Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

zasugerowałem sie tak tym co mi napisałes o nietolerancju CL3 i nForca, ze napisałem ze u mnie jest cl3, oczywiscie mam cl 2,5 a dalej jak sie mozna domyslic default 7-3-3 

max to 5-2-2 -ujdzie mi to bezkarnie? pewnie nie... 

ciekaw jestem jak ma to sie do mojego problemu

Co do timingów to może TEN wątek Ci pomoże :?:

dzieki za infolinka, teraz bede madrzejszy

na razie jak przez mgle ale jus widze :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!

Mam podobny problem  :cry:  ( np. dzwięk w filmach się krzaczy ). Moje ustawienie to: 8RDA+ Win98, stery 2.45.

Chyba jedynym wyjściem jest zainstalowanie Win XP. Może też chodzić o przegrzewanie się mostka południowego (Southbridge) - posmaruj pastą i załóż jakiś radiatorek np. od karty graficznej.

 

Może bardziej sprecyzuje mój problem: Film 2 godziny mogę oglądnąć w 1 godzine :-) Film chodzi 2 (3) razy szybciej niż powinien i co z tego wynika - jest "słyszalne" tylko co drugie lub trzecie (itd) słowo..... Sprawdzałem: to nie zależy od: codeków, programów, sterowników od karty g. ani też od sterowników od płyty... :roll: aha, reinstalacje też już robiłem....

A przejście na inny system nie wchodzi w gre....

Co do mostków to na NB i SB są radiatory i wentylatory zamocowane - więc wątpie czy tu chodzi o przegrzanie się mostków...

Jeszcze tylko dodam że na starym mobo ( soltek 7KAV-x) nie miałem

takich problemów.

 

Coś zauważyłem: Te błedy ( zostały powyżej opisane ) nie występują w plikach typu asf - natomiast są obecne w avi, mov, i innych....

 

PLIS: Czy na prawdę nikt nie wie o co chodzi? :cry: :cry: :cry:

Ja mam nadal taki problem, że dźwięk wraz z filmem chodzi na przyśpieszonych obrotach w WMP, ale jest to problem kodeka V2A oraz AC3 po ich odinstaolowaniu wszystko wraca do normy (tzn. obraz, bo dźwięku oczywiście nie ma), ale w innych filmach, które nie używają tych kodeków wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej sprecyzuje mój problem: Film 2 godziny mogę oglądnąć w 1 godzine :-) Film chodzi 2 (3) razy szybciej niż powinien i co z tego wynika - jest "słyszalne" tylko co drugie lub trzecie (itd) słowo..... Sprawdzałem: to nie zależy od: codeków, programów...

Podejrzewam że chodzi tu o niekompatybilność nForce2 z Win 98, ale czy jesteś pewien, że nie chodzi też o kodeki :?: Może zainstaluj je z Besiariusza kodeków , używam ich od pół roku, działają znakomicie tylko trzeba raz na jakiś czas aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko otorz mam obudowe ATX i mam zamiar kupic ta płyte i nie wiem czy to trzecie miejsce na ram mi sie zmiesci bo w tym miesjcu płyta juz duzo zachodzi na cdrom i nagrwarke i czy to sie wogole zmiesci w ta obudowe chodzi raczej o wysokosc!!

 

Obudowa szer= 205mm ,dł od kranców blachy 400mm, długosc od tylnej scianki do cdromu 205mm

Jesli sie to nie zmiesci to prosze mi znalezc jaka dobra płyte głowna na stronie http://www.andcomputers.pl/cennik.html

NA razie mam płyte MERCURY KOBKT266AFDSX SOCA DDR+SDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej sprecyzuje mój problem: Film 2 godziny mogę oglądnąć w 1 godzine :-) Film chodzi 2 (3) razy szybciej niż powinien i co z tego wynika - jest "słyszalne" tylko co drugie lub trzecie (itd) słowo..... Sprawdzałem: to nie zależy od: codeków, programów...

Podejrzewam że chodzi tu o niekompatybilność nForce2 z Win 98, ale czy jesteś pewien, że nie chodzi też o kodeki :?: Może zainstaluj je z Besiariusza kodeków , używam ich od pół roku, działają znakomicie tylko trzeba raz na jakiś czas aktualizować.

Dzisiaj zauważełem, że także pliki dzwiękowe ( mp3, wav, midi ) otwierane przez winampa, bs, vp i inne programy zachowują się tak samo jak dzwięk w filmie.... ( Ani filmów ani muzyki - coś ten EpoX mnie nie lubi :) )

 

yanq33 dzięki za link - ściągnełem, zainstalowałem i się załamałem :wink: , nadal ta sama sytuacja....

Ale nie trace nadziei :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko otorz mam obudowe  ATX i mam zamiar kupic ta płyte i nie wiem czy to trzecie miejsce na ram mi sie zmiesci bo w tym miesjcu płyta juz duzo zachodzi na cdrom i nagrwarke i czy to sie wogole zmiesci w ta obudowe chodzi raczej o wysokosc!!

 

Obudowa szer= 205mm ,dł od kranców blachy 400mm, długosc od tylnej scianki do cdromu 205mm  

Jesli sie to nie zmiesci to prosze mi znalezc jaka dobra płyte głowna na stronie http://www.andcomputers.pl/cennik.html

NA razie mam płyte MERCURY KOBKT266AFDSX SOCA DDR+SDR

Musisz sobie kupić obudowe typu LONG (100zł najtańsza z CODEshitem).

Jeśli masz w obudowie miejsce np. na cztery CD-romy to piersza kieszeń znajduje się nad płytą główną.

Ps. Jak nie jesteś pewny to sprawdz wymiary płyty swojej i epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego poradzicie mi z tego cennika bo wydaje mi sie ze na pewno sie nie zmiesci wiec nie ma co kombniowac a 4 cdromy nie beda bo mi sie obudowa nie zmiesci do biurka jedyna nadzieja ze płyta ta nie jest zbyt wysoka i wejdzie we wneke miedzy cdromami a bokiem obudowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa - na dzis- jedynie sluszne stery dla nForca, nadal 2,03?

a moze juz bez obaw przeskoczyc na 2,45?

Ja jadę na 2.45 i nie ma problemów - nikt się też nie skarżył na nie więc można się przesiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa - na dzis- jedynie sluszne stery dla nForca, nadal 2,03?

a moze juz bez obaw przeskoczyc na 2,45?

Ja jadę na 2.45 i nie ma problemów - nikt się też nie skarżył na nie więc można się przesiadać.

jak prawidlowo dokonac przesiadki, bo raz próbowałem, postepujac z instrukcja jakas ktora mowila o tym aby najpierw odinstalowac poprzednie i jak tylko to zrobiłem bylo po jabkach: wszystko sie powalilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prawidlowo dokonac przesiadki, bo raz próbowałem, postepujac z instrukcja jakas ktora mowila o tym aby najpierw odinstalowac poprzednie i jak tylko to zrobiłem bylo po jabkach: wszystko sie powalilo...

Mi po odinstalowaniu wsio poszło o.k. Lepiej jednak najpierw wszystko odinstalować - ale jak nie możesz to rób nakładkę - może pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem, otóż ostatnio zauważyłem że zegarek w kompie mi sie śpieszy jaieś 4 min dziennie dodaje, może wiecie dlaczego. mam teraz zainstalowanego XP-eka+SP1 wcześniej ME i tam nic takiego nie było.

Znajomy mi mówił że to może coś ze złą koniguracją ale nie mam pojęcia, mam nadzieje że to nie płyta :? , napięcie bateryjki jest normalne ok 3,18v z tego co pamiętam.

 

Tylko nie piszcze żebym szukał, szukałem i tyle mi tego pokazało że nieprzeglądne tego przez rok.

 

A i jeszcze mam najnowszy bios 3/08/27 chyba tak to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zalozyc na NB Zalmana ZM-NB47J na pascie Thermopox !!

tylko oto chodzi - ze potrzebuje kupic gdzies tą gumę co jest teraz pod tym orginalnym radiatorem Epoxa - tak dla bezpieczenstwa zeby jakby cos sie dzialo z płytą moglbym ją reklamowac i by sie nie kapli ze cos kombinowalem !!

 

prosze o jakąś odpowiedz gdzie moglbym kupic taką gume i w jakiej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie wiem czy sie nie wyglupie... tu wszyscy podkrecaja sprzet na maxa... tez to lubie ale ostatnio zaczalem palcic za prad :(

wiec wiedzac ze wyzsze napiecie na procu = wiecej ciepla = wiekszy pobor pradu postanowilem pojsc w druga strone. Mam Epox'a bez (+) i XP 1800+.

zjechalem mu z napieciem do minimum na ile pozwala plyta. stabilnie chodzi mi na 1,4V i 8,5x200.

Pamiec synchronicznie (256 MB Twinmos 400Mhz 8,3,3,2 na min napieciu) wentylator to jakis lipny tytan z coolmastera ktory chodzi u mnie na 7V. temp przy pelnym obciazeniu dochodzi do 40.

Czy ktos sprawdzal swego proca w ten sposob??? ile sie da z niego wycisnac przy bardzo malym napieciu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prubowałem ,i tak siedze ten procek co w podpisie zjechalem mu napiecie na 1.4,pamięci 2.5,i to jeszce proc idzie na 2800+,chodziło mi o to że zniżyć tempt proca,bo siegała 50 a teraz ledwo 43 dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem. Płyta 8RDA bez (+). Mam mikrofon, który na 100% jest sprawny, bo działa z laptopem kumpla, ale u mnie coś nie bardzo chce działać, a raczej w ogóle.

W ustawieniach audio mam zaznaczony dla nagrywania mikrofon. Dla rozwiania wątpliwości minijack wpięty jest w odpowiednie miejscie czyli w różowy wtyk, mimo to mikrofon nie działa.

Dzieje się tak zarówno na sterownikach dźwiękowych od realteka(v3.49) jak i od nvidia z paczki 2.45. W ogóle dziwnie wyglądają ustawienia w panelu sterowania dla nagrywania dźwięku (nieaktywny jest przycisk zaawansowane).

Przeczytałem już pomoc i tam się dowiedziałem, że aby działał mikrofon trzeba pogrzebać w panelu sterowania > mowa/zakładka "rozpoznawanie mowy" którą wcześniej trzeba zainstalować z office XP. Najlepsze jest to, że mam office xp i w nim nie ma czegoś takiego jak doinstalowanie "mowy" (a niby powinno być).

 

Mój system to win xp pro + SP1 + wszystkie inne poprawki. Próbowałem także bez SP1 i nadal mikrofon nie działa.

 

Dzieki z góry za wszelką pomoc w skonfigurowaniu tego.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za Off Topic

->>>>>> mechl!k

 

na jakim chłodzeniu tak podkreciłeś Palita GF 4 Ti, masz może fotkę ??

 

Ja mam Palita (płytka barwy cos ala fiolet/bordo ) 8 kostek pamieci na jednej stronie, radiator i wentylek koloru srebrnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za Off Topic

->>>>>> mechl!k

 

na jakim chłodzeniu tak podkreciłeś Palita GF 4 Ti, masz może fotkę ??

 

Ja mam Palita (płytka barwy cos ala fiolet/bordo ) 8 kostek pamieci na jednej stronie, radiator i wentylek koloru srebrnego.

Karta siedzi w kompie więc narazie nie posiadam zdjęć.

Kręcona jest na standardowym chłodzeniu (!!!) (wentylatorek na gpu też standardowy). A na pamięciach nie ma radiatorów.

Wygląd: nieokreślony kolor ;-) coś w stylu fiolet i bordo :) ale moja ma kości obustronie rozłożone - czyli 4 na jednej i 4 na drugiej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za Off Topic

->>>>>> mechl!k

 

na jakim chłodzeniu tak podkreciłeś Palita GF 4 Ti, masz może fotkę ??

 

Ja mam Palita (płytka barwy cos ala fiolet/bordo ) 8 kostek pamieci na jednej stronie, radiator i wentylek koloru srebrnego.

Karta siedzi w kompie więc narazie nie posiadam zdjęć.

Kręcona jest na standardowym chłodzeniu (!!!) (wentylatorek na gpu też standardowy). A na pamięciach nie ma radiatorów.

Wygląd: nieokreślony kolor ;-) coś w stylu fiolet i bordo :) ale moja ma kości obustronie rozłożone - czyli 4 na jednej i 4 na drugiej stronie

Wyjściowo było 250/500 ?

Jakie masz pamięci na grafie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie NaYReL i mechl!k nie zaśmiecajcie proszę tego wątku Epox8RDA(+). Sprawy dot. tego GF 4 można załatwić na priva, albo np tu:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=36806&highlight=palit

Brawo Yanq`u 33 to Twój 26 post statsie. Nie pisz takich postów, jak nie masz nic do powiedzenia. Ten jego Palit chodzi chyba na Epox`ie, a to forum Epox`a nie???

 

Poza tym przeprosiłem za OffTopic i tylko Tobie to przeszkadza.

 

Dzieki takim pytaniom to forum jeszcze żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam osstatnie pytanie - !!

JAKA jest róznica miedzy Epox 8RDA+rev1.1 , a rev2.0(pono jest jeczcze 2.1)

bo mam okazje zmienic i nie wiem czy sie oplaca

(wiecie Bipper od temperatury CPU mi nie dziala i wylaczanie kompa po przekroczeniu odpowiedniej temperatury - wszystkim to chyba nie dziala)

 

no i moge reklamowac !!

jak myslicie wymienili by mi na rev1.0 lub 2.1 ??

 

prosze o odpowiedz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

mam takie pytanie : czy działa wam karta sieciowa wbudowana w tą płyte ? czy trzeba  jeszcze dodatkowe sterowniki jeśli tak to proszę o linka 

Z góry dziękuje

Po wlaczeniu karty sieciowej w BIOSie (defaultowo jest wylaczona - przynajmniej tak bylo u mnie) i instalacji sterownikow nVidii karta zaczyna byc widoczna w Windowsie... RTFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otos gralem sobie po sieci w gierke obudowa szczelnie zamknieta... plyta epox8rda3 procek athlon2000+ AXDA2000DKT3C

4114516270158

AIRGA 0234MPM

temperatura procka osiagnela 69stopni... w mieszkaniu goraco czy aby temperatura nie za duza? proccek umiera przy 90 stopniach ale 69? aha coolermaster cp5-7jd1b ol nic specjalnego ale cichy.... no i jeszcze jedno czemu za kazdym uruchomieniem pcmarka punktow pomiaru wydajnosci dysku mam coraz mniej? 950, 901, zrobilem defragmentacje nortonem i mam 880 o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otos gralem sobie po sieci w gierke obudowa szczelnie zamknieta... plyta epox8rda3 procek athlon2000+ AXDA2000DKT3C 

4114516270158 

AIRGA 0234MPM 

temperatura procka osiagnela 69stopni... w mieszkaniu goraco czy aby temperatura nie za duza? proccek umiera przy 90 stopniach ale 69? aha coolermaster cp5-7jd1b ol nic specjalnego ale cichy.... no i jeszcze jedno czemu za kazdym uruchomieniem pcmarka punktow pomiaru wydajnosci dysku mam coraz mniej? 950, 901, zrobilem defragmentacje nortonem i mam 880 o co tu chodzi?

Mam prawie identyczny procek i na SuperSilent`cie i max to 45-48 ( idle / stres )

 

Jak Ci sie podkreca sie ten procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...