawiony standardowo na 10 i jak zmieniam na 10.5 czy 11 nic sie nie zmienia a dodam ze przedtem mialem Athlona 2,0 i udawalo mi sie go krecic teraz nie moge .Moze ktos mial podobny problem moze to wina biosu ale mam najnowszy dziwi mnie to ze ten najnowszy jest z 12.2004.Jesli ktos zna odpowiedz na pytanko z gory wielkie dzieki gdyz wiem ze sempron 2400 lekko powinien pojsc na 2800 a tu nic nie moge zmienic mnoznika ze standardowego 10 na wiekszy.Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przed zadaniem tego pytania powinienem przeczytac te 120 stron ale sami wiecie to schodzi troszeczke czy do tej płyty istnieją jakieś zmodowane biosy jak to miało miejsce w NF7 np Merlina i inne .. Czy mody mają zaaplikowaną obsługę Bartonów Mobilów ?? czy bios je rozpoznaje i wyświetla ..?? , czy istnieje jakiś mod biosa któy pokaże PR po podkręceniu takiego mobila ..?? < np podkręciłem takiego mobila do wartości powiedzmy 3800+ i czy bios pokaże taką wartość , podejrzewam że nie > z góy dzięk iza odp i wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwarzylem dziwna rzecz :) na moim epoxie: jest nia mrygajaca dioda od pokazywania ze zasilanie jest wlaczone, bardzo dziwne to jest, bo jeszcze dwa czy trzy dni temu palila sie non stop teraz zapala sie w regularnych odstepach :) mial ktos takie juz zjawisko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdyz nie moge podkrecic procesora Sempron 2400+ /socket A/na mojeje płycie głownej epox 8rda+.Ten procek chodzi na magistrali 166/333/ ale gdy ta magistrala byla u mnie ustawiona to windows pokazywal procka 1600 dodam ze jak zmienialem mnozniki to nic nie dawalo caly czas byl ustawiony 10.Po zmianie na FSB 200/400/ przy czym mnoznik pozostal standardowy czyli 10 windows pokazywal Semprona 2400 czyli prawidlowo.Pokazuje 2400 ale wedlog mnie to powinno byc 2800 bo pokazuje 2400/2.0 ghz/ bo jak by bylo 2400 to powinno byc 2400/1.6/.Oprocz tego nie moge go bardziej podkrecic mnoznikiem bo jest ustawiony standardowo na 10 i jak zmieniam na 10.5 czy 11 nic sie nie zmienia a dodam ze przedtem mialem Athlona 2,0 i udawalo mi sie go krecic teraz nie moge .Moze ktos mial podobny problem moze to wina biosu ale mam najnowszy dziwi mnie to ze ten najnowszy jest z 12.2004.Jesli ktos zna odpowiedz na pytanko z gory wielkie dzieki gdyz wiem ze sempron 2400 lekko powinien pojsc na 2800 a tu nic nie moge zmienic mnoznika ze standardowego 10 na wiekszy.Pomocy !!!

1603198[/snapback]

nie jestem ekspertem ale, kolego Semprony od nowosci maja zablokowane mnozniki i nic na to nie poradzisz kreci sie je po przez zwiekszanie czestotliwosci magistrali FSB. Proponuje najpierw zmienic z 166 na 180 potem 190 i 200(z tym ze im wyzsze czestotliwosci FSB,procesor potrzebuje wyzszego napiecia do utrzymania stabilnej pracy. Przy FSB 200 bedzie ci pewnie potrzebne napiecie 1.7V moze 1.65V:) jak bedzie chulac to juz sukces, dalej mozesz sie tez pobawic jesli masz dobre chlodzenie i dobre ramy bo rozumiem ze bedzie pracowac to synchro to mozesz spokojnie dojsc do 225 albo wiecej ;)

Ja narazie mojego semprona 1800 na max wykrecilem stabilne 9x225 wlassnie, przy napieciu 1.75,dalej cos mnie trzyma nie wiem za bardzo co(pewnie bios).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berdziej by łechtał moje oczy widok podczas startu 2800+ niz 2000 ale najwazniejsze ze pomimo widocznego 2000 faktycznie mam Semprona 2800 i to chodzacego na magistrali 200/400/

 

Przeprowadzilem szybki test wydajnosciowy 3DM2001 na magistrali 166 i 200 oto wyniki.

 

1. FSB 166x10 Sempron 2400 ---10690pkt

2. FSB 200x10 Sempron 2800 ---11941pkt

 

Wiec widac ze jednak mam tego 2800 probowalem podnies magistrale o 10 czyli mialem 10x210 /2100/ ale komp sie uruchamial ale nie mogl wejsc do windowsa dodam ze nie podnosilem napiecia procesora mysle ze jak bym podniósl napiecie bylo by ok.Jeszcze popróbuje i dam znac co i jak.To teraz moim najwezszym gardlem w kompie jest moja grafa ktora mysle zmienic na radeon 9800 PRO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem tego patcha by Merlin i powodowal on blue screeny, ktorych wczesniej moje oczy nie widzialy (odkad siedze na epoxie 8rda+ czyli ponad dwa lata) Winda faktycznie szybciej sie ladowala, wzrostu szybkosci dzialania innych aplikacji nie zauwazylem. Zreszta po pojawieniu sie kilku BSOD odinstalowalem go :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwarzylem dziwna rzecz :) na moim epoxie: jest nia mrygajaca dioda od pokazywania ze zasilanie jest wlaczone, bardzo dziwne to jest, bo jeszcze dwa czy trzy dni temu palila sie non stop teraz zapala sie w regularnych odstepach :) mial ktos takie juz zjawisko??

1606565[/snapback]

pewnie masz odpalone 8RDAVCORE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do mojej 8RDA rev. 1.1 bios Merlina (zarówno z CPC on i off - trzeciego nawet nie wgrywałem bo ma jeszcze ostrzejsze ustawienia) i nie wchodzi do windy przy FSB 200MHz. Na ostatnim oficjalnym biosie szedł bez problemu, ale już kilka MHz powyżej 200 i się wysypywał. Zrobiłem więc Vdd moda z Tej strony. Dałem potencjometr i ustawiłem mu ok 1,8V ale to również nie pomogło - bios startuje ale do windy nie wchodzi. Co jeszcze można z tą płytą zrobić (poza sprzedaniem jej) żeby podjechać trochę z szyną choćby do 225-230MHz? Wiem, że pamięci mam słabe do kręcenia, ale puszczałem je asynchronicznie z szyną i też to nie dało efektu. Do kręcenia używam tylko jednej kości.

 

Czy zasilacz jak w sigu nie wyrabia?

Edytowane przez wildthink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pamieci sie gryza z mobo, pozycz od kolegi jakies inne pamieci i zobacz jak sie beda spisywac. Ja mam problem goodramami niemoge przekroczyc fsb 209 niepomaga ani dawanie wiekszego napiecia ani luzowanie timingów (luzowanie bardzo duuzoe nawet) i rózne biosy terz nie pomogły zawsze bariera na 209 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pamieci sie gryza z mobo, pozycz od kolegi jakies inne pamieci i zobacz jak sie beda spisywac. Ja mam problem goodramami niemoge przekroczyc fsb 209 niepomaga ani dawanie wiekszego napiecia ani luzowanie timingów (luzowanie bardzo duuzoe nawet) i rózne biosy terz nie pomogły zawsze bariera na 209 :)

1616895[/snapback]

Niestety nie mam od kogo pożyczyć dobrych pamięci, potestował bym też procka na innej płycie.

Pamięci w singlu i asynchronicznie z prockiem osiągają 225 MHz, puszczone synchronicznie z procem to już tylko 215 - podejrzewam że brakuje im napięcia, max co mogę im posłać to 2,86V - bez V-moda (nie chcę ciąć ścieżek). Natomiast procek i płyta (przy asynchronicznej pracy pamięci) dochodzą do 235MHz przy Vdd podniesionym do 1,8V. Ale to wszystko na ostatnim oficjalnym biosie - modowane od Merlina nie pozwalają ruszyć na 200MHz. Chyba czas zmienic platformę... (A64)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam EP - 8RDA+. Gdy pracuję na kompie wyłączę go i wyciągnę wtyczkę z gniazdka gdy chcę uruchomić ponownie komputer ten nie wstaje, pomaga dopiero ponowne wyłączenie z prądu odczekanie kilku minut po czym uruchamia się. Robiłem juz wszystko resetowałem bios, zmieniałem RAM, grafikę, procesor, dysk, zasilacz, wyciągałem płytę z obudowy, uaktualniłem też bios i nic nadal to samo, podpinałem kompa też do innego gniazdka i innej listwy zasilającej. Na formu było kilka postów o tej tematyce, ale nie było rozwązania tego problemu. Mój epox to rev 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam EP - 8RDA+. Gdy pracuję na kompie wyłączę go i wyciągnę wtyczkę z gniazdka gdy chcę uruchomić ponownie komputer ten nie wstaje, pomaga dopiero ponowne wyłączenie z prądu odczekanie kilku minut po czym uruchamia się. Robiłem juz wszystko resetowałem bios, zmieniałem RAM, grafikę, procesor, dysk, zasilacz, wyciągałem płytę z obudowy, uaktualniłem też bios i nic nadal to samo, podpinałem kompa też do innego gniazdka i innej listwy zasilającej. Na formu było kilka postów o tej tematyce, ale nie było rozwązania tego problemu. Mój epox to rev 1.1

1620617[/snapback]

Kondensatory są OK, bateryjke też zmieniałem. Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam EP - 8RDA+. Gdy pracuję na kompie wyłączę go i wyciągnę wtyczkę z gniazdka gdy chcę uruchomić ponownie komputer ten nie wstaje, pomaga dopiero ponowne wyłączenie z prądu odczekanie kilku minut po czym uruchamia się. Robiłem juz wszystko resetowałem bios, zmieniałem RAM, grafikę, procesor, dysk, zasilacz, wyciągałem płytę z obudowy, uaktualniłem też bios i nic nadal to samo, podpinałem kompa też do innego gniazdka i innej listwy zasilającej. Na formu było kilka postów o tej tematyce, ale nie było rozwązania tego problemu. Mój epox to rev 1.1

*

 

 

Kondensatory są OK, bateryjke też zmieniałem.

Co ciekawe mam też drugiego 8RDA+ tym razem z napuchniętymi kondensatorami (działa jeszcze OK) i też zauważyłem takie objawy jak wyżej opisane. Nawet coolera zmieniałem, może to przez jakieś opcje w biosie? pomijam te związane z temp. bo je sprawdzałem. Na 8RDA (jeszcze inny, bez "+") na którym pracuję nic podobnego się nie dzieje, mogę go wyłączać z prądu ile razy zechcę i zawsze startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....czyżby nikt nie znał odpowiedzi na mój problem? :) to teraz mam inne pytanie czy Epox 8RDA pociągnie właściwie 1,5GB RAMu w trzech kościach po 512MB (2xTwinMOS i 1xTwinMOS na kościach M.tec) działając w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą Epox 8RDA+ , a mianowicie odpaliłem komputer po czym wszedłem od razu do biosu i podniosłem magistralę oraz zmieniłem kilka ustawień tak jak zwykle gdy podkręcam kompa potem save i komputer sie uruchomił windows też pokazał sie pulpit potem niebieski ekran błąd stop(driver_irql_not_less_or_equal)uruchomiłem ponownie ale juz sie nie uruchomił. Clear cmos robiłem kilka razy wyjmowałem wszystko i nic na wyświetlaczu post code od razu zapala się FF i pali sie tylko czerwona dioda od dysku a zielona juz nie. Czyzby padł bios może przeprogramowanie?bios był zmieniany jakiś czas temu na bios by Merlin.

 

m40: a jaki masz zasilacz? czy sprawdzałes na innym zasilaczu czy też tak się dzieje z zasilaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...