Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

problem z zagubionymi mnoznikami rozwiazalo wlaczenie "fsb spread spectrum", powiedzcie mi czy i jaka bedzie roznia po przestawieniu tej opcji z 0.5% na 1%??

 

i co to za opcja "memory auto precharge" ??

A nie jest to napisane w jakiejs specyfikacji biosu??

 

Pozdrawiam

nie znalazlem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie było :)

Mam pytanko:

8RDA jest wyposarzona w złacze PCI 2.2 64-bitowe?

Nie o ile sie nie myle sa to 32 , mozliwe ze sie myle wiec niech ktos sie wypowie co ma pojecie.
niemylisz sie :)
Ale cały czas mowa o PCI 2.2 32bitowej czy raczej o PCI 2.1 32bitowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z problemem samoistnego przełączania się trybu UDMA dla nagrywarki w tryb PIO????

 

Dokładnie wszystko działa jak trzeba, mogę wypalić kilka płytek i w pewnym momencie podczas wypalania kolejnej, obciązenie procka 100%, BurnProof chodzi non stop, zamiast 3-4 minuty płytka wypala sie 8-9. Naprawić można to w jeden sposób - odinstalować drugi kanał ide i wykryć ponownie nowe urządzenie, wtedy wraca do trybu UDMAa po kilku płytkach zabawa zaczyna się od nowa.

 

Wszystko zaczłeo sie po zmianie płyty na 8rda+

Nagrywarka Yamaha F1

Sprzęt podkręcony na 11x145 (Palomino 1700+@1900+)

Najnowszy bios, na wszystkich poprzednich to samo

Stery IDE z XP standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam taki problem...

 

Kilka dni temu kupilem Epoxa 8RDAE, Athlona 2200+, 512 DDR 400 Twinmos, karta Hercules 8500 128MB... od razu po zainstalowniu XPeka, sterowniki etc, bez zadnego podkrecania odpalilem 3dmarka 2003, pierwsza gra leci ladnie, a na drugiej [gluteus maximus], powyzej trzech klatek nie wychodzi, koncowy wynik ~1300, porazka mysle, to na Celeronie tyle mialem, moze mi ktos powiedziec o co biega?????????????????????????

 

A jesli juz byl taki problem to jakis link do niego!!

 

Dzieki z gory

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczeo w 8RDA nie ma mnożnika 9.

Jest 8,5 a następny 9,5 :( i to tylko jeden taki przypadek reeszta skacze co 0,5.

Ps. Sprzęt jak w podpisie.

BIOSy do czerwcowego wlacznie mialy mozliwosc ustawienia mnoznika na 9, ale u mnie przy tej konfiguracji komp nie chcial wstawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do userów 8RDAE : czy płyta jest okrojna w jakiś sposób z możliwości OC ( zarówno w BIOSie jak i pod względem konstrukcyjnym). Jaki kodek audio jest na tej płycie ? Przeczesałem net, ale nigdzie nie znalazłem recenzji tej wersji, a na stronach epoxa nie ma nawet manuala do niej ... dziwne ze płyta jest traktowana po macoszemu :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do userów 8RDAE : czy płyta jest okrojna w jakiś sposób z możliwości OC ( zarówno w BIOSie jak i pod względem konstrukcyjnym). Jaki kodek audio jest na tej płycie ? Przeczesałem net, ale nigdzie nie znalazłem recenzji tej wersji, a na stronach epoxa nie ma nawet manuala do niej ... dziwne ze płyta jest traktowana po macoszemu :

http://web.epox.com/html/motherboard.asp?p...8RDAE%20&lang=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bylem tam, ale jakos przeoczylem info o kedeku .. aczkolwiek manuala i tak nie wystawili :evil: no nic,bede bratu podnosil sprzet z KAV do tego mobo i zobaczymy czy bedzie lepszy od mojej starej RDA+ ( wkoncu podwojne zasilanie zapodali) .. aczkolwiek widzialem w podpisach u kilku osób 200FSB synchro wiec trzeba byc dobrej mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie jestem po zakupie 8RDAE .. webmasterzy Epoxa powinni dostac ostro po premii :evil: na wszystkich stronkach RDAE ma chłodzenie w stylu RDA+, a tu sie okazuje ze ma a`la RDA3+ ..

 

Czy standardowe chlodzenie SB przeszkodzilo komus przekroczyc 200FSB ? Troche to niskie,aczkolwiek plyta pozbawiona jest SS wiec moze nie trzreba wyzszego ..(na NB pojdzie niebieski Zalman)

 

Płyta jest rev 2.1 i kosztowała 329 zł ... shock, pół roku temu płaciłem prawie dwa razy tyle za jedną z pierwszysch RDA+ :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem epoxa 8rda3 rev 2.x

i mam problem bo ciagle w windowsie 2000 wychodzi mi blad svchost.exe - nic sie nie dziejebo klikam ok i wszystko ok :) ale na starej plycie niemialem zadnych takich bledow(pelna aktualizacja windowsa 2000,najnowsze stery do calego hardware)

 

i co myslicie o tym programie magic bios? mozna przez niego bez przeszkod robic upgrade biosu?

 

i tak przy okazji jest jakis najnowszy bios datowany na 08/27/2003

? sprawdzał go ktoś - warto go wczytac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy 8rda+ (znajacych sie w sumie na rzeczy)

Mam proca taktowanego 2200 (210X10,5) jest Thorton na napieciu realnym 1.7. A wiec przy probie przejscia 2220mhz komp nie wstaje nawet na napieciu 1.9 8O Dodam ze probowalem zarowno na 200X11.5 i na 210x11. Jest to bardzo dziwne.. Wydaje mi sie ze jest to spowodowane przez jakas opcje w biosie ale nie wiem jaka :?: a moze i co innego :?:

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy 8rda+ (znajacych sie w sumie na rzeczy)

Mam proca taktowanego 2200 (210X10,5) jest Thorton na napieciu realnym 1.7. A wiec przy probie przejscia 2220mhz komp nie wstaje nawet na napieciu 1.9 8O  Dodam ze probowalem zarowno na 200X11.5 i na 210x11. Jest to bardzo dziwne.. Wydaje mi sie ze jest to spowodowane przez jakas opcje w biosie ale nie wiem jaka :?: a moze i co innego :?: 

Prosze o pomoc

a moze zobacz 180x12,5 ??? czy proc wstanie na 1,9 ja nie zman takiej opcji w biose co by tak ci krzaczyła. 8) a jakie masz pamięci ?? skoro kom nie wstaje to może pamieci nie wytrzymują ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy 8rda+ (znajacych sie w sumie na rzeczy)

Mam proca taktowanego 2200 (210X10,5) jest Thorton na napieciu realnym 1.7. A wiec przy probie przejscia 2220mhz komp nie wstaje nawet na napieciu 1.9 8O  Dodam ze probowalem zarowno na 200X11.5 i na 210x11. Jest to bardzo dziwne.. Wydaje mi sie ze jest to spowodowane przez jakas opcje w biosie ale nie wiem jaka :?: a moze i co innego :?: 

Prosze o pomoc

a moze zobacz 180x12,5 ??? czy proc wstanie na 1,9 ja nie zman takiej opcji w biose co by tak ci krzaczyła. 8) a jakie masz pamięci ?? skoro kom nie wstaje to może pamieci nie wytrzymują ? 8O
Niestety wystepuje to samo (180x12,5). Ale wszystko dzieje sie powyzej bariery 2250 ponizej tego moge jechac na kazdym fsb i mnozniku (oczywiscie do 2220 ;) ) Moje pamiatki to twinmosy 333mhz. One na pewno nie na walaja., 420 nie jest dla nich problemem tym bardziej 180(360) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie dźwięk z C-Media 9739A? Dla nie ten z SBLive 5.1 Digital jest zdecydowanie lepszy: wierniejszy, pelny życia, barwniejszy? :roll:

Ponownie się zapytuję: pchnąć SBLive 5.1 Digital do Żyda? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nie mozliwe na 180x12,5=2250 vcore 1.9 kopm sie botuje ale zanim widows sie uruchowi nastepuje blue scren i restart. Juz nie mam pojecia co to moze byc ... Zasilacz mam forton 300w wiec dobry. Na razie jade na coolerku jeszcze w tym tygoniu dam go na WC i zobaczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturki w granicach 50*C + xxx ( tyle ile epox 8rda+ zaniza czyli okolo 10 stopni ) czyli w granicach 60. Załoze wc to powinno cos zmienic.. Jak sie nie ude to ide sie powiesic ;) Nie mozliwe ze jest to koniec mozliwosci tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...